Şimdi Ara

Bu laptop neden bir anda ısınıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Allah rızası için yardım edin;
    Bu bilgisayarı 3 hafta önce bir bilgisayarcıdan ikinci el olarak aldım özellikleri ve kozmetik olarak temiz oluşu hoşuma gitmişti fakat işlemcisi ısınıyor ama ne zaman? ne kadar ısınıyor? bir türlü tespit edemedim bilgisayarı web sitesi yapmak,biraz oyun oynamak ve film izlemek için aldım ama yakında kırıcam.
    Dereceler;
    1-Şuan saat 22:23 ısı 56 derece
    2-Bugün yine saat 21:00 de youtube dan şarkı açmıştım durup dururken laptop şaha kalktı ısı 90derece oldu biraz takıldım ama kapattım pc yi
    3-İlk aldığım hafta 51-55 derece arası seyrediyordu
    4-Gündüz bi ara 47 lerdeydi oh düzeldi galiba dedim ama yanılmışım
    *daha ne oyun bile oynamadım bu dereceleri standart kullanımda alıyorum nette falan gezinirken.
    Not:Flaxes marka soğutucu bilgisayar sürekli olarak bağlı ona rağmen bu değerleri alıyorum.
    Not 2:işlemci fanı ve termal macunu ilk hafta değiştirildi sıfır olarak

Laptop: Toshiba c855i-14x
    özellikler: i5 işlemci (intel 2450m)
    8 gb ram
    1 gb ekran kartı (amd 7600m)

*Bilgisayarı aldığım fiyata(900tl) netten satsam satarım ama kısmenın gunahına gırmek ıstemıyorum ne yapıcam akıl verin lütfen bilgisayarcı ben satarım istersen dedi 100 lira zararına kabul edicem gibi.

• bence elindeki laptop için olağan kullanımda 45-55 derece arası sıcaklıklar normal.Sonuçta çok eski bir laptop.Ne bekliyorsun ki.
    Mesela bende i5 4200m li 2 yıllık laptop var.Sıcaklık 40-45 derece arası.
  • beratad B kullanıcısına yanıt
    demek istediğim 45-55 derece normal kabul ettim ama durup dururken 70 lere 90lara çıkıyor onu cozemedım.
  • ihsan355 İ kullanıcısına yanıt
    işlemci kullanımı anlık olarak yükselirse sıcaklıkta artar.Çalışan programlara ve kullandığın programlara bakmak lazım.
  • macun yenilemesi yapman lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    işlemci sağlığını nasıl test ederim? arızalı mı değil mi diye?
  • ihsan355 İ kullanıcısına yanıt
    işlemcin arızalı olsaydı laptopun %99 çalışmazdı.
    dengesiz şekilde program falan açık değilken ısınmasının sebebi ne olabilir hiç bir yüklenme yapmadığım halde 90 ı gordu bugun durup dururken
  • 5 fanlı kalite bir soğutucu aldım 1 derece bile düşmedi standart kullanımda 37 derece falan olmasını istiyorum.
  • İc kozmetiği ne olacak peki hocam?
    Tozları temizleyip macunu yenilemelisin.
    O islemci bu havada bosta bile 37 derece olmaz, kisin balkona cıkarirsan 37ye iner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 18 Haziran 2016; 18:55:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    içi temizlendi macunu ve işlemci fanı yenilendi ama sıcaklıkda düşüş olmadı başka ne yapabilirim acaba ? sogutucu kullanıyorum elımı tutunca soguk hava ufluyo epeyce ama pcye bı faydası olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsan355

içi temizlendi macunu ve işlemci fanı yenilendi ama sıcaklıkda düşüş olmadı başka ne yapabilirim acaba ? sogutucu kullanıyorum elımı tutunca soguk hava ufluyo epeyce ama pcye bı faydası olmadı

Sogutucuda 5 fan var ise deliklere mutlaka geliyordur hava herhalde. Ayrica sogutucunun alüminyum falan olması lazım plastikler yaramaz.
    Gordugu sicaklik en fazla yukte 90 derece ise idare eder herhalde. Dusmesi icin en yuksek islemci durumunu %95 yapın etkisini goreceksiniz. Bunu yapınca tahminim 2300mhz ustune cıkmayacaktir islemci yani turbo acamaz ve isinma azalir.

• jimhendrix kullanıcısına yanıt
    dün netten show tw yi izliyodum 15 dakka anca izledim ve 90 derece oldu bu normal mi sence ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsan355

dün netten show tw yi izliyodum 15 dakka anca izledim ve 90 derece oldu bu normal mi sence ?

Fazla

• Yapılan macun değiştirme işlemini sizmi yaptınız yani yapılırken saglıklı düzgün bi şekilde yapıldımı? zira cıhazın bıraz yüke bındıgınde oyun bıle oynamadan vıdeo vs ızlerken 90 derecelere gelmesı bı sorun oldugunu gösterıyor.Bence eger yapabılıyorsanız işlemci ve ekran kartı macunlarını tekrar bı gözden gecırın sogutucu blok da tam olarak oturmamış olabılır.
    Ben suan 5-6 yıllık asusu g60vx kullanıyorum içinde gtx260 ekran kartı var ve cok ısınan bı kart fakat oyunlarda 1 saat sonunda anca 90 a gelıyor ama ben işlemcı ve ekran kartı macunlarını düzenlı olarak temızleyıp yenılıyorum.
    Ayrıca o allta konulan fanlı sogutucular ınanın hıcbı işe yaramıyor tavsıye etmem üstelık bazıları gücünü usb ıle laptopdan aldıgı ıcın daha cok ısınmasına yol acıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.