Şimdi Ara

Bu adresler ne anlama geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar,tam olarak "birader derdini seveyim." durumu ama merak ediyorum.İnternettede bir şey bulamadım açıkcası merakımı gidermek adına şunu sormak istiyorum.

Tracert attığımızda bazı site adresi gibi adresler görünüyor önünde ip olan...Bunların anlamlarını merak ediyorum ben.

Mesela:

srv.turk.net

dsl.turk.net

static.turk.net

adreslerinden olusan bazı noktalardan geçiyoruz.

Bunların ne olduğunu merak ediyorum ben.

Srv olunca ne değişiyor,dsl olunca ne değişiyor static olunca ne değişiyor.

Ayrıca bunlar nerelerde bulunuyor .

Merakımı mazur görün iyi geceler.

• 1.İlgili işletmecinin veri merkezleri/veri aktarma vb. şeklinde özetleyebiliriz. İşletmecinin teknik birimleri diyelim hatta.

2.Yerlerini açıklamak istemezler, gayet de normal bir durum.

• dsl i ilk defa duydum diğerleri kısaca pop noktası trafiği alır ve iletir bildiğim kadarıyla genelde 2. pop noktası size ip veren cihazın adresidir diğerleri sizi yönlendiren cihazlarıdır ayrıca 2.den sonrakiler genelde istanbulda bulunur bu pop noktalırı nasıl çalışır nasıl trafiği iletir hangi cihazları kullanır bilgim yok ama araştırmadayım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uzantılardan hiçbir şey anlaşılmaz işletmecinin POP noktalarıdır. Bazı firmalar ülkemizde sadece TT, POP noktalarının isimlerini yazar hepsinin sonu statik.turktelekom.com.tr ile biter. Yurtdışı firmalar ise kapasiteleri ile birlikte ya da sadece POP noktasının isimlerini yazar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.