Şimdi Ara

bu ram neden ucuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    <b>256 MB 400 MHz KINGSTON CL3 50$</b>
    256 MB 400 MHz KINGSTON CL2.5 90$
    (fiyatlar gigatek'e ait)

bu fiyatlar neden böyle? CL3 olan 400 Mhz'lik kingston neden bu kadar ucuz? bu ram'i 333 MHz'de düşük timinglerde kullanabilir miyim, CL3 olanı? bi yardımcı olsanız...

bu arada anakartım epox 8k3a+, fsb'yi 166 MHz yapmayı düşünüyorum...

• 90 dolar kazık 400 mhz e 50 dolar falandır normalde.bu fiyatlar çok çok fazla
  • farkettiysen ikinci ram 50$ fakat muhtemelen 200 MHz fsb ile düşük timinglerle çalışmayacak, cl3 dediğine göre... dikkatli olsak yorum yaparken iyi olacak aslında. fiyatlar gigatek'e ait bu arada.
  • "256 MB 400 MHz KINGSTON CL2.5 90$"
    Listede hatali yazilmis bu ... Zira biraz altina bakar isen Kingston in CL2 HyperX 433 u bile 77$
  • valla tuzsuz bazen yanlıs yazılıyor bazende satıcı tarafından ya hep esi fiyatı ile satılmaya kalkılıyor veya fiyatlar guncellenmiyor...
    hepsiburada mı biryerlerde gormustum adam daytona gf3 un fiyatını hala 300 dolarlar civarı yazıyordu listede:)
  • peki çok performans farkı olur mu bu iki ram arasında ?

bir de o hyperx'ler nedir ?
  • hyperxler kingstonun düşük timinglerde çalışabilen üzerinde ramsink olan -sözde- kaliteli bir ramidir.
  • 512 yazcaklarmış 256 yazmışlar.
  • Bence twinmos DDR 400 al, cl2 olarak çalışabileceği bile meçhul kingston'a okadar para verme. Bende şuanda twinmos ddr400 CL2,5 var ama 440 mhz değerine kadar 3-3-2-2 olarak kullanabiliyorum.
  • Babudil +1
  • +1 Babudil
    Bende 256MB TwinMOS PC3200 (CL2.5) var şu an. Eksper'de 38 dolara satılıyor. Çok sağlam bir bellek. Tavsiye ederim.
  • can tamam senin ramler ile karsılastırılamaz ama yinede kinston icin fena bir adım degildi HyperX ler.
  • twinmos 256 ddr 400 baba ramdir.kingston a o kadar para vermeye gerek yok.
  • cl3 kingston çok kötü ram 175mhz de bile cas2 çalışmıo ram hiç tawsiye etmem
    oysaki cl2,5 kingstonım war ram winbond chipli 200mhz de 2/2/2/5/1 sorunsuz ram alırken en az cas2,5 olmalı
  • peki tüm twinmoslarda aynı performansı alabilir miyim? tabi hepsinde aynı olmaz performans ama demek istediğim özel bir modeli var mıdır yoksa gidip alsam rahat rahat çalıştırabilir miyim yukarıda bahsettiğim şekilde ?
  • bugun arkadaştan twinmos ram aldım, cl2.5 pc3200 fakat ayarları agresif hale getirince boot etti, ama windows açılmadı. timingleri biraz arttırınca windows da çalıştı normal biçimde. kingston alsam aynı sorun olur mu acaba, yoksa garip bir durum mu söz konusu bende ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.