Şimdi Ara

Bugün kulaklarımı temizlettirdim, tecrübelerimi paylaşıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Hrz20 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette bu konuyla ilgili güncel bir yorum falan göremedim. Merak eden, korkan varsa diye tecrübemi paylaşmak istiyorum. Kulağım dün temizlerken tamamen tıkandı epey bir işitme kaybı yaşadım + ağrı da yapmaya başlayınca dayanamadım ve bugün burada yakın bir özel kliniğe gidip KBB doktoruna kulağımı temizlettirdim.

Herkesin merak ettiği ilk soru, acı var mı?
    -Acı macı yok beyler, daha doğrusu acı çektirecek bir işlem uygulanmıyor.

Önce kulaklarınıza sırası ile şırınga yardımıyla (uzaktan tutarak, kulağınıza değdirmiyor) bir miktar oksijenli su damlatıyorlar ve damlatılan kulağınızı yukarı bakacak şekilde kafanızı yan çevirip bir 5-6 dakika bekliyorsunuz.(Suyun iyice kulağınıza yayılması için) Bu esnada işitme yetiniz biraz daha azalacak mala bağlayacaksınız. Aynı zamanda su damlatıldıktan sonra kulağınızın içinden sürekli fokur fokur sesler gelecek, kimyasal reaksiyonu içinizde hisseceksiniz , bu esnada kulağınızın içi biraz gıdıklanacak, kaşınacak ama sorun yok.
    Sonra aynı işlem öteki kulağa uygulanıyor. Yaklaşık böyle 9-10 dakika bekledikten sonra doktor önce kulağınızın giriş kısmına küçük metal bir huni yerleştiriyor, evet bildiğimiz huni. Sonra o huninin ağzına vakumlama aracını dayayıp kulağınızdaki o bütün suyu ve suyla beraber kiri "hüp" diye çekiyor. Bu esnada birazcık kulağınızda "şıkırdama" dediğimiz seslerden ve enteresan bir gıcırdama duyabilirsiniz ve bu biraz sizi gıcık edebilir ama korkacak bir şey yok.

Benim gibi egzemanız varsa kulağınızın içinden fındığın yarısı kadar hayvansı pislikler çıkabilir.
    Şu an yaşadığım tek sıkıntı tıkanan kulağımdaki ağrı hala devam ediyor.

İşitme durumuna gelirsek öyle çok abartıldığı kadar bir rahatlama hissi yaşamadım normal tıkanık bir kulağın açılması durumunu yaşıyorum, biraz daha böyle ekolu ve yüksek geliyor sesler o kadar.

Ha bir de bu işlemden sonra doktorun yanındayken başım dönmüştü biraz, ama şimdi sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 21 Mart 2017; 16:18:17 >

• İşitme yetiniz eskisi gibi geldi mi peki
  • Okurken kulağım gıcırdadı
  • Sesleri daha mı iyi duyuyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmea06

İşitme yetiniz eskisi gibi geldi mi peki

Evet bu konuda sorun yok sadece sorunlu kulağımda hala ağrı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatalrhymer77

Sesleri daha mı iyi duyuyorsun

Abartıldığı kadar değil, eskisi gibi duyuyorum, öyle ekstrem bir durum yok, temizlenen bir kulakta yaşanan yankı olayı var. Umarım anlatabilmişimdir.
  • Tüm her seyi vakumlamasindan korkuyorum o aletin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1

Tüm her seyi vakumlamasindan korkuyorum o aletin

İşlemi uygularken ben de içimden dedim "aha zarı da alıcaz elimize az kaldı ha gayret" dedim de, aleti çıkartınca her şey normale dönüyor. O kadar güçlü çekmiyor sadece yakın mesafe olduğu için öyle geliyor. Zaten o damlatılan su baya bir yumuşatıyor her şeyi. Şansıma doktor da güleryüzlü, hoş sohbet biriydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 21 Mart 2017; 15:39:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

İşlemi uygularken ben de içimden dedim "aha zarı da alıcaz elimize az kaldı ha gayret" dedim de, aleti çıkartınca her şey normale dönüyor. O kadar güçlü çekmiyor sadece yakın mesafe olduğu için öyle geliyor. Şansıma doktor da güleryüzlü, hoş sohbet biriydi.

Sorun olmuyor değil mi hocam yani? Korkutuyor beni dogrusu
  • quote:

quote:

quote:

İşlemi uygularken ben de içimden dedim "aha zarı da alıcaz elimize az kaldı ha gayret" dedim de, aleti çıkartınca her şey normale dönüyor. O kadar güçlü çekmiyor sadece yakın mesafe olduğu için öyle geliyor. Şansıma doktor da güleryüzlü, hoş sohbet biriydi.

Vallaha ben kıçı kırık, mahalle arasında bulunan özel bir klinikte yaptırdım ve bu yüzden gitmeden önce baya bir tedirgindim yanlış bir şey yaparlar falan diye. Ben böyle özel yerlere hayatta güvenmem, gaz sancısı olan arkadaşımı bir keresinde apandist ameliyatına sokacaklardı neredeyse. Devlet hastahanesine gitmek istedim ama ağrı ve tıkanıklık beni epey rahatsız edince dayanamadım gittim hemen. Devlet hastahanesinde daha en erken Pazartesi'ye randevu veriyor. Ben bu şey yüzünden haftasonumun heba olmasını istemiyordum. Aynı sorunu daha öncesinde de yaşamıştım kendi haline bırakınca 1 hafta - 10 gün sonra anca açılmıştı kulağım, tekrar o işkenceyi çekemem dedim ve gözümü karartıp gittim.

Eğer güvenebilecğeiniz bir yerse gidin yaptırın korkulacak bir işlem yok.

Hatta bana sorarsanız her insanın hayatında mutlaka belli dönemler arasında sıklıkla kulaklarını temizlettirmesi gerek, bunu fark ettim.

Doktora da kulak çubuğu yerine ne kullanarak kulağımızı temizleyebiliriz, bu kirlerden arındırabiliriz diye sorduğumda "yapacak bir şey yok" demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 21 Mart 2017; 15:45:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vallaha ben kıçı kırık, mahalle arasında bulunan özel bir klinikte yaptırdım ve bu yüzden gitmeden önce baya bir tedirgindim yanlış bir şey yaparlar falan diye. Ben böyle özel yerlere hayatta güvenmem, gaz sancısı olan arkadaşımı bir keresinde apandist ameliyatına sokacaklardı neredeyse. Devlet hastahanesine gitmek istedim ama ağrı ve tıkanıklık beni epey rahatsız edince dayanamadım gittim hemen. Devlet hastahanesinde daha en erken Pazartesi'ye randevu veriyor. Ben bu şey yüzünden haftasonumun heba olmasını istemiyordum. Aynı sorunu daha öncesinde de yaşamıştım kendi haline bırakınca 1 hafta - 10 gün sonra anca açılmıştı kulağım, tekrar o işkenceyi çekemem dedim ve gözümü karartıp gittim.

Eğer güvenebilecğeiniz bir yerse gidin yaptırın korkulacak bir işlem yok.

Hatta bana sorarsanız her insanın hayatında mutlaka belli dönemler arasında sıklıkla kulaklarını temizlettirmesi gerek, bunu fark ettim.

Doktora da kulak çubuğu yerine ne kullanarak kulağımızı temizleyebiliriz, bu kirlerden arındırabiliriz diye sorduğumda "yapacak bir şey yok" demişti.

Sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum

• yanlışlıkla beynimizi çekmesin o vakumlu alet
  • Ortalama fiyatları ne baş dönmesi ne kadar sürüyor.
  • Muzik dinlerken bi fark oluyormu
  • Saglik basligina niye acmiyorsun oglum su konuyu
  • Geçen sene yaptırdım ben de, okadar bahsettiğiniz gibi uzun sürmedi 1dk suyu bekletip sonra çekti. Tabi bu kulağın tıkanıklık derecesi ile alakalı da olabilir. Bir kulağıma hiç su dökmeden yaptı. Gözleri yasariyor insanın epey ve döktüğü su soğuksa baş dönmesi yapar. Seste çok artış olmuyor ama netlik belirginlesiyor. Bir de ağzınızın içindeki sesleri de çok duyarsınız misal cips yerken kulağınızda yankılanır kıtırdamalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teogçu

yanlışlıkla beynimizi çekmesin o vakumlu alet

O yüzden senin için sıkıntı yok rahatlıkla girebilirsin
  • Kulak yıkama değil kulak temizleme. Kulak yıkama daha eski bir sistem direk kulak içine su pompalanması ise yapılan işlemdir kulak yıkama.

Yıkama işlemi de bu aletle yapılırdı.

Bugün kulaklarımı temizlettirdim, tecrübelerimi paylaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Ortalama fiyatları ne baş dönmesi ne kadar sürüyor.

30 TL ödedim. Baş dönmesi çok anlık bir şey hemen geçiyor daha da olmadı. Benim kulaklarım çok pisti belki başkalarında hiç olmayabilir.

@Morgrath Müzik dinelemedim daha sadece biraz daha canlı, yankılı geliyor sesler o kadar. Normal hali gibi aslında bence fark yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.