Şimdi Ara

Brodwayım su alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende 98 rn brodway var ön camldan alt kenarlardan su  alıyordu geçen kışın içinde ön cam alt kenarlara ve anten dibine silikon çektim sorun halloldu diye biliyodum çünkü cam kenarlarından suyun sızdığı belli oluyordu su sızması kesilmişti bugün kovayla arabayı yıkadım arababanın ön paspaslarını kaldırınca altlarınin ıslak olduğunu gördüm nerden su alabilir ne yapabilirim önümüz kış kapalı garajımda yokki garaja koysam bir akıl verin

• Camı değiştir ya da sat kurtul kışın şiddetli yağışlarda rezil olursun
  • Ön camın oradaki mazgallar tıkanmış olabilir
  • Bizde 94 model Toros vardı sorun yoktu.Sizde neden böyle acaba?
  • Kaputu aç kaloriferin bulunduğu boşluğun köşelerinde küçük su giderleri vardır. Çamurlukların dibinde . Hortumu onlara sok o bölgeyi açtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Kaputu aç kaloriferin bulunduğu boşluğun köşelerinde küçük su giderleri vardır. Çamurlukların dibinde . Hortumu onlara sok o bölgeyi açtır.

Nasıl yani kardeş tam anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 66 yozgat

quote:

Kaputu aç kaloriferin bulunduğu boşluğun köşelerinde küçük su giderleri vardır. Çamurlukların dibinde . Hortumu onlara sok o bölgeyi açtır.

İlla camdan aldığını söyleyemeyiz. Araç su giderleri tıkandığı için içeriye su alıyordur . Bu sebepten kaputu açtığında akünun dibinde ayrıca diğer tarafta küçük giderler var oralara bak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 66 yozgat

quote:

İlla camdan aldığını söyleyemeyiz. Araç su giderleri tıkandığı için içeriye su alıyordur . Bu sebepten kaputu açtığında akünun dibinde ayrıca diğer tarafta küçük giderler var oralara bak

Kaputun içindeki giderler açık

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Camı değiştir ya da sat kurtul kışın şiddetli yağışlarda rezil olursun

Satan insanda alan adam insan degil mi? O rezil olmayacakmi. Sanada umarim itelerler o sekildeki bi arabayi
  • zor tespit edilen bir durum bu ,aslında çok kolay gibi geliyor değil mi ?
    ben bir çok tamirci gezmiştim ,kimisi dedi cam fitillerini değiştir düzelir ,düzelmedi ,kimisi dedi alttan alıyor olabilir ,kimisi kapı veya yan cam fitillerinden alıyordur dedi , kimisi su kanallarından alıyordur dedi vs.

en son nasıl halletmiştik ben dahi unuttum (bu kadar çok deneyince) :)

sağlam bir tamirci bu işi çözeceğim deyip inat ederse sorun çözülüyor (çeşitli yerlerden su tutarak) diğer türlü şansına kalıyor
  • Ön camı söktürmekte fayda var belki fitilin altında çürük vardır onun dışında akünün oradaki boşluğu komple ziftlemenizi tavsiye ederim çabuk çürüyen yerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Camı değiştir ya da sat kurtul kışın şiddetli yağışlarda rezil olursun

Satan insanda alan adam insan degil mi? O rezil olmayacakmi. Sanada umarim itelerler o sekildeki bi arabayi

Sana itelemişler sanırım düzgün konuş konuşmıcaksan uza

Bu aradaben hep sıfır alıyorum itelemek zor ama seni bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 17 Ekim 2017; 7:37:28 >

• Kıymetli ustalarımız çok kıymetli vakitlerini bu işleri çözmeye harcamıyorlar. Umarım adam akıllı, işinin hakkını veren bir ustaya denk gelirsiniz.
  • Arkadaşlar su alan yeri buldum akünün olduğu bölmeden şoför tarafindan aliyor buna ne yapılabilir pütürmü ziftmi kendim yapabilirmiyim
  • Brodwayım su alıyor

Brodwayım su alıyor

Brodwayım su alıyor

Resimler benim arabadan değil göstermek için ekledim resim çekmeye zamanım olmadı silikonla kapatsam olurmu olursa elimde son kullanma tarihi 5 ay geçmiş

silikon var onumu kullanayım yenimi alayım

• 66 yozgat 6 kullanıcısına yanıt
    geçici çözüm olur ,eğer o bölümde paslanma varsa ileride tekrar su almaya başlayabilir
    bir kaportacıya göstermekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

geçici çözüm olur ,eğer o bölümde paslanma varsa ileride tekrar su almaya başlayabilir
    bir kaportacıya göstermekte fayda var

Şimdilik böyle yapayım kışı çıkarana kadar aslında kaput ızgaraları kapatilsa sorun olmaz su almaz
  • Peki sizce kaportacı oraya ne kadar maliyet çıkarır
  • 66 yozgat 6 kullanıcısına yanıt
    Hiç kaportacıya gitmeyin aküyü sökün zımpara ile güzelce temizleyin daha sonra üzerine astar atın sonra da meges yada zift atın işlem tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Hausser

Hiç kaportacıya gitmeyin aküyü sökün zımpara ile güzelce temizleyin daha sonra üzerine astar atın sonra da meges yada zift atın işlem tamamdır.

Bu dediginz malzemeleri nereden temin edebilirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.