Şimdi Ara

Boş durunca rahatsız olan tek ben miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu bi tek bende mi var. Sağlam bi bölümde okuyorum. Ders çalışırken falan vazifemi yerine getiriyor hissiyle mutlu oluyorum. Onun dışındaki zamanlarda diyelim film dizi oyun falan aynı zevki bana yasatmiyor. Film dizi falan çok boş şeyler gibi geliyor ve insanlar buna saatlerini ayırıyorlar. Bakıyorum etrafıma çoğu kişi akşama kadar dizi film oyun ve bundan zevk alıyorlar. Nasıl mutlu oluyorlar anlamıyorum. Ben keşke bi iş bulsam hem okuyup hem çalışsam diyorum ama vaktim olmuyor malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çıldırdın mı ?
  • Tip okuyosun diye hatirliyorum hocam boyle devam et ben de senin gibiyim hatta sosyal medya hesabim bile yok sadece forumda takiliyorum instagram vs bos geliyo bana. Ama klasik filmleri mutlaka izle kitaplari oku gerisini salla gitsin.

Bi de kendine guzel bi kiz bulursan hayatin tadindan yenmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Universitedeyken ogrencilikten cok sıkıldım okul bitse de artik calissam diyordum(tam zamanli olarak, yoksa ogrenciyken de yarim zamanli calisiyordum). Okul biter bitmez yaz mevsimini bitirip ise girdim. Simdi ogrencilik zamanlarimi ozluyorum. Zaman cok, sorumluluk yok, is stresi yok, baski yok. Su an basimi kasiyacak vaktim yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: oymakus

Tip okuyosun diye hatirliyorum hocam boyle devam et ben de senin gibiyim hatta sosyal medya hesabim bile yok sadece forumda takiliyorum instagram vs bos geliyo bana. Ama klasik filmleri mutlaka izle kitaplari oku gerisini salla gitsin.

Hocam tabii ki de film izliyorum, oyun oynuyorum falan da benim lafım bunu hayatının merkezine koyanlarda.

Evet hocam bildiniz tıp okuyorum. Tıp okuduğumu yazmamamın sebebi de forumda tıp okuyorum yazınca hava attığımızı sanan kazmaların varlığı.

• valla kardeşim hemen hemen bende böyleyim dergiler vb. kişisel gelişim olarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İş hayatına girersek boş durmayı büyük ölçüde engelliyebiliriz aslında ama ben öyle monoton hayatı sevemediğim için pek işime gelmiyor ama eninde sonunda başlayacaz tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPlayboy

quote:

Orijinalden alıntı: oymakus

Tip okuyosun diye hatirliyorum hocam boyle devam et ben de senin gibiyim hatta sosyal medya hesabim bile yok sadece forumda takiliyorum instagram vs bos geliyo bana. Ama klasik filmleri mutlaka izle kitaplari oku gerisini salla gitsin.

Hocam tabii ki de film izliyorum, oyun oynuyorum falan da benim lafım bunu hayatının merkezine koyanlarda.

Evet hocam bildiniz tıp okuyorum. Tıp okuduğumu yazmamamın sebebi de forumda tıp okuyorum yazınca hava attığımızı sanan kazmaların varlığı.

Yas geciyo hocam bos islerle ugrasmaya gerek yok hayati dolu dolu ani yasamak lazim.

Kimseyi de takma kim ne derse desin bosver kime sorsan en iyisi kendisi zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangi üni

Nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Areyouradyo -- 21 Ağustos 2017; 23:35:29 >
  • Lise boyunca full eğlendim boş boş işler yaptım gönül eğlendirdim, son sene oturup çalışıp tıp kazandım? Tıp çok büyütülecek bir şey değil insanımız çalışmadığı için ona çok geliyor.

Konuya gelirsek ben de sizin gibiyim hocam GoT, RaM izliyorum sadece. Filmlerde de imdb'de ilk 250'den seçip izliyoruz arkadaşlarla birlikte ara sıra. Onun dışında internette neredeyse hiç takılmam. Boş yapıyormuşum gibi gelince açıp akademik ingilizce çalışırım ya da belgesel izlerim. Planet Earth ve Cosmos öneririm çok şey öğrenirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

Günde 400 soru çözmeye alışmssın liseden de ondan. Birz büyü doktorluk yap 3-4 sene ben ne mal adammışım diyeceksn.

İnanın benim kadar az çalışıp tıp kazanan insan sayısı çok azdır. Dolu dolu bir lise hayatı geçirdim. Bilip bilmediğiniz yere yorum yapmayın.

• Senin gibilere bir söz derler joe;

Birileri yine tıp kazanamamış

Devlet tıp 17 binde şu an. Doğuda çalışman için devlet sana ekstra 2-3 bin maaş teklif ediyor. Ankaradan sonra doğuda 1000 hasta başına bir doktor falan düşüyor sen doktor bolluğu demişsin
    Doğuda birçok ilde doktor olmadığı için doktorlar kendi alanı dışındaki hastalarla ilgileniyor. Bu yüzden devlet ekstra para teklif ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 22 Ağustos 2017; 0:7:12 >
  • quote:

He he kesin öyledir bak konuda ki bütün doktor adayları çocuklarda aynısnı diyor. Hiç kimse çalışmamış yaw ne tesadüf.

Ağla

• Şanslısın. Bu disiplin doğuştan mı geliyor, elde etmek için uğraştın mı? Keşke çalışmayı sevsem. O kadar boş durmaya meyilliyim ki oyun oynamakla bile uğraşmıyorum, onun yerine başka insanların oynamasını izliyorum.

• Odtü Makine 5.500 ile alıyor ben 6.200 yaptım? Nedir bu hava şimdiden işsiz kalacak mühendis kompleksine girmişsin, başlamışsın çamur atmalara

Tıp 40'a düştü diye laf ettin mühendis 250 binlerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 22 Ağustos 2017; 0:14:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.Kaya

Universitedeyken ogrencilikten cok sıkıldım okul bitse de artik calissam diyordum(tam zamanli olarak, yoksa ogrenciyken de yarim zamanli calisiyordum). Okul biter bitmez yaz mevsimini bitirip ise girdim. Simdi ogrencilik zamanlarimi ozluyorum. Zaman cok, sorumluluk yok, is stresi yok, baski yok. Su an basimi kasiyacak vaktim yok malesef.

kaç yıl önce bitti hocam üniversite?
  • Odtü Makine en iyi olduğu zamanlar 4000-4500 ile kapamış. Van Tıp en yüksek olduğu zamanlar 8.000 ile almış. YÖK'ün sitesi olmasa şöyle hayal dünyasında çakma bill gates'lere inanacağız bir de

Tamam kardeş son mesajım bu hadi, gerçekten bahsettiğin birisi olsan böyle konuşmazsın zaten triplere bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 22 Ağustos 2017; 0:27:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

Orijinalden alıntı: T.Kaya

Universitedeyken ogrencilikten cok sıkıldım okul bitse de artik calissam diyordum(tam zamanli olarak, yoksa ogrenciyken de yarim zamanli calisiyordum). Okul biter bitmez yaz mevsimini bitirip ise girdim. Simdi ogrencilik zamanlarimi ozluyorum. Zaman cok, sorumluluk yok, is stresi yok, baski yok. Su an basimi kasiyacak vaktim yok malesef.

kaç yıl önce bitti hocam üniversite?

Hocam resmi olarak 1 temmuz 2016 mezunuyum. Kasim 2016dan beri de kurumsal bir sirkette calisiyorum. Yasim da 23 bu arada. 24 olmak uzereyim Calismaktan isten gucten ogrenciligimi de, gencligimi de(ogrencilik zamanlarini genclikten sayiyorum) cok guzel yasayamadim. O yuzden dedigim gibi, sorumluluk daha az ve zamanim kismen su ankine oranla daha cok oldugu icin yine de o gunleri ozluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TK14 -- 21 Ağustos 2017; 23:27:31 >

• quote:

Bizim dönemimizde 3500 ile alıyordu en son makina, 6500 ile sen anca van tıpa girerdin. Ayrıca ben mezunum söylemm normalde ama hayatında göreceğini tahmin etmeyeceğin mebla kazanıyorm dolar cinsiyle . O doğudakileri 2 ile çarp genç çakma deha. Şuan yanlış kişiyle oynuyosn farkında değilsn.

Birader sanırım yök ve ösym yokken girdin sen sınava. ösym tarihinde böyle sıralamalar yok. odtü makine şu an 6300 de van tıp 17 binde. 20 yıldır da bahsettiğin gibi olmadılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Demacia

quote:

Bizim dönemimizde 3500 ile alıyordu en son makina, 6500 ile sen anca van tıpa girerdin. Ayrıca ben mezunum söylemm normalde ama hayatında göreceğini tahmin etmeyeceğin mebla kazanıyorm dolar cinsiyle . O doğudakileri 2 ile çarp genç çakma deha. Şuan yanlış kişiyle oynuyosn farkında değilsn.

Birader sanırım yök ve ösym yokken girdin sen sınava. ösym tarihinde böyle sıralamalar yok. odtü makine şu an 6300 de van tıp 17 binde. 20 yıldır da bahsettiğin gibi olmadılar
    https://andakalmak.wordpress.com/2008/04/25/odtude-lisans-programlarinin-taban-puan-ve-kontenjanlari/

Al bakyım lsieli 20 değil 9 sene öncesi tokad delisi uzaylı. Bundan önce daha yüksekti.

YÖK resmi sayfasında en yüksek 3900 gözüküyor. Attığınız linkte odtünün en yüksek olduğu zamanlar ve 3900. Van Tıp'a dair dediğiniz ise tamamen saçmalık. Ayrıca ben ilk üniversitemi bitirdim ikincisine başlıyorum hukuktan. Öncelikle insanlar ile iletişiminizi düzeltin sürekli hakaret etmişsiniz, her yer mühendis kaynarken doktordan bol ne var deyip tıpı küçümsemişsiniz. O kişiler sizin yaşınıza geldiğinizde sizden zaten daha çok kazanacaklar eğer tek değeriniz paraysa. Almanyada olsaydık siz daha çok alacaktınız ancak Türkiyede işler öyle değil
    Başarılı öğrencilere laf atanlar genelde başarısız kişiler olur, YGS/LYS forumunda bunu çok görürsünüz 50 bine giremeyen insanlar tıpa hukuka çamur atar. O yüzden size inanması baya zor geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demacia -- 22 Ağustos 2017; 0:37:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.