Şimdi Ara

Bu kasaya ne yapabilirim?Modçular İçeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kasaya ne yapman gerektiğini üstadlar söyler ama onlar söylemeden söyleyeyim
    ilk olarak o kabloları tablo tutucularla birleştirme çok çirkin gözüküyor eğer UV kalem alacaksa onları turuncu yada fosforlu yeşil ile boyarsa UV ışıklandırma ile kasanın için güzel olur fanlardan bahsetmiyorum bile
  • Thermaltake 500W psu'yu az önce aldım.Kabloları çok fazla ve karışık.Kablo tutucu biraz çirkin duruyor sahiden.

Işıklandırma olarak neon mu, şerit led mi sizce?Ha, bu arada müziğe duyarlı şerit led yapmak istiyorum kasama.Veya Masamın arkasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemfb95 -- 22 Temmuz 2011; 14:03:12 >
  • 1-Kabloları Topla.
    2-Kasanın İçini Parlak Siyah Yap.
    3-Kapağı Kes Plexi Yap.
    4-Logo Bas Renkli Yazıcı İle Güzel Gelicek Yerlere Yapıştır.
    5-12 cm fablar al uyarla kasaya.
    ŞİMDİLİK BU KADAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pesidelphia -- 22 Temmuz 2011; 15:00:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemfb95

Thermaltake 500W psu'yu az önce aldım.Kabloları çok fazla ve karışık.Kablo tutucu biraz çirkin duruyor sahiden.

Işıklandırma olarak neon mu, şerit led mi sizce?Ha, bu arada müziğe duyarlı şerit led yapmak istiyorum kasama.Veya Masamın arkasına.

Bence şerit led en iyisi 1 metre şerit led çek ztn başka bi ışıklandırma koymana gerek kalmayacak emin ol.
  • Yardımlarınız için teşekkürler.İlk işim plexi alıp kasamın yan kapağını kestirmek ve en az 1 metre müziğe duyarlı şerit led masamın arkasına çekmek.Umarım müziğe duyarlı şerit led yapabilirim.Gerçi devresi falan gösterilmiş.Bir problem çıkacağını zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemfb95

Yardımlarınız için teşekkürler.İlk işim plexi alıp kasamın yan kapağını kestirmek ve en az 1 metre müziğe duyarlı şerit led masamın arkasına çekmek.Umarım müziğe duyarlı şerit led yapabilirim.Gerçi devresi falan gösterilmiş.Bir problem çıkacağını zannetmiyorum.

masanın arkasına müziğe duyarlı şerit çekmen iyi olacak ama kasa içine de düz şerit led çekmelisin bence ışıklandırma açısından.
  • Dremel kullanma imkanın varsa kasaya fan delikleri açabilirsin. Ama öncelikle yeni bir şeffaf yan kapak edinirsen daha iyi olur. Daha sonra kasaya tercihen mavi led takarsan daha sağlam bir görüntü olur. Benim gibi DVD-RW kullanmıyorsan DVD-RW bölümüne şu şekilde bir modifikasyon uygulayabilirsin.
    1- kasanın bütün DVD-RW kapaklarını sök
    2- 2 tane kendinden plakalı hdd fanı al
    3- vida aralıklarını belirle ve işaretlle
    4- uygun matkap ucuyla kasayı dikkatli bir şekilde del
    5- hdd fanlarını vidala
    6- DVD-RW slotlarını kes

Bu şekilde bir modifikasyon da yapabilirsin. Ayrıca dealextreme'den edinebileceğin bir ön panel ile de kasayı şık bir hale getirebilirsin.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana :)
  • Teşekkürler Oğuz.Fakat zahmetli bir işe benziyor.Şu dealextreme'den ön panellere bakacağım.Birde yan kapağı modifiyeleyeceğim.
  • Kardeş bu işle ben de ilgilenmeye başladım.Sana önerilerim;
    1.Güç kaynağının kullanmadığın kablolarını güç kaynağının görünmeyen tarafına tuttur(Sonradan kullanmayı düşünüyorsan sıcak silikonu fazla kaçırma )
    2.Kasa çizik çizik olmuş.Ilk iş olarak kasayı sök zımparala ve parlak siyah sprey boya ile düzgünce boya
    3.Internetten tarzına uygun bir resim bul.Reklamcılardan boş sticker kağıdı alıp üstüne baskı yap kasaya yapıştır
    4.Ben de yeni deniyecem ama öneriyimhttp://www.youtube.com/watch?v=o4_MvskqBYQ buradaki yöntemi kasada dene akşamliğin güzel gözükür
    Kolay gelsin

•  Bu kasaya ne yapabilirim?Modçular İçeri

Küçük bir yardım

• Düğmeleri yukarı al ön tarafa fan kanalı yap, fan tak feel tarzı.
    Yan kasapağa güzelce bir plexi ve plexi üzerinde de fan tak.
    Kasa içini aydınlat(led, neon vs.)
    Kabloları topla.
    Fanlarını boya ve onlara led tak. Bununla ilgili konu forumda vardı.
  • kasa sağlam duruyo bu kasanın kenarını kesip cam ekle ledler koy renklendirme yap fanı boya iyi modlar olur bu kasadan
  • Böfff... Valla bence de bir yerlerden başlaman lazım çünkü kasa facia... İnternet kafe bilgisayarına benzemiş.

1) Ön paneldeki gri parçalara illet oldum. Bunları boyaman lazım
    2) Kasanın iç rengi gri olmasın nolur. Kasa içini de boyaman lazım
    3) CD DVD-ROM'lar neden beyaz ah sevgiceğim neden beyaz... Kötü duruyor. Boyanmaları lazım
    4) İşlemci fanın stok fan. Kısacası yararsız. Bunu değiştirmen iyi olur
    5) Kablolar bağırsak gibi taşmış. Toplaman lazım o kabloları. Saklayabiliyorsan sakla, saklayamıyorsan kablo çorabı uygula
    6) Genel bir temizlik fena olmaz.
    7) Yan paneli kestirip pleksi takabilirsin imkanın varsa.

haydi kolay gele...
  • mesajım bulunsun casper kasam için yakında mod olayına gireceğim.
  • Bana kalırsa.

• Kasanın iskeleti çıkarılıp; içi, dışı, DVD-RW' lar komple siyaha boyanmalı.
    • Kablolar mutlaka toplanmalı. Kasanın arkasaında yer varsa oraya, yoksa en kötü kablo çorabı ile toplanmalı.
    • İşlemci fanı değiştirilmeli.
    • Kasanın yan kapağı kesilip, pleksi uygulanmalı.
    • Pleksi olan kenara güzel bir fan konmalı.
    • Kenarlara şerit led döşenmeli.

Böyle düşündüm.
  • Yorumlar icin tesekkurler.Hala bir yerden baslayamadim.Internetten led fan alarak baslayabilirim.Kablolari kasanin arkasina saklayarak degilde kablo corabiyla saklamak istiyorum.Kasanin disinda cizikler var.Onlarida boyamam gerekli.Fakat dvd-rom lari boyarsam kotu durmaz mi? Ustunde buton, reset tusu falan var.Aralarina kacar.Guzel boyanmaz bence.Kasanin yan kapagina mutlaka pleksi yaptirmak istiyorum.
  • dvd-rw lar boyanması konusunda kasanın iç kısmında kalan yeri de boyanmalı mı? yani içine boya kaçması falan bozulmasına neden olur mu?
  • konuyu açalı bi ayı geçmiş eğer bi şeylere başlamadı isen bi tavsiye de benden;

*kasanın üst tarafında ızgaralı bi bölüm var, ızgaralı kısmı kes ve boş kalan yere 3mm pleksi ayarla, bu ayarladığın pleksiye ileri zamanda desen çizebilir ve aydınlatma vererek güzel bi görüntü alırsın,
    *yan kapağı istersen komple pleksi olarak yapabilir, istersen de kapağı keserek (desenli veya düz) pleksi uygulayabilirsin,
    *ön tarafa sürücülerin altında kalan yere 8,5x15cm mesh ızgara keserek kapakların yerine monte edebilirsin, (mesh'ın ölçüsünü ben de mod'uma ekleyeceğim ondan biliyorum )
    *kesme, biçme, ekleme işlemi bittikten sonra, kasanı tamamıyle parçala ve bütün parçaları sprey boya ile parlak siyaha boya, ön kısındaki gıcık gri renk ve sürücülerin dahil (sürücülerin ön kapağını ve kasasını sökerek boya, rahatlıkla sökebilirsin. direk boyamayı düşünme ) güzel bi boyama için muhakkak sulu zımpara şart unutma,
    *uv yerine şerit led öneririm ileriye dönük ses duyarlı da yapabilirsin,
    *işlemci soğutucunu değiştir,
    *egzos fanı yerine 12cm beyaz led fan, ön kısıma kestiğin mesh ızgaranın arkasına 8cm'lik beyaz led fan süper gider,
    *kablolarını topla, eğer kasanın arkasına gizleye biliyorsan güzel yoksa kablo çorabı kullan,

simsiyah bi kasa ve beyaz aydınlatmalar çekici bi kasan olur bana göree...
    bunlarla ilgili bütün bilgiler forumda bulunuyor...
    saygılarımla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.