Şimdi Ara

Böyle hayatın içine tüküreyim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
161
Cevap
4
Favori
17.202
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Böyle hayatın içine tüküreyim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    128 Mesaj
    Ben de. Bu dünyaya hiç gelmemeliydim. Bana göre bir yer değildi. Adaletin olmadığı bir yerde varolmak hiç iyi bir şey değil. Bu dünya da hiç varolmamalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snowmann -- 16 Şubat 2018; 12:15:23 >
    |
    |
    Ahahah en beğenilen yoruma bak. Bence ateistler bir karar versin. Dünyada kötülük olmasın istiyorsunuz ama sonra da çıkıp tanrı neden kötülüklere engel olmuyor deyip insandan irade alınsın istiyorsunuz.
    Tanrıyı hem özgür irade vermemekle suçluyor hem de neden karışmıyor diyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokratik Adam -- 16 Şubat 2018; 12:24:41 >

İslama laf atmasan olmuyor sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Remy Martin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Karnını doyurmaktan aciz, gelecek beklentisi olmayan, yarını belli olmayan adamlar fütursuzca doğuruyor ya. Buna uyuz oluyorum.

Lan bizim çükümüz yok mu? Biz bilmiyor muyuz üremeyi? Biz bilmiyor muyuz çocuk yapmayı. Yaşım oldu 32 ben hala evlenmeyi düşünmüyorum. Çünkü çocuğa gelecek sağlayacak maddi durumum yok. Ateist filan değilim, ama çocuğu veren Allah rızkını verir diyecek kadarda din gözümü kör etmedi. Cahil cahili doğurur. Aralarından kendilerini yetiştirip, mantıklı düşünen çok az insan çıkıyor. Milyonda bir.
    quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Karnını doyurmaktan aciz, gelecek beklentisi olmayan, yarını belli olmayan adamlar fütursuzca doğuruyor ya. Buna uyuz oluyorum.

Lan bizim çükümüz yok mu? Biz bilmiyor muyuz üremeyi? Biz bilmiyor muyuz çocuk yapmayı. Yaşım oldu 32 ben hala evlenmeyi düşünmüyorum. Çünkü çocuğa gelecek sağlayacak maddi durumum yok. Ateist filan değilim, ama çocuğu veren Allah rızkını verir diyecek kadarda din gözümü kör etmedi. Cahil cahili doğurur. Aralarından kendilerini yetiştirip, mantıklı düşünen çok az insan çıkıyor. Milyonda bir.

nereden biliyon 2 sene önce trilyoner olmadıklarını!!!!
    |
    |

• Binbaşı
    1914 Mesaj
    Dota 2 ye başlayalı hayattan zevk almaya başladım csgo da 12 TL ye düşmüş ona da bugün başladım. Geçen hafta 7.1 kulaklık geçen gün de ışıklı misikli mis gibi fare aldım. Hayatım muhteşem oldu tavsiye ederim.

|
    |

Oğlum ergen ergen konuşmayın dinle ne alakası var olayın ?? O senin inancındır ister inan ister inanma.

Açlığın yoksulluğun kan dökmenin enerji kaynakları yüzüden terör örgütlerinin kurulup başka ülkelerde iç savaş çıkaran devletlere lobilere bakın isterseniz.

Kafanız o kadar küçük ki anlamıyorsunuz olan biteni dünyada açlığın sefilliğin terör ve kan ın sebebi Yahudi ve Amerika kelimeleridir madem her yere demokrasi getiriyorlar bitirsinler hadi bunların hepsini yıllık Savunmaya harcadıkları para +600 Milyar Dolar.

Kardeşim konuya gelirsek dünya bi sınav gibi bir şey her şeyin zıttı olmak zorunda her şey iyi veya her şey kötü olursa dünya diye bir şey olmaz zıtlık karşıtlık illa ki olcak.

Sen napcan bu durumda yalancı ikiyüzlü şerefsiz vatan haini olmayacaksın hak yemeyeceksin durumun iyiyse bağış yapcan sokakta ki hayvanlara insanlara iyi davrancan ha yerine göre insanlara haddibi bildircen gerek kavga etcen gerek dava edecen birey olarak ülkene milletine yararlı olup öyle insanlar yetiştircen.

Çok basit örnek vereyim Amerikada insanlar her yaptığının maddi olarak karşılığını alır mesela arkadaşın evini taşır başka yere sen yardım edersin çıkarır sana 50 dolar neyse onu verir veya yolda yürürken Hi how are you der sen thanks demen how are you dersin.

Nedir by sahte yalan gülümsemedir ama rutindir yapması lazım herkes herkes sahtede olsa güler geçer nolur sonunda hak geçmemiş olur biz burda birine yardım ederiz arkasından deriz ulen arabamı verdim evimi taşıdım bak arkasında konuştu lafı oldu orda naptı para verdi ve sustu adamın çünkü karşılığını aldı.

Nereye bağlayacağım çok duygusal manevi düşünüyoruz tamam Türkler sıcakkanlı yardımsever insanlardır tarih boyunca böyle olmuştur neyse bizde parayla olmaz bu yardım işleri çünkü 50 liraya muhtaç değiliz ne batarız ne zengin oluruz demem o ki duygusal olduğumuz sürece herkes kendini kötü hissediyor o çocuğu öyle gördün o zaman yardım edeceksin edemiyorsan boyat ayakkabını ya da al mendilini fazladan 10 lira para at ki hem sen mutlu ol hem karşında ki.

Demem o ki çok duygusal olmayın mesela Afrinde +30 şehit verdik evet çok kötü üzülüyoruz ağlıyoruz lakin güçlü ve diri olmamız lazım (hayat devam ediyor ha savaş s.kinde olmayıp 20 binlik çanta aldım deyil güzel mi diyen insan müsfettelerini saymıyorum)savaştasın kayıpsız savaş olmaz foruma insanlara bakıyorum adam 1 şehit haberi geliyor diye Ülkeyi vatan haini ilan ediyor işte neden girdik keşke savaşmasaydık koçum askerliğin sonu şehitliktir önce vatan sonra yanındaki adam için ölürsün ve öldürürsün Allah rahmet eylesin hepsine lakin biz bu konuya takılıp durursak daha fazla kayıp vereceğiz Bizim en zayıf noktamız Askerlerimizin ölmesi yani duygusal olmayıp güçlü diri durursak en az kayıpla zaferi ilan ederiz.

Farklı yerlerden bağladım okursan dediklerimi iyi düşün.

|
    |
    Bahsedilenler: inanlı

• Yüzbaşı
    344 Mesaj
    Seninle aynı duyguları paylaşıyorum.. Nerede bir mezalim görsem aklıma direkt şu sahne gelir ; 42:09 dan itibaren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSINOS -- 16 Şubat 2018; 13:46:24 >
    |
    |
    Azra Kohen

okumanızı tavsiye ederim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Sokratik Adam

Ahahah en beğenilen yoruma bak. Bence ateistler bir karar versin. Dünyada kötülük olmasın istiyorsunuz ama sonra da çıkıp tanrı neden kötülüklere engel olmuyor deyip insandan irade alınsın istiyorsunuz.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sokratik Adam

Gerçekten çok başarılı bir tespit hocam. Ayrıca nick-entry 'i belirtmek isterim.
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

Orijinalden alıntı: yuchell89

quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea .

Bakamıyorsan çocuk yapmayacaksın.Uçkuruna sahip çıkacaksın.Olay bu kadar basit.Çocuğun suçu ne dersenizde oradada Tanrı'nın adaleti sorgulanıp ateist olunur.Birazda işin içinde doğal seçilim var.Babası annesi ne ki çocuğu ne olsun.Olay bu kadar basit işte.Kasmayın fazla.

"Evleniniz, çoğalınız, çünkü ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim." (Beyhakî, VII/81)

"Sevimli, doğuma müsait kadınlarla evlenin." (Ebu Davud, Nikah 2; İbn Mace, Nikah 1).

Yukarıdaki hadis-i şerifler doğrultusunda sırf buna uymak için üreyen insanlar var. hayattaki tek gayesi bu..

Çoğu kişinin bu hadisleri bildiğini bile sanmıyorum ama doğurun Allah rızkını verir anlayışı hakim pekçok kesimde. Ancak şu da var ki biyolojik olarak istisnalar hariç her canlı soyunu devam ettirmek istiyorken insanların maddi sebeplerden dolayı çocuk yapamaması doğasıyla savaşmak gibi oluyor biraz da. Burada sorgulanması gereken bana göre fakirin çocuk yapması değil de bir ailenin 1 çocuğa dahi bakamayacak kadar kötü durumda olması ve doğum kontrolünden bir haber tipler. Çıkıp da çocuk yapmayın o zaman demek kolay. Yalnız değinmeden geçemeyeceğim burada da ekşi sözlük'te de bir doğal seçilim furyasıdır sürüp gidiyor. En beğenilen yorumlardan biri ki 85 oy almış cahil ailenin çocuklarının zor durumda olmasını da doğal seçilime bağlamış, o aileden çıkan çocuktan ne olur ki demiş. Doğal seçilim böyle bir şey değil, doğal seçilim kabaca genetik olarak üstün olanın hayatta kalması güçsüz olanın ise elenmesi. Burada ise genetik hiçbir faktör yok sadece cehalet ve doğa kanunlarında yeri olmayan bir para kavramı var. Siz bugün genetik olarak güçsüz olan çocuğunuzu paranız ile yaşatabilir ve onun da neslinin devamını sağlayabilirsiniz ama siz bu şekilde insanın evrimine olumlu yönde katkı mı yapmış olursunuz, hayır hatta doğal seçilim mekanizmasıyla oynamış oldunuz. Diğer yandan fakir olduğu için küçük yaşta açlıktan ölen, çocuk işçi olarak çalıştırılıp ölen çocuklar gayet iyi bir genetik yapıya sahip olabilir ama dediğim gibi doğa dışı kavramlar sebebiyle neslini devam ettiremeden yok olur. Ayrıca doğal seçilim artık insanlar için konuşulacak bir kavram değil bana göre, eğer öyle olsaydı genetik rahatsızlığı olan insanların ilaçlar ile yaşatılması bile buna karşı gelmek olurdu.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea .

Bakamıyorsan çocuk yapmayacaksın.Uçkuruna sahip çıkacaksın.Olay bu kadar basit.Çocuğun suçu ne dersenizde oradada Tanrı'nın adaleti sorgulanıp ateist olunur.Birazda işin içinde doğal seçilim var.Babası annesi ne ki çocuğu ne olsun.Olay bu kadar basit işte.Kasmayın fazla.

"Evleniniz, çoğalınız, çünkü ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim." (Beyhakî, VII/81)

"Sevimli, doğuma müsait kadınlarla evlenin." (Ebu Davud, Nikah 2; İbn Mace, Nikah 1).

Yukarıdaki hadis-i şerifler doğrultusunda sırf buna uymak için üreyen insanlar var. hayattaki tek gayesi bu..

Çoğu kişinin bu hadisleri bildiğini bile sanmıyorum ama doğurun Allah rızkını verir anlayışı hakim pekçok kesimde. Ancak şu da var ki biyolojik olarak istisnalar hariç her canlı soyunu devam ettirmek istiyorken insanların maddi sebeplerden dolayı çocuk yapamaması doğasıyla savaşmak gibi oluyor biraz da. Burada sorgulanması gereken bana göre fakirin çocuk yapması değil de bir ailenin 1 çocuğa dahi bakamayacak kadar kötü durumda olması ve doğum kontrolünden bir haber tipler. Çıkıp da çocuk yapmayın o zaman demek kolay. Yalnız değinmeden geçemeyeceğim burada da ekşi sözlük'te de bir doğal seçilim furyasıdır sürüp gidiyor. En beğenilen yorumlardan biri ki 85 oy almış cahil ailenin çocuklarının zor durumda olmasını da doğal seçilime bağlamış, o aileden çıkan çocuktan ne olur ki demiş. Doğal seçilim böyle bir şey değil, doğal seçilim kabaca genetik olarak üstün olanın hayatta kalması güçsüz olanın ise elenmesi. Burada ise genetik hiçbir faktör yok sadece cehalet ve doğa kanunlarında yeri olmayan bir para kavramı var. Siz bugün genetik olarak güçsüz olan çocuğunuzu paranız ile yaşatabilir ve onun da neslinin devamını sağlayabilirsiniz ama siz bu şekilde insanın evrimine olumlu yönde katkı mı yapmış olursunuz, hayır hatta doğal seçilim mekanizmasıyla oynamış oldunuz. Diğer yandan fakir olduğu için küçük yaşta açlıktan ölen, çocuk işçi olarak çalıştırılıp ölen çocuklar gayet iyi bir genetik yapıya sahip olabilir ama dediğim gibi doğa dışı kavramlar sebebiyle neslini devam ettiremeden yok olur. Ayrıca doğal seçilim artık insanlar için konuşulacak bir kavram değil bana göre, eğer öyle olsaydı genetik rahatsızlığı olan insanların ilaçlar ile yaşatılması bile buna karşı gelmek olurdu.

hocam dediklerinize katılıyorum ancak sizin de belirttiğiniz gibi son zamanda çok fazla iğneleme amaçlı doğal seleksiyon bunlar hep vb. yorumları geyik amaçlı iğneleme amaçlı görüyorum şahsen. bilinçsiz şekilde kullanılıyor da olabilir sizin bahsettiğiniz şekilde. cümlenin başında söylediğiniz "kendi doğası ile savaşmak olur bu" kelimesi işte bizim insanımızın beceremediği. insanların çocuk yapmasının (bol bol çocuk yapmasının) bana kalırsa pek çok sebebi var. bizim toplumumuzda gördüğüm kadarıyla bunlar başlıca; en temel olarak içgüdüsel soy ve nesil devam ettirme güdüsü, yaşlanınca bana çocuklarım baksın fikri, coğrafyamızda çok çocuk sahibi aileler çoğunlukta olunca tek çocuk yaparsam ne derler düşüncesi, günümüzde bu fikir azalsa da eski zamanlarda nüfus güç demekti, ne kadar kalabalık aile iseniz o kadar nüfuzlu oluyorsunuz (kabilecilik) ve bunlardan tamamen bağımsız olarak "ben çocukları ço kseviyorum bol bol çocuklarım olsun." kafası var bir de, bu durum zengin-fakir, cahil-ehil kimselerle alakası olmayan, dünya derdinden uzak kafasına hiçbir şeyi takmayan insanlar var. ben durumu ne çok iyi ne çok kötü olan biriyim, özel sektör çalışanıyım, ortalamanın üstünde gelirim var 2 yıllık evliyim. çocuk yapayım düzinelerce kafasına erişemiyorum. çocuk sahibi olsam ona nasıl bir hayat sunabilirim, nasıl bir gelecek sağlayabilirim diye içim içimi yiyor. 10 tane çocuk yapayım rızkı veren allah. öyle olmuyor işte

• Teğmen
    157 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

quote:

Bu anne yarın senden benden hesap soracak.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

quote:

Bu anne yarın senden benden hesap soracak.

niye? olayı paylaştım diye mi ? bak ne güzel konuyu tazeleyip bu kadar insanın haberdar olmasını iki fatiha okumasına vesile oldum. dua eder belki hesap soracağına

• Yüzbaşı
    498 Mesaj

doğal seleksiyonmu parasal seleksiyonmu?

doğal seleksiyonu devam ettirmek istiyorlarsa bu lafı söyleyenler bir daha hastaneye gidip doğal seleksiyona müdahale etmesin o zaman dimi hocam.
    |
    |
    yuchell89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: alperend

doğal seleksiyonu devam ettirmek istiyorlarsa bu lafı söyleyenler bir daha hastaneye gidip doğal seleksiyona müdahale etmesin o zaman dimi hocam.
    quote:

Orijinalden alıntı: alperend

çok hassas konular bunlar hocam yalnızca eskiden tıp ve bilimin gelişmemiş olmasından müdahale edilemediğinden kaynaklı bebek ölümleri değil, şuanda da her şey önceden bilinebildiğinden başka sorunlara yol açmış durumda. çok hassas konular

• Yarbay
    5864 Mesaj

Yuregim daglandi ne bicim insanlar olduk bilemiyorum.

|
    |

Bişey kalmamış tanrının melekleri olduğuna cennet cehennem olduğunda inanirsan al sana İslam.

|
    |
    turbolinea . kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynen hocam, bilim ve tıpın ilerlemesi mükemmele giden genlerin önünü kapattı.

normal doğa koşullarında hayatta kalamayacak olanlar hayatta şu an. buda demek oluyorki mükemmel genler hayal ürünü oldu. genetik hastalıklar kuşaktan kuşağa aktarılıyor.

ayrıca doğal koşullarda ölüp geberecek tiplerin gelip burda doğal seleksiyondan bahsetmeside ayrı bir ironi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperend -- 16 Şubat 2018; 15:22:50 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kryeck

"Adana" okuyunca şaşırmadım desem yeridir..
    quote:

Orijinalden alıntı: kryeck

"Adana" okuyunca şaşırmadım desem yeridir..

Bunun adanayla alakası ne?

|
    |

ABD de de din ciddi anlamda etkilidir katolik okulları bile var o kadar dincilerdir ve bu dediklerinizden hiçbiri yok. Yani dediklerinizi kendiniz çürütüyorsunuz. İlkokul mezunu dayıyı kandırma edebiyatı bunlar. Ayrıca artık o bile yemiyor bunu çünkü o dayı da ilmi değil irfanı ile hareket ediyor. İrfan islamiyette ne anlama gelir diye bir araştır kafan biraz yerine gelsin.
    |
    |
    Assassino! kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Anne-baba çocuk planlarken bunları düşünmeli, biz bu çocuğu büyütebilirmiyiz, okula gönderebilirmiyiz, üniversitede okutabilir miyiz diye.
    Ebeveynlerin plansız ve parasız yaptıkları işin acısını çocukları çekiyor. İşin ilginç yanı maddi geliri çok iyi kişiler tek çocukla yetinirken
    durumu olmayan insanlar 4-5 çocuk yapıyor. Bilmiyorum, bu düşüncesizliğin sevabından ziyade günahı olmalı. O çocuklara işkence gibi bir hayat sunduğu için.
    Bunun doğal olan bir kısmı yok, tamamen ailenin düşüncesizliği.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.