Şimdi Ara

Böyle hayatın içine tüküreyim. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
17.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yuchell89

Böyle hayatın içine tüküreyim.

bunu okuduktan sonra her şey boş arkadaş
    siyasetmiş şuymuş buymuş
    ne kadar aptalca şeylerle günlerimiz geçiyor şu ülkede
    biz ne zaman kaybettik insanlığımızı?
    bu kadar çaresiz insanlar var bu ülkede
    ve sayıları hiç de az değil
    lanet olsun elden bir şey gelmiyor
  • yuchell89 kullanıcısına yanıt
    emin ol doğuda 7 çocuk yapan kürdo da bu hadisler doğrultusunda hareket ediyordur. bir bak bakalım son on yılın muhafazakar müslümanları kaç çocuk yapmışlar. ya zaten nüfüs artışının bölgelere göre oranını yapsan tablo ortaya çıkacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun

• Fakir olup da evlenen üstüne bir de uçkuruna sahip olamayan adam bu çocuk rezil olduğunda tek suçludur. Kahr edilmesi toplumdan dışlanması gereken insandır bu tip adam. Paran yoksa evlenmeyeceksin. İhtiyaçlar hiyerarşisinde bile en altta temel ihtiyaçların karşılanması vardır. En temel ihtiyaçlar olan para kazanma yeme-içme giyinme gibi basamaklar karşılaşmadan bir üst basamağa atlanmaz. Bizde adamın parası yok hiçbir ihtiyacını karşılayamıyor tutup üst basamaklardan cinsel ihtiyaç karşılama ve mutlu olmaya atlıyor. Bazen bu da yetmiyor kendini gerçekleştirdiğini zannediyor. Devletin yasa çıkartması lazım yeminle asgari ücretin altındakilerin evlenmesini yasaklamalı. Hatta ve hatta böyle sokakta rezil durumda olan çocukların ebeveynlerini tutuklayıp çocuğun canına dolaylı yoldan kast etmekten en az 2 sene hapis verilmeli. Evlenmek için belli bir gelir sahibi olduğunu ilgili devlet kurumuna ispatlamalı ki devlet evlenebilmesinde maddi problem yoktur onayı versin. Tabii ki sadece bu da değil psikolojik testlerden de geçirilmeli ki sağlıklı nesiller türesin. Ha şu olabilir ileride adam işini kaybeder ailesi rezil olma durumunda devlet ona baksın ona sözüm yok. Afedersiniz adam aç ama seks yapacak enerjiyi buluyor. Bunların yüzünden ortada yetişen zavallı çocuklar hep hüsranla hayatlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar. Ne garip bir toplumuz yahu...

• Bu devletlerin suçu,devlet yetkilileri milyonlarca parayı israf etmek yerine sosyal devlet olma yolunda kullansa üretime kullansa bu böyle olmaz,hemen dine bağlayan arkadaşlar olmuş,bunun din ile ne alakası var ? bunun uçkuruna sahip çıkamayan para göz tembel insanlar ile alakası var,sözüm meclisten dışarıdır yanlış anlaşılmasın günümüz hükümetine suç atmıyorum zira bu durum yıllardan beri böyle,bizim sistemimiz yıllardır bozuk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassımDeğilsin

quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea .

quote:

Orijinalden alıntı: ClassımDeğilsin

quote:

Bakamıyorsan çocuk yapmayacaksın.Uçkuruna sahip çıkacaksın.Olay bu kadar basit.Çocuğun suçu ne dersenizde oradada Tanrı'nın adaleti sorgulanıp ateist olunur.Birazda işin içinde doğal seçilim var.Babası annesi ne ki çocuğu ne olsun.Olay bu kadar basit işte.Kasmayın fazla.

babası annesi ne ki çocuğu ne olsun demek, hmm. bana çok ironik geldi turbo, sanada öyle gelmedi mi

Sende annesi babası ne olanlardansın galiba.

açık açık konuş ne düşündüğünüde, savcıya elim boş gitmeyeyim olur mu?

Çocuk tecavüzcülerine ceza vermekten aciz savcılığı mı diyorsun tamam tamam

• Suçu aile fakir diye bulmuşsunuzda o aile'yi bu duruma sürükleyen sistem nedir ? Gelirden çok vergi var ülkede.yakında nefes vergisi çıkacak.

https://www.cnnturk.com/ekonomi/vatandasin-nakit-ihtiyacina-cozum-son-model-cep-telefonu
  • Dinler yüzünden bu şekilde diyorsunuz.Peki şuan toplumumuzun ne kadarı -gerçekten- Müslüman? Diyelim toplumumuzun %100 ü ateist.Neler değişecek? Fakirler zengin mi olacak? Komünizmde bile bu etki görülmezken dinlerle ne alakası var?

Ama diyelim gerçekten Müslümanız.Zekat, sadaka, fitre, fıtr gibi terimler var.Zenginlik miktarının üstünde paraya sahip olanlar mallarının sadece %2.5'ini zekat olarak verecekler. Düşünün bu gerçekleşse dünyada açlık diye bir şey kalmayacak.Sadece Türkiye'deki zenginlerin bir kısmı bunu yapsa bile yoksulluğun %70'i bitiyor.Hele ki tüm dünyayı hesaba katarsak bu inanılmaz bir fon demek.Ve bu pratikte de kolay olan işlem bunların hepsini bitirebilir.Biz ne zaman dinimizden uzaklaşmaya başladık o zaman oldu bunlar.Bunların örnekleri için Osmanlı'yı inceleyebilirsiniz.Ama artık Suudi Arabistan bile bunu uygulayamıyor.Ne yazık ki...

Ateist arkadaşlara hiçbir lafım yok din seçme ya da seçmeme kişisel bir tercihtir ve kimse dil uzatamaz.Fakat bu ateist arkadaşların dinlere laf atması beni derinden incitti.İnşallah herkes bu şekilde birbirine saygılı olur...

Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar. Ama bardağın dibinde Tanrı sizi beklemektedir.
    Werner Heisenberg

• quote:

Orijinalden alıntı: dragones99

Dinler yüzünden bu şekilde diyorsunuz.Peki şuan toplumumuzun ne kadarı -gerçekten- Müslüman? Diyelim toplumumuzun %100 ü ateist.Neler değişecek? Fakirler zengin mi olacak? Komünizmde bile bu etki görülmezken dinlerle ne alakası var?

Ama diyelim gerçekten Müslümanız.Zekat, sadaka, fitre, fıtr gibi terimler var.Zenginlik miktarının üstünde paraya sahip olanlar mallarının sadece %2.5'ini zekat olarak verecekler. Düşünün bu gerçekleşse dünyada açlık diye bir şey kalmayacak.Sadece Türkiye'deki zenginlerin bir kısmı bunu yapsa bile yoksulluğun %70'i bitiyor.Hele ki tüm dünyayı hesaba katarsak bu inanılmaz bir fon demek.Ve bu pratikte de kolay olan işlem bunların hepsini bitirebilir.Biz ne zaman dinimizden uzaklaşmaya başladık o zaman oldu bunlar.Bunların örnekleri için Osmanlı'yı inceleyebilirsiniz.Ama artık Suudi Arabistan bile bunu uygulayamıyor.Ne yazık ki...

Ateist arkadaşlara hiçbir lafım yok din seçme ya da seçmeme kişisel bir tercihtir ve kimse dil uzatamaz.Fakat bu ateist arkadaşların dinlere laf atması beni derinden incitti.İnşallah herkes bu şekilde birbirine saygılı olur...

Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar. Ama bardağın dibinde Tanrı sizi beklemektedir.
    Werner Heisenberg

Hakeden hakettiği yerde olacak bir tarikata giripte etek öperek yüksek mertebelere çıkılmamış olacak.Bu arada o bardağın dibine ulaşmak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbolinea . -- 16 Şubat 2018; 21:0:45 >

• turbolinea . kullanıcısına yanıt
    Rüşvetin haram olunduğu herkesçe bilinse ve uygulansa etek öpme diye bir şey kalmaz zaten.

Ayrıca o bardaktaki su şimdiden bitti.Bilimin açıklayamadığı on binlerce konu var.

Fizikte ışık hızı olayları ve ışık hızında kütle korunumu
    Kimya da ideal cisimler ve maddeler oluşturulması
    Biyolojide anlamı çözülememiş yüzlerce madde, enzim, hormon davranış ve topluca EVRİM konusu
    Tıpta bir esnemenin nedeni kanserin ve onlarca hastalığın tedavisi?

Bunlara daha yüzlerce örnek ekleyebilirim.Hangisini doğa bilimi çözüyor? HİÇBİRİNİ. Ama olaylara bir yaratıcı gözünden bakalım.İnancımıza göre her şey bir yaratıcı tarafından yapılabilir.Bilimin çözemediği o kadar konu varken sen hala bardak bitmez diyorsun.Tıp daha esnemenin nedenini bilemiyor sen hala... Su uçtu buhar oldu
  • guzel yazmnısın helal olsun tamamını okuyamadım ama
  • Adalet bu ülkede sadece bir kadın ismi. Boktan bir yerde yaşıyoruz Allah dürüst insanların gönlüne göre versin.
  • Sağa sola para dağıtacağımıza önce kendi halkımıza baksaydı devletimiz hiçbir şey böyle olmazdı. Üniversitede okurken bile Erasmus yapmak istemiştim. O zamanlar da bile hocalarımın ayırımcılıklarına maruz kaldım. Kendi halkını değil de türkmen ülkelerinden gelenlere destek veriyorlardı. Ben okuldan sonra işe girip çalışırken Üniversite bursunu bana vermeyip onlara veriyorlardı. Ülkemize gerçekten bir Trump gibi birisi lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cordor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cordor

quote:

Bakamıyorsan çocuk yapmayacaksın.Uçkuruna sahip çıkacaksın.Olay bu kadar basit.Çocuğun suçu ne dersenizde oradada Tanrı'nın adaleti sorgulanıp ateist olunur.Birazda işin içinde doğal seçilim var.Babası annesi ne ki çocuğu ne olsun.Olay bu kadar basit işte.Kasmayın fazla.

Keşke seni de yapmasaydılar, KEŞKE...

Olmayan insanlığınıza selam olsun.

Keşke valla ya.Bok mu vardıda sizin gibi dangalakların arasına düştüm.

Fikir acizi insanlar söver ve hakaret eder.

Tabi bunun suç olması da ayrı bir konu.

Yazdığın yazıyı düzeltmen ve özür dilemen için bir şans vereceğim.

Keşke seni yapmasaydılar diyipte fikir acizi insanlar hakaret eder demek nasıl bir maddenin kafası acaba ?

Anlatırsın "beğenmediğin" savcılara.

• Viktor Frankl'ın bir sözü var. Eğer hayatın bir anlamı varsa, acı çekmeninde bir anlamı olmalıdır.
    Acı anlamlı birşeydir. Acı çekmeden, acının yaşanmadığı zamanı takdir edemezdiniz.
  • iman öyle bir nimettir ki anlattığın herşeyin cevabıdır o. iman edip iyi işler yapanlar için cennet vadedilmiş. iman edeceksin, iyi işler için çabalayacaksın, merhametini hiçbir yaratılmıştan eksik etmeyeceksin ve de Allahtan ümidini kesmeyeceksin ve Allah sana çıkış yolunu açacak. en ufak sıkıntıda ikiçocuğu yetim bırakıp kendini yan odanın demirine asmayacaksın ki Allaha inancın belli olsun. Açlıktan karnına taş bağlayan, bir hafta evinde ocağında ateş tütmeyen bir peygamber düşünün. Allahın peygamberinin çektiği sıkıntıların kaçta kaçını gördünüz ki bu isyanı ümitsizliği yaşıyorsunuz. Duha suresinde Allah peygamberine ve tüm iman edenlere ne söylüyor, okuyun ibret alın ve adam olmaya çabalayın...

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
    1- Andolsun kuşluk vaktine
    2- ve dindiği zaman o geceye ki,
    3- Rabbin seni terketmedi ve darılmadı!
    4- Ve kesinlikle senin için işin sonu öncesinden (ahiret dünyadan anlamı da var) daha hayırlıdır.
    5- ileride Rabbin sana verecek de verecek. sen de hoşnut olacaksın!
    6- O, seni bir yetim iken bulup barındırmadı mı?
    7- Seni, yol bilmez, yol arar iken bulup doğru yola koymadı mı?
    8- Seni bir yoksul iken bulup zengin etmedi mi?
    9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama, onu aşağılama)!
    10- El açıp isteyeni de azarlama, kovma!
    11- Tüm bunlara karşılık Rabbinin nimetini anlat da anlat!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 16 Şubat 2018; 23:39:9 >

• Bakamayacak durumdaysan çocuk da yapmayacaksın arkadaş. Bu kadar basit.
  • lyrklaunavan L kullanıcısına yanıt
    Sırf bu yüzden acı çekiyoruz yani öyle mi

Yarın öbürgün en yakının başına kötü bir şey gelse "olsun acı olmasaydı huzurun anlamı olmazdı" diyebilecek misin?

• bele vaziyetin içine soxum
  • LacWer L kullanıcısına yanıt
    O zaman hayatim lesken, bogazimdan iki lokma zor gecirebiliyorken cocuk mu yapayim? Yarin loto cikar belki, hayatta ne olacagi belli olmaz?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.