DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
'bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için administrators size izin vermelidir' sorunu... ltf yardım
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
20
Cevap
1
Favori
59.712
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 7 >> 'bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için administrators size izin vermelidir' sorunu... ltf yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      57 Mesaj
      13 Ağustos 2010 09:07:02 Konu Sahibi
      windows 7 işletim sisteminde yeniyim, harddiskteki bazı dosyaları silmeye çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.
      nasıl alıyoruz bu izni arkadaşlar? yardım ederseniz sevinirim...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      13 Ağustos 2010 11:00:14
      hesabın ''Yönetici'' kullanıcı hesabı değildir büyük ihtimal Vistada da böle olmustur kullanıcıyı YöneTici YaparSAn Sorun KaLmazZ.

|
      |

Age Of Empires 2 ONLINE
      aoc online oynamak isteyenler pm atabilirler yardımcı olmaya çalışırım
    • Binbaşı
      1668 Mesaj
      13 Ağustos 2010 14:59:18
      quote:

Orijinalden alıntı: pleytp

windows 7 işletim sisteminde yeniyim, harddiskteki bazı dosyaları silmeye çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.
      nasıl alıyoruz bu izni arkadaşlar? yardım ederseniz sevinirim...

Eğer gene silemiyosan Unlocker kullanabilirsin ama C:\Documents and Settings gibi yerleri silemezsin.

|
      |

Eski Kullanıcı adı: FilozofTR & Lee Van Cleef
    • Binbaşı
      1403 Mesaj
      13 Ağustos 2010 22:01:58
      Windows 7 'de bulunan bir güvenlik tedbiri sistem dosyası yada windows klasöründe değişiklik yapmayı engeller. eğer bu şekilde bir uyarı alıyorsan aşağıda verdiğim linkteki dosyayı indir. içindeki installtakeownership.reg dosyasını çift tıklayıp onayla. Bundan sonra değişiklik yapamadığın klasörde sağ tıkla Take Ownership diyerek o klasör yada dosya üzerinde tam yetki al böylece istediğini yapabilirsin.

Tam Yetki Alma

• Çavuş
      57 Mesaj
      15 Ağustos 2010 16:41:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: LuckyDay

hesabın ''Yönetici'' kullanıcı hesabı değildir büyük ihtimal Vistada da böle olmustur kullanıcıyı YöneTici YaparSAn Sorun KaLmazZ.

nasıl yapıcam bunu hocam

|
      |

• Çavuş
      57 Mesaj
      15 Ağustos 2010 16:44:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Windows 7 'de bulunan bir güvenlik tedbiri sistem dosyası yada windows klasöründe değişiklik yapmayı engeller. eğer bu şekilde bir uyarı alıyorsan aşağıda verdiğim linkteki dosyayı indir. içindeki installtakeownership.reg dosyasını çift tıklayıp onayla. Bundan sonra değişiklik yapamadığın klasörde sağ tıkla Take Ownership diyerek o klasör yada dosya üzerinde tam yetki al böylece istediğini yapabilirsin.

Tam Yetki Alma

wortexxx dediklerini yaptım ama olmadı, hala silmeye çalıştığımda administrators'dan izin almasın diyor.

bu arada silmeye çalıştığım dosya şu: geçen gün yeni bilgisayar aldım, eski harddiskimdeki dosyaları da "f" diye bi yer açmış oraya kopyalamış, windows, documents cart curt butun klasörler var. onları silmeye çalışıyorum. çünkü c'ye zaten kurulu onlar. ve o f'deki windows fln klasörleri xp'nin dosyalarını içeriyor kesin, çünkü eski bilgisyarımda xp kuruluydu şimdi ise windows 7.

bi türlü silemedim arkadaş ya :)

|
      |

• Yarbay
      3842 Mesaj
      15 Ağustos 2010 17:44:17
      F deki önemli belgelerinizi yeni harddiskinize kopyalayıp, F yi biçimlendirin

|
      |

• IOS Beta Tester
      1797 Mesaj
      15 Ağustos 2010 19:58:02
      quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

F deki önemli belgelerinizi yeni harddiskinize kopyalayıp, F yi biçimlendirin

Basit ve köklü çözüm , bend eolsam böyle yapardım

Ama öğrenmek adına şunuda deneyebilrsin, klasör seçeneklerinden "basit dosya paylaşımı kullan" tık'ını kaldır, sonra silemedigin dosyaya sağ tıkla , özellikler, güvenlik sekmesinden gelişmiş bölümüne git ve oralarda bir yerde dosyanın sahipliğini almakla ilgili bir yer olmalı , dosyanın sahipliğini al. bu tarz güvenlik ayarlarını öğrenmekte ayrıca yarar var, bazen sizden başkasının erişmesini istemediginiz durumlarda dosya klasörlerin erişim haklarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ben mesela herkese açık olan dosyalarımda diger kullanıcılara sadece okuma hakkı veririm , değiştirme hakkı vermem, bir filmi açabilirler ama silemez veya değiştiremezler bu şekilde.

Bilgisayarımın başına geldigimde koskoca film arşivimin bir öğrencim tarafından yanlışlıkla silindigini gördüğümden beri bu tarz ayarlara daha çok dikkat ediyorum

|
      |

MARMARA SANAT OKULU Gitar Piyano Keman Yanflüt Klarinet Şan Eğitimi

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
      M.S.2009 SERIM
    • Yüzbaşı
      564 Mesaj
      16 Ağustos 2010 00:14:18
      quote:

Tam Yetki Alma

bilgi için çok teşekkürler, iyiki varsın..

|
      |

Hakkari / Otluca Dağ Komando Tugayı 325. K.D.Böyle Buyrun

6N2 POLO Comfortline Otomatik Vites, BURDAN

Jetta 2008 1.6 MPI Tiptronik , BURDAN

GOLF mk7 1.2 TSi Comfortline DSG, BURDAN

• Çavuş
      93 Mesaj
      13 Nisan 2012 09:46:36
      quote:

Tam Yetki Alma

Akşam deneyeceğim

|
      |

• Binbaşı
      1471 Mesaj
      20 Mayıs 2013 14:54:17
      quote:

Tam Yetki Alma

Hay Allah razı olsun senden kardeşim.
      Mükemmel bir çözüm.Sorunsuzca işimi hallettim. Hemde win8 de bile çalışıyor

|
      |

Çî ji dûrê te çî lî nêzikê te
      Nagihe dilê te dengê dilê min
      DH AHMET KAYA HAYRAN KLUBÜ
    • Er
      8 Mesaj
      23 Mart 2014 18:01:51
      Silmek İstediğin Dosyayı yantuş yap özellikler de aşada gizli var o kutucuğu işaretle üsteki salt okunuru kaldır uygula tamam de dosya silindi...

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      16 Nisan 2014 00:06:11
      Aynı hatayı alıyorum W8 Kullanıyorum yukarıdaki tüm denilenleri yaptım fakat bi sonuç alamadım ayrıntılı bi şekilde yardım edermisiniz

• Binbaşı
      1219 Mesaj
      11 Aralık 2014 05:32:09
      quote:

Orijinalden alıntı: healking07

Aynı hatayı alıyorum W8 Kullanıyorum yukarıdaki tüm denilenleri yaptım fakat bi sonuç alamadım ayrıntılı bi şekilde yardım edermisiniz

Bu hatayı Truster Endpoint Protection diye bir program için ben de alıyorum. Yukarda yazılan yöntemleri ben de denedim, bir türlü silemedim uyuz programı
      İşletim sistemi 7.Başka neler önerebilirsiniz?

• Çavuş
      45 Mesaj
      13 Aralık 2014 14:23:09

erişmek istediğin dosya ya da klasörün özellikleri ne girip güvenlik sekmesinden eğer açıksa gelişmiş e tıklayıp denetim ve sahiplik kısımlarına everyone adlı kullanıcı ekle ve tam yetkiyi ona ver. program kaldırmak istiyorsan your uninstaller denemeni tavsiye ederim.

|
      |
      miraculous kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      45 Mesaj
      13 Aralık 2014 14:27:21

sadece silmek istiyorsanız ve hiçbir program tarafından kullanılmıyorsa sileceiğiniz dosya your uninstaller programının shredder kısmını kullanın kullanılmayan windows.old klasörleri dahil temizler ama vakit alır biraz

|
      |
      miraculous kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      705 Mesaj
      21 Nisan 2015 15:19:16
      Arkadaşlar sorunu çözemeyen varsa youtube'da ki yeni kanalımda çözümledim.https://www.youtube.com/watch?v=HYJG_xAdpU0

|
      |

Anakart : Msi B150M Bazooka // İşlemci : İntel i5 6500 // Ram : Corsair 16 GB DDR4 2133 mhz // Ekran Kartı : Asus R9 380 4 GB // Depolama : Seagate 1TB 7200rpm // Kasa : Corsair Carbide Series (SPEC-03) // Monitör : Asus VS248 // Mause : Razer Deathadder 3.5G // Mausepad : Razer Goliathus XXL (Control) // Klavye : Logitech G103 // Kulaklık : Plantronics GameCom 780 // Telefon : Apple iPhone 5s 16 GB // Notebook : Apple Macbook Air 2015 13" 128gb ssdd // 2. Notebook Lenovo B560 (İ3 M380 - HD M380 - 3GB RAM) // Tablet : Samsung Galaxy Tab 4 7"
    • Yarbay
      4069 Mesaj
      18 Ağustos 2015 00:37:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

Tam Yetki Alma

Hocam dediğiniz yaptım fakat sorun hala devam edioyr.

Black Friday 2017 : Kasım 24

Black Friday 2018 : Kasım 23
    • Binbaşı
      1403 Mesaj
      18 Ağustos 2015 00:46:56

Açıkcası o dönemde bu şekilde sorunumu çözdüğümü hatırlıyorum ama siz Windows 7 mi kullanıyorsunuz?

Denemedim ama alternatif olarak usb belleğe live linux dağıtımı yükleyip onunla bilgisayarınızın içinde istediğiniz değişikliği yapmanız mümkün olabilir.

|
      |
      WetDream kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4069 Mesaj
      18 Ağustos 2015 11:08:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

Açıkcası o dönemde bu şekilde sorunumu çözdüğümü hatırlıyorum ama siz Windows 7 mi kullanıyorsunuz?

Denemedim ama alternatif olarak usb belleğe live linux dağıtımı yükleyip onunla bilgisayarınızın içinde istediğiniz değişikliği yapmanız mümkün olabilir.

Hocam klasörü masaüstüne taşıyıp sildim düzeldi.

|
      |

Black Friday 2017 : Kasım 24

Black Friday 2018 : Kasım 23
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.