Şimdi Ara

Boyum 2 metre ve alabileceğim motorsikletler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

O kadar aradım taradım böyle bir konu başlığı ne YouTube da ne Google'da ne de donanımhaber forumda bulamadım var olupta bulamadıysam kusur benimdir affedin.

Bende herkes gibi motor almak istiyorum ve boyum 2 metre olduğu için her motor da olmuyor. Deneyimli kişiler aranızda var biliyorum ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

A2 (otomatik) ehliyetim var boyuma göre olan otomatik motor tavsiyeleriniz nelerdir. Tek kriterim var 130km 140km yapabilesin, bütçe olarakta problemim yok. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum.

Saygılarımla.

• Maxi scooter ariyorsunuz demek.

250cc ve Azeri

Orta ayakta koyma kısmı genis.

Su soğutmalı

Abs frenli

Bazi markalarda TCS çekiş kontrol sistemi dahi var..

Honda Forza 250

XAdv 350

Yamaha xmax 250-400

Sym Symphony

Jet 14

Jet 14 X

Joymax Z+

Joyride 300

Kymco

• ibo83 kullanıcısına yanıt

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.

Honda Forza 250'nin gidonu bacağıma çarpıyor normalde onu almak isterdim fakat onu o sebeten ötürü eledim. Diğer motorlara hiç binmedim deneyimlediğim zaman bu konu başlığı altında yazarım.

Ben çok aradım bulamadım arayan arkadaşlara bir faydamız dokunur inşallah. Tekrardan çok teşekkür ederim.

• murat derler M kullanıcısına yanıt

Boyunuzu yazín ona göre tavsiyede bulunan olur.

Alternatif Voge modellerine bakın.

Sr 1-Sr3-Sr 4

• Bayram öncesi almaya bakın.

Yada sipariş geçin..

Eve yakın yada otobüs/metro/trenle en yakin bayilere bakın..

Honda

Yamaha

Kymco

Sym

Voge (yuki bayileri)

Peugeot

Mutlaka koltuk/sele oturup direksiyon çevirin.

Dizinize degmemesi gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 12 Haziran 2024; 10:54:36 >
  • Yamaha Xmax 250 abs 2022 model olanları deneyimledim motor güzel hoşuma gitti kilom 130 beni rahat 120km kadar kesintisiz çıkartıyor (düz yolda) sonra 120 de cansızlaşıyor sanırım hız sınırlayıcısı var yada gücü o kadar. Bana motor ağır geldi ama kıvraklığı hoşuma gitti. Frenler tutmuyormuş gibi geldi bana belkide ben sıkmayı bilemediğim içindir. Dizlik takarsam eğer sola çevirdiğimde dizim kornaya çarpıyor ve korna çalıyor. Takmazsam problem yok.

Voge sr4'e, Kymco Dtx 350, Downtown 250, Honda Xadv 350'ye bakacam hangisinin üstünde sırıtmazsam onu almak istiyorum tabi bulabilirsem.

Başlıkta yazmıştım ama boyum 2 metre ve 130 kg'yum.

Deneyimlediğim motorları yazıcam benim boyumda olanlar vardır illahaki onlara rehber olabilirim inşallah.

İlginiz için teşekkür ederim.

• Otomatik demeseydiniz TRK502X alın derdim. Bana büyük geldiği için almamıştım. Hem ağır hem ayaklar zor basıyor ben bunu süremem diye vazgeçmiştim.

• huncacare kullanıcısına yanıt

Benelli Trk502'nin hem fiyatı uygun hem boyuma göre güzel motor daha önce çok araştırdım ama A2 otomatik ehliyet var bende. Birde vitesli hiç kullanmadım. Problem yaşayabilirim. 5 ayrı noktada polis memurlarına sormuştum ben manuel kullanabilir miyim diye ehliyeti uzattım. Kullanırsın dedi arkasındaki otomatik vites kodunu gösterdim. Kimse otomatik mi değil mi bakmıyor tabletten tc'nden gbt'ne bakıyoruz o kadar dedi ama tabi dikkatli ve kıl birisine denk gelirsin cezayı yersin bilgin olsun ben sana ceza yazmam dedi.

Önerin için teşekkür ederim.

• murat derler M kullanıcısına yanıt

Voge sr4'e, Kymco Dtx 350, Downtown 250, Honda Xadv 350'ye bakacam hangisinin üstünde sırıtmazsam onu almak istiyorum tabi bulabilirsem

Sr3 e de bakın ..250cc olan

Scooter icin boy önemli degil ön koltuğun bir tık gerisine oturun rahatça kullanın.

2metre olup

Tvs Jüpiter 110 cc kullanan usta var.

Boyuna göre işaretli yerlerden birine oturuyorsun..

Ben 1.83'um kırmızı cizgili yerdeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 13 Haziran 2024; 13:26:17 >

• yaklaşık 1 yıldır ilanda...

çok kıymetli...yolu aşırı keyifli bir motordur

ve goldwing yavrusu bir motordur

2006'da hem 400 hem 600'ünü eskittim...

tekrar niyetine girdim ama abimiz 5 kuruş aşağı inmedi fiyatı

bende başka yöne çevirdim yönü ama alınacak motordur, ömürlüktür...

toruna bırakılır, aşırı keyiflidir yolu gidişi...

ooo abi eski motor bu diyenler...ötede kumda oynasınlar

honda iyi bakıldı ve temiz ise 2799 yılına kadar çalışır, hizmet eder...

• Bende eski A2 ehliyet var. Şu an A2 sınıfı sürücü belgeleri M, A1, A2, A ve B1 sınıfı sürücü belgesi olarak geçiyormuş..

Valla bu otomatik olayını ilk defa sizden duydum. Bence vitesli bu tarz motorlar daha çok güven hissi veriyor. Depo bacak arasında daha iyi viraj dönülüyor. Maxi Scooterlar da güzel ama hızlı viraj dönemiyorum şahsen. Birde teker çapları sürüşü müthiş etkiliyor. Scooter'a o yüzden güvenemiyorum. Ama şehir içi asfalt kullanımda sorun değil. Bence ehliyeti yükseltmeniz daha mantıklı.

• 1.94 boy ile 1 sene Kanuni Trodon kullandım 50 lik. Gidon dizlere çarpıyordu fena şekilde. 1 sene içerisinde hemen hemen tüm motosikletlere binip gidon bacağa değiyor mu diye baktım hepsinde değdi. Ben de değmeyen var mı diye aramayı bıraktım. Vitesli motosikletlerde değimiyor o ayrı tabi, bahsettiğim sadece scooter modelleri. Şu an Hero Dash 125 aldım. Çok az değiyor gidon. O da tamamen en sona kırınca oluyor. Acil durumlarda manevraya engel olmuyor. Memnunum gidondan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.