Şimdi Ara

bu pompanın nesi var..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim palio 1,6 şehiriçinde 12 litre lpg yakıyor 100 km de...
    120 km şehiriçinde kullandıktan sonra 90 km uzun yol gittim 90 km/h yi geçmedim..

120 km de 12*12=14,4 yani yaklaşık olarak 15 litre lpg yaktım.....yol üzerinde illk kez uzun yol yaptıgım için uzun yolda ne kadar yaktıgımı anlamak için üzerini tamamlayayım dedim..aşagı yukarı bişey cıkacaktı ortaya...yol üzerinde petrol ofisinde 1,48 görünce daldım...

işe bakın 28 litrelik depom 30 litre gaz aldı:)

yani sehiriçinde yaktıgım gibi uzun yolda yaksam bile depom bitmezdi...yani depoda hala lpg vardı...adamla tartıştık pompaların basıncları farklıdır falan dedi...yalnız yakıt doldururken son beş dakikakada gelen takır tukur insanı gercekten rahatsız eden o sesi acıklayamadı...resmen bence hava bastılar...sizin fikriniz ne acaba...

yada bi ihtimal benim araç uzun yolda sehir içinden daha fazla yakıyor...

• uzun yolda daha az yakması lazım. gaz sarfiyatını ayarla daha makul seviyelere çektirebilirsin..

pompaya gelince ne yazık ki, bazı sahtekar insanlar var ve hileli pompa kullanıyorlar. pompaların ayarlarıyla oynanabiliyor. normalde senin depona daha az gaz gittiği halde sayaç daha fazla gösteriyor. adamın gazı ucuzdan vermesinin nedeni oymuş meğer.. aslında daha ucuza değil, daha pahalıya veriyor.. ama ne yaparsın böyle sahtekar insanlar var, dikkat etmek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdil83

yalnız yakıt doldururken son beş dakikakada gelen takır tukur insanı gercekten rahatsız eden o sesi acıklayamadı...

o gelen ses deponun dolduğunu gösterir..
  • Arkadaşın demek istediği depo dolumu biterken gelen takır tukur eden ses.
    Normalde depo dolarken geliyor fakat depo dolmak üzere iken gelen o gürültülü ses.
    Ben sor dum görevliye ne dir bu ses acıklaması depodaki boş yerler doluyormuş
    quote:

Orjinalden alıntı: ozgurs59

quote:

Orjinalden alıntı: erdil83

yalnız yakıt doldururken son beş dakikakada gelen takır tukur insanı gercekten rahatsız eden o sesi acıklayamadı...

o gelen ses deponun dolduğunu gösterir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.