Şimdi Ara

bozuk ram nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
20.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ram'in bozuk olup olmadığını nasıl anlarım bunun için hiç program varmıdır?

• Benim bildiğim yok

Kavun değilki altini koklayip alasın

Dostum ram çalışmadığı zaman öter bip bip diye aynı özelikte ki baka rami takdığın zaman sistemin açılıyoorsa diğer ram açmıyorsa bozuk olduğu ortaya çıkar
  • Ayrıca öyle bir programın olduğunu varsayalım bozuk RAM sistemi açamadığı için bakamasın
  • ram bozuk olduğu zaman bilgisayarı açtığında dıt diye ötmeye başlar bir de ram slotunun bozukluğu var o da ram sağlam olduğu halde ötmesi halidir rami oynadınmı düzelen bir sorun ama anakartın değişmesi lasım
  • hayır o şekillde değil biliyorum bozuk ram'in win'i açmayacağını.Ama bir ara ilk DDR'larda ne oluyordu Windows'ta falan gayet güzel çalışırken bilgisayar yeniden başlamıyomuydu bozuk ram yüzünden?sanırım iyi anlatamamışım sorunumu... (ya da siz anlayamadınız).bende öle bişiden şüpheleniyorum hatta şimdi o şüphelendiğim pc deyim.
  • wındows ku 8 kurmazsa bozuktur

ayrıyeten test programı vardır
  • PC-DOCTOR

İŞİNE YARAR DOSTUM
  • ya nasıl ram bozuk olunca pc yi açmaz
    benim eski pc mde ram bozuktu... sistem gayet güzel açılıyordu ama bir süre sonra ekran da garip garip çizgiler, donmalar falan oluyordu, ama sürekli diil... rami değiştirdim ve sorun ortadan kalktı...
    ram bozuk olsa da açılabiliyor, ama hangisi bozuk bulan bi program bildiğim kadarıyla da yok
  • bazen ram lerin uçlarındaki temas yerleri oksitlendiğinde de çalışmazlar.bende oldu ince bir zımpara ile hafifçe o kısımları zımparala ama fazla bastırmadan.hafifçe oksidi alacaksın.tak eğer gene çalışmaz sa ram in bozuktur.
  • geçen uraniumdan 2 el bi ram almıştım.adam test ederek vedi.
    testide windowsta peşpeşe ie ler açtı ve bak ramde arıza yok hata vermedi dedi.
    artık ya beni yedi yada gerçekten böyle bi durum var bilemiyorum.
  • bozuk ramın uyarı sinyali speakerden vermesi anakart ile ilgilidir her anakart ta vermez ramde sorun varsa bios post ekranında rami test ederken donması gerek yada ayarlarında sorun var ise ramin wındows arayüzünde donma sorunu olmalı
  • memtes86 yok muydu o zamanlar yahu
  • RAM' testi için BOOT edilebilir programlar mevcut. Ayrıca bozuk bir ram ile bilgisayar açılabilir. Tamamında değilde belirli bir kısmında bozukluk vardır çalışır/ çalışmaz arasında durur. Internet Explorer pencerelerini art arda açarak ram testi yapan Uranium elemanınıda tebrik ediyorum. Arkadaşlar ikinci el ürünleri Uranium borsapazar tarzı yerlerden pek almayın adam "bak çalışıyor" diye gösterir eve bir gidersin çalışmaz. Neden ? HDD de bad sector vardır ve bir programla onarılmaya çalışılmıştır yarım yamalak bir şeydir.

Tavsiye ; RAM-HDD-Anakart -DVD-R gibi ürünlerin ikinci ellerinden sakının.
  • yani illaki anlaşılır bir şekilde takarsın rami diyelim sistem açılmadı ram bozuktur yada açıldı diyelim başka bi ram takılı sende bi ram daha takıcaksın açılınca bilgisayarım > sağ tık > özellikler den bakarsın 2 gb ram var diyelim sende 512 mb daha takacan anlaşılır yani :D
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.