Şimdi Ara

Katlanır Bisiklet Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
8
Favori
43.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar F/P öneriniz var sa paylaşırsanız güzel olur..

Şu an Ümit 2034 Cunda ve Kron V3.0 bisikletler 1000-1100 TL arasında satılıyor en uygunları bu gibi geliyor bana. uzun tur için lastik değişimi yapılıp devam edilebilir tabiki. Yakın rakipleri de fiyat farkı açılıyor. Bu bahsettiğim modelleri önerir misiniz ? Uzun süre bu markaları kullananlar var mı sağlam mıdır birkaç sene kullanılabiilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treyturop -- 8 Nisan 2024; 23:30:2 >

• Bir hevesle alıp bisikletten soğutmuştu beni iyi düşünmek lazım alırken.Az bir eğimi çıkmak bile baya zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Bir hevesle alıp bisikletten soğutmuştu beni iyi düşünmek lazım alırken.Az bir eğimi çıkmak bile baya zor
    dişli değişimi basit hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: treyturop

dişli değişimi basit hocam

Alıntıları Göster
    Valla hocam önce tilt 120 sonra dahon marine d8 kullanıyordum dişli değil de tekerlerin küçük olması büyük bir dezavantaj
  • Bende bundan var yıllardır kullanıyorum. Yurt dışından almıştım. 7 vites ve sıkıntı yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: laumexs

Bende bundan var yıllardır kullanıyorum. Yurt dışından almıştım. 7 vites ve sıkıntı yaşamadım.

fıyatı yuksektır hocam bunun
  • treyturop T kullanıcısına yanıt
    Evet şu anda dahon kadar fiyatı var desem yanlış olmaz. Gerçi bendeki ilk modellerinden şimdiki modelleri daha güzel ve donanım olarak gelişmiş örnek en son modeli Java neo mesela çok güzel duruyor.
    http://www.javabikes.com

Java neo aliexpress link

https://www.youtube.com/watch?v=CMQCZfztIyw
    https://www.youtube.com/watch?v=aSHmeFgy_l4http://www.javabikes.comhttp://www.javabikes.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 19 Nisan 2020; 10:23:14 >

• Garip bişey oldu kron sitesinde fold 3.0 15,4 kg yazarken site guncellendi şimdi aynı bisiklete 12,8 kg mı oyle bişey yazmıslar. Bir de internette gezerken biri kron ıcın sitede 13 kg yazarken olctuk 15,5 kg geldi yazmıs iyice kafam karıstı. Ama umıt bısıkletın kg olculerı halen aynı değişiklik yok. Sanırım kron agırlık olarak sahtecılıge gıdıyor ama bisiklet alanlar ıkı gun sonra dava acsa kazanacakları kesın
  • kron, salcano, carraro, mosso, bianchi, ümit bisiklet markaları bence tamamen aynı; aynı modeller var.

örneğin biraz az olan bir model olan 21 vites 20 jantlık katlanabilir bisiklet olarak aşağıdakileri buldum:

carraro flexi 121
    SALCANO F120
    Mosso Marine 2033
    ümit 2033 TWENTY ONE
    Bianchi Folding 21 V

resimlere bakınca bisikletler tamamen aynı. carraro salcano Mosso ve ümit'in Türkiye'de üretildiği biliniyor zaten. dolayısıyla markaya bakma fiyata bak derim. bisikletler yapı olarak aynı, muhtemelen üstündeki lastik çamurluk vites sistemi farkında göre fiyatlanıyordur.

dahon ve tern çin/tayvan menşeili markalar, aynı özelliklerde fiyatları biraz daha uçuk oluyor.

brampton ingiliz markası, değişik şekilde katlanıyor. fakat 16 jant. dahon mosso buzbike gibi diğer bazı markalar brampton kopyaları yapmaya başladı. mesela dahon curl i4, i7, i8 modelleri var. mosso town V modeli var ama vitessiz bir bisiklet.

belki birkaç yıla brampton tarzına katlanabilir bisikletlerin 20 jantlı olanları da piyasada çoğalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

kron, salcano, carraro, mosso, bianchi, ümit bisiklet markaları bence tamamen aynı; aynı modeller var.

örneğin biraz az olan bir model olan 21 vites 20 jantlık katlanabilir bisiklet olarak aşağıdakileri buldum:

carraro flexi 121
    SALCANO F120
    Mosso Marine 2033
    ümit 2033 TWENTY ONE
    Bianchi Folding 21 V

resimlere bakınca bisikletler tamamen aynı. carraro salcano Mosso ve ümit'in Türkiye'de üretildiği biliniyor zaten. dolayısıyla markaya bakma fiyata bak derim. bisikletler yapı olarak aynı, muhtemelen üstündeki lastik çamurluk vites sistemi farkında göre fiyatlanıyordur.

dahon ve tern çin/tayvan menşeili markalar, aynı özelliklerde fiyatları biraz daha uçuk oluyor.

brampton ingiliz markası, değişik şekilde katlanıyor. fakat 16 jant. dahon mosso buzbike gibi diğer bazı markalar brampton kopyaları yapmaya başladı. mesela dahon curl i4, i7, i8 modelleri var. mosso town V modeli var ama vitessiz bir bisiklet.

belki birkaç yıla brampton tarzına katlanabilir bisikletlerin 20 jantlı olanları da piyasada çoğalır.
    hocam kaporta yokkı bunlarda ozgun seyler uretılemıyor. Aletı buyuttukce agırlık artıyor zaten bu nedenle kullanılan malzeme ve agırlık ilişkisi vede katlanır mekanızma kalıtesı on plana cıkıyor. Mesela bir koltuk yuksek konumdayken veya direksıyon bunlar tam gorevını yapamayıp sallanırsa vs düşük kalıtedır bu kotu ornekler decatrhlonun ucuz modellerinde gorulmustu . ucuz dedigim pıyasaya gore yıne de pahalı urunler

• quote:

hocam kaporta yokkı bunlarda ozgun seyler uretılemıyor. Aletı buyuttukce agırlık artıyor zaten bu nedenle kullanılan malzeme ve agırlık ilişkisi vede katlanır mekanızma kalıtesı on plana cıkıyor. Mesela bir koltuk yuksek konumdayken veya direksıyon bunlar tam gorevını yapamayıp sallanırsa vs düşük kalıtedır bu kotu ornekler decatrhlonun ucuz modellerinde gorulmustu . ucuz dedigim pıyasaya gore yıne de pahalı urunler

Alıntıları Göster
    marka olarak ne önerirsiniz?
  • quote:

marka olarak ne önerirsiniz?

Alıntıları Göster
    bende arastırmadayım zaten. Ama uzun kullanıcı deneyımlerıne bakmak lazım. Youtuberlar vb gibi
  • quote:

bende arastırmadayım zaten. Ama uzun kullanıcı deneyımlerıne bakmak lazım. Youtuberlar vb gibi

Alıntıları Göster
    ben de bakıyorum. şimdiye kadar bulduklarıma göre dahon ve tern şu an alınabilecek en kaliteli olanları.

hafif ve kapanınca ön lastik ve arka lastik üst üste geliyor, kapalı halde de sürülüyor.

Carrero'nun malzeme kalitesi iyiymiş (fiyatına göre), yerli üretim, fakat tasarım olarak tam kapanmıyor kapalı halde tekerlek üstü gitmiyor. Bianchi gidiyor ama katlanır bisiklet modeli çok yok.

Mosso hakkında iyi şeyler yazılmamış, bağlantı yerlerinden ses geliyor iyi değil yazmışlar genel olarak. Salcano katlanır bisikletler hakkında zaten hiçbirşey bulamadım.

21 vites yerine 6 veya 7 vites olması sorun değil ise sanırım tern en iyi seçenek şu an.

• quote:

ben de bakıyorum. şimdiye kadar bulduklarıma göre dahon ve tern şu an alınabilecek en kaliteli olanları.

hafif ve kapanınca ön lastik ve arka lastik üst üste geliyor, kapalı halde de sürülüyor.

Carrero'nun malzeme kalitesi iyiymiş (fiyatına göre), yerli üretim, fakat tasarım olarak tam kapanmıyor kapalı halde tekerlek üstü gitmiyor. Bianchi gidiyor ama katlanır bisiklet modeli çok yok.

Mosso hakkında iyi şeyler yazılmamış, bağlantı yerlerinden ses geliyor iyi değil yazmışlar genel olarak. Salcano katlanır bisikletler hakkında zaten hiçbirşey bulamadım.

21 vites yerine 6 veya 7 vites olması sorun değil ise sanırım tern en iyi seçenek şu an.

Alıntıları Göster
    gecen sene carraro fiyatları mosso ve umıte yakındı bu snee ıkıye katladı fiyatlar kalıteli olunca mıllet ona mı yoneldı bılemıyorum. Bİanchi de oyle gecen yıl dusuktu fıyatlar

• quote:

gecen sene carraro fiyatları mosso ve umıte yakındı bu snee ıkıye katladı fiyatlar kalıteli olunca mıllet ona mı yoneldı bılemıyorum. Bİanchi de oyle gecen yıl dusuktu fıyatlar

Alıntıları Göster
    carraro yorumlarında tam katlanmıyor diyorlar, katlanınca V şeklinde kalıyormuş bisiklet, ön ve arka teker mıktanısla birbiri üzerine örtüşmüyor. bianchi tam katlanıyor. yazsalar ürünlere bu şekilde çok iyi olacak. internet sitesinde ilanı var ürünün ama 0 bilgi. bisiklet kaç kg, üzerinde hangi vites sistemi var vs gibi bir çok karanlıkta kalan konu var. dahon ve tern özelliklerine yabancı sitelerden bakılabiliyor ama yerli üretimlerde bilgi kıtlığı var.

• Carraro flexi 121 kullanıyorum, memnunum ve tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: larKKral

Carraro flexi 121 kullanıyorum, memnunum ve tavsiye ederim.
    fiyatlar kron ve umıtın gırış modellerını ıkıye katlamıs durumda hocam değer mıbılemıyorum gecen yıl cok daha ucuzdu
  • treyturop T kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunu bilemiyorum hocam size kalmış artık. Oğluma 650 TL ye Bianchi bisiklet almıştım şu an 1100 TL. Bunu düşününce fiyat normal gibime geliyor. Ayrıca Carraro modelleri ümit bisiklet ile kıyaslanamaz gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi larKKral -- 13 Haziran 2020; 2:0:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: larKKral

Carraro flexi 121 kullanıyorum, memnunum ve tavsiye ederim.
    ben de carraro flexi 121 veya 108 almayı düşünüyorum.

Mosso katlanır denedim, seleye otururken gidonu ileri ittirince gidon borusu çok esniyor, fren yapınca öne atılıyorum gidon yine esniyor.

carraro flexi 121'de gidon borusu esniyor mu? yoksa sağlam mı hissettiriyor, yani çelik gibi mi?
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Denemenizi öneririm, hatta eğer Bursa' daysanız benim bisikletimi deneyebilirsiniz. Tam olarak çelik gibi olduğunu söyleyemem. Sonuçta fiziki olarak ne kadar uzarsa esnekliği artar. Şunu söyleyebilirim tecrübe ettiğiniz frene asılınca oynama falan asla yok. Zaten bana göre Mosso bir tık alt kalite Carraroya göre. Model seçimi olarak ben düz yol kullanmadığım için 21 vitesli modeli flexi 121 i seçtim. İyiki öyle yapmışım çünkü tüm vitesleri kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi larKKral -- 12 Haziran 2020; 13:31:7 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.