Şimdi Ara

bu kira fiyatlari ne ayak (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
6.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Yok beklemiyorlar ya da ben denk gelmedim.Hatta güzel ev bulduğumda arayıp direk tutuyorum ,işlemler için vs. para gönderebilirim diyorum.Birilerine göstericem diyor, yarım saat sonra gelen mesaj ev kiralandı oluyor.

Biriyle anlaşıyorum , yarın bakalım diyorlar. Yarın oluyor adam arayıp daha fazla kira veren çıktı ona kiraladım diyor.

Ben anlamadım bu işi açıkcası…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 19 Eylül 2021; 15:52:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grimaniel kullanıcısına yanıt
    Yabancı uyruklululara yapıştırıp geçiyorlar demek

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Grimaniel kullanıcısına yanıt
    Daha daire görmeden birine para göndermeyin dolandirilirsiniz. Sarı sitede bu şekilde dolandirilanlar çok.. Ayrıca istanbulda emlakçılar yer gösterme bahanesi ile sözleşme imzalatip dolandırıyorlar dikkat edin hiçbir sozlezmeye imza atmayin. Neymiş senin tutup tutmayacagini bilmiyormuş masraf ediyormuş yaptığı bı çay yada kahve ismarlayarak sana yakın değilse arabayla 5 dk gidip daire göstermek, Tokatçı çok turemis dikkatli olun ve ayrıca kira tahliye taahhütnamesi isterse kanuna göre imzalayin kendi ayağınıza sıkmayın iyi forumlar .

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nevzat.Yildiz N kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Zaten dolandırıcı olup, olmadığı net bir şekilde belli oluyor. İyice araştırıp , arayıp sorguluyorum.

Bu ev bulma işi cidden sıkmaya başladı. Herkes için hayırlısı olsun ne diyeyim.

• Öğrencilerimiz kalacak yer bulamasın, egitim gerilesin, türkiye batsın diye yapıyorlar bunu. Boş yurt da bulunmuyor. Acaba nedeni plansız ülke yönetimi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 19 Eylül 2021; 16:46:8 >
  • Bizim zamanımızda yine biraz iyiydi ama şuan resmen felaket ve kıyamet dönemini yaşıyoruz sadece evler kiralar değil fahiş derecede herşey çok pahalı.Öğrenciler okuyor ve bitirdiklerinde üniyi asgari ücrete bile iş bulamıyorlar yazık günah sisteme.Çok iyi bir bölümde değilseniz gerçekten sırf goy goy olsun diye okumayın zaten askerlik süreside azaldı.Kendinizi geliştirip meslek sahibi olun.Anadoluya okuyorum ayağına gidip çarçakal esnafı ev sahiplerini zengin etmeyin.

• Kira fiyatlarını beğenmeyenler kredi çekip ev alsın.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    He he 500 bin çek 1.5 trilyona yakın para öde bankaya enayi yazıyordu,kirada oturmak daha avantajlı benim için şu an bulunduğum evin büyüklüğünde evler bu konumda 700-800 binden satılıyor ben 1800₺ kira ödüyom enayi olmam lazım o paralara kredi çekip ödemem için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milicic -- 19 Eylül 2021; 17:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milicic

He he 500 bin çek 1.5 trilyona yakın para öde bankaya enayi yazıyordu,kirada oturmak daha avantajlı benim için şu an bulunduğum evin büyüklüğünde evler bu konumda 700-800 binden satılıyor ben 1800₺ kira ödüyom enayi olmam lazım o paralara kredi çekip ödemem için.

Ev sahibi çekip ödüyor. O zaman ziplamasınlar kiralar yüksek diye.

O zamanda kazıklanan ev sahipleri hıncını kiracıdan çıkarma hakkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: milicic

O zamanda kazıklanan ev sahipleri hıncını kiracıdan çıkarma hakkı yok.

😀

• Geçen sene eylülde 2 yıllık kontratla kiralık eve geçtim.
    İstanbul'da baya bi ücra yerde sıfır 2+1 ara kat dairedeyim ve 650 tl'ye kiramıştım.

Geçen ay ev sahibi ayak yapmaya başladı " evi satacağım" vs.
    Dedim tamam ev senin, sat, ama kontrat bitene kadar yeni ev sahibine fazla tefe tüfe kadar arttırırım.
    Sonra baktım satmaktan vazgeçtiğini söyledi.

Şu an oturduğum ev 1800-2300 tl civarına çıktı sitede.
    1 yılda 3-4 kat.
    Sarı sitede de hep böyle sitemdeki evler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doory -- 19 Eylül 2021; 18:13:19 >
  • Doory kullanıcısına yanıt
    Ev sahibi ağlar durur şimdi blöfü yemedi diye 😃

• bu kira fiyatlari ne ayak

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin1112

Bağcılarmı😄

Kocaeli / Derince

Kiracılar hiç boşuna merak etmesin, kimse kimseye bedava gelir transfer etmez. Yasa ile kira artışı sınırlanır, ama elinde tahliye taahhüdü olan mal sahibi rayici sonunda alır. Herşeyin fiyatı yılda en az yüzde 50 artarken, kiralar %50 artınca mı sorun oluyor? Kiracıları anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5E410CB7 -- 20 Eylül 2021; 10:2:43 >
  • Sınır koyarlarsa elden kira talep eder ev sahibi, bu da yasal değil zaten. Kiracılar da elden kısmını ödemez büyük kaos olur.

Elden kısmı bir yıllık peşin alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5E410CB7

Elden kısmı bir yıllık peşin alınır.

Bir sorun olduğu kesin ama sebep olanlardan hesap soran yok.

• Ellerinde kalacak. Kiracı bulamayacaklar. Son birkaç haftada kiralık evlerin sayısı katlandı yaşadığım yerde. Fiyatlar da inmiş biraz. Umarım tutan olmaz. Çünkü halen ederi bu değil. Resmen korku evleri

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.