Şimdi Ara

Bu ingilizce ne zor olay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
12
Favori
4.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uluslararası ticaret okuyorum 3.sınıfım artık yumurta kapıya dayandı ingilizce çalışıyorum grammer ve kelime göbeğim çatlıyor ya iki kelime ezberleyene kadar

Bide seneye rusça vs bi dil daha eklerim diye düşünüyordum böyle giderse ingilizceyi zor halledicez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bırakmadan çalışırsanız emeğini alırsınız merak etmeyin.

• well if you are determined to improve your skills in english, you have to be stubborn.What I learnt from english is to interact other people living around the world.so I ask you to encourage yourself in terms of stubborness, go ahead take it or leave it...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter27 -- 1 Haziran 2020; 0:32:41 >
  • Ben internetten falan öğrendim sistemli ingilizce çalışmak işkence gelirdi.

Bu yüzden gramer tarafını çöp. Her şeyi hissederek yapıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 098321

Hocam bırakmadan çalışırsanız emeğini alırsınız merak etmeyin.
    hocam bakalım her akşam 10-20 kelime ezberlemeye çalışıyorum bazen çoğunu unutuyorum tekrar ezberlemeye uğraşıyorum tabi çağrışımda oluyor ilk ezberlikten sonra

@dexter27 Bunu 1 ay sonra tam anlamıyla okuycam inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Ben internetten falan öğrendim sistemli ingilizce çalışmak işkence gelirdi.

Bu yüzden gramer tarafını çöp. Her şeyi hissederek yapıyorum
    Nasıl yani açarmısın biraz grammer olmadan da cümleyi anlayamıyorsun ?

• ben dinlemede baya iyi oldum youtubeda yabancıların çektiği videoları izleye izleye.
    ama yazmada gramerde kötüyüm.konuşma zaten muallakta.ama yinede okumada dinlemede iyi sayılırım anlayabiliyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 1 Haziran 2020; 0:40:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackAvrupa J kullanıcısına yanıt
    Bana günde 10 kelime ezberle deseler hic calismam daha iyi

Günde 5 falan yapin hocam işkence mi bu ya. Hem aklınızda daha iyi kalır

Şahsen ben calistigim kelimeleri ( 5 6 tane) bile 4 saatte falan bitiriyorum molalarla.Hem aklima girsin, contextini anlayayım hem de çok sıkılmayayım diyorum.Siz de böyle yapabilirsiniz

• Hocam herşey pratikte ve o dile ne kadar maruz kaldığınla alakalı .

Geçen yaz Amerikaya gittim . İngilizcem oldum olası çok kötüydü , vizeyi tamamen komedi bir şekilde aldım. Dua etmiştim bence Allah yardım etti çünkü cidden alamazdım ingilizcem çok kötüydü .

İnsanlara How are you ? What is your name dediğimde bile beni anlamıyorlardı
    (Çünkü Biz türkler w harfini çıkaramıyoruz v diye okuyoruz neyse ) Mc Donaldstan su istiyordum yine anlamıyorlardı . Ama yılmadım katlede katlede konuşmaya çalıştım ve başardım

VE bence şuan başardım . Sınıfımıza erasmustan bir arkaşaımız gelmişti 1 dönem boyunca en çok benimle konuştu ve sınıfta en akıcı ingilizce konuşan kişi bendim . Çok yanlış konuşuyorum ama çok hızlı konuşuyorum .

SANA TAVSİYEM

İmkanın varsa WAT programına katıl . İmkan bence edinirsin kredi çek git sonuçta oraya yatmaya değil çalışmaya gidiyorsun ve para kazanıyorsun , benimde maddi durumum çok yoktu ama kendimi çıkardım.

• quote:

Bana günde 10 kelime ezberle deseler hic calismam daha iyi

Günde 5 falan yapin hocam işkence mi bu ya. Hem aklınızda daha iyi kalır

Şahsen ben calistigim kelimeleri ( 5 6 tane) bile 4 saatte falan bitiriyorum molalarla.Hem aklima girsin, contextini anlayayım hem de çok sıkılmayayım diyorum.Siz de böyle yapabilirsiniz
    Hocam günde 5 kelimeyle nereye biter bu ingilizce gözünüzü seveyim 1 yılda 1600 kelimemi ezberliycez 3.sınıf olmuşum yumurta kapıya dayandı

• Eğer yurtdışına çıkamam diyorsan

Yukarda da yaazdığım gibi dili zorunlu maruz kaldığın sürece öğrenirsin.
    Tahminen şuan 22 24 yaşlarında falansın Türkçe altyazılı dizi film izlemeyi bırak .
    İngilizce altyazıya geç .Çünkü o izlemek istediğin filmi ing altyazılı izlerken ANLAMAYACAKSIN ve çok fazla anlamak isteyeceksin . İşte o zaman beynin çalışmaya bir şeyleri öğrenmeye başlıyor . ANLAMAYA ANLAMAYA ANLAYACAKSIN

TAvsiyem ingilizce dizi film izlerken yanına boş sayfa al bilmediğin kelimeleri ve cümle kalıplarını oraya yaz. Cümle kalıplarını yazman önemli . Bak mesela benim masamım üstünde bir kap var içi komple ingilizce kelimelerle dolu

Birde ayırdım . Bir dizide genelde hep aynı konuşmalar geçiyor örnek olarak HIMYM da her bölümde WEIRD sözcüğü geçiyo 3 bölüm anlamadığım sözcükleri yazdım . Sonra o 3 bölümü karşılaştırıp bilmediğim sözcükleri translat ten baktım

Weird tuhaf demekmiş mesela öğrendim artık . Bunun gibi yap baya geliştirirsin,

Bu kadar uğraştım sana yazdım lütfen uygula . Güzel de yazdım yakında böyle konu bile açarım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

Hocam herşey pratikte ve o dile ne kadar maruz kaldığınla alakalı .

Geçen yaz Amerikaya gittim . İngilizcem oldum olası çok kötüydü , vizeyi tamamen komedi bir şekilde aldım. Dua etmiştim bence Allah yardım etti çünkü cidden alamazdım ingilizcem çok kötüydü .

İnsanlara How are you ? What is your name dediğimde bile beni anlamıyorlardı
    (Çünkü Biz türkler w harfini çıkaramıyoruz v diye okuyoruz neyse ) Mc Donaldstan su istiyordum yine anlamıyorlardı . Ama yılmadım katlede katlede konuşmaya çalıştım ve başardım

VE bence şuan başardım . Sınıfımıza erasmustan bir arkaşaımız gelmişti 1 dönem boyunca en çok benimle konuştu ve sınıfta en akıcı ingilizce konuşan kişi bendim . Çok yanlış konuşuyorum ama çok hızlı konuşuyorum .

SANA TAVSİYEM

İmkanın varsa WAT programına katıl . İmkan bence edinirsin kredi çek git sonuçta oraya yatmaya değil çalışmaya gidiyorsun ve para kazanıyorsun , benimde maddi durumum çok yoktu ama kendimi çıkardım.
    Hocam merhaba maddi durumum çok şükür iyi kendi işimizde çalışıyorum yani hem okuyorum hem iş hayatındayım aktif olarak malesef uzun süre işi bırakıpta wat , erasmus gibi programlara katılamam . Ama 1 aylık ingiltere veya amerikada dil kursuna gidebilirim ama şuan malesef malum sebeplerden zor gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: JackAvrupa

Nasıl yani açarmısın biraz grammer olmadan da cümleyi anlayamıyorsun ?

Alıntıları Göster
    Anlıyorum ama cümle kurarken, konuşurken veya okurken bu past perfect tense bundan sonra şu ek gelir şurada kullanılır falan hiç bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 1 Haziran 2020; 0:54:29 >
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum bu arada hatta hic altyazı falan da kullanma, ben bir süre turkce altyazılı izledikten sonra altyazisiz izlemeye başladım bence gayet işe yarar

• Merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/turkiye-nin-en-kapsamli-ingilizce-egitim-kanalini-acmak-istiyorum-destek-ve-gorusleriniz--141651004

• @Englisher Evet hocam siz ne önerirsiniz

Yeni kelime ezberlemeye çalışıyorum 500-600 kelime haznem var sayılır A2 grammer e kadar halletmeye çalışıyorum şuan .

Amacım bu yaz bu işi bitirmek mesleki ingilizcemide bir an önce halletmek istiyorum Uluslararası Ticaret bölümüm

• quote:

Kesinlikle katılıyorum bu arada hatta hic altyazı falan da kullanma, ben bir süre turkce altyazılı izledikten sonra altyazisiz izlemeye başladım bence gayet işe yarar
    Hocam benim ingilizcem çok çok çok çok kötüydü . Lisede sadece bir kere sınavda 45 puanı geçmiştim yani hep 1 di .

Eğer kelime hazneniz çok iyi değilse altyasız film izlemeniz sizi çok geliştirmeyebilir . Çünkü ingilizceyi hiç anlamıyor kelimeleri seçemiyorsunuz bu yüzden de ingilizceniz az gelişiyor .
    Örnek olarak yıllarca dinlediğim şarkıların hiçbirinin kelimesini bilmiyorum ve google da aratamam . Ayrıca birbirine benzeyen çok fazla kelime olduğundan karıştırabilir . Örnek Sword and sward, retain and Britain (Mind the latter how it's written). Made has not the sound of bade, Say-said, pay-paid, laid but plaid.

.Ayrıca bakınız Aşağıya video atıyorum telafüz videosu ve çokk güzeldir

Başlarda ingilizce altyazı izleyerek geliştirirse zamanla kelimeleri seçer . Kelimeleri seçtikten sonra altyazısız izlerseniz daha iyi olabilir .

Şuan ben bazı filmleri altyasız bazılarını altyazılı izliyorum ve ALTYASIZ ORJİNAL FİLM İZLEMENİN HEVESİ VE ZEVKİ HİÇ BİRŞEY DE YOK . kesinlikle ing geliştirip altyasız filmler izlemelisin

• quote:

Hocam benim ingilizcem çok çok çok çok kötüydü . Lisede sadece bir kere sınavda 45 puanı geçmiştim yani hep 1 di .

Eğer kelime hazneniz çok iyi değilse altyasız film izlemeniz sizi çok geliştirmeyebilir . Çünkü ingilizceyi hiç anlamıyor kelimeleri seçemiyorsunuz bu yüzden de ingilizceniz az gelişiyor .
    Örnek olarak yıllarca dinlediğim şarkıların hiçbirinin kelimesini bilmiyorum ve google da aratamam . Ayrıca birbirine benzeyen çok fazla kelime olduğundan karıştırabilir . Örnek Sword and sward, retain and Britain (Mind the latter how it's written). Made has not the sound of bade, Say-said, pay-paid, laid but plaid.

Başlarda ingilizce altyazı izleyerek geliştirirse zamanla kelimeleri seçer . Kelimeleri seçtikten sonra altyazısız izlerseniz daha iyi olabilir .

Şuan ben bazı filmleri altyasız bazılarını altyazılı izliyorum ve ALTYASIZ ORJİNAL FİLM İZLEMENİN HEVESİ VE ZEVKİ HİÇ BİRŞEY DE YOK . kesinlikle ing geliştirip altyasız filmler izlemelisin

Alıntıları Göster
    Hikayemiz aynı lisede 50 falan alırdım ingilizceden

Oyun oynarken kelime kelime sözlükten bakardım görevler ve konuşmalar için , belli bir seviyeden sonra filmlere değil de Twitch yayınlarına sarmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter27

well if you are determined to improve your skills in english, you have to be stubborn.What I learnt from english is to interact other people living around the world.so I ask you to encourage yourself in terms of stubborness, go ahead take it or leave it...
    Хорошо, мы поняли что ты говоришь по-английски..

• quote:

Alıntıları Göster
    hocam şimdi kelime ezberliyorum yavaş yavaş

bir ingilizce hocası arkadaşı bu tür videoları tavsiye etti
    https://www.youtube.com/watch?v=_KXmZKW_cag&feature=youtu.be
    ama bu tür videolarda sıkıcı oluyor dediğiniz gibi yabancı dizi izliycem ama sade anlaşılır bildiğiniz dizi var mı ?

ayrıyetten 2-3 hafta sonrada hikaye kitaplarıda okumaya çalışıcam bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.