Şimdi Ara

brumanın % kaçı bizim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevaplarınızı alayım kaynaği ve oranı açıklıycam.

• 67.8
  • Kaynak: Önder Özen

%60.

Bir tek sende NTVSpor yok.
  • Nasıl yani 10 milyonu bonservisinin %60'ı için mi verdik?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Nasıl yani 10 milyonu bonservisinin %60'ı için mi verdik?

Harbiden ya ciddi mi bu.
  • quote:

gs satıştan pay verme şartıyla bonservisin tamamını almadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Kaynak: Önder Özen

%60.

Bir tek sende NTVSpor yok.

Birileri bu cevabın üzerine bozuldu galiba
  • quote:

Sanmıyorum. Kap'ta bununla ilgili bildirim yapılması gerekirdi ki Önder Özen bonservise 13,5 milyon dedi. Bu konu hakkında bilgisi olduğunu düşünmüyorum Önder Özen'in.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harold Finch

67.8
    Öf şöyle saçma sapan konular açmayın ya. Bruma'nın hiçbirşeyi başkasının değil. O olay öyle değil çünkü. Bruma'yı ilerde satarsak sattığımız fiyattan elde ettiğimiz karın %25ini Sporting Lizbon'a vericez. Sattığımız paranın %25i değil elde ettiğimiz karın %25ini. 10m'e aldık diyelim 20'ye sattın. Bu satıştan 2,5m Lizbon alacak. Noldu şimdi bu konuyu açtın? Zamanında sayfalarca tartışıldı burda bu, ne gerek var şimdi tekrar gereksiz yere uzatmaya?
  • quote:

quote:

Sanmıyorum. Kap'ta bununla ilgili bildirim yapılması gerekirdi ki Önder Özen bonservise 13,5 milyon dedi. Bu konu hakkında bilgisi olduğunu düşünmüyorum Önder Özen'in.

Bence de bir resmi açıklama yapılırdı. Önder Özen boş konuşan adam değildi o yüzden tereddütte kaldım, onu da mı kaybettik ki acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Bence de bir resmi açıklama yapılırdı. Önder Özen boş konuşan adam değildi o yüzden tereddütte kaldım, onu da mı kaybettik ki acaba?

Yok be hacı. Her insan her şeyi bilmek zorunda değil sonuçta. Yanlış biliyordur o konuyu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Nepheth

Öf şöyle saçma sapan konular açmayın ya. Bruma'nın hiçbirşeyi başkasının değil. O olay öyle değil çünkü. Bruma'yı ilerde satarsak sattığımız fiyattan elde ettiğimiz karın %25ini Sporting Lizbon'a vericez. Sattığımız paranın %25i değil elde ettiğimiz karın %25ini. 10m'e aldık diyelim 20'ye sattın. Bu satıştan 2,5m Lizbon alacak. Noldu şimdi bu konuyu açtın? Zamanında sayfalarca tartışıldı burda bu, ne gerek var şimdi tekrar gereksiz yere uzatmaya?

Alıntıları Göster
    Önder özen nereden biliyormuş okadar emin konuşuyor sanırım imza atılırken yanlarındaydı. ünal aysal gibi biri yaş tahtaya basacak biri değil akıl var mantık var neden gidip yüzde 60'nı alsınki büyük ihtimal lizbonda yüzde 15lik kısım var okadar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok be hacı. Her insan her şeyi bilmek zorunda değil sonuçta. Yanlış biliyordur o konuyu :)

Aynen öyledir herhalde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wyrdfell

Alın buda Sporting Lizbon'un kendi sitesinden yaptığı açıklamaydı zamanında..;

A Sporting Clube de Portugal – Futebol, SAD, informa ter chegado a acordo com o Galatasaray para a transferência do jogador Armindo Tué na Bangna “Bruma”.
    A transferência foi feita pelo montante fixo de dez milhões de euros e variável de três milhões de euros, dependendo da performance desportiva do Galatasaray.

O Sporting manterá na sua titularidade 25 por cento da mais-valia numa futura transferência de Bruma.

Lisboa, 3 de Setembro de 2013
    O Conselho de Administração.

Tekrar söylüyorum. %60lık bir durum filan yok. Sporting Lizbon sadece Bruma'nın bir dahaki satışından oluşacak kardan %25lik bir pay alacak. Oda satış fiyatı değilde kardan oluğu için olası bir 50m euro civarında satış gerçekleşmediği sürece doğru düzgün bir avantajları yok.

• EE adamın dediği tam olarak o oluyor zaten. 10 milyon bonservise verdiniz 20 ye sattınız 15i sizde kalıcak 5 i onlara gidicek 50 ye sattınız yaklaşık 15i adamlara gidicek gerisi size kalıcak buda % 75 i sizin olmuş oluyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYKIRI.

EE adamın dediği tam olarak o oluyor zaten. 10 milyon bonservise verdiniz 20 ye sattınız 15i sizde kalıcak 5 i onlara gidicek 50 ye sattınız yaklaşık 15i adamlara gidicek gerisi size kalıcak buda % 75 i sizin olmuş oluyor demektir.

Çok basit bir matematik bu. Anlayamıyorsan birşey diyemeyecem artık.

Kar nedir?

Bir satıştan elde edilen toplam gelirden toplam maliyeti çıkarırsan net karı elde edersin.

Sen bu oyuncuyu zaten 10m civarına aldın. Gittin 20ye sattın diyelim. Bu satıştan elde edeceğin kar 10 milyondur. İşte Galatasaray Lizbon'a bu karın %25ini verecek. Yani 20lik bir satıştan Lizbon sadece 2,5m elde edebilecek.

Umarım anlamışsındır. Daha basite indirgeyemem. Adam çıkıyor Bruma'nın sadece %60ı Galatasaray'ın diyor. Bu açıkladığım olayla Önder Özen'in söylediği şey aynı mı şimdi?

• Kar ile toplam satış karışıklığı olmuş. Kar ise işler değişir 5 alıcakken 2.5 alır kusuruma bakma.
  • quote:

EE adamın dediği tam olarak o oluyor zaten. 10 milyon bonservise verdiniz 20 ye sattınız 15i sizde kalıcak 5 i onlara gidicek 50 ye sattınız yaklaşık 15i adamlara gidicek gerisi size kalıcak buda % 75 i sizin olmuş oluyor demektir.

Kardan %25 vereceğiz.

Misal; 20 Milyona satarsak bonservisine verdiğimiz 10 milyonu çıkarıcağız yani 20 milyona satarsak 2.5 milyon verilecek, 30 Milyonda 5 milyon, 50 milyonda 10 Milyon.
  • quote:

Kar ile toplam satış karışıklığı olmuş. Kar ise işler değişir 5 alıcakken 2.5 alır kusuruma bakma.

Yazarken iş açıklığa kavuşmuş zaten.
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.