Şimdi Ara

BOSCH KGE58BI44N(SİEMENS KG58EBI44N) İNCELEMEM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
11
Favori
32.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende bu model üzerinde yoğunlaştım, siz kesinlikle tavsiye edermisiniz ? Performansı ve dolap kalitesi nasıl hocam ? LowFrost çokmu buzlanma yapıyor. ?

Bu arada kapının yönü değişiyormu hocam ?

Teşekkür ederim.
  • Tavsiye ederim çok sessiz ve sebzeler uzun dayanıyor buzlanmayı kendi çözüyor zaten altı ise çok az buzlandı. çok nemli bir ilde değilseniz alın rahat bir şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: komkarbey

Tavsiye ederim çok sessiz ve sebzeler uzun dayanıyor buzlanmayı kendi çözüyor zaten altı ise çok az buzlandı. çok nemli bir ilde değilseniz alın rahat bir şekilde

Hocam İzmir' de yaşıyorum. Sorun yaratırmı sizce ?
  • Dostum ben almadan bulunduğum bölgedeki yetkili servisle bizzat görüştüm(Ustayla) low frost sorun olur mu çok şikayet varmı diye servis abi al bugüne kadar bir şikayet almadım dedi bende aldım. sizde ister telefon ile isterseniz bizzat gidip yetkili servisle görüşün içiniz rahat etsin bence. Çünkü bende hiç bir sıkıntı yok ve çok memlunum.
  • merhaba
    10 ay olmuş buzdolabını alalı ama yinede hayırlı olsun buzdolabınız. yorumların hepsini okudum ancak gözden kaçan ve önemli bir konu atlanmış gibi geldi bana. Acaba elektrik faturanızda düşüş oldumu olduysa ne kadar oldu veya tahmini aylık ne kadar yakıyor ben buzdolabını bayiye sordum aylık 7,5 TL aylık yakar dedi ama inanamadım doğrumudur.
  • Teşekkürler Dostum 45-50 tl civarı geliyordu önce. dolaptan sonra 35 civarı geliyor bazen 33 bazen 38 tl. yaktığı elektrik değişir kışın daha az gelir yazın artar tabi. Tam ne kadar yaktığını hesaplamadım
  • Bende Siemens KG58EBI44N modelini almayı duüşünüyorum. Şuan piyasada çok fazla yerde göremediğim için tereddüt ettim cihaz konusunda. Bilgisi olan, kullanan arkadaşların görüşleri hala alınabilir bir cihaz olduğu yönünde midir?
  • Merhaba arkadaşlar.
    Ben de forumu takib ederek Bosch kge58bı44n aldım. İki gündür kullanıyorum. Evim amerikan mutfak olduğundan diğer tüm özelliklerinin yanında özellikle 39db olması benim tercihimde etkili oldu. Dolaptan memnunum iç hacmi rafların genişliği ancak asıl önem verdiğim sessizliği bulamadım. Servis dolabı çalıştırdığında çıkan sesin kompresör sesi olduğunu dolabın soğutmak için var gücüyle çalıştığını sesin bir saate gideceğini söyledi ancak öyle olmadı. Arada bir hiç sesi duyulmuyor. Ancak genelde çıkarttığı brrrr sesi hakim. Ben salonda otururken derinden derinden duyuluyor ve rahatsız ediyor. Sizde de bu ses var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BOSCH KGE58BI44N Model buzdolabını bugün aldım-servis kurulumunu yaptı.Bakalım nasıl çıkacak.

Servis monte ederken arka tarafın resimlerini çektim kompresör SECOP marka sanırım inverter (Yanında kontrol kartı var)Kalitesini öğrenemedim merak edenler için resimleri ekliyorum...
     BOSCH KGE58BI44N(SİEMENS KG58EBI44N) İNCELEMEM BOSCH KGE58BI44N(SİEMENS KG58EBI44N) İNCELEMEM BOSCH KGE58BI44N(SİEMENS KG58EBI44N) İNCELEMEM BOSCH KGE58BI44N(SİEMENS KG58EBI44N) İNCELEMEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telsiz09 -- 9 Temmuz 2015; 16:44:31 >

• bu dolabta koku problemi yada ses problemi yasayan oldumu
  • Ben beklediğim sessizliği bulamadım. Bayramdan sonra servis çağıracagım.
    Bu arada hayırlı olsun @telsiz09
    Kompresör sesi sende de rahatlık duyuluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDvie -- 16 Temmuz 2015; 18:09:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Siemens KG58EBI44N LowFrost inox aldım ancak motoru çok sesli çalışıyor telefonuma android marketten ses ölçer indirdim ve motorun dibine koydum 62-64 desibel olarak ölçüyor. yani fazla geldi bana sürekli tıkır tıkır tıkır çalışma sesi kafamda. ne yapmam lazım sizce?
  • Arkadaşlar ben son derece memlunum dolaptan bende bir kaç ay önce bir gün ses yaptı ama düzeldi. Ne ses var bende ne soğutmama nede koku hala tavsiye ederim nemin fazla olmadığı bölgeler için. Bendeki kompresörle sizdekiler farklı sanırım ilk sayfada benim kompresörün fotosu var.
  • Ben de bosch modelini almıştım ve yeni kullanmaya başladım. Dolap gayet güzel soğutuyor ve dizaynı gerçekten çok güzel. Dolabın sesi hiç duyulmuyor oldukça sessiz, ortamda günlük sesler varken. Ama gece yatıp da ortalıktan çıt çıkmaz hale geldiğinde mutfaktan sesi (çok doğaldır) bir uğultu şeklinde farkediliyor. Benim takıldığım nokta ses çıkarması değil de, dolaptan gelen sesin hiç durmaması. Yani sürekli bi işlemler var sanki bi hava ya da sıvı sirkülasyonu gibi motordan ziyade. Statik dolap olduğu için o arkadaki ızgaramsı şeylerin içinde gezen gazdan mıdır diye düşündüm. Ya da sıcaklık izolasyonu mu sağlanmıyor benim dolapta hata mı var acaba...Kapak lastiklerine mıknatıslara falan baktım onlar da çok sağlam. Hatta dolabı açmak istediğimde içerdeki daralan havadan oluşan basınç kapıyı açarken hissediliyor.

Bu hiç durmadan çalışma durumu (ilk günler dışında) sizde de oluyor mu? Geçmiş yorumlarda bahsedenler vardı ama hala sürüyor mu acaba?

Soranlar vardı bu arada, kapının yönü değişiyor ben ilk geldiğinde değiştirttim.

• isatanbul içinde geçerli mi öneriniz
  • telsiz09 kullanıcısına yanıt
    Motor kalitesi dünyada bulunan en iyi 2 firmadan biri (emin ol dolap 3 gün istop etmeden çalışsa banamısın demez motor)embraco - danfoss(secop) gönül rahatlığıyla güle güle kullan
    bende aynı dolabın siemen modeli var sayfanın başındaki embraco motordan var bu modelde secop yüksekliği 10 cm indirmiş ama dolapın iç genişliğine bir katkısı olmamış herhalde
  • istanbul(çatalca) için bu model öneriliyor mu bir bayi servis cevap yazabilir mi
  • bende bu modeli araştırıp aldım. 3 aydır kullanıyoruz, memnunuz, tavsiye ederim
  • Dün ürünü inceledim ve 2400 tl fiyatla aldım arkadaşlar. 1 eylül itibariyle ithal elektronik ürünlere zam uygulaması başladı, bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redpoint -- 1 Eylül 2015; 15:14:04 >
  • alttakı sayı ve usttekı sayı onerısı verebılırmısınız ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.