Şimdi Ara

Bu hasar ne kadara düzeltilir? (Passat)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kadın şoför yoktur allaha emanet giden araba vardır derlerdi de inanmazdım.
    Araçta böyle bir hasar oluşmuş yetkili servise gitmeye gerek var mı yoksa sanayide ne kadara halledilir sizce?

• Yetkili servis fiyatları hakkında bi bilgim yok sanayide. Kapıdaki o ufak hasar boya kaportasız düzelir gibi geldi gözüme. çamurluk 400 lira civarı tutar. Tamponada lokal atılır. Herşey dahil 750 liraya halledilir gibi geldi bana. Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 parça boyanacak gibi. Boyasız hallederler belki. Bin lira asgari hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Farda hasar var mı? Far yüksek çıkıyor.

Benzer bir hasarda benim araçta 19bin hasar kaydı var. Fazladan kaput değişmiş. Sadece led far 9bin küsür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 26 Temmuz 2020; 22:24:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hocam. Benim hanım da 2 yıl önce polo ile benzer bir kaza yaptı. Süspansiyon sisteminden şüphelenip kaskoyu bozdurdum ama ciddi bir hasar çıkmadı. Çamurluk ve amortisör değişti. 6000₺ hasar kaydı girildi.

• Kapılar işlem arka çamurluk işlem. Ön çamurluk değişim.

Tampon ön çamurluk kapılar ve arka çamurluk boya.

1500 boya tutar
    Çamurluk 600 e varmıdır bilmiyorum internetten türkyılmaza bak.

1200 de sanırım iki kapı ve çamurluk düzeltilir.

Fotoğraftan pek net gözükmesede 3bin lirayı geçer

Şahsi kanaatim kaskosu varsa yetkili servise götürün.

• Ben de buna benzer bir şey yaşadım kadın sürücü geri geri gelip yandan vurdu
    servise gittim yaptırdım. Kusurlu karşı tarafsa bir lira bile odemiyorsun ayrıca değer kaybı alıyorsun. Hem değer kaybı almayacaksin hem de cebinden para çıkacak yaptırmak için. En azından serviste kusursuz yapılarak çıkıyor. Doğru değiştiriyorlar hemen fakat orijinalleri ile değiştirdikleri için ileride sorun teşkil etmeyecek. Macun atılıyor sanayide bir iki yıl güneş altında kalınca hafif hafif çatlamalar başlayabilir o zaman daha çok canıni sıkabilir. Benimki ayna kapı ve çamurluk değişti 13000 lira tuttu. Ayna işçilik ve değişimi zaten 3 bin küsur tuttu. Far kırılsa 9 bin TL daha tutacaktı. Baksan kaza değil ama işte artık yeni araçların bütün parçaları çok pahalı. Sorunsuz biniyorum su an tercih senin tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrinceOfPersia -- 26 Temmuz 2020; 23:11:55 >

• Boyatmazsan 300-500

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PrinceOfPersia kullanıcısına yanıt
    Yanlişsam düzelt karşi taraf yani kadin sen arabanin oradayken yapti bu işi ve kabul etti yaptigini? Yoksa sen arabanin yanina geldin böyle gördun servise gittin servis sigortadan dolayi yapti? Nasil oldu tam olay eger yapan kisi ortada olmazsa nasil ödüyor sigorta?

• Ben arabanın içerisindeydim yavaş yavaş giderken trafikte bayan yola çıkarken d'ye alacağın r'ye almış geldi çarptı. Sonra tutanak tutuldu ve tutanakta durumu açıklayan kısma hatasını yazdı ve altına imza attı. vuran kaçarsa ya da belli değilse polis çağırıp tutanak tutturmak lazım
  • Geçmiş olsun , bariyer daha büyük bir kazayı önlemiş

Arkada yamulan bariyer bu aracın eseri gibi onun ücretini de ödeyecekmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Geçmiş olsun , bariyer daha büyük bir kazayı önlemiş

Arkada yamulan bariyer bu aracın eseri gibi onun ücretini de ödeyecekmisiniz ?
    Yamulan bariyerin ücretini trafik sigortası ödeyecekmiş.
    Bu arada aracı kaskodan yaptıracağım.
    Jant ve amortisörde hasar almış.
    Şuan ki yaklaşık maliyet 6 bin tl dediler ama 10 binide bulabilirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Yamulan bariyerin ücretini trafik sigortası ödeyecekmiş.
    Bu arada aracı kaskodan yaptıracağım.
    Jant ve amortisörde hasar almış.
    Şuan ki yaklaşık maliyet 6 bin tl dediler ama 10 binide bulabilirmiş.

Alıntıları Göster
    ww yetkili servisleri de japonları örnek almaya başladılar en küçük göçmede komple parça değiltiriyorlar
    2014 golf7 ye arkadan demir bariyerli jeep çarptı
    görünürde bagaj kapağında çekiçle düzeltilebilecek göçme vardı sadece
    komple bagaj kapağı değişti 10 bin tl ye

• Çamurluk değişsin zaten. Düzeltilemeye çalışsan dalga dalga olacak, öyle olmasa macun dolacak.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    İste hala degiseni var deyince agiz burun kivirmalar oluyor. Halbuki hasar kozmetik, degismesi daha iyi. Anlatamiyorsun bunu

• Farda kırık yoksa 8-10.000TL arasi yetkili servis.

Far olursa 12-15'i bulabilir.

Kaput-Camurluk-Kapi tampon-camurluk örtüşmesi araliklarinin sag taraf ile ayni olmasina dikkat edin(eskiler bozuk para testi yapardi 25krs ile) sentil testide denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 28 Temmuz 2020; 22:46:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sukulented

İste hala degiseni var deyince agiz burun kivirmalar oluyor. Halbuki hasar kozmetik, degismesi daha iyi. Anlatamiyorsun bunu
    Öyle valla. Benim arabada da buna benzer bir hasar vardı. Sol ön çamurluk konu sahibinin arabasından daha az hasarlıydı. Yetkili serviste kaskodan işlem yapılıyordu. Eğer macunu dayayacaksanız değiştirin dedim. Benden sonra alacak adam bunun için almayacaksa umrumda olmaz.

Özellikle instagramda göçükçüler türedi. Bu hasarı da eminim yaparız derler ama bence değişmesi en sağlıklısı. Kuşak tutmayacak, dalga dalga olacak.

• Sanayide 500-1000 tl arasına yaparlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.