Şimdi Ara

BU PROJEKSYON İŞİ NEDİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar evde 55" bi led tv var genelde aksamlari bluray film ve xbox oynamak icin kullaniyoruz goruntudeki titreme bulaniklasma atlamalardan bi tat alamaz oldum ne kadar led tv kullandiysam sorunlu banding bulutlanma isik sizmasi biktim usandim artik

Benim sorum su arkadaslar
    1. projeksyon alip eve kursam bluray ve xbox icin aksamlari bana led tv yi aratirmi

2.genel sorunlari nelerdir led tvlerdeki gibi kronik sorunlari varmidir

3.oyunlarda lag filmlerde hareketli sahnelerde titreme atlama bulaniklik gibi tepkime sorunlari varmidir

4.goruntudeki kontrass ve renkler bi led tvye gore ne kadar canlidir

Arkadaslar cehaletime verin led tv den azbucuk anlarim ama bu projeksyon isinden zerre kadar anlamam tek istegim full hd bluray filmleri kaliteli bir sekilde izleyebilmek xbox ta sorunsuz oyunlarimi oynayabilmek

Yani kisacasi nedir bu projeksyon sevdasi bi yardimci olun lutfen arkadaslar

5.Birde 2 bin 3 bin arasi en iyi f/p urunu hangisidir film ve oyun icin

Yardimci olucak arkadaslara simdiden cok tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BACKROCK34 -- 17 Mayıs 2015; 17:16:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forum bitmis kimsenin kimseye faydasi yok artik ...

• Forum bitmez de sorunuz biraz tuhaf

Fiyat performans alabileceğiniz en iyi cihaz

http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD25e.htm

Bence bu

Projeksiyon la tv. Araba ile motorsiklet gibi ikiside ulaşım aracı ama farklı farklı.

Projeksiyon genelde film için daha isabetli cunku büyük ekran ve karanlıkta muazzam ama isin icine isik ta izlemek girince tv tercih edeceksiniz mecbur

Alacağınız projeksiyon modeline gore titreme gibi olaylar bir seviyeden sonra kalmıyor

Ornek. Gidip panasonic at6000 Yada epson tw9200 alırsanız en iyi Led tv den çok daha iyi ve guzel goruntu verir tabi karanlık ta

• Karanlık ta oyun ve film izlemek için tv yi hic düşüneyin alın projeksiyon alın

Ama gunluk haber izlemek gibi aktiviteler de tv daha doğru

• Projeksiyon film için gerçekten de çok iyi bir seçim olur oyun için de fena değil ancak Xbox One'in çözünürlüğü düşük olduğu için oyunlarda belki biraz rahatsızlık verebilir.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Oncelikle herkese cevaplari icin tesekkurler

Hocam tuhaf olan nedir anlayamadim forumda bole bi konu yoktu genelde herkes kullandigi cihazlari anlatiyo ama kimse led tv den eksi ve artilarini yazmiyo

Aksamlari karanlikta uyduyla isi olmayan benim gibi film ve oyun meraklisi arkadaslar icin ozellikle oyunlarda lag sorunlarindan hizli film sahnelerinde titremelerden sikilmis yok bulutlanma yok isik sizmasi sorunlariyla bogusanlar icin bence led yada plazma yerine en iyi alternatif bu olur diye dusunuyorum

Forumda tv bolumunde sadece oyun yada sadece film icin binlerce lirasini led tvlere baglayip servislerle bogusan bihayli arkadasimiz var ustalarinda dedigi gibi led tv isi zaten yalan dolandan ibaret en iyi altarnatif plazmalarinsa uretimi durdu insanlar artik gercek renkleri sorunsuz alabilicekleri alternatifler ariyolar benim gibi oledlerin fiyatlarinin ucuk olmasi cabasi

Eminim herkesin dev ekranda sorunsuz oyun oynamak yada kaliteli gercek renkleri alarak film izlemek gibi bi hayali olmustur

Kimsenin projeksiyonlardan haberi yok benim gibi
    Belki bu sorunlu ledlerin yerini alabilicek tek cihaz projeksiyonlardir

Benim tek ogrenmek istedigim led tv lere gore bu cihazlarin artilari ve eksileri eminim bu bilgiler benim gibi bi cok arkadasimizinda isine yariycaktir

Simdiden yardimci oldugunuz ve bilgi paylasiminda bulundugunuz icin herkese cok tesekkurler

• Salvatuon kullanıcısına yanıt
    Hocam evde 55" bi led var gercek rahatsizligi oyun modu kapaliyken aliyorum onlineda lag sorunu basa bela oyun modu acikkende goruntu camur oluyo insan tuplu tv yi ariyo

• Projeksiyon kullanicisi olarak, oyun icin projeksiyon tavsiye etmem. Hangisini alirsaniz alin oynayamazsiniz. Neden derseniz,

- Grafikler goruntu buyudukce, oyunlarda cok kotu oluyor.

- Ufak ekran yansitirim derseniz, tv ile bir farki olmuyor zevk acisindan.

- Karanlikta oynama zorunlulugu, yanina tv koyacaksaniz iyi olur ama arada bir gunduz oynarim projeksiyon yeterli derseniz, o gunduz oynayamayacaksiniz.

- Ekran buyuklugu, filmlerde her ne kadsr iyi olsada buyuk ekranda spor oyunlari disinda sorun oluyor. Gecen Bf 4 oynayayim dedim, harita kismi sadece 32" tv kadar yer kapladi, alani gormek zorlasiyor. Odaniz buyuk olursa uzakdan oynarsaniz brlki sorun olmaz ama, yinede, gorus alani kisiliyor.

Yani benim tavsiyem projeksiyonu film icin kullanmak. Tabi ofis tipi kullanimi ayri tutuyorum konudan. Oyun icin size en iyi cozum TV olacaktir.

• Mümkümse yakın zamanda yeni gelecek olan Lg led pj ye bakın derim "LG PF1500"

Ben 10 küsür yıldır pj kullanan birisiyim üst segmentler hariç pj yi çok iyi bilen artılarını eksilerini tadını tuzunu gayet iyi bilen birisiyim diyebilirim... pj zevki bir başkadır kolay kolayda hiç bir tv o zevki ve konforu veremez sadece bu alete uygun ortam sağlıyacaksın kaynakların hd kurulumun vs düzgün olacak birde yanında ses sistemin de olursa süper oluyor... pj de hd kaynak ile; titereme dikey bant olayı gölgelenme ışık sızması vs vs panellerin klasik sorunları işde bunların hiç birisini göremezsin pj de ayrıca hız konusunda da kusursuzdur diyebilirim lag olayı falanda olmaz... sinema maç ve oyun oynamak çok zevkli ve sorunsuzdur pj de tabi en az 1280*800 çözünürlükteki ve ilave olarak ansi lümeni ve kontrast oranı yüksek pj lerden bahsediyorum

• Hocam yaptigim ufak arastirmalardan ogrendigim kadariyla en iyi fiyat performans urunleri optoma hd26 ve benq w1070 i oneriyo herkes bu cihazlardan birini alsam genede grafiklerde sorun yasarmiyim sonucta full hd ve isik degerleri yuksek oldugu soleniyo bu cihazlarlada led tv deki kontrast ve netligi yakalayamazmiyim mesafem 3.5 4 metre ortam karanlik ve musait zaten sabah 9 da ise gidip aksam 8 de isten gelen biriyim bir gun iznim oluyo yani sadece aksamlari acicam cihazi gunduz izleme sansim yok tek isyedigim sorunsuz kaliteli bi goruntu almak

• quote:

Orijinalden alıntı: bektas34

Hocam yaptigim ufak arastirmalardan ogrendigim kadariyla en iyi fiyat performans urunleri optoma hd26 ve benq w1070 i oneriyo herkes bu cihazlardan birini alsam genede grafiklerde sorun yasarmiyim sonucta full hd ve isik degerleri yuksek oldugu soleniyo bu cihazlarlada led tv deki kontrast ve netligi yakalayamazmiyim mesafem 3.5 4 metre ortam karanlik ve musait zaten sabah 9 da ise gidip aksam 8 de isten gelen biriyim bir gun iznim oluyo yani sadece aksamlari acicam cihazi gunduz izleme sansim yok tek isyedigim sorunsuz kaliteli bi goruntu almak

Benim de çorbada tuzum olsun.

Öncelikle bahsettiğiniz modeller giriş seviyesi modeller diyebiliriz (fiyatlarından da anlayabilirsiniz).
    Eğer amacınız "en iyi led tv'den daha iyi görüntü almak" ise (ki bu biraz hayal) bu modelleri değerlendirmeye almayın derim.

Sizin sorunuz biraz da "akıllı telefon mu alayım, tablet mi alayım" sorusuna benziyor.
    Evet kağıt üzerinde tablet dediğimiz şey ile akıllı telefon aynı, tablet sadece daha büyük ama,
    ikisinin de kullanım yerlerine göre artıları ve eksileri var.

Ya ikisini de alacaksanız ya da önceliklerinize göre bir tercih yapacaksınız.

Tüm bu sorulara herkes için geçerli olacak doğruları bularak cevap vermek çok zor.
    Ben kendi şartlarımı anlatayım, çünkü benim şartlarım en iyi sonuçları almak için bayağı ideal.

- Sistemimde güçlü bir HTPC, tamamen karanlık bir oda, sabit gri perde ve ortanın üstü diyebileceğim Panasonic AT6000 projeksiyon var.

- Güçlü HTPC sayesinde SVP Player programını kullanabiliyorum ve filmler (sanal da olsa) 60 fps'ye yükseltiliyor.
    Gerçekten yağ gibi akan görüntü elde ediliyor. Ama yağ gibi akan görüntüyü herkes sevmez.
    Kimi "sanki film izlemiyorum da, filmin çekildiği setteyim, böyle olsun istemem" der.
    Kimisi de benim gibi "setteymişim gibi olsun daha gerçekçi" der.
    Farkı anlamak için aşağıdaki sayfada MOTIVATIONS kısmında Judder 24 fps ve Smooth 60 fps videolarını izleyin.

- AT6000 başarılı bir cihaz (şu an Türkiye fiyatı 6.000 TL civarı).
    Oyun konsolları ile Epson'un üst modellerinden daha başarılı, çünkü input lag oyun modunda 31 ms.
    Biliyorsunuz Sony Tv'ler bile 25-30 ms civarı oluyor.
    Ama Epson'un (bazı modelleri hariç, ama üst modelleri dahil) 80-100 ms gibi input lag'i olabiliyor.
    Büyük ekranda (input lag haricinde) özellikle multi savaş oyunu oynamak ciddi pratik gerektiriyor.
    Çok keyifli ve avantajlı oluyor, ama alışmak gerekiyor.

- Perde gri olunca, oda tamamen karanlık olunca ben projeksiyon ile gayet tatminkar sonuç alıyorum, özellikle siyah başarısına katkısı oluyor.

Yukarıdaki şartlarda projeksiyondan gerçekten keyif alırsınız.

Eğer odanız karanlık değilse (karanlık derken, odanın duvarları, perdenin kenarından yan duvara olan mesafe
    ışık yansıması nedeniyle önemli), donanımlarınız giriş seviyesi ise iyi bir Tv'nin görüntüsünü mumla arayabilirsiniz.

Zaten genel olarak Tv'lerin görüntüsü daha iyi olur.
    Ama projeksiyonun düşük maliyet ile çok büyük görüntü avantajı var.
    Ama bu avantajın dezavantaj olmaması için bazı şartlar var, yukarıda yazdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.