Şimdi Ara

BTK 'İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti'' başladı. 02.01.2013

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
3.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Habersiz açılan cep telefonu hatlarına internet önlemi geliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), vatandaşların haberi olmadan adlarına cep telefonu hattı açılmasını engellemek ve bu şekilde açılmış hatları iptal ettirmek için ''İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti'' başlatıyor.
    Vatandaşlar, yarından itibariyle BTK'nın internet sitesinde yaptıkları sorgulama sonucunda adlarına kayıtlı ancak başkaları tarafından kullanılan telefon bulunduğunu tespit edebilecekler ve bu hatları ilgili GSM firmasını arayarak iptal ettirebilecekler. (AA)

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/808025-habersiz-acilan-cep-hattina-onlem

Umarım haberde söylendiği yarın başlar.. "Yarın başlanıyor" denince inanamadım gerçi, daha ileri bir tarih vermesini bekliyordum haberde.. Niye daha önce haberi yapılmadı ki 02.01.2013 tarihinde başlanacak, diye.

Sorgulama adresi:https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 2 Ocak 2013; 12:53:09 >

• bir yildir baslayamadi gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın(!) sorguladığımızda üzerimize kayıtlı haberimizin olmadığı hat(lar) çıkarsa başka operatöre taşıyıp kullansak nasıl olur?
    Yoksa ne olur ne olmaz, kim bilir ne amaçlarda kullanılmıştır diyerek, alakam yoktur bu hatlarda diyerek kapattırmalı mıyız?!
  • oh sonunda sorgulayabileceğiz.
  • Ben adıma en az 15 hat açıp yabancılara sattım.
    Ama kapatmayı düşünmüyorum.
  • lisede arkadaşlara almıştım o numaraları öğrenip haber verecem üzerine alsın diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: termal1

Ben adıma en az 15 hat açıp yabancılara sattım.

peki hiç endişe etmiyor musun bu hatlarla bir haltlar karıştırılır diye?
    o kadar çok mağduriyet yaşanıyor ki savcılıklar bunlarla ilgili açılan dosyalarla dolup taşıyor.
  • yarına başlarsa büyük bir başarı olur. en az 6 ay diyorum.

https://tuketici.btk.gov.tr/haber/?id=18

ADINIZA KAYITLI HAT SAYISININ ÖĞRENİLMESİ

Abonelerin TC Kimlik Numaralarını kullanarak güvenli bir ortam içerisinde internet sayfamız üzerinden şahısları adına kayıtlı hat sayısını öğrenebilmelerine olanak sağlayan çalışma devam etmektedir.

Söz konusu çalışmada, yazılım tamamlanmış olup anılan hizmetin vatandaşlara sunulabilmesi için test aşamasına geçilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

quote:

Orijinalden alıntı: termal1

Ben adıma en az 15 hat açıp yabancılara sattım.

peki hiç endişe etmiyor musun bu hatlarla bir haltlar karıştırılır diye?
    o kadar çok mağduriyet yaşanıyor ki savcılıklar bunlarla ilgili açılan dosyalarla dolup taşıyor.

Nerde kullandıklarını bulsunlar. ondan sonra kimse mağdur olmaz.
  •  BTK 'İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti'' başladı. 02.01.2013

Yarın Vodafone'a taşınacak hattımı hem Avea'da hem Vodafone'da listelemiş. Bu hat aynı zamanda yaklaşık 1 ay önce üzerime aldığım bir hat. Sistem doğru çalışıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.