Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam 2. linkle 3.link arasında kaldım hangisini alsam??
  • @ srcn09

Kil için fısfıs oto şampuanlı su da yapabilirsin ya da sabunlu, iş gördüğünü söyledi deneyenler. Kil için UQD yerine daha ucuz olan QD alınabilir, UQD'ye yazık olur.

@ basketplayer

2. linkteki bendekine benzer bir şey, seç gitsin birini
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

@ srcn09

Kil için fısfıs oto şampuanlı su da yapabilirsin ya da sabunlu, iş gördüğünü söyledi deneyenler. Kil için UQD yerine daha ucuz olan QD alınabilir, UQD'ye yazık olur.

@ basketplayer

2. linkteki bendekine benzer bir şey, seç gitsin birini

Tamam.Ben birşeyler hallederim hele bir alayım kili.Videoları görünce şaşırdım valla internette araştırdım.Daha yeni temizlenmiş araca kil uygulaması yapılıyor ve çıkan kir çok fazla.

Valla ben 2 ürün arasında kaldım ama 3. ürün daha iyi gibi görünüyor.Arasındaki fark turuncu olanın arkası süngerli 3.linktekini heryeri aynı.

• HOCAM SON İŞLEM YAPIORUM SENİNKİNİN AYNISINDAN VERİORUMM
    DİĞERİNİ ALMIORUM OK
    ZOR Bİ ARAR:s
  • Bende ona bir anda karar verdim.Alalım gitsin.İşimizi görür bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Bende ona bir anda karar verdim.Alalım gitsin.İşimizi görür bence

ben son dkkada karar değşikliği yaptım
    3.linktekini aldım her tarafı aynı olanı annemin tavsiyesiyle:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: basketplayer

quote:

Bende ona bir anda karar verdim.Alalım gitsin.İşimizi görür bence

ben son dkkada karar değşikliği yaptım
    3.linktekini aldım her tarafı aynı olanı annemin tavsiyesiyle:D

Diğer tarafının süngerli olması beni tahrik etti.Sana gelince yorumunu yazarsan sevinirim.Su geçirip geçirmediğini merak ediyorum hiçbir bilgi yok.Bende ona göre alıyım.

• inşalla söylerim ürün gelince
    ama geçiricek gibi duruyo :D
    süngerliden vazgeçmemin nedeni ayrıca zaten süngerim var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 9 Haziran 2009; 17:32:51 >
  • Hayırlı olsun

Kil gerçekten ilginç ve önemli bir detay, boyaya yapışmış kirler yıkama ya da polisajla yeteri kadar çıkmıyor, 6 ayda bir temiz arabadan çıkan kire inanamazsınız, kille temizlemedikçe o kirleticiler yüzeyde artıyor, güzelim parlaklığa yavaş yavaş veda ediyorsunuz...

Herkesin kolayca yapabileceği, risksiz bir işlem...
  • saolun irfan hocam
    bakalım sizinkinden almadım 3.linkdekini aldım:)
    yanında bide turtle wax zip cilalı şampuan aldım meguiars pahalı oldugundan:)
    gelince işe koyulucam eldiven ve cilalı şampuala bakalım sonuc neolucak:D
    aracı yıkıcam kurulucam üstüne cleaner wax atıcam sonra tekrar yıkayayımmı hocam ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketplayer -- 9 Haziran 2009; 18:41:46 >
  • quote:

saolun irfan hocam
    aracı yıkıcam kurulucam üstüne cleaner wax atıcam sonra tekrar yıkayayımmı hocam ??

Ben akşam sipariş vericem.öbür gün gelir herhalde.Bende geçen gün turtla waxın cilalı şampuanını aldım üstünde 60 yıkama yazıyor.2 haftada bir yıkasam ayda 2 defa en az 30 ay gider bana o şampuan.

Perşembe günü aracı yıkıycam.Önce su ile yıkayıp kirleri yumuşatıcaz.Şampuan ile aracı şampuanlıycaz 5 dk bekledikten sonra eldiven ile aracı keseliycez.sonra su ile kirli köpüğün akması sağlıycaz araç güzelcene temizlendikten sonra üstüne birde cila...Aracın tadindan geçilmez valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 9 Haziran 2009; 18:53:37 >

• Wax sonrası yıkamaya gerek yok

Kolay gelsin. Ürünlerin yorumlarını bekleriz
  • quote:

quote:

saolun irfan hocam

Ben akşam sipariş vericem.öbür gün gelir herhalde.Bende geçen gün turtla waxın cilalı şampuanını aldım üstünde 60 yıkama yazıyor.2 haftada bir yıkasam ayda 2 defa en az 30 ay gider bana o şampuan.

ama 1 kapak koyarsan tabiki suya :D

• quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Wax sonrası yıkamaya gerek yok

Kolay gelsin. Ürünlerin yorumlarını bekleriz

saolun sampuan iyi zaten öncedende ondan kullanıodum 19 lıraya almıştım metrodan şimdi 17 ye aldım netten :D
    eldiveni merak ediyorum şimdi:)
    hocam wax i attıktan sonrada bu aldıgım eldivende kullanılırmı beyaz tabakayı almak için?
  • quote:

Sen daha önce kullanmış.Memnunda kalmışsın peki 1 kapak koymak yetiyormu ?

Hocam senin o köpük aparatına yine 1 kapak şampuanı su ile karıştırıp sonradan tetiğe basıcaz....?Veya neye göre şampuan su miktarını ayarlıycaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 9 Haziran 2009; 18:59:04 >
  • quote:

quote:

Sen daha önce kullanmış.Memnunda kalmışsın peki 1 kapak koymak yetiyormu kovaya?

güsel ürün parlaklık verioo cilayada parlaklık verioo güsel oluoo :D
    valla 10 litre suya 1 kapak dediler bana ama bn 2 kapak yapıorum:)
  • quote:

güsel ürün parlaklık verioo cilayada parlaklık verioo güsel oluoo :D
    valla 10 litre suya 1 kapak dediler bana ama bn 2 kapak yapıorum:)

bende o zaman 2 kapak koyarım fazla koymaktan zarar gelmez

Hocam cleanyourcar sitesinde bir kil buldum.Senin vermiş olduğun linkte de bu ürün vardı.Killer birbirinden farklımı.Bu kil nasıl.Birde 25 gram demişsiniz bana kaç gram geliyor aldığım zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 9 Haziran 2009; 22:45:30 >

• @ basketplayer

Waxı silmeye uygun değildir, normal bez halindeki MF bezi kullan

@ srcn09

Her şampuan farklı sonuç verebilir. Bendeki köpüklü şampuandan 70-80 ml koyup, üzerini suyla tamamlıyorum.

2 musluğu var birinde suyu açıyor, yani aracı ıslatma işini de onunla yapabilirsin. Sonra mavi olan şampuan musluğunu da açarsan köpük yapmaya başlıyor.

Killer genelde 100 gram, yeşil olanlar Sonus'lar da 100 gram. Gelince 4'e bölersin, 25'er gram uygularsın 6 ayda bir, sana 2 yıl yeter yani
  • wax ı silme işleminde bezi katlama yapıoduk irfan hocam değilmi 4 e felan katlıoduk
    mcfiber bezi nasıl tutuyorduk ??hatırlamıyorumda yardmcı olurmusunuz?
  • Arkadaşlar merhaba;

arabam 2006 model opel astra.arabadaufak tefek fırça çizikleri ve taş kaynaklı boya kalkmalarından sonra yapılan resim fırçası ile yapılan rötuşlar var.
    dün Würth kütahya şubesine gittim.Yeni açıldı kütahyada
    araca pasta+cila ve boya koruma gerekir dediler.bu işlem sonrasında küçük rötuşları yeniden yaptırmam gerekiyormuş
    Forumdan biraz okudum pasta boyadan bir kat alıyormuş.
    Kararsız kaldım.
    aracıma nasıl bir işlem yaptırmam lazım?
    Yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.