Şimdi Ara

Bu Fiyatlardan 2.El Alan İleri Zekalı Var Mı Gerçekten? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
6.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 0km 5.20i-E180'lerin 180-190 satıldığı zamandan beri araba alınmaz deniyor, hem 2.el hem 0km için

Ülkenin durumu ortada yatırım ya da kalkınma için atılan tek adım yok varsa yoksa yol o da yap-işlet-devret

2.el balonu yakında patlayacak diyen adamın zekası 2023de lozanla birlikte süper güç olacağız diyen adamın zekasını eşittir.İsteyen bunu aşağılama olarak algılar isteyen mutlu olur onur duyar

Bizim göremediğimiz bi kaynak ne bileyim nakit para akışı ya da ÖTV sıfırlanması mı bekleniyor anlamıyorum ki, yine masalar kurulmuş demek ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık bir buçuk sene evvel cebimde 30 bin ₺ vardı. O zamanlar 2003-05 a3 alabiliyordum tek kapı. Bu arabalara ben bu parayı vermem dedim. Ve sonra ne mi oldu ? Şimdi o a3’ler 70-80 bin ₺ bense o paraya ancak Corsa B bulabiliyorum. O yüzden ne alabiliyorsanız alın beklemeyin.

• Merhabalar su an hollanda lale borsasına döndü olaylar belki ilerde tarihe gecebilir:) Alanlar bu arabaları binmekten zyade 5-10 yada karı neyse kar saglamak için alıyor. 60 aldıgın bir arabayı 75 e satabildiğin piyasa bu. Binici olarak düşünmeyin. Al sat piyasası tabi olan gerçekten arabaya binmek isteyene oluyor
  • Ekonomi kötü olduğu sürece fiyatlar hep yukarı doğru tırmanır. En iyi ihtimalle fiyat yükselişi bir süre durur. Otomobil fiyatlarının artışının çok sebebi olduğundan bir sebep elense bile diğeri devreye giriyor. O yüzden hep yukarı. Arz yok talep çok, kur yüksekliği ve daha da yğkselecek olması, bi taraftan devletin vergileri, faiz getirisinini enflasyonun çok çok altında olması sebebiylr insanların birikimlerini koruma isteiğinden doğan yatırım aşkı, arz-talep dengesizliğinin bilincinde olan karaborsacı anlayış (Gerçi bu sebep sayılmaz sonuç gibi). Tek çözüm ekonominin gerçek anlamda iyileştirilmesi.

• Benim anlamadığım, bir çok ilan sahibi fiyatını arttırıyor. Yani düşük fiyattan satamadığı aracı, 10K primli fiyata satmaya çalışmak?? Herkes fiyatı yukarı çekerse, alacak enayi çıkar kafasında hareket ediyorlar, hatta örgütlü bile olabilir, çünkü bir çok ilan gördüm İzmir'de 2 gün içerisinde fiyatını yükselten ve ilanları 1 aydır açık. Benim bildiğim, ürün o fiyattan piyasada alıcı bulamadığında fiyatı düşer, artmaz, çünkü piyasada o fiyattan dengesini bulamamış demekttir. Olay biraz psikoloji savaşına dönmüş gibi. Bir çok tüketici düşünmeden, bu bedelleri ödemeye hazır gibi gözüküyor zaten, ama yinede 2.elde bulunan araç sayısı artmaya devam ediyor takipte olduğum modellerde, demekki 2.el piyasasında bu fiyatlardan alan sayısı azalıyor. Ben halen dengenin kaçtığı ve fiyatların suni olduğuna inanıyorum. Kimse 1 ay boyunca X fiyattan satamadığı aracı, 1 ay sonra 10K arttırarak satmaya çalışmasını mantıklı bir kılıfa sokarak açıklayabileceğini sanmıyorum.

Geçen Hafta 178K (175'e düşen arkadaş)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-2012-tertemiz-dusuk-km-audi-a5-coupe-839041540/detay

1 aydır satışta olan ve satılamayan, 3 gün önce 262K olan araç
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-yeni-peugeot-508-sahibinden-satilik-831356733/detay

Bu arkadaşlardan birilerinin iletişime geçerek fiyat yükseltmesi istediğine eminim, ama ispatlsyamam:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadanyz -- 21 Temmuz 2020; 18:2:1 >

• tadanyz kullanıcısına yanıt
    doğruluğu nedir bilmiyorum ama geçenlerde bahsettiğiniz sitede bazı satıcıların"....fiyata ..... Bey'e opsiyonlandı" şeklinde başlıklar açıp, araçların bu fiyatlara alıcı bulduğuna dair subliminal mesajlar vererek piyasayı fiyatlara alıştırdıklarına dair haber okudum ve tek bir ilan da değil, onlarca ilan.

benim bu konudaki nihai fikrim, piyasadaki fırsatçılar bu işten ekmek yiyor ve fena halde adam çarpıyorlar ve bu konu içinde daha önce de belirttiğim gibi kimse kusura bakmasın ama arabası olan fazla sesini çıkartmıyor, olan arabası olmayana oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaneyck -- 22 Temmuz 2020; 11:9:38 >
  • Türkiyede neyin fiyati düşmüş ki araba fiyatı düşsün. Asla ve asla düşmeyecek. Yükselir mi bilemem ama belki biraz durgunluk olabilir. Euro hızla yükseliyor bu da kredilerden sonra kur zammı anlamına geliyor. Çok üzülüyorum insanlar varını yoğunu teneke parçalarına servet veriyor. Bu da ülkenin nasıl fakirleştiginin apaçık göstergesi tabi anlayabilene

• Ben kitabın ortasından konuşmayı severim, zaten kitabın başını yaklaşık 3 yıldır herkes okudu. Giriş bölümü çok umut doluydu, "dolar düşecek, vergi indirimi gelecek, almayın ellerinde patlasın" girişimlerine çok destek verdik, destek verenler olarakta zararlı çıktık. Ben kitabın ortasında uyandım duruma, o yüzden ortasından konuşuyorum, konuşuyorum ki siz de uyanın. Parası olan, gücünün yettiğini alsın kardeşim. Değil bir gün, bir saat bile beklemeyin, zira 1 saat sonra fiyatların 2 katına çıkmayacağının garantisi yok, ama düşmeyeceğinin garantisi var. Kitabın sonunu "spoiler" olmasın diye yazmıyorum ama çok boktan bitiyor haberiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tadanyz

Hahaha DOSTA GİDER, beyaz melek forum dh den SUAT kardeşimize opsiyonlu, a400m in yanında durmuş, nasıl bir pazarlama yöntemidir😄

Alıntıları Göster
    maalesef hocam yetişemedim, meşhur Serdar beye opsiyonlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 25 Temmuz 2020; 17:10:8 >
  • Evi satıp bmw 5 alsam mı düşüncesi çık aklımdan.

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    ASX gitti mi yoksa. Eviniz hayırlı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

ASX gitti mi yoksa. Eviniz hayırlı olsun.
    sağolasın hocam, yok asx gitmedi duruyor. ama arabaya vereceğim paranın bir kısmını eve peşinat verdim. iyide yaptığımı düşünüyorum çünkü 0,64 oranı bir daha göreceğimizi sanmıyorum. ödeme imkanları çok iyiydi yukarıda da bahsettiğim gibi. eğer arabayı alsaydım asx giderdi muhtemelen. zaten bu son ev hamlesinden sonra uzunca süre daha asx'e binerim herhalde otomobil piyasasının hali ortada hiç ucuzlamıyor her gün yükseliyor. bir 300 bin km'yi görelim asx'le hele sonra belki her şey normale dönmüş olur o zaman bakacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 25 Temmuz 2020; 21:59:37 >

• Düşmez arkadaş düşmez. O yüzden temiz bulunca al geç. Dolardan da altından da çok kazandırıyor araba. Ayrıca bekle 1 ay sonra ucuzlayacak diyenlere selam olsun. Bir arkadaşım 90 a çok pahalı yaav bu paraya bu araba mı alınır dedi aynı araba şu anda 140 bin TL arkadaşım da arabasız ve hala eleştirmekle meşgul

• Sonsuz düşük faizli para her zaman bulunmaz!
    Musluk yakında kesilir, zaten yeni araçlarda haşırt geçiren firmalara kamu bankaları kredi vermeyi bugün itibarıyla kesti!

Daha 3-4 ay önce ne emlak ne de arabada yaprak kımıldamıyordu, kamu bankaları ucuz kredileri vererek, esas ev stoklarını eritmek, mütayitleri kurtarmayı hedefledi, 800 bin daire satıldı, 100 er, 200 er bin lira milleti kazıkladılar.Dolaylı olarak ta emlakta parayı bulan mütayitler bu sefer araç piyasaına yöneldi, yeni araçları sıcak parayla topladılar, oradan da haşırt bi 50 bin geçirdiler.

Virüs dalgasına araba da az olunca, herkes millete geçirdi ama güzel şeyler çabuk biter, bu furya da yakında biter, döviz de kalan ilerde duru piyasa da güzel arabalar alır, sıcak para her zaman kraldır, kredi bitince bu balonda patlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şubat ayı gibi bir araç buldum arabayı 98 verene verecektim birazda aciliyeti vardı birde ölücüler araca çöktü ki fiyat kırıp 90 ileri zekalılar almaya çalıştı o zamanki piyasası 100 alacağımız araç işi yattı şimdi ileri zekalılar 125 net veriyor ötv indirimi gelmezse bu fiyatlarda gecersiz olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamivural kullanıcısına yanıt
    Hocam ara sıra mesajlarınıza denk geliyorum,çok mantıklı konuşan birisiniz.

• Su zamana kadar evet cok karli isti arac ama bu gunden skonra alan ileri zekalidir amac kar yapmaksa

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Düşmez arkadaş düşmez. O yüzden temiz bulunca al geç. Dolardan da altından da çok kazandırıyor araba. Ayrıca bekle 1 ay sonra ucuzlayacak diyenlere selam olsun. Bir arkadaşım 90 a çok pahalı yaav bu paraya bu araba mı alınır dedi aynı araba şu anda 140 bin TL arkadaşım da arabasız ve hala eleştirmekle meşgul
    Al hocam, kâr koyup satarsın

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-2020-model-dizel-otomatik-cam-tavanli-2000-km-de-844272033/detay

• Arkadaşlar merhaba, bir audi bayisiyle görüştüm, Audi a6 hakkında ekim-kasım ayı gibi teslim edebileceklerini belirttiler. Fiyat listesine baktığımızda şuanda 700 bin tl civarı gözüküyor ama o teslim zamanında güncel fiyat listesi üzerinden satın alacağımı söylediler. 800 bin tl yada daha fazla bile fiyat listesi olabileceğini belirttiler. Sizce almalı mıyım? Almassam daha sonra pişman olacağımı düşünüyorum. Fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Şimdi a6 fiyatına baktığımızda 693 bin tl yazıyor. Bayi bu arabadan ne kadar kazanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doki1919 -- 26 Temmuz 2020; 2:48:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.