Şimdi Ara

Bu Ülkede Subay Maaşları Neden Bu Halde? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
12.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Subaylar kadar rahat adam var mı be şu ülkede. Jan. Uzman Çavuşlar eziliyor, ve yükselmesi çok zor. Astsubaylar bir nebze daha iyi ama onlarda da sıkıntılar var. Ama subay sıkıntıda falan değil, en rahat olanlar subaylar.
    Subay mesleğe başlar başlamaz 20 senelik uzman-astsubay'ın komutanı olur. Subaya emir verecek adam çok azdır ve subay hızlı bir şekilde rütbe atlar. Bir subay: teğmen, üst teğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay, albay... diye emekliliğe kadar takır takır rütbe atlarken uzman ve astsubaylar sadece kademe alır.
    Eğer güzel bir meslek ve iyi bir gelecek istiyorsan subay olacaksın. Hem rahat hem maaşı yüksek.

Hocam şimdi uzman olmak içinde lise mezunu olman yetiyor. Benim bi arkadaşım girdi 3000 lira maaş alıyor obüs kullanıyor. Bir ara jandarmayla çalışıyorum bi 2000 lirada ordan para alıyorum diyordu.

Doğuda vatan için mücadele edenleri tenzih ederek söylüyorum özel sektörde kim verir lise mezunu adama 3000 lira?

Benim bahsettiğim jan. uzm. çvş. ve astsubay myo gibi okulu var.
    Senin bahsettiğin uzman erbaş.

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Babam subaydı diyorum hala öğretiyorsunuz ya daha ne diyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

Babam subaydı diyorum hala öğretiyorsunuz ya daha ne diyeyim?

O zaman sizin babanız ödemesi gereken faturaların üstüne yatmış. Devlet alacağını bırakmaz. Umarım bu mesajınızı araştırırlar da babanızdan söke söke alırlar. Benim babam da subaydı. Maaşından lojman kirası da kesiliyordu faturalar da ödeniyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriLi

Lojmanları var

Neredeyse bedavaya kaldıkları süper tatil beldeleri var sadece kendilerine özel

Askeriyenin kurumlarında her şey 1/3 fiyatında neredeyse. Saç traşı 1 tl gibi. Daha bir sürü ayrıcalıkları var toplumda ama yazmıyorum.

Ha tabii ki maaşları yetersiz ama bu ülkede maaşının düşüklüğünü tartışabileceğimiz bir sürü meslek grubu var.

Haftasonu orduevinde saç traşı oldum 10 liraydı. Sakalı da kestjrseydim +5 lira. Yıkama için de ayrıca 2 lira alıyorlardı vermemek için yıkatmadım. Bence çok bile pahalı. Adam 30 sene hizmet ediyor. Bırakında birkaç yıl da bir gidebildikleri bir tatil imkanları olsun. Hersene gidilemiyor o tatil beldelerine. Puan birikmesi lazım ve siz gittikçe o puan düşüyor gitmedikçe birikiyor. Az bile koca Türk ordusunun bir subayı için, hem daha lüks olması lazım hem de sayısının daha fazla olması ve gerçekten bedava olması lazım. Bence maaşı yetersiz her meslek grubu tartışılabilir.

Pilotlar ve yurtdışı görev yapanlar evet yüksek alabilir ama onu da zaten çok çok az kişi yapabiliyor. Kafasına göre uçak kaldırılabileceğini de hiç sanmıyorum. O biraz komik olmuş. Olsa bile deneyimdir. Ona kadar haksız yere yeşil kart sahibi olanlardan tutun da devlet yardımı alanlara aynı hayvanı herkesin gösterip para alanlardan tutun da kaçak elektrik kullanana kadar itiraz edilebilecek bir sürü şey var ama biz toplum olarak hakedenden ve vatana millete faydası olandan alıp hırsıza vermeyi çok seçtiğinizden olsa gerek öğretmene doktora subaya vs. Vs. Bir sürü laf söyleriz de hepimizin ödediği bu %15 kaçak elektriği kimin kullandığının hesabını sormayız.

• quote:

Lojmanları var

Askeriyenin kurumlarında her şey 1/3 fiyatında neredeyse. Saç traşı 1 tl gibi. Daha bir sürü ayrıcalıkları var toplumda ama yazmıyorum.

Ha tabii ki maaşları yetersiz ama bu ülkede maaşının düşüklüğünü tartışabileceğimiz bir sürü meslek grubu var.

Allahını seversen ne diyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 14 Mart 2020; 0:30:58 >
  • Bilgisi olmayan insan nasil bu kadar kendinden emin sekilde sallayabiliyor? Pes dogrusu

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

quote:

Lojmanları var

Allahını seversen şu ayrıcalıklarımızı bir yazda bende öğreneyim bak saat sabahın 2.30'u siz uyurken ben devriye uçuşundan yeni geldim şu ayrıcalıkları bir yazda bende öğreneyim hayır gizli ayrıcalıklarımız varda bizleremi söylemediler söylersen bende yararlanmak istiyorum bu ayrıcalıklardan

Yazdıklarımı sonuna kadar okuyun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock N Roll Seven Sinek

Bütün meslekler az alıyor.
    Ancak birçok insan az olduklarını kabul etmiyor.
    Ülkenin %60'sı subay maaşını duysa oha neyine yetmiyor der. O parayla ben neler yapardım, insanlar 1000 liraya geçiniyor sen bu parayı az mı görüyorsun gibi gibi bir sürü laf sıralar. Hiç kimse düşük ücretlerden dolayı harekete geçemiyor.
    Ben de tıp yazdım bu sene bir sürü doktor ile konuştum. Doktorun birisi 25 bin alıyor ama az diyor emeklerimi almıyorum diyor. Şimdi söylese burada 25 bin maaşın var aylık ama çok az diye, kadını taşlarsınız

Hocam afedersin ama bir doktor 25k alıyorsa bir işçi min 5k almalı, işçilik hiç kolay değil.

• Forum1th kullanıcısına yanıt
    Bir öğretmenim demişti, fiziksel olarak ne kadar yorulursan yorul eve gider dinlenir kendine gelirsin. Zihinsel yorgunluğun ise dinlenme süreci yok.
    Tamamen katılıyorum kendisina, çok alıyor doktolar yhaa dediğiniz herifler 10 sene en ağır müfredattan ders görüyor. Lisede birçok insanın yapamadığı fen derslerinin kaç kat zorlarını görüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

quote:

Sözleşmeli erler doğuda 4000 alıyorsa subayların 6000 (rütbesine göre değişir) aldığını varsayalım.

6000 lira maaş alıyosun, kira parası yok, fatura parası yok, yiyecek masrafları yok. Sigara içiyosan bi sigara paran bir de arada bir çarşı alış-verişin

6*12 = 72 .000 + Görev başına primin
    Giderek artan maaşın
    Yıpranma payı, tazminat, yüksek emekli maaşı, vergide indirim
    Bence şu aralar en önemli şey Silah Taşıma Ruhsatı
    Sağlam bir popoya da sahip oluyosun

Bu liste böyle uzar gider. Yapabilene çok güzel meslektir. Ama gerçekten yapabilene, sömürülmeye çalışılan mesleklerin halini görüyoruz.
    2 kelimeyi bir araya getiremeyenler öğretmen oluyor.

son cümlede berbat ettin yahu..başka meslek yazaydın bare

@KhaZiggs

"İki kelimeyi bir araya getiremeyenler öğretmen oluyor" demişsin.Yazma şekline göre büyük bir iddiada bulunuyorsun. "İki kelimeyi bir araya getiremeyenler de öğretmen oluyor" desen bir derece.İki harf anlamı çok değiştirir.Bunun maalesef birçok sebebi var.Yeterli ölçütlerle değerlendirilmeden öğretmenlik bölümlerine alınan, okutulan, geçirilen öğrenciler ve bunları göz ardı eden hocalar vs... Hem ayrıca, her öğretmenin aynı olmadığı gibi, her asker de aynı değildir eminim.Uzaktan eleştirmek kolay gerçekten, ben de yapıyorum, biz de yapıyoruz fakat değiştirebiliyor muyuz? Hayır.Çok iddialı bir şey yazdığın için, kendini geliştirmeye çalışan, uğraşan, en azından -şükür- iki kelimeyi tek değil birkaç dilde bir araya getirebilen bir öğretmen olarak cevap yazma gereği duydum.

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam siz 30 yıl Türkiye gibi bir ülkede subaylık yapın
  • Bu ne boş konu la ülkeyi siz mi kurtarcaksınız şu tiplere bak

not: konu dışında olmamıza rağmen boş bir konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Babblebabble

quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

quote:

Sözleşmeli erler doğuda 4000 alıyorsa subayların 6000 (rütbesine göre değişir) aldığını varsayalım.

6000 lira maaş alıyosun, kira parası yok, fatura parası yok, yiyecek masrafları yok. Sigara içiyosan bi sigara paran bir de arada bir çarşı alış-verişin

6*12 = 72 .000 + Görev başına primin
    Giderek artan maaşın
    Yıpranma payı, tazminat, yüksek emekli maaşı, vergide indirim
    Bence şu aralar en önemli şey Silah Taşıma Ruhsatı
    Sağlam bir popoya da sahip oluyosun

Bu liste böyle uzar gider. Yapabilene çok güzel meslektir. Ama gerçekten yapabilene, sömürülmeye çalışılan mesleklerin halini görüyoruz.
    2 kelimeyi bir araya getiremeyenler öğretmen oluyor.

son cümlede berbat ettin yahu..başka meslek yazaydın bare

@KhaZiggs

"İki kelimeyi bir araya getiremeyenler öğretmen oluyor" demişsin.Yazma şekline göre büyük bir iddiada bulunuyorsun. "İki kelimeyi bir araya getiremeyenler de öğretmen oluyor" desen bir derece.İki harf anlamı çok değiştirir.Bunun maalesef birçok sebebi var.Yeterli ölçütlerle değerlendirilmeden öğretmenlik bölümlerine alınan, okutulan, geçirilen öğrenciler ve bunları göz ardı eden hocalar vs... Hem ayrıca, her öğretmenin aynı olmadığı gibi, her asker de aynı değildir eminim.Uzaktan eleştirmek kolay gerçekten, ben de yapıyorum, biz de yapıyoruz fakat değiştirebiliyor muyuz? Hayır.Çok iddialı bir şey yazdığın için, kendini geliştirmeye çalışan, uğraşan, en azından -şükür- iki kelimeyi tek değil birkaç dilde bir araya getirebilen bir öğretmen olarak cevap yazma gereği duydum.

Hocam arkadaş düzeltmişti zaten :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• -BornToDie- kullanıcısına yanıt
    Ülkeyi kurtarmak için konuyu açmadım.
    Herkes düşüncesini ve bildiklerini konuya eklesin diyerekten açtım.
  • Askerler diğer memurlara göre çok daha iyi durumda bence. Babam yüksek rütbeli subay, öğretmen annemin 3 katını kazanıyor. Bunların yanında oyaktan 600 bine yakın para ve emekli ikramiyesi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock N Roll Seven Sinek

Bir öğretmenim demişti, fiziksel olarak ne kadar yorulursan yorul eve gider dinlenir kendine gelirsin. Zihinsel yorgunluğun ise dinlenme süreci yok.
    Tamamen katılıyorum kendisina, çok alıyor doktolar yhaa dediğiniz herifler 10 sene en ağır müfredattan ders görüyor. Lisede birçok insanın yapamadığı fen derslerinin kaç kat zorlarını görüyorlar.

Öyle hocam ama 1300 liraya, neredeyse bedavaya 8 saat it gibi koşturmak kolay mı?

• IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Dogru soylemis 6,7 bin lira para aliyor albaylar

Ekstralar olursa bilemem ama herseyi karsilaniyodur.. ailesine evi, cocuklarinin okul masraflari bile karsilaniyor olabilir

Orduevlerine giris izni cabasi.. atiyorum kalender orduevinde 7 gunluk konaklama en son gittigimde 1.5 sene once falan 45 liraydi havuzun falan herseyin var

Pizza yiyosun 1 lira vs vs yesil pasaport dalgan var vize seyleriyle ugrasmiyosun

Subaylarda 3-5 bin arasi aliyodur ama kisisel bi giderin yok ve 10 numara bakiliyosun

• Askeriyenin maaşları çok saçma şekilde yüksek.

Subay maaşı az diyen henüz hayatında para kazanıp ev geçindirmemiştir.
  • Subay,astsubay,uzman çavuş olmak kolay değildir.En az 3 kere şarkınız vardır buda meslek hayatınızın 6 senesi doğuda geçecek demektir.Bi de tayin var ev taşıma,çocuğunun okulunun değiştirilmesi vs. Meslek ile ilgili zimmet alma,askere sahip çıkma, yılda bi defa tatbikata katılma(20 gün sürer),ayda en az 4-5 nöbet tutma(nöbet parasıda yok),denetlemelerde atış yapma,teçhizatlı koşma,teknisyen isen bakım-onarım yapma,bunların dışında ek görevlerinde olur.O yüzden askeri personelin aldığı maaşını hak eder, daha fazla alması lazım aslında.
  • Düşük değil sabit 6 7 milyar para alıyorlar

Emekliliklerinde 5milyar maaşları var

Ve Şehirler + Tatil beldelerinde ordu evlerinde herşeyi aşırı ucuz fiytlara kullanıyorlar Güzel bir balık yemeğini bile 4 5 tl gibi indirimli fiyatlarla ulaşıyorlar ve Maaşla itibarın bağdaştırılası ne derece doğrudur
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.