Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben arabayı aldığımdan beri hiç cila yaptırmadım (2.5 seneden fazla oldu),ayrıca bi kaç tane ağaç dalı çizikleri var ve ön tamponda hafiften sarı boya var (sarı demire sürtündü çok hafif),bi de bagaj kapağında bisiklet yüklerken iki tane çizik oluştu ,acaba bunlar cila ile çıkar mı, ya da pasta cila mı gerekir veya başka bi şey?
    ayrıca bunu en uygun nerde yaptırabilirim,bostancı'da sonax diye bi yer var,orası nasıl sizce iyi mi,tahminen ne kadara yaparlar!

bi de aracın iç tavan döşemesi kirlendi,bunu nasıl temizletebilirim?
  • ÜSTAD SONAX DAN DAHA YENİ ALDIK BABAMIN ARABASINI
    turan güneşdeki sonax ibrahim diye bir arkadaş var orda çok da bilgi aldım
    adam işinin ehli
    mükemmel üstü bir işçilik yapıyor

sen sen ol sonaxdan vaz geçme
    yanlızca boya koruma 150 kağıt verdik

quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

Arkadaslar Sonaxdan nakit 200 YTL fiyat aldım, dış boya bakımı ama nano teknoloji yani çok daha ufak partiküllerle yapılan bir bakım..daha çok nufuz edıyor normal bir bakımdan aracın boyasına..asıl çizikler için yaptırmak istiyorum fırça ile yıkama nedeniyle sadece gunes parlamasında gozuken çok fazla çizik var araçta..gözle cok cok dikkat ederseniz gozukuyor...sizce fiyat nsl? bunu yaptıran bi arkadas varmı? memnun kaldımı? veya önereceginiz herhangi birsey?

• @trapezoid

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

SONAX’TAN NANO CİLA TEKNOLOJİSİ

Alman mühendisliğinin yıllarca süren ar-ge araştırmaları sonucunda geliştirlen Nano Pro Cila yüksek kaliteli Carnaubo cila atomlarını bilinçli bir şekilde dizerek nano ölçekli (1 NANO=1 MİLİMETRENİN MİLYONDA BİRİ) cila zerreciklerinden oluşturulan bir ürün olup,cila alanında devrim niteliğinde yenilikler sağlıyor.
    - Nano zerrecikler boya yüzeyinde seramik etkisi yaratıyor.Dolayısıyla çizilmelere karşı boyayı koruyor.Kolay çizilmiyor.
    - Uzun süreli koruma sağlıyor.
    - Kir tutmuyor
    - Arabalara göz kamaştırıcı ,sürekli parlaklık kazandırıyor ve ömürlerini uzatıyor.
    - Kolay uygulanabiliyor.Zamandan %40 tasarruf sağlıyor.

Sonax’ın Türkiye distribütörü AUTON A.Ş. tarafından tüketicilerin kullanımına sunulan Sonax’ın yeni nesil nanoPro cilayı raç sahipleri marketten alıp kendileri araçlarına uygulayabilecekleri gibi araçlarını SONAX CAR CARE servislerine götürerek bu servislerde uygulamaya yeni başlanan Sonax nanoPro boya parlatma ve koruma sistemi hizmetinden yararlanabileceklerdir.Sonax servislerde uygulanan nanoPro boya parlatma ve koruma sistemi gerçekten araçların silüetini değiştiriyor.

http://www.carstylingonline.com/htm/tumhaberler.asp?haberid=179

http://www.sonax.com.tr/pages/news_full.asp?id=118&r=19%2E07%2E2006+19%3A08%3A40

http://www.sonax.de/sonax-d/pflegetipp.php?product=207200

• musa kardeş senin aracına boya koruma gider artık zamanı geldi
    vereceğin para sonaxda 130-170 arası
    pazarlık mutlaka et

sakın ama sakın referansını almadığın kıytırık yerlere gitme

tavan döşemesinide asla ama asla sen yapma yani işi amotör ellere verme lekeli benekli görünür
    yine sonax iyidir bu konuda
    ama her sonax aynımı bilmiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

ben arabayı aldığımdan beri hiç cila yaptırmadım (2.5 seneden fazla oldu),ayrıca bi kaç tane ağaç dalı çizikleri var ve ön tamponda hafiften sarı boya var (sarı demire sürtündü çok hafif),bi de bagaj kapağında bisiklet yüklerken iki tane çizik oluştu ,acaba bunlar cila ile çıkar mı, ya da pasta cila mı gerekir veya başka bi şey?
    ayrıca bunu en uygun nerde yaptırabilirim,bostancı'da sonax diye bi yer var,orası nasıl sizce iyi mi,tahminen ne kadara yaparlar!

• quote:

Orjinalden alıntı: CANuser

musa kardeş senin aracına boya koruma gider artık zamanı geldi
    vereceğin para sonaxda 130-170 arası
    pazarlık mutlaka et

sakın ama sakın referansını almadığın kıytırık yerlere gitme

tavan döşemesinide asla ama asla sen yapma yani işi amotör ellere verme lekeli benekli görünür
    yine sonax iyidir bu konuda
    ama her sonax aynımı bilmiyorum.

quote:

ben arabayı aldığımdan beri hiç cila yaptırmadım (2.5 seneden fazla oldu),ayrıca bi kaç tane ağaç dalı çizikleri var ve ön tamponda hafiften sarı boya var (sarı demire sürtündü çok hafif),bi de bagaj kapağında bisiklet yüklerken iki tane çizik oluştu ,acaba bunlar cila ile çıkar mı, ya da pasta cila mı gerekir veya başka bi şey?

haftasonu bi gidcem zaten sonax'a,daha detaylı bilgi alırım onlardan ama dediğin gibi amatör yerlerde yaptırmam bu işi!

• Çok sık cila yapmanın zarlarları varmıdır ? mesela 1 - 2 ayda bir defa gibi ? boyayı alırmı yüzeyden ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CANuser

ÜSTAD SONAX DAN DAHA YENİ ALDIK BABAMIN ARABASINI
    turan güneşdeki sonax ibrahim diye bir arkadaş var orda çok da bilgi aldım
    adam işinin ehli
    mükemmel üstü bir işçilik yapıyor

sen sen ol sonaxdan vaz geçme
    yanlızca boya koruma 150 kağıt verdik

quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

Arkadaslar Sonaxdan nakit 200 YTL fiyat aldım, dış boya bakımı ama nano teknoloji yani çok daha ufak partiküllerle yapılan bir bakım..daha çok nufuz edıyor normal bir bakımdan aracın boyasına..asıl çizikler için yaptırmak istiyorum fırça ile yıkama nedeniyle sadece gunes parlamasında gozuken çok fazla çizik var araçta..gözle cok cok dikkat ederseniz gozukuyor...sizce fiyat nsl? bunu yaptıran bi arkadas varmı? memnun kaldımı? veya önereceginiz herhangi birsey?

CANuser çok tşkkür ederim arkadaşım .. ben izmirde oturuyorum .. yrn bırakıcam sabahtan aracı, dediğin gibi normali 150 YTL, nano teknoloji 200 YTL...memnun kaldıgına cok sevındım..saolsun ordaki arkadaslarda cok yardımcı oldu..yalnız NANO diyip Normal yaparlarsa onu ben nerden anlayabılırım sonucta guvenmek ıstıyorum ama bir yandanda aklımı cok kurcalıyo..bu servıslerde kazık yiye yiye kımseye guvenemez olduk

• quote:

Orjinalden alıntı: TatanQa

Çok sık cila yapmanın zarlarları varmıdır ? mesela 1 - 2 ayda bir defa gibi ? boyayı alırmı yüzeyden ?

ya o kadarına ne gerek var? yılda bir yeter de artar bile! daha ben 2.5 seneden fazla oldu hiç cila mila yaptırmadım!
  • RECİNEYİ ARABAMDAN NASİL TEMİZLERİM YARDIM YENİ FOCUS AYTOZU GRİ
  • Aracım genelde kapalı garajda duruyor.Arabanın showroomdaki gibi parlaması ve kirlerin kolayca çıkması için ne yapabilirim?Ziebart diamond gloss yada boya koruma önerir misiniz yada malzemeleri alıp kendim yapabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: elninom1

Aracım genelde kapalı garajda duruyor.Arabanın showroomdaki gibi parlaması ve kirlerin kolayca çıkması için ne yapabilirim?Ziebart diamond gloss yada boya koruma önerir misiniz yada malzemeleri alıp kendim yapabilir miyim?

kendin bu işi yapmanı tavsiye etmem,ziebart veya sonax bu işin ehlidir,ayrıca senin araç daha çok yeni,kanaatimce şu an gerek yok diyorum,erken henüz!
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TatanQa

Çok sık cila yapmanın zarlarları varmıdır ? mesela 1 - 2 ayda bir defa gibi ? boyayı alırmı yüzeyden ?

ya o kadarına ne gerek var? yılda bir yeter de artar bile! daha ben 2.5 seneden fazla oldu hiç cila mila yaptırmadım!

ciladan zarar gelmez.ama uygulamadan altının temıs olmasına fıkkat etmek lasım.pasta ise boyanın pisliğini alırken üzerindeki boyayı da alıor. yanı araban temısse pastaya gerek yok.yılda 4 5 yap yeter. Boyacılara götür işn ehli onlar.bi de su markalar war ya heh işte onlara gerek yook.

• yılda 4-5 kez çok yaw,yılda bir kez bile çok bence!
  • SONAX Reçine Temizleyici Sprey... Bauhaus'da bulabilirsin. Eğer reçineler araç üzerinde fazla ise ve araç üzerinde boya koruma yoksa sıkıntı yaşayabilirsin, yakınında bulunan bir SONAX'tan profesyonel yardım alabilirsin.
  • eski topiki yeniden canlandırmış olacağım ama boya koruma ve fırçasız oto yıkama işlerini mersin'de yapan bir firma var mı acaba. sonax adana da var mersinde de açılacak diyor weeb sayfası ama ben bir yerde göremedim. hastane caddesinde kürk petrolün arkasında oto stop var ama beğenmedim çaılşmalarını. böyle başka büyük firmaların varsa yerlerini bilen var mı mersinde?
  • ne iştirki bu forumda herkez sonax ziebart gibi marka yapan yerleri öneriyor hep... oysa geçen gün iş yerime bakırtaş sonaxta kuaför yaptıran bir araç geldi arabaya iç detay yani kuför uygulanmış maalesefki ön 2 koltuk olduğu gibi kusma yapmış arka koltuklarda az vardı... tekrardan elemanlarım yaptı... marka ile yanıltmayın milleti... bir yıkamacıda elemanlar bilgisiz ve tecrübesizse uzak durun.... ayrıca fırçasız süngersiz cila veya köpükle yıkama olayları son günlerde arttı Ziebart ve sonax başta olmak üzere bu gibi yerlerde yıkatmayın diyor ancak ankara mamattaki sonax bayii köpükle yıkama yapıyor... köpük veya cila ile yıkatmada zarar varmı yok mu buna gelelim... eğer ürün tescilli ise zararı yoktur örneğin adam kullandığı markayı göğüsünü gere gere yazıyor afişini asıyorsa bu firmadan korkmayın... gidin yıkatın hiç bir şey olmaz....Ancak marka vs gibi açık açık belirtme yapmıyorsa bu gibi yerlere gitmenizi asla önermem çünkü adam tüpün içine asitik madde koyar aracınızı mahveder o yüzden her yerde değilde güvenilir yerde yıkatmanızı öneririm... Vizlo voilus kullandım 2 side iyi ürün şuan Progde diye bir ilaç kullanıyorum oldukça güzel su lekesi kesinlikle kalmıyor... asit ölçer ile Ph ını ölçtüm asit oranı 0 çıktı (her getirdiği parti ürünlerin asitik ürün olmadığını belirlemek için ölçerim) benim yerimde istanbul/ SİLİVRİ de Özkan OTO Yıkama... Boya koruma, Pasta-Cila,Oto Kuaför, Antibakteriyel temizlik,ön kaput koruma filmi, Güvenlik cam filmi vs vs her türlüsünü yapıyoruz... birde 31 aralığa kadar iç+dış+süper Cila 39 ytl... Şok Kampanya

• bende bi keresinde cila yapmıştım
    krem pasta cila bir arada olan bi ürün vardı elimde markasını hatırlamıyorum
    şöyle uygulamıştım cilayı yeteri kadar döke döke normal bir bezle yüzeye yayıyoruz iyice
    belirli bi sıralamayla her parçaya sürüyoruz plastik aksam ve fitiller hariç
    daha sonra en baştan üstüpü denen ipliklikçiklerle bütün yüzeyleri iyice parlatmıştım
    bunu uygularken çok bastırmıyoruz ve en son üstüpü ile geçerken her yerin iyice parladığından emin oluyoruz

uygulamam doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum ama güzel parlamıştı araç :)
  • bende araba alıp satarken arabanın daha parlaması için güzel gözükmesi için pasta cila yapıyordum.çok zor değil.herkes yapabilir.nasıl yapıldığını arkadaşlar anlatmış.hatta şu sıra kullanmak için aldığım arabamada yapmayı düşünüyom.
  • oncelıkle bu topic altına mesaj yazıp bızlerı bılgılendıren herkese cok tesekkur edıyorum hepsını okudum kafamdakı bır cok soru ısaretı gıttı...kafama bır sey takıldı benım orbıtal makınam var bende sureklı cıla falan atıyorum ama ben kuaforculer gibi boya koruma yapmak ıstıyorum benım kullandıgım cılalar 1 ay kadar gıdıyor su veya sunger degdıgınde ozellıgını kaybedıyor ılk sayfada bır arkadasımız yazmıstı sızın kullanıdgınız wax urunlerı mum gibi suda yada kopukte akar gider bole bısı demıstı gercektende ole oluyor yıkama yapıldıktan sonra yad asu degdıkten sonra ozellıgı gidıyor resmen akıyor kuaforcu arkadaslar soyleyebılırmı acaba ne kullanıyorlar o ılk sayfadakı arkadasın yazdıgı gibi 1 hafta gibi surede sertlesen urun nedır oda cıla ama onun ısmı cınsı nedır acaba bunu soyleyebılırmısınız?

ben boya koruma ıcın kımyasal olarak sampuan pasta ve cıla yeterlısanıyordum ama ole degılmıs
    zennedersem once cılalı sampuanla yıkanıp kuruduktan sonra pasta atılıyormus pastadan sonra pastanın yaptıgı daıresel cızıklerı almak ıcın hologram pasta kullanılıyormus ondan sora cıla ve boya koruma kullanılıyormus bu boya koruma nasıl bısı cılamı nasıl nerden bulunur?aynı soru hologram ıcınde? ben bole duydum yanlıssa duzeldın ve benı urunu bulmam konusunda(ısmı cınsı ozellı nereden bulunur vs) yonlendırırsenız sevınırım bende cıla kemıklessın ıstıyorum cunku bı atıyorum cok guzel parlıyo ne kadar guzel yıkarsam yıkayayım ne kadar az bastırırsam bastırayım sungerı genede cıkıyor bu cılalar...

• vectra 94 aldım
    kırmızı
    aracın boyası fena değil ama mat duruyor
    geçen yıkattım ilk defa biraz baktım gün ışığında gerçekten mat
    eksik olan nedir
    pasta,cila yada herneyse
    konu hakında cahilim
    yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.