Şimdi Ara

Bu gece tüm camilerde dua edilecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
5.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Diğerlerini bilmem ama bu etkili oluyor. 20 sene sonra yendik feneri

Koronaya etki eder mi feyzli biri söylesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OdATA-

"İnna fetahna leke fetham mübına"

Diğerlerini bilmem ama bu etkili oluyor. 20 sene sonra yendik feneri

Koronaya etki eder mi feyzli biri söylesin.
    buralara takılalı feyz meyz kalmadı :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İrfan Galip Bey kullanıcısına yanıt
    "OL" emrini veren o yapının tasarımcısıdır ve yaşamının devamı için çevresinde tedbir alandır. Yani kasıt vardır. Tesadüf yoktur.

Evrimcilerin iddasında düşen şimşekle oluşan enerji ile tesadüfen olduğu iddiası vardır. Tesadüf yoksa kasıt vardır. Siz tesadüf olmdağını mı iddia ediyorsunuz.

Hücrenin yapısına bakıp son derece kompleks olduğunu evrimciler söylüyor. Herhangi bir hücre çeşidi bile, insanoğlu tarafından tasarlanabilen herhangi bir makineden hayal edilemeyecek kadar karmaşık bir mekanizmaya sahiptir. Bölümünüz olduğu için hücrenin yapısını anlatmıyorum. hücrenin oluşumunda bir gelişim sürecinin olmadığı bugün evrimcilerin de kabul etmek durumunda kaldıkları bir gerçektir. Belli bir yerden sonra indirgenemez komplekslik devreye girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşibiryerde -- 23 Mart 2020; 15:0:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Cevaplar yukarıda

Alıntıları Göster
    Soru da burda
    Hangi hastalığından duayla kurtuldun?

Cevaplamadığın gibi duruyor.
    Bitkiyi felan geç, o zaten tıbbi.
    Ben sana diyorum ki duayla hangi hastalıktan kurtuldun...
  • Maneviyat için dua etmek önemli. Allah tüm insanlığı bu virüs illetinden tez zamanda kurtarır inşallah.

Bu arada konuda " sadece dua ederek mi kurtulacağız " diyen çok zeki(!) arkadaşlar var.
  • Dua deyince ateistler kudurmuş.Size ne bizim duamızdan.Siz gidin virüse evrimleşmesi ! için dil dökün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Bu konu için demiyor kardeş. Genel forum dan bahsediyorum.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Hocam Sadece duanın yeterli olduğunu kimse iddia etmez ama siğili bir araştırın isterim. İnanmayan kişilerin bile müracat ettiği ve kurtulduğu bir durumdur. Hem de bir gün içerisinde. Küçüklüğümden beri duyardım zaten. İşini yaptığım arkadaşım da çok inançlı olmadığı halde kızı için azot tedavisi dahil her türlü denemeden donra deneyip bir günde kurtulduğunu söylüyor. Bu bir tıbbi method mudur? HAYIR ama sorunuzun cevabıdır..
  • BJK kullanıcısına yanıt
    masiyet tuğyan azginlik inkar zulum almis başını gitmiş
    hadi sadece ilim ve bilim ile kurtulsalarya

İnsanların ellerinin kazandığı şey sebebiyle karada ve denizde fesat zuhûra gelir. Allah da onlara yaptıkları şeylerin bazısını tattırır. Gerek ki, onlar dönüverirler. (rum süresi)

Eğer Allah, insanların yaptıklarının hesabını hemen görecek olsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat O, onlara belli bir zamana kadar süre vermektedir. Belirlenen süre dolduğu zaman da kuşkusuz Allah kendi kullarını en iyi görendir ( fâtır suresi)

saldiran saldirana hey gidi hey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibul_ihtiram -- 23 Mart 2020; 14:15:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşibiryerde

"OL" emrini veren o yapının tasarımcısıdır ve yaşamının devamı için çevresinde tedbir alandır. Yani kasıt vardır. Tesadüf yoktur.

Evrimcilerin iddasında düşen şimşekle oluşan enerji ile tesadüfen olduğu iddiası vardır. Tesadüf yoksa kasıt vardır. Siz tesadüf olmdağını mı iddia ediyorsunuz.

Hücrenin yapısına bakıp son derece kompleks olduğunu evrimciler söylüyor. Herhangi bir hücre çeşidi bile, insanoğlu tarafından tasarlanabilen herhangi bir makineden hayal edilemeyecek kadar karmaşık bir mekanizmaya sahiptir. Bölümünüz olduğu için hücrenin yapısını anlatmıyorum. hücrenin oluşumunda bir gelişim sürecinin olmadığı bugün evrimcilerin de kabul etmek durumunda kaldıkları bir gerçektir. Belli bir yerden sonra indirgenemez komplekslik devreye girer.
    "İndirgenemez komplekslik" mi, ha ha. Michael Behe'nin milyonlarca kez çürütülmüş uyduruk fikirleriyle mi savunacaksınız fikirlerinizi? İşiniz zor.

Hücrelerin kompleks olmaları demek anlaşılamaz olmaları demek değildir. Ki zaten çalışma mekanizmaları bilim tarafından ortaya konuyor. Neyin ne olduğunu biliyoruz yani. Evrimsel süreçlerini de takip edebiliyoruz. Buralarda herhangi bir yaratıcının parmağı görünmüyor.

"Düşen şimşek" tesadüfü anlatmaz, reaksiyon başlatıcıyı anlatır. Ki o "şimşek" ile o reaksiyonun başlatılabileceği de deneylerle defalarca ortaya konmuştur.

• Pantherus IV kullanıcısına yanıt
    Vay arkadaş. Kimse anlamamış herhalde.
  • 5 liralık kolonya kadar faydaları yok memlekete.

Alın 1984 okuyun, ya da en basitinde, buraya yazabildiğinize göre açın Goebbels'in nasıl propagandalar yaptığını okuyun, hiç yapmıyorsanız Just Cause 3 oynayın, propaganda için neler yapılıyor, az fikriniz olsun.

Kimsenin duayla, inançla alıp veremediği yok, ama hemen "ama İslama saldırı için fırsat kolluyorsunuz" mağdurunu oynamaya gerek yok, herkes duasını da eder, merak etmeyin, Camiden dua okutmak nedir, amaç nedir burada? Neye hizmet ediyor? Aman, "dini birlik bütünlüğümüz kaybolmasın", eğer okutmayınca kaybolacaksa, zaten hiç olmamıştır. Sırf kaynakları kesilmesin diye, propaganda.. İnananlara hizmet ise, TRT Diyanet kanalı var, verin oradan, isteyen açsın, huzur bulsun? Yok, yetmez, o zaman istemeyene de ulaşamayacaklar, değil mi?

5 liralık kolonya kadar faydaları yok memlekete.

Yarın, bazı ülkelerdeki Kilise Vergisi gibi, Cami Vergisi çıksa, "arkadaş, ben inanıyorum, camilerden veya hangi dine inanıyorsam onun ibadethanelerinden faydalanmak istiyorum, ona göre vergimi vereceğim, ama vergim sadece oraya gidecek, orayı kullanmayacak kişi de vermesi" denilse.. Hani, ilahi adalet de var ya, kul hakkı filan.. Neden yapılmıyor? Çünkü samimiyetsizlik bunu gerektirir. Başkasının hizmetini almadığı iş için verdiği vergiyle, kendi nasiplenmek.. Hani kul hakkı? Yook, bize uymaz ama. Sorsan, %99 Müslümanız, yersen.

Herşeye vergi getirmeyi biliyor, getir cami vergisini, bakalım ertesi günü %kaç Müslümanmış bu ülke.

Benim vergilerimden 5 kuruş harcanmasını istemiyorum arkadaşım, Diyanet için. Hiç bir şekilde hizmet almıyorum, inancımı da kendim yaşıyorum, merak etmesinler. "ama ölünce kim yıkayacak".. dünyada ölen tek varlık insan mı, bu kendi kendimize yarattığımız bir ritüel, benim cesedimin üzerinde anlamlarını bilmedikleri sözler söyleyip, şamanlardan kalan gelenekleri gerçekleştirmesinler, bir de bahşiş bekler bunu yapan imamlar, yalan mı?

Avrupa Veba salgını sonrası da bazı diğer etkenlerle birlikte Kilisenin ne kadar çarpıttığını vs anladı, ama biz anlamayacağız, hiç bir zaman.

Yine söylüyorum, "islama saldırıyorlar" muhabbetine hiç girmeyin, yukarıda saldırı ile ilgili tek kelime söylemedim. Dayatma var, vergileri kendi çıkarları için kullanma var, propaganda var, bilimsellik yerine hala uyutmaya çalışma var, var oğlu var, ama 5 liralık kolonya kadar faydaları yok memlekete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 23 Mart 2020; 15:40:35 >

• Bu gece tüm camilerde dua edilecek
  • konu sahibini daha önce engellemişim neyse açmıyacam.
  • İrfan Galip Bey kullanıcısına yanıt
    Hücrelerin yapısının anlaşılması ve organellerinin görevlerinin tespiti ile ortaya çıkan veri zaten evrimi çürüten en büyük etkendir. Zira hücrenin keşfedildiği 17nci yüzyılda bir leke gibi görünüyordu.

Tesadüf yoksa kasıt vardır. Düşen şimşek ile başlayan süreçten sonraki oluşumu evrimciler tesadüf olarak açıklar. Tesadüf değilse bu süreç nedir.

Bir şimşek çakmasıyla Hücre zarı, Mitokondri, Golgi Aygıtı, Endoplazmik Retikulum, Ribozom gibi birçok organeller oluşup hücre içinde sürekli görevler mi yapmaya başladılar.

Endoplazmik Retikulum sadece bir tanesi ve bir şimşek çakmasıyla bu görevleri edinip bir bütünün devamına çalışan bir asker mi oldu.

*Hücre içi ve hücreler arası madde taşınmasını sağlar.
    *Çekirdek zarı oluşumunda görevlidir.
    *Ribozom ile bağlantılı görevi olan endoplazmik retikulum, ribozomun sentezlediği proteinlerin yerlerine ulaştırılmasını sağlar.
    *Zarların üzerinde sentezlenen; protein, enzim ve yağ gibi yapıları golgi aygıtına taşır.
    *Sitoplazma ile birlikte hücreye desteklik verir, çünkü zar yapıları birbirine bağlıdır.
    *Hücrelerdeki maddelerin taşınmasının yanı sıra, maddelerin depolanması görevini de üstlenir. Depoladığı maddeler ise; steroid, glikojen gibi bazı makromoleküllerdir.
    *Hücre bölünmesi esnasında kaybolur, bölünmeden sonra yeniden oluşur.
    *Çizgili kaslarda kasın gevşemesi ve kasılması esnasında görevlidir.

Diğerlerini yazmaya kalksak bir cilt kitap olur. Malesef evrim bilimsel veriler ışığında tasarımcıyı inkar etmek isteyen batıl bir inançtır. İnananlara saygı duyuyorum.

Malesef bu kompleks yapının organellerinin bir anda bir şimşek çakmasıyla kendini kopyalayacak şekilde bütünüyle oluşması görevler yapması bilime aykırıdır. Bir inançtır sadece.

• Konuyu açan arkadaşa teşekkürler

• dua edilecek olması neden bu kadar battı? genelde islamla sorunlu olanlarda oluyor batma işi.
  • Not. inancımızla alay eden sataşanlar şikayet edilecektir.

"Sultan-ı Kâinat birdir. Her şeyin anahtarı Onun yanında, her şeyin dizgini Onun elindedir. Her şey Onun emriyle hâlledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun." (Mektubat)

Araf suresi 156ncı ayet
    “(Rabbim) Bize bu dünyada da, ahirette de iyilik yaz, şüphesiz ki biz Sana yöneldik” diye (dua etti. Allah da buyurup) Dedi ki: "Azabımı dilediğime (müstahak olana) isabet ettiririm, rahmetim ise her şeyi kuşatmıştır; onu (iyilik ve güzellikleri Rabbinden) korkup kötülükten vazgeçenlere (müttakilere), zekâtı verenlere ve Bizim ayetlerimize (gönülden) iman edenlere (ve İslam’ın gereğini yerine getirenlere) yazacağım (onların hakkıdır) ."
  • virüsle bilim yerine ibadetle mücadele eden tek ülkeyizdir herhalde

corona varsa bizimde duamız var. sela da versinler 15 Temmuzda ki gibi tam olsun.

vatandaş faturalar, kiralar, maaşlar ne olcak diye soruyor

hazine den en fazla pay alan kurumlardan olan diyanet dua ediyor. Bari bu bütçe bize fazla şu dönemde deyip bir kısmı iade etmesi beklenirken yapılana bak.

yazık gerçekten
  • En azından bizim diyanet Altın kaplama mikrofon almıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.