Şimdi Ara

BTK Başkanı'ndan önemli Wikipedia açıklaması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yahu wikipedia kar amacı güden bir site değil. yani yasaklamalar falan o siteyi asla caydırıcı nitelikte değil. youtube,facebook gibi reklamdan para kazanan olsa kapatma kararı caydırıcı olabilirdi,ama bedava çalışan bir anonim web sitesini kapatmak çok gülünç.
    kaldırı o sayfalar wikipedia.tr saydasında da değilmiş ingilizce olan wikipedia daymış. yani o yazıları zaten Türkler okumuyordu,ama bizimkiler tutmuşlar bize wikipediayı kapatıyorlar. ey BTK o yazıları ingizler,fransızlar Almanlar zaten okuyor. biz okusak ne yazar okumasak ne yazar

• o yazıları zaten yabancılar okuyor. bizim yapabileceğimiz tek bir şey var. o kadar hacker gruplarıyla ünlü bir ülkeyiz maden bu hacker grupları o sayfaları imha etseler ya, nerde akp nin ak timi

• Daha önceki benzeri uygulamalarda,
    Twitter yola geldi
    Facebook yola geldi
    Youtube yola geldi
    Şimdi wiki de yola gelecek.

Bunların anladığı dil budur. Biraz sabretmek gerekir yoksa boyun eğersen önünü alamazsın. Bu konuda devletin yanındayım. Normalde chrome kullanıyorum, mozillayı yükleyip vpn eklentisi kurdum engelli siteler için mozilla kullanıyorum. Hükümet istese vpn leri de engelleyebilir ama maksat engellemek değil onları Devletin kanunlarına uymaya zorlamaktır. Buna anlayış gösterilmelidir.

• "Hukuk devleti"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

"Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna vurgu yapan Sayan, "Kimse 'Ben Türk mahkemelerini tanımam' deme hakkına sahip değil" dedi."

Çok ironik olmamış mı.. Ülkede ceza alması gerekenlerin serbest, işini düzgün yapmaya çalışanların (gazeteci vs) ceza evinde olduğu bir durumda bunu söylemesi..

Napalım gazetecilere dokunulmazlık mı verelim?
  • orientem kullanıcısına yanıt
    Adam işi gereği haber, eleştiri yapıyor. Zoruna gidenler de tutuklatıyor insanları. Doğru mu sana göre bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Adam işi gereği haber, eleştiri yapıyor. Zoruna gidenler de tutuklatıyor insanları. Doğru mu sana göre bu?

Kimse o, onu örnek göster. Şu kadar gazeteci içerde ifadesi tek başına mantıklı bir yaklaşım değil ben ona dikkat çekmek istiyorum.
  • Burada yaygara koparanları sanarsın ki gece gündüz Wikipedia da ilim tahsil ediyorlar. Zaten bilgiye ihtiyacı olan siteyi vpn vs ile açar okur. Burda dırdır edenlerin tek derdi siyaset yapmak yoksa işleri güçleri sabah akşam dizi klip izlemek başka birşey değil.

• Hukuk devleti mi dedi yoksa ben mi yanlış gördüm

• Wikipedia'nın sansür için kaldırma yapacağını sanmıyorum. Tanımak falan demiş BTK başkanı ama bu tanımayla alakalı değil. Wikileaks gibi yani sansürle alakaları yok gibi.

Ayrıca tor projesi ve yan projelerine kısmi erişim engeli var. Ülkemizde yaygın kullanılan bir proje olsa bizi tanıyın projenizi geliştirmeyin mi diyecekti?

Son olarak BTK başkanın neden bu konuda konuşma ihtiyacı duyduğunu anlamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birisi hakaret ederken kullaklarını tıkamakla aynı şey. Bizim duymuyor olmamız hakareti ortadan kaldırmıyor...

• GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    Güzel yanı Wiki diğerlerinden farklı olarak kar amaçlı değil. Yani yola gelmeyecek. Wikileaks yola geldi mi? Tor Project?

• savsat2000 S kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz madde yaşayan insanlar ve doğrulanabilirlik ilkelerinden dolayı korumaya alınmıştır. Son halinde Türkiye ve kendine darbe kısmı yoktur.

• Wikipedia açık bir kaynak sorun olan maddeler için itiraz edilip tartışma sayfası açılabilir. Site yasaklanarak bu maddalere itiraz etme ve düzeltme hakkımızda elimizden alınıyor. Siteyi yasaklamak yerine internet kullanıcılarının bu site üzerindeki baskı oluşturması teşvik edilebilir.

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    Kişi kendinden bilir işi.

• Bu yasak haberleri yapilmasa hangi sitenin yasak olup olmadigini bile bimiyorum. Farkinda degilim yani, eminim halkin %95'i boyledir. Yakinda yasaklaya yasaklaya gov.tr disindaki adreslerin hepsi yasak olacak zaten.

• wikinin yokluğunu 3 gündür çok çekiyorum

• gidi G kullanıcısına yanıt
    Cahil bir toplum olduğumuz konusunda haklısın. Ama bu sadece yönlendirme ile alakalı. Survivor'da ünlüler mi, gönüllüler mi? Geyiği yapan insanların yarısı şu işlere el atsa çok güzel olurdu.

• Boş konuşmak da adet oldu forumda.
  • Sonuna kadar peşindeyiz reyiz

diyen birisinin "adalet için çalışıyoruz" demesi ironikten de öte. Adalet peşinde olan birisi şahısların peşinde koşmaz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.