Şimdi Ara

Bravo - Civic - Mazda 3 paradoksu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
3.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2010-2009-2008 Honda Civic Sport ya da sedan

2009...2013 Mazda 3(II)

Genellikle hafta sonları gezilecek, arada bir de uzun yola çıkılacak. Uzun yolda konfor çok önemli benim için; rüzgar sesi, yol sesi beni çıldırtan konular. Gönül ister BMW 3.20d alıp kestirip atalım ancak gel gör ki kazın ayağı öyle değil.

Yukarıdaki araçları yaklaşık 3 aydır araştırıyorum. Sizlere sormak istediğim konfor açısından karşılaştıracak olursanız sıralamanız nasıl olurdu ? Bütçem 50.000 ile 60.000 TL arasında...sizin tercihlerinizi ve nedenlerinizi merak ediyorum.

• 2008-2010 arası Civic in ne ozelligi var acaba?
    Cok mu perf. lı, cok mu konforlu, muhtesem yalıtımı ve gırtlak dolu ozelligi mi var, cok mu az yakar,servis ve yedek parca agı cok mu yaygın, parcası ve bakımı ucuz mudur?
    Adamların 2008 modelinde de 2019 modelinde de 20 yıllık Atmosferik 1.6 Motor var.S. İci Fabrika Verisi 9LT civarlarında tek esprisi icabında LPG ye uygun...

Ayrıca 1 mazda 2 Honda 3 Fiat anlarım da 1 mazda 2 Honda -1 Fiat ne anlam ifade ediyor?

Mazda iyidir kotudur bilemem ama duzgun distributoru yok ,yaygın servis agı yok, bol yedek parcası yok, parcası pahalı yan komsum 2006-2008 arası Mazda 3 aldı otomatik parcası pahalı , servisi sıkıntı vs

Bravo dedigin arac Alfa platformunda uretilmis ve su 3 arac icinde tek Turboya sahip arac, ister 1.6 120 BG 320 Tork Dizelini al ister 1.4 T jet 120Bg Turbosunu al, illa takacaksan da Turbo ya LPG taktır.

Civic bence 3 u arasında en son sırada yer alır, Mazda kaliteli olabilir ama sıkıntılı, Bravo ise hem kaliteli hem ozellikli hem perf. arac...
  • Mazda en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde çok tutulmasada mazda3 en donanımlı ve en konforlusu.

• fiat bravo t-jet aslında mazda 3 ile arasında kaldım ama bravo'da fiat'ın çıkarttığı en iyi işlerden birisi, belki de en iyi işi. bir gün ben de denemek istiyorum bravo'yu
  • Üçü arasında en kalitelisi mazda 3. Bravo da güzel araç ancak belli bir kilometrenin üzerindeki İtalyan ve Fransız araçları beni korkutuyor. Civic ise tam bir balon, kesinlikle parasını hak etmiyor.

• Ruzgar Sesi, Trim Sesi vs bilemem.Zaten onları hesap edince D Sınıfı,E Sınıfı falan bineceksin.
    Bravo bildigim kadarıyla Alfa Bandında Uretilen bir arac ve Gerek 1.6 105BG 300NM Tork Multijeti gerek 1.4 TJet i ile cok fazla alternatif sunan araclar...
    Digerlerinde ise Atmosferik Torku Az ve cok yakan araclara mahkumsun.Ve muhtemelen LPG arayısına da girecektir cogu kullanıcı...

Bravo da ise ister Dizele binersin ister Turbo Benzinliye Binersin.Dizeli de , Turbo Benzinlisi de kendini ispatlamıs uzun omurlu motorlardır ve Guc ve Tork olarak cok daha iyidir.Bu da yakıt tuketimine ciddi etki eder.Ama illa LPG takacagım dersen de Fiat'ın T Jet ine de LPG takarsın.
  • Önce konfor mu spor mu ona karar vermen lazım. Çünkü spor olmasını istersen biraz sert olması gerekir. Japonların ses yalıtımları biraz zayıf oluyor ama mazdanın rüzgar sesi yalıtımı iyi diyorlar.. bana göre ses konusu dışında mazda 1 Civic 2 brava -1
    Çok yalıtım önemliyse yaptırırsın olur biter.

• bravo - az satılan bir araç ve italyan kalitesi, pek tavsiye edilecek bir tarafı yok
    mazda - az satılan bir araç
    civic - hem çok satan hem sorunsuz hem de 2. eli iyi bir araç. civic'den başkası düşünülmez bunların içinde.
  • An itibari ile...

Bravo : 2

Mazda : 4

Honda : 2

Yine herkes Mazda öneriyor ama binen var mı merak ettim :)) Açıkçası benim gönlüm %51 bravo, %49 Mazda...Bu kararsızlıktan ötürü bilmediğim bir nüans varsa öğrenmek maksatlı konuyu açtım.

Honda'nın ün yapmış sert süspansiyonları neticesinde Honda'yı listeden eliyorum. Ayrıca tam otomatik ya da manuel bulmak zor iş, i-shift'i konuşmuyorum bile.
  • hocam yol konforu gibi bir beklentiniz varsa alman araclarina bakin mesala golf gibi

• Bunların arasında mazda2 tercih edilebilir ancak mazdanın parca bulunabilirligi ve usta sıkıntısı oldukca fazla yani bizim ülke de tercih edilmemesinin sebebi bu her hangi bir sorun da uzun bir sure parca bekleyebilir veya temin bile etme de sorun yasayabilirsiniz. Ulke sartlari icin de bizim yollara en iyi giden araba fiat cunku ustasi cok parcasi ucuz ve en muhimi elinizden kolayca cikarabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

bravo - az satılan bir araç ve italyan kalitesi, pek tavsiye edilecek bir tarafı yok
    mazda - az satılan bir araç
    civic - hem çok satan hem sorunsuz hem de 2. eli iyi bir araç. civic'den başkası düşünülmez bunların içinde.
    3 sene boyunca 1.6 multijet 120 hp 300 nm torka sahip 6 ileri full gırtlak dolu fiat bravo kullandım yağı suyu dışında tek arızası olmadı. İlana koyduktan sonrada 3 gün içinde satıldı
  • 2,5 senedir 1.6 mjet bravo kullaniyorum.kesinlikle tavsiye ederim.yagini suyunu eksik etme,bakimini zamani da yaptir ve hic korkmadan devam et.bazen bende degistirsem mi artik diyorum,ama ayni donanimda alacagim bir arac icin,en az 30 bin uzerine eklemem gerikiyor.donanim olarakta,dynamic ya da emotion fazlasiyla memnun eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Bunların arasında mazda2 tercih edilebilir ancak mazdanın parca bulunabilirligi ve usta sıkıntısı oldukca fazla yani bizim ülke de tercih edilmemesinin sebebi bu her hangi bir sorun da uzun bir sure parca bekleyebilir veya temin bile etme de sorun yasayabilirsiniz. Ulke sartlari icin de bizim yollara en iyi giden araba fiat cunku ustasi cok parcasi ucuz ve en muhimi elinizden kolayca cikarabilirsiniz.
    Distributor zayıf olunca bu sıkıntılar da oluyor.Subaru,Mazda,Suzuki servis,parca,usta,parca fiyatı sıkıntı...
  • Bravo çok güzel ama temizleri çok pahalı. Kesinlikle o parayı haketmiyor.illede bravo derseniz para sizin keyif sizin.
    Ne kadar temiz olursa olsun 200 binde 60 bin verilmez.akrabamda 2013 160 binde boyasız tramersiz bravo var sıfır egea parası istiyor.ne alcaksın diyorum egea diyor.

Mazda çok zaten güzel.60 bin veya az daha çıkarak pulsar alabilirsiniz, neredeyse sıfır araçlar.
    Suzuki baleno alabilirsiniz yine az daha çıkarak sıfır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi curufperlit -- 6 Nisan 2019; 22:49:39 >
  • Honda ve Fiat ı kullanmadığım için bilmiyorum ama hem bk kasa hem bl kasa kullanmış ve kullanmaya devam eden biri olarak Mazda 3 güzel bir tercih olur diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece tiplerine baktım honda daha yakışıklı

yalnız bunların içine oturup bakacaksın hangisi içine sinerse o olur

hondaların iç tasarımları güzeldir
  • anka0658 kullanıcısına yanıt
    2012 - 2013 Cam tavan + ESP + Dijital Klima olan paket hangisidir hocam ?
    https://tr.letgo.com/tr/i/fiat-bravo-brava-2013_c5287ab7-c460-498e-aef4-da42e6266c66

Mesela bu araçta dijital klima ve cam tavan yok ama ESP var sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 6 Nisan 2019; 23:18:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • curufperlit C kullanıcısına yanıt
    Bir de tutulmuyor satılmıyor diyorlar, ilanlarda hiç öyle değil, 70 bin isteyen bile var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.