Şimdi Ara

Bu Devirde Zor Kazanan Tek Başına Çalışan Orta Direk Arkadaşların Fikirlerine İhtiyacım Var.. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
2
Favori
6.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla biraz öyle galiba hocam.

Babama ev alacağım zaman gittim. Durumu anlattım.

Kiradan kurtulmak istiyorum ev almayı düşünüyorum ne dersin baba dedim? Amacım ondan habersiz bir iş yapmamaktı. Onunda onayını almaktı. Bana şöyle dedi.

Götüne güvenen borazan çalsın. Bana asla güvenme ben ancak kendimi geçindiriyorum dedi. Babam 68 yaşında. Hala kirada oturuyor bu arada.

Bende her yaptığım işte önce Allah'a sonra kendime güvendim.

Çok şükür...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Hocam özelden sağlam hisse senedi önerisi alabilir miyim?

• Orod-Dain O kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam.

1 ay cumhuriyet 1 ay yarım altın hedefi koyacağım bakalım.. ☺

• bozak07 kullanıcısına yanıt
    Hocam linea ya bir 100000 km daha demek benim yaşın 45-50 olması demek. O saatten sonra da model arabayı ne yapayım diye düşünüyorum bazen. Hani derler ya bazı şeyleri gençlikte yaşayacaksın diye..

Bazen de böyle düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

madem değerini biliyorsunuz da ,insanları bir yerden diğer yere götürecek bir vasıtaya niye o kadar para vermeyi düşünüyorsunuz ?
    üstelik şu sıralar ekonominin dalgalandığı bir dönemde, araba alıp karla satacağınızı düşünüyorsanız ,büyük sıkıntı yaşaya bilirsiniz
    hiç değilse biriktirip peşin alın ,borçla araba alma işi gelecek zamanlarda sıkıntılar yaşatabilir

ben bir araba alırım ve çok uzun yıllar kullanırım ,buna rağmen arabaya harcadığım paralarla neler yapılmazdı :)

parayı tabi ki harcamak için kazanıyoruz ama araba gibi bir vasıtaya çok fazla para verip ,yaşantındaki diğer şeylerden kısmak bana çok saçma geliyor
    şu kadar kazanıyorum nasıl olsa öderim diye düşünmeyin ,dünyanın binbir hali var ,işler bir ters gitmeye başlarsa her kuruş önemli oluyor

Alıntıları Göster
    Doğru hocam gerçekten. Bugünün yarını var derler ya..

Dedem çeşmeler akarken doldurmalı derdi.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Bende gerçekten tam bu şekilde düşünüyorum hocam.

Çeşme de devremülk var. Giderken Otobanda yapıştırıyorduk. Şimdi orasıda malum kontrol ediliyor..

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam. Bu sene gezmediğim yerleri gezeyim diyorum. Bakalım kısmet olursa baya yol yapacağız inşallah.

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Yoruldum hakkaten hocam.

• timsahhh kullanıcısına yanıt
    Evet ben de bu yüzden ya geçtiğinize değecek bir araba için borca girin yani gidip de tekrar egea veya 301 gibi bir araba için borca girmeyin demek istedim :)

Hevesiniz vardır tabi benim de var ama şu zamanda şu düzende en iyi araba " deposunu gönlünüzce doldurduğunuz, rahatça kasko sigorta yaptığınız, gönlünüzce gezip bakımlarını en iyi şekilde yaptırabildiğinşz araba" en iyi araba dır. Yeni araba alıp kasko yapamayacaksanız ya da 1 sene kabak lastik ile gezmek zorunda kalacaksanız hiç gerek yok.

Tabi bunlar öznel yorumum

• TSY kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bu şekilde devam..

• dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ilçede değil Bursa merkezde.

5 sene önce neredeyse yarısını peşin vererek almıştım.

72 ay 925 TL ödeme çıktı..

Kaldı 11 ay..

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    Öyle yapacağım hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh

Aynen hocam bu şekilde devam..
    çok doğru ve yerinde bir karar olur şuan zaten faiz oranları maximum seviyede bir al birde hibe et şeklinde. alnımızda enayi yazmıyorsa mevcut duruma devam. bugünün faiziyle yarının mercedes parası çıkar.
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Burada ki mesajları okuduktan sonra bende o şekilde karar verdim hocam..

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Civic düşünüyordum ama piyasaları çok yüksek maalesef..

• bozak07 kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum hocam..

• Hocam evlatlarınız kaç yaşında? Herhangi biri 12-13 yaşından büyükse artık yavaş yavaş onların geleceği için altın falan gibi kenara yatırım yapmanız daha mantıklı. Hem eviniz arabanız da almışsınız. Devir de tasaruf devri krizin eli kulağında. Ama daha küçüklerse kendinize de güveniyorsanız zevkinizi yaşayabilirsiniz.

• Bizim teyze oğlu askeri birlikte işçi. 3000tl + ikramiyeler vs maaş alıyor. Şu an dökük bir evin kredisini ödüyor + 210 bin liralık bir daire için 150 bin tl kredi çekti onu ödüyor. Bu nasıl bir kafa ben anlamıyorum. Daha düne kadar bellonada hamallık yapıyor kendi yağında kavruluyordu şu an lüks uğruna o kadar sıkıntıya soktu ki kendini...

Bu kadar lükse gerek yok hocam arabanız çok güzel binmeye devam edin, kredi çekmeyin yeyin için gezin. Şahsen daha iyi bir araba sahibi olmaktansa yaşamayı,gezmeyi tercih ederim. Evladına ev yapanlar filan var bir de Allah akıl fikir versin gerçekten biz bu dünyaya çalışmaya borç ödemeye gelmedik.

• Evin kredisi bitecek demişsiniz. Demek oluyor ki aracıda kredi ile yükseltme planınız var.

Benim fikrim ( 30 Yaş 2 Çocuk babasıyım.Maaş aynı)

Arabayı kredi ile yükseltmem. Prim yapabilir fakat zaten elinizin altinda bir araç var. Siz para biriktirin. Bırakın hali hazırdaki araç prim yapsın. hem kredi faizine para kaptırmamış olursunuz. Hemde altın vs gibi yatırım ile paranız deger kaybetmez. Belli bir bütçeye ulaştığınızda ( Almayı planladığınız aracın parası kadar) araştırmalara başlayarak modele karar verirn ve pusuya yatın. illaki uygun fiyata kelepir bir araç düşer bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

• Al hocam,deneyebildigini dene , surebildigini sür, hoşuna gideni al.Burada sana alma diyenlerin %98 inin aracı seninkinden iyidir..Kendi biner iyisine millete akıl verir alma diye.Calisiyorsun kazanıyorsun o da senin zevkin olur.Bana da zamanında çok dediler alma , ucuz al idare et.Galeriye gittim yaptım pazarlığı sıfır aldım.Tek bir gün bile pişman olmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.