Şimdi Ara

Boy Uzatma Egzersizlerinden En Etkili 10 Egzersiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1
Cevap
2
Favori
717
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Boy Uzatma Egzersizlerinden En Etkili 10 Egzersiz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Er
  0 Mesaj
  Boy uzatmak için pek çok kişi boy uzatma egzersizleri nelerdir diye merak etmektedir. Boy kısalığı gittikçe toplumumuzda sorun haline gelmektedir. Bu yüzden bu konuda doğal yollarla boy uzatma yollarını tercih edenler, haliyle boy uzatma egzersizlerini de merak etmektedirler. Boy uzaması genetik faktörlere, bebeklikten itibaren beslenmeye, yapılan aktivitelere bağlıdır.

  Özellikle genetik faktörler çok etkilidir. Ancak buna rağmen kısa boylu olmak da kalıcı değildir. Doğal yöntemleri uygulayarak boy uzatmak imkansız değildir. Doğal yöntemler konusunda daha detaylı bilgi almak için doğal yollarla boy nasıl uzar adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu doğal yöntemler içerisinde, boy uzatan yiyecekler, boy uzatma egzersizleri, düzenli uyku uyumak gibi yöntemler yer almaktadır.


  Bu yöntemleri uygulayarak, sabır gösterip uzayan kişilerin sayısı hiç de az değildir. İster çocuk, ergen, ister gen veya yetişkin fark etmez, boy kısalığından şikayetçi olan herkes doğal yöntemleri uygulayarak boy uzatabilir. Bu doğal yöntemleri uygularken en önemli faktör hepsini uygulamaya çalışmaktır. Yani boy uzatma hareketlerini yapıp, beslenmeyi aksatırsanız o zaman boy uzatma işleminiz de pek de verim alamayabilirsiniz. Ya da Boy uzatan yiyecekleri tüketip, hareketleri ve düzenli uykuyu aksatırsanız da aynı sonuç geçerli olur. Bu yüzden sağlıklı bir şekilde boy uzatmak için bütün bunları programlı olarak uygulamak gerekir. Biz de sizler için en etkili boy uzatma egzersizlerini araştırıp yazmak istedik.

  İşte 10 Etkili Boy Uzatma Egzersizleri

  1- Yüzmek :


  Yüzme egzersizi haftada 2-3 gün yapıldığı taktirde boy uzatmak için oldukça faydalı olacaktır. Yüzerken kol ve bacak hatta bütün vücuttaki kaslar ve dokular çalışır bu sayede kasların uzaması sağlanmış olur. Boy uzatma egzersizleri içerisinde yüzme oldukça önemli bir yere sahiptir.

  2- Roll Over Hareketi :


  Kolları iki yana uzatarak başlanan bu hareket, avuç içleri zemine değmelidir. Sırt üstü bu şekilde uzanılır. Bacaklar yukarıya düz bir şekilde kaldırılır. Hafifçe bacaklar kalça genişliği kadar açılır.
  Bacaklar başa doğru yavaşça götürülür ve 45 derecelik açı sağlanır. Karın kasları içe çekilir ve en son bacaklar kalça genişliğinde açılır. Bu hareket ile bütün omurga kasları ve bacak kasları çalışmaya, güçlenmeye ve uzamaya başlar. Boy uzatma egzersizleri içerisinde bu hareket gerçekten çok faydalıdır.

  3- Kobra Hareketi :

  Kobra hareketi, boy uzatma egzersizleri içerisinde özellikle karın ve bacak kaslarını çalıştıran bu hareketle, uzayan kaslar ve güçlenen dokularla boy uzatmak gerçekten mümkündür. Bu hareketi haftada 3-4 gün uygulamak yeterli olacaktır.


  4- Pelvic Shift :

  Pelvic shift hareketi ile amaç, sırt kaslarının güçlenmesi ve uzaması yine aynı zamanda bacak kasları ve kalça için de oldukça faydalı bir harekettir. Sırt üstü düz bir zemine uzanılır ve dizer bükülür ve hafifçe kalça kaldırılır, bel burada düz tutulmaya gayret edilir.

  5-İp Atlamak:

  Olduğunuz yerde ip atlayarak bacak kaslarınızı, kol kaslarınızı güçlendirip uzatabilirsiniz. Boy uzatma egzersizleri içerisinde bulunan ip atlamak her gün veya gün aşırı yapılabilir.

  6- Yukarı Sıçramak
  :

  Bu hareket ile kolları havaya kaldırarak veya kaldırmadan sıçrayarak, uzamak mümkündür. Kol ve bacak kaslarının güçlenip uzamasını sağlayan bu hareket boy uzatma egzersizleri içerisinde yine önemli bir yere sahiptir.


  7- Parmak Uçlarına Dokunmak :


  Parmak uçlarına, beli düz bir şekilde bükerek ve dizlerin bükülmemesine özen göstererek dokunarak yapılan bu hareketle bütün vücut kasları çalışır. Özellikle bacak kasları bütünüyle gerilir ve uzaması sağlanmış olur.

  8. İki Bacak Kaldırma Hareketi :


  Bu harekette sırt üstü uzanılır ve bacaklar birleştirilerek yukarı kaldırılır, vücut mümkün olduğunca yukarı düz bir şekilde kaldırılır.
  Not : Bu hareketi daha önce sporla ilgilenen kişiler yapmalıdır. Aksi taktirde yapılması zor olan bu hareketle sakatlanmalar meydana gelebilir.

  9- Asılma Ve Gerilme Hareketi :

  Bu hareket boy uzatma egzersizleri arasında bilinen meşhur bir harekettir. Burada amaçlanan kol ve bacak, karın kaslarını güçlendirmek ve kasların uzamasını sağlamaktır. Yüksekçe bir bara asılarak yapılan bu hareketle boy uzatmak oldukça mümkündür.

  10. Bisiklet Sürmek:

  Bisiklet sürerek bacak kaslarının güçlendiğini bir çok kişi bilmektedir. İşte güçlenen bu kaslar, uzamaya başlar ve bu şekilde boy uzaması sağlanmış olur. Bisikletle tabi ki sadece bacak kasları değil karın kasları da çalışmaktadır. O yüzden boy uzatma egzersizleri içerisinde bisiklet kesinlikle bulunması gereken bir egzersizdir.
  Boy uzatmak için en etkili yöntemlerden olan boy uzatma egzersizleri konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlerle bu yazıyı paylaşmak istedik.

  Kaynak:
  http://www.boyuzatmahareketleri.com/index.php/2017/01/30/boy-uzatma-egzersizlerinden-en-etkili-10-egzersiz/  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.