Şimdi Ara

Böyle bir sorun hayatımda görmedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Herkeze Selamın Aleyküm. Sorunum misal bir hd kalitesinde resim indirdim bunu arka plan duvar kağıdı yapınca bakıyorum duvar kağıdında resimin
    kalitesi düşmüş. bazı resimlerdede öyle internet explorerden giriyorum görülen resimler felan bunlarında kalitesi düşük Windows 8.1 update 1 kurulu ancak herşey
    yerli yerinde ekran kartı kurulu hiçbir sorun yok zaten önceden yoktu sonradan tekrar format attım açıyorum açar açmaz kalite hep düşük duvar kağıtların ve birkaç
    görülen resimlerin. konuyu microsofta bildirdim ancak bilindik ekran ayarlarını söylüyor alakası yok denedim bu sorun ne olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cmon Spider

Arkadaşlar Herkeze Selamın Aleyküm. Sorunum misal bir hd kalitesinde resim indirdim bunu arka plan duvar kağıdı yapınca bakıyorum duvar kağıdında resimin
    kalitesi düşmüş. bazı resimlerdede öyle internet explorerden giriyorum görülen resimler felan bunlarında kalitesi düşük Windows 8.1 update 1 kurulu ancak herşey
    yerli yerinde ekran kartı kurulu hiçbir sorun yok zaten önceden yoktu sonradan tekrar format attım açıyorum açar açmaz kalite hep düşük duvar kağıtların ve birkaç
    görülen resimlerin. konuyu microsofta bildirdim ancak bilindik ekran ayarlarını söylüyor alakası yok denedim bu sorun ne olabilir ?

Aleyküm Selam.Ekran çözünürlüğüne uygun resimler indirmeyi deneyebilirsin.Koyduğun resme baktım da ben bir sorun göremedim.Ekranda sorun olabilir belki.

• Tam uygun çözünürlüğe resimlerim mönitörde herhangi bir sorun yok Başlangıçtaki resimlerde oyunlarda sorun yok çok netler sadece duvar kağıdı yapınca resimler ve nette ki resimlerde oda bazılarında
    resim düzgün gibi görünüyor ancak kalite çok bozuk şuan keskinlik çok fazla gibi. nerden çıktı bu sorun anlamadım
  • Gradyan efekti olan bir resim bu. Sorun olması normal Windows biraz kaliteyi düşürüyorsa.
  • Alakası yok sorun daha iyi olsun diye o resmi koydum, sorun resimlerle ilgili sadece sistemdei oyunlarda falan her şey çok güzel.
  • Cmon Spider kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

http://mscozum.com/makale/windows-8-ve-8-1-de-arka-plan-resminin-kalitesini-artirmak/ makalemde nasıl yapabileceğiniz anlattım. Bu yolla yapabilirsiniz.
  • Makaleniz için çok teşekkür ederim elinize sağlık. Ancak sorun hala devam ediyor resim boyutu 175 kb sadece. Karşıtlık kontrast değerleri yükseliyor sanki arka plan yapınca. Ekran ayarları falan demeyin hepsi yapılı.
    Bahsettiginiz resim buyuk ihtimalle up scale yapilmis. 1920*1080 resmin boyutu 175kb olmaz. Olursa da cok dusuk kalitede olur. Dolayisi ile resim tam boy goruntulendiginde kalitesi bozuk gorunur.

Edit: imla hatasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oduranli -- 20 Mayıs 2014; 10:42:33 >
  • İyi mi.İlgin için teşekkürler. up down karıştırma, resmi normal açınca kalite süper arka plan yapınca düşüyor kalite, netteki fotoğraflarda da öyle.
    up down degil upscale. Orjinal resmi buraya atar misin?
  • Sadece bu resimle alakalı değil her resim ile İE 11 kullanıyorum burdada facebook'taki resimler aynı düşük kalite sadece bir resimle alakalı bir durum gibi algılanmasın.

Edit: resimi ekledim ayrıca paintte bile açtığımda çok güzel önizlediğimde çok güzel sadece arka plan yapınca ve internette görüntülenen resimlerde sanki blur efekti yok gibi kontrast değeri çok yüksek gibi bozuk gösteriyor kaliteli olması gereken yerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmon Spider -- 22 Mayıs 2014; 12:35:51 >

• Böyle bir sorun yaşayan nette hiç bulamadım çok aradım ama. Belki 8.1 Update 2 ile düzelir bekleyeceğim.
    Merhaba tekrar;

Gonderdigin resim zaten facebooktan alinmis. Tam boy olarak fotograf goruntuleyicide de explorerda da acip masaustu olarak ayarlayinca aralarinda hic bir fark goremiyorum. Hepsinde de kalitede ayni bozukluk dikkati cekiyor. Facebook uzerinden fotograf indirip masaustu yapmamanizi oneririm. Facebook zaten yerden kazanmak icin yukleme esnasinda fotograflarin kalitelerini dusurup, boyutlarini da upscale yapar. Dolayisi ile tam boy actiginizda full cozunurlukte kalite problemleri basgosterir. Facebook yerine wallpaper sitelerinden bulmaya calisin. Bu resim icin yalniz butun sitelerde kalitesiz olarak mevcut. Kalitelisini bulamadim. Cozunurluk upscale yolu ile artirilmis. Baska imajlara baktiginiz zaman bu boyutlardaki imajlarin boyutlari en az 300kb dan basliyor.
  • Hocam bana kafayı sıyırtıcaksın ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun o resmin faceden alındığını nerden uyduruyorsun anlamıyorum zaten wallpaper sitesinden alınma kaç kerede diyorumki sadece bir resim ile alakalı değil her resimde öyle diyorum anlamıyorsun sanırım.
    Resmin boyutuda ne 200 ne 300 gördüğün gibi 100 den bile aşağıda upscale ile alakası yok, sen yapınca arka plan göremiyorsun ben diyorum ki sorun benim sistemde çözümü ne sen diyorsun ki ben yapıyorum sorun yok kalite aynı... Diyorum ki bundan önceki kurmamda sistemi böyle bir sorun yoktu 8 kullanıyordum 8.1 e ise yeni geçmedim ama direkt olarak 8.1'i yeni kurdum yani anlıyıcağın öncedende 8.1 kullandım 8 den 8.1'e geçirdim ama ilk kez direkt olarak 8.1 kurdum ve bu başıma geldi sanırım bunu Update 2 ile düzelticekler ilgin için teşekkürler.
    Simdiye kadar yazdigin mesajlarda bunu belirtmedin ki? Muneccim miyim ben arkadas nerden anlayayim problemin genel kalite sorunu olmadigini? Ayrica kendin dedin facebooktan aldim diye. Gonderdigin screen shotlarda da bir problem gorunmuyor. Bu sorunu ilk defa senden duyuyorum. Senin sistemin ile ilgili ozel bir problem sanirim. Benim gonderdigim makaledeki islem ise genel olarak masaustu resim kalitesi performans icin ozellikle dusuruluyor bu kalite dusmesini engellemek. Ancak senin sorunun bambaska ve kendim de windows 8.1 update 1 kullaniyorum. Herhangi bir problem goremedim.
    hayatında görmediğin sorun bu mu !!!!
  • Ben Facebook'tan aldım demedim wallpaper sitesinden aldım dedim yazıları iyi oku. Facebook'ta olsun nette olsun görülen resimlerde de aynı sorun var dedim. Microsoft ile görüştüm sistemi daha detaylı incelemek istiyorlar sorun sistemde. Önizleme olarak açıp arka plan yap diyince bozuyor yani olan sorun bu, ama önizleme yapmadan tıklatıp arka plan yap diyince de hafif kalitesi düşmüş bir vaziyette ayarlıyor resimi. Tam kalite yapmıyor hala ama. Görülen o ki sorun sistemden kaynaklanıyor bende Update 2 ile gideriliceğini düşünüyorum Microsoft'un incelemesini istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meneter

hayatında görmediğin sorun bu mu !!!!

Evet bende onu söylüyorum..
  • bu sorun çözüldümü arkadaşlar bende de aynı sorun olduğunu tespit ettim
  • aynı sorun bir miktar bendede mevcut :) fotografı actıgımda daha kaliteli masa üstü yapınca hafiften çamurlaşıyor ama dikkatli bakınca anlaşiliyor windows 8.1 den olması yuksek ihtimal ama bircok kişi bunu farkedemez epey yakından bakınca gozunuze carpıyor ama windows fotograf goruntuleyıcı photoshop vb gibi programlarla actıgında fotograf cam gibi daha kaliteli oluyor monitorum asus vn247h full hd :) cozebılen olursa bende duymak ısterım iyi forumlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.