Şimdi Ara

Bu sisteme en uygun güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan eski sistemden kalma ocz marka 650 watt psu kullanıyorum ama epey eskidi. İleride ekran kartı ve işlemciyi değiştirebilirim uzun yıllar götürsün istiyorum. Sizce yine 650 watt mı yoksa 750 mi tercih etmeliyim? sharkoon'un 650w gold 645 tl onu alacaktım ama geleceğe yönelik iyi bir psu mu emin olamadım. Siz ne önerirsiniz bütçe 1300 civarı.

Anakart: ASUS TUF GAMING B550-PLUS

İşlemci: Amd ryzen 7 3700x

Ekran kartı: Galax gtx 1660s

Ram: GSkill Trident Z Neo RGB 32GB

Kasa: Sharkoon TG5

Depolama: Samsung 980 pro 500 gb, 2 tb hdd.

• earth. E kullanıcısına yanıt

Bu da oldukça iyi bir modeldir ancak XPG CORE REACTOR modeli buna göre bi tık daha iyidir. Fiyat olarak da şu anda daha uygun görünüyor:

https://www.incehesap.com/xpg-core-reactor-750g-bkceu-750w-full-moduler-gaming-power-supply-fiyati-45344//

• ehhalil kullanıcısına yanıt

teşekkürler. bu model mantıklı geldi her şey iyi görünüyor alabilirim bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: earth.

teşekkürler. bu model mantıklı geldi her şey iyi görünüyor alabilirim bunu.

İleride değiştireceğiniz ekran kartı 3090 sanırım çünkü kullandığınız psu sadece o kartı kaldırmayacaktır büyük ihtimalle. Bence 1000 liranızı ekran kartına yatırın size hiçbir getirisi olmayacak şeylere para harcamayın. Psu nuz markası gereği kaliteli bir ürün sorun çıkarmadığı sürece kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun çıkarınca sisteminizi yakmıyor merak etmeyin. :)

Forumdaki plus sertifika füryasına katılıcam derseniz tebrikler aylık faturanıza yansıyacak tutar 2.5 TL dışında bir getirisi olmayacak.

• sevecen69 kullanıcısına yanıt

kullandığım güç kaynağı 7 yılını doldurdu. zaten eski sistemi 2. pc olarak kullanacağımız için mevcut güç kaynağını o kasaya takacağım. yani öylesine almıyorum. bunun dışında gelişen donanımlarla birlikte psu teknolojisi de yerinde saymıyordur herhalde. değişen gelişen yenilenen şeyler olmuştur illa ki o yüzden pc'nin diğer bileşenleri gibi onun da güncel olması daha doğru. 650w da yeter elbet yine de garanti olsun zaten watt değerinden çok korumaları, kullanılan malzemenin kalitesi ve en önemlisi garanti süresi önemli benim için. o yüzden xpg iyi bir seçenek gibi görünüyor fiyat olarak da uygun.

• quote:

kullandığım güç kaynağı 7 yılını doldurdu. zaten eski sistemi 2. pc olarak kullanacağımız için mevcut güç kaynağını o kasaya takacağım. yani öylesine almıyorum. bunun dışında gelişen donanımlarla birlikte psu teknolojisi de yerinde saymıyordur herhalde. değişen gelişen yenilenen şeyler olmuştur illa ki o yüzden pc'nin diğer bileşenleri gibi onun da güncel olması daha doğru. 650w da yeter elbet yine de garanti olsun zaten watt değerinden çok korumaları, kullanılan malzemenin kalitesi ve en önemlisi garanti süresi önemli benim için. o yüzden xpg iyi bir seçenek gibi görünüyor fiyat olarak da uygun.

Kesinlikle haklısınız ancak psu teknolojiden çok işçilik kalite işi. Ocz psunuzu çöpe atarsanız diye korktum çünkü kaliteli bir psu. Evet xpg güzel bir psu 10 yıl garantisi olan modellerden alırsanız tam bir fp ürünü.

• Elimden birkaç tane rm750/rm750i geçti, hepsi de cw yapıyor. FSP Hydro G Pro denedim, o daha da beter cw yapıyor. XPG Core Reactor var şu an, iyi; ama fanı sürekli çalıştığından fan sesi duyuluyor.

• sevecen69 kullanıcısına yanıt

evet 10 yılmış garanti.

• shruikan kullanıcısına yanıt

rahatsız edici düzeyde değilse sorun olmaz benim için.

• quote:

rahatsız edici düzeyde değilse sorun olmaz benim için.

Vx plus deneyin 1080ti ile 750w modelini birleştirdim ne cw ne başka birşey.
  • Selamlar, 6-7 yıl önce ocz nin modstream pro 600 watt olanını kullanmıştım gayet kaliteli sessiz bir psu idi. Siz ilerde ekran kartınızı değiştirseniz bile düşündüğünüz sharkoon modeli gayet kalitelidir. Arkadaşlarımızın önerdiği ve benim de sistemimde kullandığım High power gd serisini de tavsiye ederim gayet sessiz ve verimli. Ama siz bahsettiğiniz psu yu almak isterseniz şu an sharkoon un fiyatı daha uygun. Tercih sizin hiç biri sizi fabrikasyon üretim sıkıntısı yoksa üzmez. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Rica ederim. Gönül rahatlığıyla alınabilecek bir PSU'dur fakat şans faktörü de her zaman işin içindedir. Olur da bir şanssızlık yaşarsanız beni suçlamayın  

Ses konusu göreceli bir konudur, herkesin sese hassasiyeti farklıdır. Ben de ses konusunda çok hassas biri olarak şunu söyleyebilirim; yarasa değilseniz 400 watt yüke kadar bu PSU'nun fan sesini işitmeniz pek olası değildir. Fan boşta 650 RPM civarında çalışıyor ve 400 watta kadar bu tempoda devam ediyor. Zaten sistem 400 wattı aştıktan sonra PSU fanından önce ekran kartı ve işlemci fanlarının sesini işitmeye başlarsınız.

Fanın sürekli çalışması iyi bir şeydir, PSU'nun ömrünü uzatır. Bazı PSU modellerinde bulunan düşük yüklerde fan kapatma özelliğinin bir pazarlama stratejisi olarak sunulduğunu fakat iyi bir şey olmadığını düşünüyorum. Fan kapatmak yerine fanın düşük devirlerde çalışacağı şekilde ayarlanması çok daha iyidir ki CORE REACTOR modeli bu konuda tam olarak benim düşünceme uygun dizayn edilmiş modellerden biridir.

Fanda bir arıza ya da kalitesizlik yoksa 650 devirde çalışan 120 mm'lik bir fanın sesini işitmek pek olası değildir.

• ehhalil kullanıcısına yanıt

incehesaptan aldım şanssızlık yaşarsam burasıyla yaşarım herhalde. 2 gündür bekliyorum kargoya verilmedi.

• Bu incehesap bu kadar ağır mı çalışıyordu ya daha önce kasa aldım çabucak gelmişti. Bunu hala kargoya vermediler. tam 4 iş günü oldu 2 gün de haftasonu girdi 6 gündür bekliyorum. Dün aradım gecikme yok zaten 3 iş günü içinde gönderiliyor dediler. Eyvallah dedim o gün yollarlar diye düşündüm yollanmadı bugün de tık yok. Hala sipariş işleme alındı aşamasında. Sayfasında da stoktan hızlı teslimat yazmışlar bir de baya hızlıymış hakikaten. Bir daha incehesap en son seçeneğim olacak.

• güç kaynağı nihayet bugün geldi. diğer psu takılıyken msi afterburner ile değerlere bakardım. oyuna girdiğimde ekran kartı direkt 70 dereceye çıkar oynadıkça 76ları görürdü. işlemci de ortalama 68-70 bazen 75'lere çıkardı. yeni psu ile işlemci 60-65 civarında ekran kartı en fazla 70i gördü. esas dikkatimi çeken diğer psuda işlemci frekansı sürekli inişli çıkışlıydı ben bunu oyunun işlemci kullanımıyla alakalı olduğunu düşünüyordum. yeni psu ile frekanslar 4200-4300 mhz arası hiç düşmeden çalıştı. bunun sonucunda elbette fps ve performansta bariz bir artış oldu. orta ayarlarda oynadığım oyunu yüksek yaptım ve performans düşüşü yaşamadım. demek psu eskidikçe verimlilik baya düşüyormuş. zaten bu performans artışını zamanında diğer psuyu taktığımda da farketmiştim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.