Şimdi Ara

Btwin Tilt 120 Katlanır Bisiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu bisikleti almayı düşünüyorum, alırken yanında ne gibi aksesuarlar alınmalıdır acaba? Ayrıca mağazada ne gibi kontroller yapabilirim kendimce, bisiklette bir sıkıntı olup olmadığı anlamam için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mannis

Bu bisikleti almayı düşünüyorum, alırken yanında ne gibi aksesuarlar alınmalıdır acaba? Ayrıca mağazada ne gibi kontroller yapabilirim kendimce, bisiklette bir sıkıntı olup olmadığı anlamam için.

Katlanır bisiklete aksesuar alırken hiç acele etme. Çünkü bu bisikletteki temel amaç katlanması olduğu için çoğu aksesuar katlanmasına engel olacaktır. Örneğin km sayacı alsan kablolu, bisikleti katlarken o kablo kesin bir yerlere takılacak, yada yerde sürünecek gibi. O nedenle kablosuz km sayacı almalısın mesela. İlk alacağın aksesuar yeni bir sele olsun. En genişinden al. Bisiklet üstünde ki seleler ince ve ufak. Uzun sürüşlerde popoda müthiş bir ağrı yapar. Sonrasında zil al bir tane. Baktığın bisiklette zaten ön far mevcut. Arkasına metal sele taktır bir tane. Onunda üzerinde minik bir çanta olursa iyi olur. Ceplerindeki her şeyi çantaya koyarsın. Birde bende şu an katlanır bisiklet kullanıyorum ve araştırdığınız modeli almanızı pek önermiyorum. Ben incelediğimde ortadaki katlama kısmı çok basit geldi bana ve hiç güven vermedi. O nedenle vazgeçtim. Şu an mosso marine 20 v 2017 aldım. Malzeme kalitesi, katlama kısımları ve arka selenin de üstünde hazır oluşu ilk görüşte etkiledi beni. İncelemeni kesinlikle öneririm. Tek seferde İstanbul da 35 km yol yapıyorum ve hiç yormuyor. Aklına gelen başka soru varsa yardımcı olabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bisiklet alacağım katlanır bisikletde karar kilmistim ama vazgeçtim, dinamik değiller, agresif kullanıma uygunda değil,
    Şuan piyasada 500-850 tl aralığında 10-15kg civari v frenli düz gidonlu 28 inch çift jantli bisiklet arıyorum, gözüme kestirdigim salcano V60 city var

• katlanir modeller bisikleti her yerde kullanamayanlar toplu tasimaya binenler ofiste masanin altina koyanlar vb. icin tasarlandi. agresif kullanıma tabiki de gelmez. onun yerine mtb al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb
    bende düşünüyorum tilt120. kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: letourdefrance

Mrb

Mosso candır. Mosso alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Mrb

fiyatlar nasıl mossonun n11de baktım 950TL civarında. makul mu bu fiyatlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Mrb

fiyatlar nasıl mossonun n11de baktım 950TL civarında. makul mu bu fiyatlar

bende 2 tane aldım 1800 tl ye. Fiyat güzel. 2017 modeli olsun yeterli. 2016 da katlanan kısımların mekanizmaları güzel değil.

• Katlanır bisiklet güzel fakat az bi yokuş olduğu zaman çıkması zor oluyor. Bisikletten inip sürmek gerekiyor. Onun dışında güzel eğlenceli hobi amaçlı alınabilir. Düz yollar için ideal
  • bilg.tekn B kullanıcısına yanıt
    Aslında olayın yolla alakası yok, kullanıcıyla alakalı durum. Yeteri kadar tecrübe ve kondisyon sahibi bir kişi rahatlıkla kullanabilir. Tabi ki diger bisikletlere oranla daha az mesafelı kullanıma uygun bısıketler. Yani 1 gün içerisinde +100 KM yapmak; bu bisikletlerde bıraz zor gıbı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilg.tekn

Katlanır bisiklet güzel fakat az bi yokuş olduğu zaman çıkması zor oluyor. Bisikletten inip sürmek gerekiyor. Onun dışında güzel eğlenceli hobi amaçlı alınabilir. Düz yollar için ideal

Yanılıyorsunuz. Katlanır bisikleti sadece rampa çıkarken ayağa kalkarak sürmek zor. Ayağa kalkmakta sürenin güçsüzlüğünden. En son katıldığım bisiklet şenliğinde katlanır olmayan bisikletlilerin benim oturarak rahatlıkla çıktığım yerde, onlar bisikletten inip elde tırmanıyorlardı. Mosso nun 1. vitesi çok rahat ve bir çok rampada iş görüyor. Koltuk ve gidon boyunu kişi doğru ayarlasın yeterli.

• Yokuşlarda sıkıntı yaşamıyorum bende, biraz atletik ve fit olmak lazım sadece.

Tilt 120 modeli katlanma bakımından rahat, ancak katlandıktan sonra kendi kendine açılıyor vs biraz sıkıntılı.

• Yaşadığım yer ova olunca (düz) yokuşlara alışık olmadığım için yanılıyor olabilirim. :)
  • Konuyu canlandırayım. Yokuşta epey zorlanıyorum yaşa bağlı olarak 40 a yaklaştık artık. Genç arkadaşlar rahat çıkabilir. Ön aynadan bir tane daha olsa çok rahat olur. Bildiğim kadarıyla carraroda 12 vitesli olanları daha rahattır. Bagajın arkasına atıp ya da metro otobüste bavul gibi taşınabilir.

• quote:

Konuyu canlandırayım. Yokuşta epey zorlanıyorum yaşa bağlı olarak 40 a yaklaştık artık. Genç arkadaşlar rahat çıkabilir. Ön aynadan bir tane daha olsa çok rahat olur. Bildiğim kadarıyla carraroda 12 vitesli olanları daha rahattır. Bagajın arkasına atıp ya da metro otobüste bavul gibi taşınabilir.
    Ön ayna değil de arka dişliyi büyütmek daha iyi. Ben öyle yaptım. 1. vites çok yumuşak oldu ve inanılmaz yokuşları rahatlıkla çıkıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.