Şimdi Ara

bu kira fiyatlari ne ayak (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
6.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maksimum 4'de 1'ne haciz konulabilir memur-özel sektör çalışanı fark etmeksizin.
    4'de 1 beni keser diyorsan vah haline vah.

100-200 lafını yapmayan adama enayi diyorsan sanada ne ölücüsün boş mezar bulsan orayıda mı alıp kiraya verirsin der susarsın.

bu kira fiyatlari ne ayak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milicic -- 18 Eylül 2021; 1:28:35 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milicic

Maksimum 4'de 1'ne haciz konulabilir memur-özel sektör çalışanı fark etmeksizin.
    4'de 1 beni keser diyorsan vah haline vah.

100-200 lafını yapmayan adama enayi diyorsan sanada ne ölücüsün boş mezar bulsan orayıda mı alıp kiraya verirsin der susarsın.

Maaşa haciz gelmez diyen sendin. Ben geldiğini söyledim. Tek istisnası da nafakadır dörtte biri geçer.

İcra takibi yapmakta hiç zor değil.

Ölücülükle ilgisi yok. Adam o ev için belediyeye emlak vergisi ödüyor, devlete gmsi beyanı verip vergisini ödüyor.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Maaşın 4'de 1 kesmek maaşı hacz ettim demekse vah vah o zamam senin 10 milyardan aşağı maaş alan birine ev kiralamaman lazım ki o kadar para kazanan memurda yok yandı keten helva.

Merak etme devlet yakından 2'den fazla evi olanlarada fazladan mülk zengiliği vs adı altında ekstra vergide getirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milicic -- 18 Eylül 2021; 1:42:55 >
  • quote:

Maaşın 4'de 1 kesmek maaşı hacz ettim demekse vah vah o zamam senin 10 milyardan aşağı maaş alan birine ev kiralamaman lazım ki o kadar para kazanan memurda yok yandı keten helva.

Merak etme devlet yakından 2'den fazla evi olanlarada fazladan mülk zengiliği vs adı altında ekstra vergide getirecek.

Sen hayatında hiç icra takibi yaptırdın mı? Sanmıyorum.

O maaşın dörtte biri alınıyorsa bir kereliğine alınmıyor. Borç 10 bin ise 5 bin maaşı varsa 8 ay boyunca alırlar. Tamamı tahsil edilmeden takip bitecek mi sandın? Hadi paran yok eşyan var diyelim çekerler yeddiemin deposuna malını rezil ederler satılırsa parasını alacaklıya öderler. Yeddieminden ucuza ev donatan dünya kadar insan var.

Devlet zengine birşey yapmaz. Sen burayı sosyalist ülke mi sanıyorsun? Devlet fakiri sevmez. Fakirler sürünür, sosyal yardım alır, askere gider. Zengine birşey olmaz. Bu hükümette sevmez öncekilerde sevmezdi.

Gördük boğazda evi olanlardan özel vergi alınacaktı 5 milyonu geçen değeri olanlardan ne oldu o vergi? Yalan oldu.

35 yaşındayım devleti senden iyi bilirim. Fakirin devlet gözünde kıymeti yoktur. Adalet karşısında bile hakkını alamaz.

• quote:

Enflasyon devletin açıkladığı rakam ortada sıkıntın karın ağrın varsa kiracıya çemkirmicen yazacan cimere enflasyon daha yüksek kabul etmiyorum diye bak bakalım ne oluyor.

Enflasyon oranı %10'dan aşağı mı? Sen 1800'e 100 lira zam yapmışın dediğin lafa bak. Ayrıca varsayalım devletin verdiği oranı beğenmedim kira bayağı düşük kaldı çevreye göre bir tespit davası açılır gelir bilirkişi kirayı tespit eder.

• 2 daire 2 ofis var kiraya verdiğim. Hiç de acımıyorum. Benim alım gücüm niye düşsün, kiracınınkini de ben değil devlet düşünecek. Şahlanışın şanındandır bu artışlar (:

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    kiraci olarak evde 10 yili doldurmadigin surece kira sozlesmesi bitse bile ev sahibi seni evden cikaramaz. Ek olarak yillik aciklanan enflasyon oranindan fazla zamda yapamaz.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Bu nasil bi bakis acisi. Evim var diyorsun. Kirada oturuyorum diyorsun sende kiracisin yani. Kanun var. Sende ev sahibine max enflasyon yuzdesi kadar zamini koyup verirsin gikini cikaramaz. Sende kiracina okadar zam yapabilirsiniz. Bakis acisini kes ya.

• 2019 yılında faiz indirimiyle konut satış istatisteğinde diyor ki :ndirilen faiz oranının 2.1 katı konut fiyatında artış olmuş. Yani faiz %16 iken , konutlarda % 10 faizle dağıtılan kredilerle konut fiyatları aynı dönemde %12,5 artmış. Satılan evlerin büyük çoğunluğu da hane halkına değil, iki-üçüncü ev olarak yatırımcılara gitmiş.
    SONUÇ: şuan yaşanan kira krizinin altında konut satış fiyatlarının artması yatıyor; ki korkunç faiz oranı varken bunlar yaşanıyor. Önümüzdeki zamanlarda olası bir faiz indirimde neler yaşanacağını varın siz hayal edin.
    Üzgünüm ama veriler bunun daha iyi günlerimiz olduğunu söylüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

3 tane kirada dairem var. Ve kirada oturuyorum. Evin kirası 1.5 dan 3.5 a çıktı rayiçleri. Ama benim kiracılarıma hep %10-15 arası yaptım. Şu an ki rayiçlerini söylüyorum

1+1 normal kat mevcut kiracı 1485 güncel rayici 2500
    1+1 çatı katı mevcut kiracı 1175 güncel rayici 2000
    2+1 ara kat eski binada mevcut kira 1800 günceli 3000
    2+1 ara katımsı daire 1850 günceli 2500 (kiracı şerefsiz ama üstünde oturanlar 20 kişi yaşadığı için rayicidüşük tuttum)

Geçen 2750 den bir ilan girdiler 2 saate ilan indi durum o derece fena. Çok net söylüyorum yukarıda yazdığım rakamlara 1 2 gün değil 4 5 saate veririm evi. Eğer 500 lira daha koysam 1 haftaya veririm.

Peki ben ne yapacam evimi satıp ev alayım dedim. 400bin krediye 7000 aylık kredi ödemesi çıktı. Şimdi bu şahlanışı kiracılarıma ilan edecem. Tahliye taatnamesi demoklesin kılıncı gibi başlarında sallanıyor. Kendileri bilir. Geçen birini çağırdım kiram 2.5 katına çıktı ev satılmazsa kendine ev bul 6 ay müsade dedim adam boynu bükük emrah gibi ayrıldı yanımdan. Ben devlet değilim ve insaflıyımda ancak kiracının piyasayı takip edip ona göre davranması gerek. Ben kira artışı zamanım gelmeden adamın araması gerek. Ben değil onun tutuşması gerek. Ama bakıyorum o kadar rahatlar ki alışmış %10-15 artışa... Yok öyle dünya ülke şahlanıyor onlarda buna uyacak. Ev sahibi kiracının dert yanacağı arkadaşı değil. Para babası hiç değil. Kredisi, emlak vergisi, gelir vergisi, malzemelerin aşınması bedava değil. Çok net söylüyorum şu faizlerle şu ev fiyatlarıyla ev almak imkansız. Milletin kiraya abanması boşuna değil. Tr nin çoğu yerinde durum bu. Ancak ist gibi yerde çok fena.

Benim de 2 tane dairem var. Birisinde tek başına bir memur oturuyor. Diğerinde 2 tane kız öğrenci oturuyor. Evler yaklaşık aynı konumda ve aynı özelliklerde. Su anda benzer evler 2000 TL aylık kiraya verilirken benim evler 1250 TL. Memur çocuk günün gününe öder kirasını, efendi biri, bekar. Kimbilir ev veya araba almak için para biriktiriyordur belki düğün hazırlığı yapıyordur. Kız öğrencileri evden çıakrsam kız başlarına sokakta mı kalsınlar. Kiralık ev yok şu anda, okul telaşı bir yandan, insanların hayatını zehir etmeye gerek yok. Para bir şekilde kazanılır. Eminim bu iyi niyetim bana bir şekilde döner. Ayda 300-500 TL fazla para gelmesi benim hayatımı değiştirmez ama para için insanları zor durumda bırakmak, sokağa atmak birilerinin hayatını zehir eder.

• erka1907 kullanıcısına yanıt

Bağcılarmı😄

• İstanbul'da normal.G.Antep de 2000 lira altında kira yok.Bakin G.antep diyorum deniz yok bişey yok 2000 den başlar o da daha Antebin dandik semti.İyi dedikleri dağın başında e-5 manzaralı semtler var evler 3500-5000 arası.Kiranin uçmasının en büyük sebebi de ev fiyatlarının uçması.Carpin kirayı 240 la evin ort satılık değerini bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanCOO

İstanbul'da normal.G.Antep de 2000 lira altında kira yok.Bakin G.antep diyorum deniz yok bişey yok 2000 den başlar o da daha Antebin dandik semti.İyi dedikleri dağın başında e-5 manzaralı semtler var evler 3500-5000 arası.Kiranin uçmasının en büyük sebebi de ev fiyatlarının uçması.Carpin kirayı 240 la evin ort satılık değerini bulursunuz.

Bana dediler ki antepe gelme kiralar pahalı ben de urfaya gittim. Burada da doğalgazlı olupta, 2000 liradan aşağıya kirası olan yer yok neredeyse. Telefonum suriye operatörlerine bağlanıyor arada ve bu eve 2000 lira kira ödüyorum. 2+1 normal bir ev. O yüzden istanbuldaki kiralar bana gayet normal geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukgngr90

Bu nasil bi bakis acisi. Evim var diyorsun. Kirada oturuyorum diyorsun sende kiracisin yani. Kanun var. Sende ev sahibine max enflasyon yuzdesi kadar zamini koyup verirsin gikini cikaramaz. Sende kiracina okadar zam yapabilirsiniz. Bakis acisini kes ya.
    Zaten sıkıntı o. Reel enflasyonu en iyi kira artış oranları gösterir. Mesela en büyük gider kalemi barınmadır. Ama şahlanan ülkelerde herkes pinpon topunun içinde yaşadığı için en büyük gösterge hooop pinpon topu oluyor.

Su akar yolunu bulur. Sen piyasası 2 lira olan evde uzun yıllar 1 liraya oturamazsın. Adam evini sattımı 6 ay sonra çıkarılacaksın ve gerçek enflasyon neymiş anlayacaksın. Mesela ben ev alacam evde kiracı var. 1 ay içinde evi boşaltacam diyor. Kirası 1300 tl. Oturmasam babmın oğluna 4 bine kiraya veririm. Hadi seçmece kiracı temiz istesem 3.5 tl. Adama soruyorum tek maaş ile geçiniyorum diyor. Bölgede düzgün bir 3 bin hadi biraz pazarlık biraz konumu kötü olsun dersen 2.5 bin ki o fiyata bulsa başının üzerine koysun.

Kısaca boş yapıp meseleyi mülk sahiplerine veya kiracılara yıkmaya gerek yok. İşin ilginç yanı şahlanma yeni başlıyor. Bugün 4 bin olan kira seneye 6 bin. Siz kim veriyor dedikçe fiyatlar coşum coşum coşuyor. Eğlenceli günler bizi bekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Ülkenin batmasından bu kadar zevk alan başka mazoşist görmedim.

• Kelise kullanıcısına yanıt

70 bine kiralayan yoktur. Abdiipekçide bile kiralar 40 50 bin bandinda. Ataşehir nedir?

• quote:

Ülkenin batmasından bu kadar zevk alan başka mazoşist görmedim.
    Şahlanmak nedir bilirmisin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

4 de 1 haciz olayında, amaç karşı tarafı rahatsız etmektir, belini bükmektir. Eğer ödeme imkanı varsa ödemesini sağlamaktır. Keyfi ödememezlik yaptırtmamaktır.

Parası yok ise canını alamaz zaten kimse, kimsenin en fazla hapis cezası alabilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.