Şimdi Ara

Bruce Lee'den sonra en büyük dövüş ustası kimdir ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
42.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chuck billy

mestre bimba

o ne la araba ismi gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voilet

quote:

Orijinalden alıntı: esg222

quote:

Steven Seagal adam yedinci dan aikidocu. bruce lee değil kralı gelse bu adama birşey yapamaz.

Bakma onun artist artist dövüştüğüne, bruce lee bunun kemiklerini haşat eder valla.

Artis değil hocam bende aikido altıncı dan olduğum için biliyorum adamın yaptığı her hareket gerçek ve emin olsun o fırlattığı adamları isterse çok daha fena bir şekilde bir taraflarını kırarak çok çok ötelere fırlatabilir.
    Edit: Ayrıca önce Bruce Lee nin adama vurabilmesi lazım ki bu çok çok zor bir hareket vücut, beyin o kadar alışıyor ki istem dışı olarak gelen hareket karşı tepki veriyor. Üniversitede birgün samimi olduğum hoca arkadan omzumu tuttmuştu istem dışı olarak hocanın az daha kolunu kırıyordum

Bruce adama vuramaz mı sizce? Adamın en büyük tekniği zaten tekniğinin olmaması ve hız. Üstelik o tahtalarla nasıl kollarını geliştirdiğide malum.

• quote:

mestre bimba

hayır cibriba.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Steven Seagal adam yedinci dan aikidocu. bruce lee değil kralı gelse bu adama birşey yapamaz.

Bakma onun artist artist dövüştüğüne, bruce lee bunun kemiklerini haşat eder valla.

Artis değil hocam bende aikido altıncı dan olduğum için biliyorum adamın yaptığı her hareket gerçek ve emin olsun o fırlattığı adamları isterse çok daha fena bir şekilde bir taraflarını kırarak çok çok ötelere fırlatabilir.
    Edit: Ayrıca önce Bruce Lee nin adama vurabilmesi lazım ki bu çok çok zor bir hareket vücut, beyin o kadar alışıyor ki istem dışı olarak gelen hareket karşı tepki veriyor. Üniversitede birgün samimi olduğum hoca arkadan omzumu tuttmuştu istem dışı olarak hocanın az daha kolunu kırıyordum

Bruce adama vuramaz mı sizce? Adamın en büyük tekniği zaten tekniğinin olmaması ve hız. Üstelik o tahtalarla nasıl kollarını geliştirdiğide malum.

Hocam aikidonun özelliği zaten savunmadır saldırı değil. Bize hocamızın anlattığı tabiriyle anlatayım "Üzerinizde son sürat bir tekerlek geliyor eğer önünde durursanız bu tekerlek sizi ezip geçer, ancak yan tarafına geçip hafiften dokunduğunuzda bu tekerlek yere düşecektir. Ben sadece işin teknik kısmını diyorum. Bruce Lee ne kadar hızlı saldırırsa o kadar çok zarar görür. Zaten aikidoda güç kullanılmaz karşıdan gelen saldırı gücü aynen gelen kişiye aktarılır eğer güç de kullanırsanız karşıdaki insanın kolunu, bileğini, bacağını, boynunu, en önemlisi belini kırabilirsiniz.

• buhanzori hatto
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackenedd

quote:

mestre bimba

hayır cibriba.

ne olur şaka yapıyorum de.. sanırım bahsettiğim kişinin kim olduğuna dair en ufak fikriniz dahi yok

http://www.caporehber.com/anasayfa.htm soldaki başlıklardan lütfen bakalım mestre bimba kimdir kimler yere sermiştir

• çocukken en çok izlediğim filmdi bruce lee nin ruhu gelip çocuğu eğitiyor ve çocuk van damme yi dövüyor :D
  • Wan Dam...
  • chuck norris alır.
  • quote:

Bruce Lee'den sonra en büyük dövüş ustası kimdir ?
  • Gerisi Hikaye

Bu Kısa Filimin Yönetmenliğini Ben Yapmıştım Almanya da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 27 Ekim 2010; 15:56:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

quote:

Orijinalden alıntı: YoungAnıL

emin boztepe

kendisi bruce lee nin ekürisini evire çevire dövmüşlüğü vardir köylüm olur

o videoyu izlemiştim amatör kamera ile çekilmiş siyah beyaz bir görüntü idi varmı meydan okuyan dedi emin boztepede evire çevire dövdü o andan sonrada meşhur oldu

Link

• quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Doğru hikaye budur fakat Emin Boztepe gençken tüm dallarda dünyanın en iyi dövüşçüsü olarak kabul edilirdi.

Bilgi olsun diye söylüyorum, UFC'ye davet almıştır fakat kabul etmemiştir.

Sadece WT bilerek nasıl "tüm dallarda en iyi dövüşçü" kabul ediliyor :) En iyis WT'ci olabilir belki de, o dediğin mantık dışı.

UFC olaylarnı biliyorum. Ancak o Emin Boztepe'ye özel bir durum değildi. Onun da aslını söyleyeyim:

UFC'nin kuruluşuna tekabul eden zamanda her branştan sporcular dövüşçüler çağırılıyordu. Boksöründen tut Muay Thaicisine kadar... Tabi Boztepe de o zamanların ünlü isimlerinden olduğu için ona da teklif geliyor. Boztepe, yenilme ihtimalini göz önüne alarak kabul etmiyor üstüne Gracie ailesini kötülüyor yerden yere vuruyor. Yok onlar kim dövüşmek kim hepsini alırız biz döveriz vs. (Bunun videosu da vardı. "wrestlers, kickboxers, boxers, we beat them all" diye) Bunun üzerine Gracie'lerden mektup geliyor meydan okuma anlamında. Royce ile dövüş diye. Emin Boztepe önce kabul ediyor bunu. Sonra kazanan bütün parayı alır, halka açık olmasın vs diye bir sürü şart koyuyor. Onları da kabul ediyor Gracie ailesi. Sonra Boztepe'den ses çıkmıyor bir süre. Tekrar çağrı geldiğinde ise avukatını devreye sokarak keçi dalaşı gibi birşey yapılıyor. Laf sokmalar tehditler... Ama arkası gelmiyor tabi... Yani Boztepe'ye o teklifin gelmesi olağan birşeydi, UFC yeni kurulmuştu isim yapma kaygısı da vardı. Bu meydan okumaları, Gracie'lerle dalga geçme falan tamamen WT reklamı olarak kalmıştır. Aynı William Cheung olayı gibi.

Adamın beyninini mi okudunuz.Nerden biliyosun bu durumdn olduğunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öyle biri işte -- 27 Ekim 2010; 15:58:04 >

• Emin Boztepe VS William Cheung

• quote:

Orijinalden alıntı: empacher

chuck norris alır.

biraz zorlanır ama alır
  • smack down daki edge

bu arada chuck norris deki o kıllar nedir abi öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvansı Terlik

Chuck Norris demek isterdim ama konuda Bruce Lee den sonra gelen diyo.O yüzden demeyim, hakaret olmasın Chuck'a.

Chuck Norrisle ilgili bikaç cümle yazıp kaçayım, belki daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
    -Chuck Norris bi taşla iki kuş vurmaz, bi kuşla iki taş vurur.
    -Chuck Norris o kadar hızlıdır ki, dünya etrafında bi tur atıp kendini yakalayabilir.
    -Chuck Norris saat kullanmaz, saatin kaç olduguna o karar verir.
    -Chuck Norris full dolu bir tabancayla rus ruleti oynayabilir ve kazanır.
    -Pokerde Flush Royal'i geçebilen tek el, Chuck Norris'in elidir.
    -Chuck Norris tanrıya inanmaz, tanrı Chuck Norris'e inanır.

• http://www.esvid.com/videoizle/Blood-and-bone-final-dovusu

bu sahnede oynayan kişide (beyaz olan) dünya şampiyonuymuş ismi ve dövüştüğü branşı bilen varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

http://www.esvid.com/videoizle/Blood-and-bone-final-dovusu

bu sahnede oynayan kişide (beyaz olan) dünya şampiyonuymuş ismi ve dövüştüğü branşı bilen varmı acaba?

burda oynayan adam karate dünya şampiyonuydu yanılmıyosam undisputed 2 filmi harikadır scot adkins ile..
  • Bruce Lee'nin ünlü bir sözü vardır. 'Karşımdakinin tekniği ne kadar iyiyse o kadar iyiyim.' Bruce Lee 1inchten attığı yumrukla(Bknz:One Inch Punch) normal bi insan evladını 2 mt ileri uçurmuştur. Bruce Lee sadece wing tsun değil, yaklaşık 15 farklı dövüş sanatını daha bilmektedir. Hatta ve hatta kendi dövüş sanatını ortaya koymuş(Bknz:Jeet Kun Do) büyük bir dövüşçüdür. Zamanın ustalarından ders alırken ustalar ona saygı duymuş ondan bir şeyler öğrenmeye çalışmıştır. Ki aikido, jujitsu, hapkido hocaları onunla bir gösteri maçına çıkmanın hayatları boyunca en çok korktukları şey olacağını söylemişlerdir. Kendisi Grandmasterı Ip Manı bile geçmiştir Ip Manın gözünde. Gerçek bir efsanedir o.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.