Şimdi Ara

BORADAN MERCEDES C 180 E GEÇİŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2004 model boramı satıp 2009-2010 mercedes c 180 k ye geçmek istiyorum bütçe 70 bin civarı boradan sonra yakıt olarak beni üzer mi araçların ikiside lpg li olacak bu arada performans olarak c180 boradan daha iyi olacaktır heralde sizce bu seçim mantıklı mı çok fazla kilometre yapan biride değilim senede 15 bin civarı

• LPG'li olursa yakıt konusunda çok üzeceğini düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esekten inip ucaga binmek ..
    Not : Bora sahibiyim

• geçen gün c180 sahibi arkadaş ile sohbet ederken lpgde 240 kuruş yaktığını söylemişti.

yakıt olarak üzmeyecek bir araba lpg li binilirse tabiki.

c180 herşeyiyle boradan iyi olacaktır şaka mı bu
  • forumlarda c180 k için gitmiyor çok yakıyor falan deniliyorda ben o yüzden sordum yoksa her halükarda boradan çok daha iyidir
  • Hocam butce 70 liraymis az daha artirsaydiniz makyajli kasa alirdiniz hemde yakiti faha ekonomik cgi motorun belki lpg bile taktirmak zorunda kalmazdiniz bilemiyirum fakat hangi ildesiniz ona gore dur kalk falan da onemli ama bora dan merso ya gecis cag atlamak gibi bir sey muthis olur

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

geçen gün c180 sahibi arkadaş ile sohbet ederken lpgde 240 kuruş yaktığını söylemişti.

yakıt olarak üzmeyecek bir araba lpg li binilirse tabiki.

c180 herşeyiyle boradan iyi olacaktır şaka mı bu

240 kuruş gerçekten iyi bi değermiş hocam. Hangi motoruna LPG takılıyor bilginiz var mı ? Yeni tiplere mi yoksa eski tiplere mi

• Bora'dan C180 geçmek sizin için süper duygu olacak.
  • çok trafiği olan bir yerde oturmuyorum yalnız arabayı kısa mesafelerde kullanıyorum o yüzden benzinli araba olsun istiyorum dizel araba kışın ısınana kadar yolum bitiyor zaten
  • c180k nasıl gitmiyor ya

c180 0-100km = 8.5 saniye
    320i 0-100km = 7.6 saniye

iki araçta 1500 kg.

bmw 2000 motor 1250 devirde 270 nm tork veriyor 184 beygir 7.3 saniyede hızlanıyor
    mercedes 1600 motor 1250 devirde 250 nm tork veriyor 155 beygir.

arada 30 beygir ve 20 nm tork vark varken

bmw sadece 1 saniye daha hızlı. güya sportif araç üretiyorlar kendileri

zaten 320i nin rakibi c200 oldugu için onunda 0-100 hızlanması 7.8 saniye

ve bmw den hala 10 beygir düşük kaldıgı halde 0.5 saniye fark var.

şimdi o bmwnin 320i sine ucak diyen forum halkı c180 nin neresi gitmiyor bana açıklar mısınız ?

aynı performansı bana mercedes veriyorken neden bmw alayım.

konfor desen mercedes görünüm desen mercedes lüks desen mercedes güvenlik desen mercedes

ncap testlerinde c serisi parçalanıyor diyorlar. saçma sapan test yapıyorlar.

kısacası c180 müthiş bir araç. alınır paşalar gibi binilir.

• verdğin bilgiler için çok teşekkürler zaten bu aracı çok beğeniyorum yolda görsem hep dönüp bakıyorum içerde kullanılan malzeme bmw f30 ile hala yarışır düzeyde bana göre ah keşke bütçem çok olsa makyajlı kasasını alabilsek ama en son çıkabileceğim budur
  • quote:

c180k nasıl gitmiyor ya

iki araçta 1500 kg.

bmw 2000 motor 1250 devirde 270 nm tork veriyor 184 beygir 7.3 saniyede hızlanıyor

şimdi o bmwnin 320i sine ucak diyen forum halkı c180 nin neresi gitmiyor bana açıklar mısınız ?

konfor desen mercedes görünüm desen mercedes lüks desen mercedes güvenlik desen mercedes

Söylediklerinize tamamiyle katılıyorum hocam

• quote:

c180k nasıl gitmiyor ya

iki araçta 1500 kg.

Konu sahibinin bütçesi 70bin olduğuna göre yeni turbo motorlu c180 alacak durumu yok yani 100km hıza 8.5 saniyede değil 10 saniyede çıkabilecek. Kompressör c180lerin fazla yakıt tüketimine karşılık beklenen performansı vermediği bir gerçek var. Ama lpg ile durum çözülebilir

• abartmayın arkadaşlar jetta borada çok kral araba ama tabi ki mersonun yanında diğerlerinin hiç şansı yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: edebi86
    malzeme bmw f30 ile hala yarışır düzeyde

F30 C serisini,hele hele o makyajsız kasayı ortadan ikiye böler malzeme kalitesi olarak çok net.
    Bu yanlışınızı düzelttikten sonra;
    Boradan sonra c 180 elbette rahat ettirir sizi,fakat yerinizde olsam 70 bin tl verdikten sonra güvenliğimi de düşünürüm:

Şu anda bu paralara 2. elde alınabilecek en kaliteli en güvenli araç volvo S60.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 28 Haziran 2013; 8:43:56 >

• C180 kompresörlerin LPG ile uyumunu iyi araştırmak gerek. Taktıranlar var, sahibinden'de de LPG'li C180K'lar var.

Ama uzun vadede enjektör, sübap, sübap yuvalarında falan sorun çıkıp çıkmadığı hakkında web'de net bir bilgi yok...
  • çok fazla lpgli ilan var nette çok büyük bir sorun olacağını zannetmiyorum benzinde bu arabaya binmek ise biraz tuzlu olur
  • quote:

arkadaşlar 2004 model boramı satıp 2009-2010 mercedes c 180 k ye geçmek istiyorum bütçe 70 bin civarı boradan sonra yakıt olarak beni üzer mi araçların ikiside lpg li olacak bu arada performans olarak c180 boradan daha iyi olacaktır heralde sizce bu seçim mantıklı mı çok fazla kilometre yapan biride değilim senede 15 bin civarı

sandığın (veya umduğun) kadar uç bir değişim olmayacak şimdiden söyleyelim de hayal kırıklığına uğrama
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

quote:

arkadaşlar 2004 model boramı satıp 2009-2010 mercedes c 180 k ye geçmek istiyorum bütçe 70 bin civarı boradan sonra yakıt olarak beni üzer mi araçların ikiside lpg li olacak bu arada performans olarak c180 boradan daha iyi olacaktır heralde sizce bu seçim mantıklı mı çok fazla kilometre yapan biride değilim senede 15 bin civarı

sandığın (veya umduğun) kadar uç bir değişim olmayacak şimdiden söyleyelim de hayal kırıklığına uğrama

Hocam dengesiz yorum yapmayin lutfen marka prestiji yeter

• kavga atalı sollamadan..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.