Şimdi Ara

Akü takviyesinden sonra araçta sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
24.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2011 model fiesta arabam var. Bir süredir evin önünde yatıyordu. Bu akşamüstü çalıştırdım ama ışıklar söndü. Neyse oto elektrikçi çağırdım. Takviye yaptı ve 30 dk kadar çalışır vaziyette beklesin, dedi. Daha 1 dk olmadan arabada tuhaflık sezdik. Değişik sesler çıkıyordu. Araba çalışıyordu ama gaza bastığımızda en ufak hareket yoktu. Yani gaz yemedi. Göstergelerde oynama olmadı. Rölantide durmuyor. Usta, beyinde uyumsuzluk olabileceğini ve makineye bağlanması gerektiğini söyledi. Ayrıca akünün de değişmesi gerekiyormuş. Siz ne dersiniz?

• Mutlaka daha önce başına gelmiş olan vardır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korfezgunesi

Mutlaka daha önce başına gelmiş olan vardır diye düşünüyorum.

Bence de, kesinlikle olmali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbo_Şevket

quote:

Mutlaka daha önce başına gelmiş olan vardır diye düşünüyorum.

Bence de, kesinlikle olmali.

Alıntıları Göster
    Bence takviye sırasında ecuya zarar verdiniz hocam aküyü değiştirin. Akü düşük olduğundan saçmalıyorda olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Bence takviye sırasında ecuya zarar verdiniz hocam aküyü değiştirin. Akü düşük olduğundan saçmalıyorda olabilir.

Haklısınız. Usta da bu tarz bir seyler söylemişti.
  • Start stop var mı araçta?
  • Aracin beyninde sorun var bence kimi araclarda beyin sorunu olabiliyormus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Aracin beyninde sorun var bence kimi araclarda beyin sorunu olabiliyormus
    Takviyeyi boştaki aküden mi yapıldı yoksa araçtan araca mı yapıldı. Araçtan araca yapıldığında marş alınca bağlantıyı kesmek lazım. Okuduğum kaynağı hatılamıyorum ama uzun süre takviyede kalınca (polarizasyon)alternatörü yakabiliyor. 70' li yıllarda biten şarj dinamosu için böyle bir uyarı yapılmamış. Sokaktaki adama sorunca da iki araba da elektronik olunca beyinler birbirini görünce yanıyor gibi şeyler söylüyor.

Akünüz bittiğinde en güzel yöntem günlük kullanılan bir otomobile akünüzü takarak canlanmasını sağlamak olabilir. İmkan yoksa şarja vermek daha iyidir. İnşallah beyinde sıkıntı yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Start stop var mı araçta?
    Modelli arabalara takviye atılmaz ki.. Hem beyin hem de akü zarar görür.. Masraf çıkmaz inşallah
  • Aküyü değiştir ,bozuk aküde yapar öyle çalıştırma
  • ECU sistemi insan beyni gibi aptallaşır, sorun nasıl giderilir merak konusu
  • cand_mag kullanıcısına yanıt
    Bunu ilk defa duydum hocam. Peki modelli arabalarda akü bittiğinde illa aküyümü değiştireceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

Bunu ilk defa duydum hocam. Peki modelli arabalarda akü bittiğinde illa aküyümü değiştireceğiz?
    Akü uzun kullanılmadığından dolayı komple bitmiş olabilir ve araç tekrardan aküyü şarj edemediğinden sorun yaşatıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

Akü boşalırsa şarja veriniz. Zaten tam olarak boşalan aküleri takviye yaptığınızda akünün ömrü azalıyor. Düşük akımla yavaş yavaş şarj olması lazım.

Takviye olacaksa da araçtan araca şeklinde değil, dolu akünün kutupları araçtan sökülüp marş basmak gerekir. Mengerler servisi takviye yaparken traktör aküsü gibi bir aküyü getirip araca bağlayarak çalıştırıyor. Mobil servis aracından takviye yapmıyorlar.
  • Başımıza gelmişti , aküyü değiştirin sorun çözülür .
  • maverick0 kullanıcısına yanıt
    Direk arabadan arabaya takviye atılmaz..Zaten üstte arkadaş da yazmış nasıl olacağını...Dikkatsizliğim sonucu şahinin aküsü bitince yama aşağı boşa alıp taksi durağındaki coralladan takviye istediğimde ''bunlarda takviye atılmaz sen tofas ara'' demişti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

Takviyeyi boştaki aküden mi yapıldı yoksa araçtan araca mı yapıldı. Araçtan araca yapıldığında marş alınca bağlantıyı kesmek lazım. Okuduğum kaynağı hatılamıyorum ama uzun süre takviyede kalınca (polarizasyon)alternatörü yakabiliyor. 70' li yıllarda biten şarj dinamosu için böyle bir uyarı yapılmamış. Sokaktaki adama sorunca da iki araba da elektronik olunca beyinler birbirini görünce yanıyor gibi şeyler söylüyor.

Akünüz bittiğinde en güzel yöntem günlük kullanılan bir otomobile akünüzü takarak canlanmasını sağlamak olabilir. İmkan yoksa şarja vermek daha iyidir. İnşallah beyinde sıkıntı yoktur.

Sanırım yeni akü taktıracağız gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cand_mag

Modelli arabalara takviye atılmaz ki.. Hem beyin hem de akü zarar görür.. Masraf çıkmaz inşallah

Yeni akü takınca hallolur mu sizce?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cand_mag

Yeni akü takınca hallolur mu sizce?

Alıntıları Göster
    aküyü değiştir yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: DefenSe

aküyü değiştir yeter

Alıntıları Göster
    Araç makinaya bağlanacak, sorun tespit edilecek ve sonuca gidilecek. Hepsi bu. Akünüz kaç yıllıktı bu arada ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.