Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: basketplayer

arabamaı katı wax attım üzerine hangisini atayı sizce hangi ürünü kullanayım nasıl uygulayım??
    cabuk msj atarsanız şimdi gidip alıcam:)sonax hızlı cila yerine bunları kullanayım diorum parlaklık olsun istiyorumda:)birde waxin süresini uzatırmı bu ürünler??
    http://www.hepsiburada.com/cbs-autoline-belco-teflon-polish-250-ml-095601/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm095601
    http://www.hepsiburada.com/cbs-belco-silikonlu-polish-cila-250-ml-095606/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm095606

İşlem sırasında yanlışlık olmuş.

Wax en son aşamada yapılacak uygulamadır, bundan sonra uygulanacak polish türü ürünler waxı söker atar.

Önce polish, sonra wax. Yani çizik gidereceksiniz boşa wax atmışsınız demektir. 1. linkteki ürünü kullanın derim, sonrasında da wax

• quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

quote:

arabamaı katı wax attım üzerine hangisini atayı sizce hangi ürünü kullanayım nasıl uygulayım??
    cabuk msj atarsanız şimdi gidip alıcam:)sonax hızlı cila yerine bunları kullanayım diorum parlaklık olsun istiyorumda:)birde waxin süresini uzatırmı bu ürünler??
    http://www.hepsiburada.com/cbs-autoline-belco-teflon-polish-250-ml-095601/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm095601
    http://www.hepsiburada.com/cbs-belco-silikonlu-polish-cila-250-ml-095606/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm095606

İşlem sırasında yanlışlık olmuş.

Wax en son aşamada yapılacak uygulamadır, bundan sonra uygulanacak polish türü ürünler waxı söker atar.

Önce polish, sonra wax. Yani çizik gidereceksiniz boşa wax atmışsınız demektir. 1. linkteki ürünü kullanın derim, sonrasında da wax

çizik gidermicem hocam katı waxı attım üstüne parlak gözüksün diee teflon cila atılmazmı??
    yada başka neyapabilirm parlak gözüksün die??
    attıgım waxin ömrünü teflon uzatmazmı??

• Onun içinde teflon var ama büyük ölçüde çizik giderici bir ürün. Ürün adı polish ise genelde aşındırıcı içerir, yüzeyi temizler. Önceden atılmış waxı da alır.

Waxtan sonra başka bir şey sürmeyin. Yıkama sonralarında Sonax Hızlı Cila ya da detay spreyi , atılan waxın ömrünü uzatır.

Parlaklık için kullanılan glaze tipi ürünler var ama onlar da waxtan önce uygulanır. ÇBS'de teflon var ama asıl hidrofobik özelliği wax sağlıyor, polishlerin içindekiler o kadar uzun ömürlü değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 6 Haziran 2009; 11:17:15 >
  • katı wax okadar parlaklık vermio hocam
    elle hissedilir bir tabaka istiyorum kalın olsun hocam vede güzelce parlasınn??
    katı waxin üstüne şu ürünü uygulatmıstım
    http://www.nekadar.com/934.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 6 Haziran 2009; 11:23:57 >
  • @irf@n

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Verdiğiniz linkteki uygulamayı bende denicem. 2. sorumdaki çizik sanırım sadece vernik tabakasında.Tırnak girmiyor. Elimiz sürdüğümde hiç belli olmuyor bile diyebilirim. O kısımda çizik değilde uzun bir matlık var gibi gözüküyor. Fotoğrafını çektiğimde buraya koyabilirim. Ozaman daha iyi teşhis koyabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bth26 -- 6 Haziran 2009; 11:32:20 >
  • quote:

@ srcn09

http://www.cleanyourcar.co.uk/

ya dahttp://www.performancemotorcare.com/ adresleri iyidir, ürün fiyatlarına KDV dahildir, satın alırken ülkeyi seçtikten sonra KDV otomatik olarak düşüyor.

PMC'de alacağın ürünleri "Add to cart"a tıklayıp sepete at, 2-3 ürün almak posta açısından daha karlı oluyor, sonra "pay now" diyorsun, ürünlerin yekünün görüyorsun, ülkeyi seçtikten sonra baştaki fiyatlardaki KDV'yi de düşüyor. Sonra adres giriyorsun, aşağıda coupon code kısmına DetailingWorld yazarsan %7.5 daha indirim yapıyor.

Sonra ödemeyi nasıl yapacağını seçiyorsun, kredi kartı ya da Paypal seçeneği sunuyor...

Lastik için fısfıs yerine jel ürünler var, daha uzun ömürlü...

http://www.performancemotorcare.com/acatalog/Meguiars_Gold_Class_Endurance_High_Gloss_Tyre_Gel.html

El pedlerini kullananlar memnun, ben henüz kullanadamadım. Elimdekiler tükenince alacağım ama...

Hocam bir kaç yer araştırayım Meguiar's yerine bir gidiyim bakalım uygun bir fiyata alabilirsem ordan alırım.Olmadı İnternetten alıcam çok daha uygun oluyor.

şu andaki Yeni Listem
    1-Meguiar's scratchx İnce Çizik ve Leke Çıkarıcı
    2-Meguiar's High Tech El İle Uygulama Pedi
    3-Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Wax
    4-Meguiar's Ultimate Quik Detailer Hızlı Yüzey Temizleyici ve Koruyucu
    5-Meguiar's Endurance Gold Glass Lastik Parlatıcı Ve Koruyucu Jel
    6-Sonax Konsantre Şampuan
    7- 2 Tane MF Bez (Tekzenden)

Kafamdaki Uygulama Sırası. Önce scratchx Pedle uygulayarak Çizikleri yok edicez.Sonax şampuan ile aracı güzelcene yıkıycam daha sonradan Tech Wax atıcam bunu da diğer ped ile uygulıycam. MF bez ile tüm aracı güzelcene kurulayıp parlatıcaz. En son da LAstikleri parlatıcaz...Peki hocam Waxın üstüne quik detailer atmama gerek varmı waxın ömrünü uzatıyor galiba.

• @ basketplayer

Parlaklık için waxın katkısı oluyor ama diğer ertkenler boyanın finişi (pürüzsüzlüğü), aracın rengi, ek ürünler bu sonucu çok değiştiriyor. Açık renk ise (beyaz, gri) bu renklerde parlaklık kendini göstermez.

Ayrıca kille temizlik ve full çizik giderme de çok önemli bir etken. Waxların teme bileşeni carnaubadır, çoğunda az yada çok bulunur, başka bir waxla da sonuç pek değişmez. Kille temizlik ve full çizik giderme yaparsanız sonuca faydası olacaktır.

Yine koyu renk arabalarda Meguiars Show Car Glaze M07 ya da Poorboys Black Hole Glaze gibi ürünler derinlik ve ıslaklık hissine katkıda bulunuyor.

Bir de bu işin hastalarının yeni favorisi olan üründen sipariş ettim - Finish Kare 1000P. Fotolara bir bakın, ürün posta dahil 70 TL'ye geliyor ama en az 50 uygulama yapabiliyorsunuz bir kutusuyla, şu an parlaklık ve dayanıklılıkta hızla hayran kazanıyor...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1175

@ bth26

Rica ederim, Meguşars Scratch'i sünger pedle deneyin o zaman, ele gelmiyorsa tamiri kolay...

@ srcn09

Hepsini bir siparişle satın almak mümkün olmuyor, ağırlık kotası var, 2 partide almak mümkün...

Sıralamada yıkamayı en başa alın, sonra ScratchX

UQD genelde yıkama sonrası uygulanır, ön cam dahil her yüzeye, boncuklanmaya büyük katkısı var, ama şart değil tabi...

@ efe_28

SCRATCH OUT adlı ürünü sünger ya da mikrofiber bezle çizik yüzeye bastırarak uygula, gerekiyorsa 2-3 kez geç üzerinden, şu şekilde uygulamak mümkün.

http://video.google.com/videoplay?docid=6561779259119696224

Sonra yüzeye cila uygula, ince bir tabaka sür, kurumasını bekle yine temiz bir bezle sil...

Elbette her aşındırıcı biraz inceltme yapar, yoksa çizikleri yok etmek mümkün olmazdı, ama bu töleranslar içindedir...

• Tamam irfan bey.

En kısa zamanda denicem.

Teşekkürler.
  • irfan hocam iç dış giriştim arabaya sabah demiştim size
    fotografları nasıl eklicem cilada çektim üstüne sonax hızlı ciladan süper oldu :)
    MEGUİAR'S Gold Class Liquid Wax Koruyucu yada meguiars cleaner wax düşünüyorum hangisini almalıyım??yada alternatif varmı fiatı cok olmasında:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 6 Haziran 2009; 20:36:12 >
  • quote:

@ srcn09

Hepsini bir siparişle satın almak mümkün olmuyor, ağırlık kotası var, 2 partide almak mümkün...

Sıralamada yıkamayı en başa alın, sonra ScratchX

UQD genelde yıkama sonrası uygulanır, ön cam dahil her yüzeye, boncuklanmaya büyük katkısı var, ama şart değil tabi...

Hocam eğer İstanbul da uygun bir fiyata bulabilirsem en kısa zamanda alıcam...İnternettede biraz araştırma yapıcam.Ona göre nerden alıcağıma karar vericem....Tamamdır önce aracı güzelcene kirden arındırıp çizikleri yok edicez ondan sonra wax en sonda UQD

• Hepinize kolay gelsin o zaman

@ basketplayer

Ben fotolarıhttp://imageshack.us/ sitesine yüklüyorum, önce 640x480 çözünürlük seçip yüklüyorum, açılan sayfada en üstteki linki mesaj kutusunun üzerindeki "image" düğmesine tıklayıp linki [simage][/simage] kutuları arasına yapıştırıyorum...
  • quote:

irfan hocam iç dış giriştim arabaya sabah demiştim size
    fotografları nasıl eklicem cilada çektim üstüne sonax hızlı ciladan süper oldu :)
    MEGUİAR'S Gold Class Liquid Wax Koruyucu yada meguiars cleaner wax düşünüyorum hangisini almalıyım??yada alternatif varmı fiatı cok olmasında:)

MEGUİAR'S Gold Class Liquid Wax Koruyucu yada meguiars cleaner wax düşünüyorum hangisini almalıyım??yada alternatif varmı fiatı cok bu civarda olan?
  • saol un irfan hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 7 Haziran 2009; 19:36:13 >
  • irfan hocam,size bir sorum olacak siz bu meguiars Scratchx adlı ürürnü hiç kullandınızmı yoksa internetteki görüntülerden mi yorum yapıyorsunuz? zira tavsiyelerine uyarak bu ürünü aldım fakat hiç memnum kalmadım.acaba ben mi beceremedim diye aynı uygulamayı bu işlerden anlayan arkadaşımada yaptırdım yine memnun kalmadım.(bu ürünü ince çizikler için kullandım)sözün kısası bu ürünü alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum
  • @ basketplayer

Cleaner wax alın derim, hem temizlik hem koruma sağlıyor...

Pırıl pırıl olmuş elinize sağlık

@ ahtek4306

Herhalde lokal uygulama yaptınız değil mi? Tüm araç, hatta kaputtaki dairesel çizikleri gidermeye uygun değil, sadece kuş pisliği yanığı, anahtar çiziği vs. gibi durumlarda iş görür, dairesel çizikler için uygun bir ürün değildir. Eğer uygulamayı bu işlere uygun sünger pedle yapmadıysanız da sonuç almak zordur.

Scratchx ürününü bizzat kullandım, bu bendeki ürünün fotosu, çok sayıda çiziği bu ürünle kolayca yok ettim...

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Ürünü nasıl uyguladınız? Neyle, kaç dk süreyle uyguladınız? Önce ve sonra foto yollarsanız harika olur. Aksi taktirde görmeden yardım etmek zor bu konuda...

Yüzlerce konu okumuşumdur yurtdışı forumlarda, hatta Meguiars'ın kendi forumunda bile, ilk denemede sonuç alamayan çok var bu üründe. Ya da asla düzelmeyecek bir çiziğe uygulayan var. Eğer tırnakla hissedilen bir çizikse bırakın bu ürünü başka hiç bir ürünle düzelme olmaz.

Çizik fotosu eklerseniz size daha iyi yardımcı olabilirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 7 Haziran 2009; 17:40:27 >

• irfan hocam koruyuculu nekadar sürer kalitelimi bir wax mı?kaç yıkama dayanır ortalama olarak?
    aşagıdaki ürünü alıyorum hocam:)
    http://urun.gittigidiyor.com/MEGUIAR-S-Cleaner-Wax-Temizleyici-Koruyucu-Wax_W0QQidZZ17611460
    lastik partlatma jeli varya resminizde onu siyah ön ve arka tamponlara kullabilirmiyim yani boyasız tamponlara siyah?
    bide su ürün cok gereklimi irfan hocam ben eski atletlerle kurulama yapıorum
    http://urun.gittigidiyor.com/MEGUIAR-S-soft-touch-kurulama-guderisi_W0QQidZZ16218943#aciklama
    jelmi almalıyım yoksa o soft touch umu?? hangisini ilk tercih etmeliyim?
    acil yardmınızı bekliyorum yarın alıcam gidip satıcıdan elden??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 7 Haziran 2009; 22:08:12 >

• İrfan Hocam bugun Ümraniye tarafına gittim Meguiar's ürünlerini incelemek için Navigasyon da mahalle sokak yazdım beni götürdü ama o sokakta öyle bir yer bulamadım.Bende İçerenköyde ki Carrefour-Bauhaus a gittim.Belki bauhaus ta meguiar's ürünleri vardır diye ama orda da bulamadım.Bir kaç ürün aldım.Yaz boyunca aracı kendim yıkıyacağım için cilalı şampuan aldım adam çok övdü bende alayım dedim.Ayrıca Turtle Waxın Lastil parlatıcı ve koruyucu Jelini aldım adam onu da övdü hadi bakalım diyip aldım.Biraz paraya kıyıp kaliteli bir MF bez aldım.(Carpex in).2 tane de yumuşak sünger aldım jantları ve lastiği silmek için.Şimdide hepsiburada.com dan Hıgh tech ell uygulma pedini alıcam.demin sonax hızlı cilaya baktım yarısından fazlası duruyor o da bitince tech wax 2.0 boya koruyucu wax ile UQD alıcam.Bana bunlar bayağı yeter gibimi geliyor.

Hocam meguiar's ürünlerini kendi sitesinden alsam sorun olurmu güvenilirmi kısa sürede elime ulaşırmı özellike kısa süre içinde Scratchx almam lazım bir türlü bulamadım.Sitesine baktım Atatürk Oto Sanayi de yerleri varmış olmazsa oraya gidicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 8 Haziran 2009; 0:25:10 >

• Bence alınabilecek en güzel,en etkili ürünlerden bir kaçı bunlar.Ama cebinizi fazlasıyla yakacağına benziyor.Gerçekten meguiar's ürünleri türkiye de çok pahalı.Amerika da fiyatlar çok daha uygun geçenlerde bir arkadaşla konuşuyorduk o demişti 50€ mu neymiş koca bir set almış.Biz burda 300Tl vercez 9-10 ürün alcaz.İrfan hocam en mantıkılısını sen yapıyorsun yurtdışından sipariş vererek.

EDIT:resmi net göremiyorsanız PC nize kayıt edip yaklaştırarak daha net görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 8 Haziran 2009; 0:54:54 >

• @ basketplayer

O ürün 6 ay güzel boncuklanma yapıyor, yine de süre yıkama sıklığı yıkama şekli, arabanın bulunduğu ortam (kapalı garaj, açık alan), detay speryi kullanımı ile değişir, ama Meguiars'da kötü ürün duymadım

Lastik jelini sadece lastiğe sürün, başka yerde kullanmayın, plastikte toz toplar. Plastik için ona uygun ürünler kullanın, kimyasal bileşenleri farklı olduğu için olumsuz etki yapabilir.

Kurulama için MF bez iyidir, tanesi 2-3 TL'den 8-10 tane alıyorum yıllarca her işe kullanıyorum.

@ srcn09

TEM'e parale bir caddenin yan sokağındaydı, Çakmak Köprüsü yanından girilen. Keşke bir telefon etseydiniz ofislerine, acaba taşınmış olabilirler mi?

Megs ürünleri, keza diğerleri de yurtdışında daha ucuz. Posta ile sipariş verirken genelde hep 3 ürün alırım (bazıları zaten fazlasına müsade etmiyor, posta tipi nedeniyle), o yüzden ürün başına posta da 3'e bölünüyor. 1 ürün alıyorsan 9£ iken posta parası, 3 ürün alınca 12£ oluyor mesela.

Bu ürünlerin çoğu en az 2-3 yıl yetecek ürünler, üstelik profesyonel ürünler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 8 Haziran 2009; 9:08:26 >

• quote:

@ srcn09

TEM'e parale bir caddenin yan sokağındaydı, Çakmak Köprüsü yanından girilen. Keşke bir telefon etseydiniz ofislerine, acaba taşınmış olabilirler mi?

Megs ürünleri, keza diğerleri de yurtdışında daha ucuz. Posta ile sipariş verirken genelde hep 3 ürün alırım (bazıları zaten fazlasına müsade etmiyor, posta tipi nedeniyle), o yüzden ürün başına posta da 3'e bölünüyor. 1 ürün alıyorsan 9£ iken posta parası, 3 ürün alınca 12£ oluyor mesela.

Bu ürünlerin çoğu en az 2-3 yıl yetecek ürünler, üstelik profesyonel ürünler

Hocam dediğin gibi Teme Paralel Sokak ta idi.Adreste öyle görünüyordu.Çakmak Mahallesi Başak Sokak No:16 hava karanlık olduğundan numaraları göremedim bende tüm başak sokakta bir tur attım.Baktım gittikçe tenha yerlere kaçıyor sokak artık en uçtan geri döndüm.Neyse dedim bulurum biryerden..

Bunları almak isterim şu an bende sonax ın ürünleri var bittikçe yavaş yavaş alıcam.Eğer buralarda uygun fiyata bulabilirsem burdan alıcam olmazsa en güzel Yurtdışından posta ile

Hocam Aldığım Turtle Wax ın Cilalı şampuanı ve Lastik jeli iyi mi.Ordaki Görevli çok övdü hadi alayım dedim birde kampanya vardı iyi bir fiyata aldım.Ayrıca bu turtle waxın Aynı meguiar's scratchx ürününe benzeyen bir ürünü var tüp şeklinde.Adam onu da övdü ama scratchx daha iyidir diye almadım.Sence o ürün nasıl?

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.