Şimdi Ara

Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4 (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
13.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E87629FD5

Güzel oyunları çok aramıyor, multiplatform yetiyor demek. O da bir tercih

Alıntıları Göster
    "Güzel" kelimeside goreceli dostum..sana gore "guzel" gelen bir oyun bana gore kotu olabilir..ornek vermem gerekirse yeni god of warin kalitesi tartisilmaz lakin bana gore "guzel" bir oyun degildi mesela..spidermaninde ayni sekilde kalitesi konusunda tartimaya girmem ama %60 tan sonra ayni seyleri tekrar etmekten sıkılıp birakmistim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazıyı hazırlayan arkadaş yanlış anlamasın ama çok boş bir yazı olmuş. Hem etkili bir başlık atmaya çalışmış buna karşın hem yazıda aşırı derecede mütevazı olmaya çalışılmış hem de çok yüzeysel bilgiler verilmiş. PS4 ezdi geçti denmesini beklemiyoruz ama PS4 öne geçti bile diyememişsiniz. Kısaca bomboş bir yazı.

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

"Güzel" kelimeside goreceli dostum..sana gore "guzel" gelen bir oyun bana gore kotu olabilir..ornek vermem gerekirse yeni god of warin kalitesi tartisilmaz lakin bana gore "guzel" bir oyun degildi mesela..spidermaninde ayni sekilde kalitesi konusunda tartimaya girmem ama %60 tan sonra ayni seyleri tekrar etmekten sıkılıp birakmistim..

Alıntıları Göster
    Alican, o saydığın iki oyun Xbone'da olsaydı, yani bu kadar imkansız bir hayal gücü kuralım, konsola Tanrı diye taparlardı 😆👍

• Ana platformu Xbox olan ama hem PS4 hem de PC kullanmaya devam eden birisi olarak fikrimi yazayım;

Bu neslin kazananı PS4 oldu. Xbox'ın kötü başlangıcı, daha zayıf olması, Kinect gibi gereksiz girişimler yüzünden PS4 aldı yürüdü. Açık ara daha fazla sattı, rakip baskısı olmayınca exc oyunlar için acele etmedi, harika bazı oyunlar çıkardı, bu oyunların etinden sütünden fazlasıyla faydalandı.

Ama neslin sonuna geldiğimizde büyük goller attı Xbox tarafı PS'e. Gamepass iş modeli çok çok başarılı oldu. PS yeni nesilde Xbox'ın açtığı yoldan yürümek zorunda. PS Ne kadar inat etse de EA Access konusunda teslim oldu; PSNow'u geliştirmeye çalışıyor. Yeni nesilde bir tür abonelik programı sunmak zorunda. Böyle bir abonelik sistemi PS exc oyunları ile kafa kafaya zıt. PS Xbox'ı Xbox'ın oyununda yenebilecek mi göreceğiz önümüzdeki nesilde.

Bu neslin kaybedeni PC oldu. 25 yıldır oyun oynarım, ilk kez PC platformunda stardartları böylesine konsolların belirlediğini gördüm. Ara konsolların da çıkışıyla (Pro ve X) ilk kez nesil sonuna gelmemize rağmen konsol ve pc arasındaki teknolojik fark açılmadı. Şu an konsolda olmayan tek teknoloji ray tracing. Xbox 360, Ps3 neslinin son senesinde PC teknolojisi almış yürümüştü. BF3'ün Xbox360\PS3 versiyonu ile PC versiyonu arasındaki uçurumu bugün BFV'in konsol ve PC versiyonları arasında görmek mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyulanemeth

Ana platformu Xbox olan ama hem PS4 hem de PC kullanmaya devam eden birisi olarak fikrimi yazayım;

Bu neslin kazananı PS4 oldu. Xbox'ın kötü başlangıcı, daha zayıf olması, Kinect gibi gereksiz girişimler yüzünden PS4 aldı yürüdü. Açık ara daha fazla sattı, rakip baskısı olmayınca exc oyunlar için acele etmedi, harika bazı oyunlar çıkardı, bu oyunların etinden sütünden fazlasıyla faydalandı.

Ama neslin sonuna geldiğimizde büyük goller attı Xbox tarafı PS'e. Gamepass iş modeli çok çok başarılı oldu. PS yeni nesilde Xbox'ın açtığı yoldan yürümek zorunda. PS Ne kadar inat etse de EA Access konusunda teslim oldu; PSNow'u geliştirmeye çalışıyor. Yeni nesilde bir tür abonelik programı sunmak zorunda. Böyle bir abonelik sistemi PS exc oyunları ile kafa kafaya zıt. PS Xbox'ı Xbox'ın oyununda yenebilecek mi göreceğiz önümüzdeki nesilde.

Bu neslin kaybedeni PC oldu. 25 yıldır oyun oynarım, ilk kez PC platformunda stardartları böylesine konsolların belirlediğini gördüm. Ara konsolların da çıkışıyla (Pro ve X) ilk kez nesil sonuna gelmemize rağmen konsol ve pc arasındaki teknolojik fark açılmadı. Şu an konsolda olmayan tek teknoloji ray tracing. Xbox 360, Ps3 neslinin son senesinde PC teknolojisi almış yürümüştü. BF3'ün Xbox360\PS3 versiyonu ile PC versiyonu arasındaki uçurumu bugün BFV'in konsol ve PC versiyonları arasında görmek mümkün değil.
    Xbox gamepass te golu yeni nesilde atacak . Suan ultimate alan insanlar 3 senelik aliyor . Yani cogu insan 2022 ye kadar xbox da kalacak . Aslinda xbox muthis bir hamle yapti . Ozellikle ulkemizde .
    Ps tarafi halen uyuyor. Xbox one x ve ultimate uyelik ile cok ps kullanicisini cekti ve 2-3 sene kendine bagladi.
    Gears 5 zaten muhtesem bide halo iyi gelirse mukemmel olur. Yeni nesil dede tr kullanicilarinin xboxda devam edecegini dusunuy
    orum.

Psnin bu nesilde kazanmasinin tek nedeni god of war 4

Gow ve last of us cikar ps bombos . Diger ex lerden her platformda var zaten. Ps yi genellikle neftlix icin aciyorum. Bide subatta acicagim last of us 2 icin

• Yıllardır pc oyucusuyum. Xbox one s aldım. 1 ay dan sonra evde yatıyor. Steam in gözünü5seveyim.
    Bu ne kardeşim ona para buna para

• Kazanan bellide kaybeden biz olduk.adam gibi oyunlar oynamadan ps5'i cikartacaklarmis.konsol yerine oyun yapin kitlik var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 15 Ekim 2019; 2:20:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk Xbox'dan beri Xbox markasını kullanmış biri olarak diyebileceğim; Ps4 açık açık Xbox'a tecavüz etmiştir.Yeni başlayacak nesildede Xbox cephesi aynı kafada giderse yine tecavüz kaçınılmazdır.
  • sony böyle özel oyunlarda inat etmeye devam ederse yeni nesilde kaybeder gibi duruyor.
    xbox tarafında microsoft PC ye çok çnem vermeye başladı ve oyunları PC getiriyor.
    ve böyle giderse bazı büyük oyunlar hiç beli olmaz sadece pc ve xbox için çıkma ihtimali artıyor.
    yeni nesilde microsoft bence kesenin ağzını açacak ve fortnite ninja ya yaptığı gibi
    para basarak büyük oyunları sadece pc ve xbox tarafına çıkartacak gibi duruyor sony
    yine aynı kafa ile giderse özel oyun ve crosssave crossplay gibi olayları desteklemem
    demesi durumda kaybeden taraf olacak gibi duruyor. sony zati büyük bir ekonomik kıriz
    içinde son 5-6 yıldır playstation ve telefon kamera tarafı olmasa toshiba gibi batacaktı şirket
    microsoft para ile bastırmaya kalkarsa yeni nesilde sony nin işi çok zor böyle ben ben ben demeye
    devam etiği sürece...
  • Alican, Spiderman'i tanrı statüsüne taşıyan insanlar var forumda, dikkat et dostum. Lezbofus'ı kim bilir nereye taşırlar.

• PS sadece satışlarda geçmiştir. Donanım, yazılım, dijital servisler xbox açık ara önde kapattı. Yıl da fazladan 3 tane oyun çıkıyor PS4’e başka da bir artısı yok. Millet AAA ları xbox da en iyi grafiklerle bedava oynarken, kimileri de 439₺ ex lere veriyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: F355 Challenge

Benim açımdan Xbox kazandı. PS4 de Xbox One da ilk çıktıları bir sene içinde aldım ama ikisini de elimde tutmadım çünkü yeni nesil konsol sıfatını haketmeyen vitaminsiz aletlerdi, direk sağlam bir PC topladım. En son Xbox One X aldım ve hala kullanıyorum. Oyunları 60 FPS açması olsun native 4K yetenekleri olsun benim için neslin kazananı Xbox One X. Özel oyunlara çok anlam yükleyen biri değilim zaten istediğiniz kadar övün siz de zamanınızın yüzde 90'ında multi-platform oyunlar oynuyorsunuz. Ha çok eksiklik hissedersem alırım bir PS4 oynarım hepsini, satarım sonra da, bu forumun çoğundan fazla para kazanıyorumdur PS4 sahibi olmama sebebim para değil, gerek görmüyorum.

Xbox One X niye kazandı?

-Native 4K ya da ona çok yakın çözünürlük sundu oyunlarda.
    -60 FPS verdi, sabit veremediği oyunlarda da açığı Freesync desteğiyle kapattı sonuç olarak akıcı bir deneyim sundu (55 inch Freesync destekli bir TV kullanıyorum).
    -Medya player olarak çok iyi iş çıkarıyor. Kodi gibi bir mucizeyi destekliyor, 4K bluray destekliyor. TV ile bütünleşik çalışması çok iyi televizyonumun kumandasiyla Xbox'ı çok rahat kontrol ediyorum.
    -Gamepass denen müthiş şey de hepsinin üstüne pastanın çileği oluyor. Zaten almıştım 2021'e kadar gamepass, üstüne bir ay ultimate pass aldım hepsi ultimate pass'e döndü. Artık çok büyük yapımlar dışında single oyun almaz olduk, hepsi eninde sonunda geliyor gamepass'e, yanına da BF, Fifa falan atıyorsun, kafa rahat. EA access denmiş ilk mesajda ama asıl olay gamepass'de. First party oyunlar direk geliyor zaten, Gears 5'i çıktığı gün oynadık Sony yapıyor mu bunu?
    - Xbox One X teknoloji harikası gibi hissettiriyor, TV ünitesinin altında ufacık yerde duruyor, native 4K RDR 2 oynatırken fan sesi çıkarmıyor alet. Soğutması sessizliği falan herşey on numara. Hem ufacık hem güçlü hem de adaptörü içinde, konsol dediğin böyle olur PS4, Xbox One gibi gürültülü, sıcak çalışan, üstüne bir de güçsüz aletler 2010'lu yıllarda kabul edilebilir gibi değil. Yeni nesilde yine aynı haltı yerler güçsüz konsollarla gelirlerse yine PC toplayıp ara konsolların gelmesini bekleyeceğim.

Hocam TV modelinizi yazabilir misiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: Basarrrr

Ps 1 ve 2 yi kullandim. Xbox 360 ciktigi zaman benim icin degisim zamani gelmisti. Xbox kolunun ne kadar rahat kullanimi oldugu hala aklimda. Son nesilde ps4 sahip oldugu oyun cesidi ile benim icin tekrar one gecti. Her ne kadar xbox kolunu hala ozlesemde benim icin bu donem
    Psnin onderliginde gecmistir.

Al işte aynı benim kafa.. akarı yok kokarı yok. Fanlık yok boyluk yok. Ne iyi ise neyde çeşit varsa orada.
  • Yahu MS yazılımda önde diyorlar da, Twitch desteği çok sonradan geldi, diğer sosyal medya entegrasyonu var mı, yok mu hala bilmiyorum, oyun görüntülerini kayıt için çok komik süre kısıtlamaları vardı, hala aynı mı onu da bilmiyorum, zaten arayüzü resmen arap saçı gibi ve çok ağır, bu mudur yazılım devi MS un uzmanlığı?

Lütfen bir şey yazarken düşünerek yazın, aklınıza gelen her şey doğru bilgi olmayabiliyor bazen...

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

PS sadece satışlarda geçmiştir. Donanım, yazılım, dijital servisler xbox açık ara önde kapattı. Yıl da fazladan 3 tane oyun çıkıyor PS4’e başka da bir artısı yok. Millet AAA ları xbox da en iyi grafiklerle bedava oynarken, kimileri de 439₺ ex lere veriyor.
    Satışlarda önde olması kazandığı anlamına gelmiyor mu zaten? Yılda 3 tane dediğiniz oyunlar her yıl GOTY adayı....
    Xbox da o da yok. Microsoft'un Xbox ve Pc yi birleştirmesi sonucu Xbox'ı satıp Ps4 ve Pc ile devam ediyorum kafam rahat.

• Ps4 ortalığı duman etti bildiğiniz. Millet oyun bilgisayarı alamadığı yada toplayamadığı için xbox alıyor. Birde yanına ps4 çakıyor. Yoksa kimsenin aman her konsolu alayım fantezisi yok. İnsanlar en azından oyun oynamak için bir aletim olsun diye xbox aldı. Ancak en iyi oyunlar da ps4 e çıktı. Fark burada. Kazanan bariz bir şekilde Sony tarafı olmuştur.

• Ya ama gamepass şahane hebele hubeleciler gelmis yine.
    Duyan da Gamepass'i babasının hayırına bu kadar ucuz verip oyun yelpazesini geniş tutuyor sanar. Birincisi kendi exclusive oyunları para vermeye çok da değecek oyunlar değil. Ikincisi zaten Sony'den aldığı ağır darbe sonucu oyuncuları gamepass ile kendisine çekmek zorunda oluşu. Bu neslin kazananı tabi ki Sony.

• Benim bilgisayarım çok eskimişti ve oyun oynayamaz hale gelmiştim artık tamamen yeni bir bilgisayar almalıydım. Sadece orta seviye ekran kartlarının fiyatlarının 2000 lira civarı olduğunu görünce konsolları araştırmaya başlamıştım, ps4 pro ve xbox one x benim için fiyat/performans açısından mükemmel görünüyordu. Ama ps4 aldığımda oyunlara para yetiştiremeyeceğimi gördüm halbuki xboxta gamepass diye tam da hayalini kurduğum bir abonelik sistemi vardı. Youtube videolarında grafik anlamında da xbox one x in üstünlüğünü gördüğümde xbox almaya karar verdim. Kararımdan emin olamasam da xbox almıştım. Şu an kardeşlikle aylık 7 liraya gamepass ultimate kullanıyorum, resmen bedavaya o kadar güzel oyunlar oynayabiliyorum ki doğru kararı verdiğimi de anlamış oldum. İşin özeti benim gibi hem fiyat/performans cihazı arayıp hem de bütçe dostu oyun oynamayı isteyenleri xbox one x son derece mutlu etti. Eğer para benim için problem olmasaydı yanına da ps4 pro alıp gow, spider-man, last of us gibi oyunları tabiki oynamak isterdim ama bulunduğumuz ülkede ekonomik durum maalesef ortada, önümüzdeki nesil playstation gamepass gibi bir abonelik sistemi getirmezse yine xbox ile devam edeceğim. Zaten artık yeni jenerasyonda grafik farkının gözle bile görülebileceği sanmıyorum, kriterleri belirleyen farklar dijital servisler olacaktır. Herkes için kazanan farklı ama benim için bütçe dostu ve grafik anlamında fiyat/performansın zirvesinde olan xbox bu neslin sonunun kazananıdır. Bu arada xbox fanboyu falan değilim çocukluğum ps1 ile geçmişti o kadar güzel anılarım var ki playstation ın yeri bende her zaman ayrıdır.

• Ben hem Ps4 Pro hem de Xbox One X kullanıcısı olarak tarafsız bir şekilde kendimce yorumlamak istiyorum. Bu nesilin galibi ezici bur üstünlükle tabiki rakibinin büyük payı ile Sony oldu. Sony rakibinin hatalarını güzel ve akıllıca değerlendirdi.

Xbox One Ex oyun konusunda ps4 den güzel başlamıştı fakat phill spancer den sonra bu durum hızla değişti. Xbox one X ve gamepass ultimate ile mukemmel işler yapsa da microsoft maalesef tam toparlayamadı.
    Sonuç olarak 50milyon uzeri satış bu kadar olumsuzluğa rahmen büyük başarı. Rakibi 100milyon üzeri satış ile harikalar yarattı orası ayrı. Xbox One X harika bir konsol gamepass ile daha da harika oluyor biraz haddinden fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum xbox'a.

Sony artık şu ps4 arayüzünü değiştirsin o basitliğe ne kasıyor arkadaş ,az fırlatmadım gamepadd i sinirden ps4 üstüne. Yeni nesil de ps5 tarafımdayım şuanlık tabi yeni xbox'ı görelim bir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.