Şimdi Ara

Bu Fiyattan Ev Almak Mantıklı Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler dilerim. Bundan 2 yıl önce Ankara Çankaya'da bir sitede kabaca bize 100 bin dolara mal olan 2+1 bir daire satın almıştık. Yani o günkü değeri ile alım-satım vergisi, evin içerisine eşya ve emlakçı payı vs. ile 750 bin liraya mal olmuştu. O evin bugünkü değeri 3.2-3.5m civarında. Bu sıralar bir ev almaya daha karar verdik ama benim kafam biraz karışık. Yine aynı sitede 1+1 (m2'leri önceki ev ile hemen hemen aynı) bir ev buldum ve fiyatı 1.950.000 lira. Bulduğumuz evin kriterleri hemen hemen aynı (yükseklik, aynı site ve aynı blok) O da yaklaşık olarak 110-115k dolara mal olacak yani. Ama 2 sene önce bu fiyattan daha ucuza 2+1 bir daire almışken bu satın alım benim kafamı birazcık kurcalıyor. Sizce bu daireyi almalı mıyım? Daire Sinpaş Ege Vadisi'nde. Yoksa acele etmeyip biraz daha beklemeli miyim?

Evi aileme alıyoruz. Muhtemelen çok daha cazip, karlı yatırım araçları vardır ancak ailemin emekli aylıkları son derece düşük ve emekli olduklarında emekliliklerinde biraz kira gelirine de sahip olsunlar, daha iyi bir emekli hayatı yaşasınlar istiyoruz. Yani babam ve annem emekli olduklarında çeşitli yatırım araçlarıyla uğraşmak istemiyorlar, zaten risk alabilecek durumda değiller. Bu konuda da bilgimiz epey kısıtlı doğrusu.

Şu anda para araç, bir miktar döviz, altın ve kur korumalıda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• 2 yıl önce 750 bin liraya aldığın ev 3,5 milyon olmuş, hala gelip neyi soruyorsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.