Şimdi Ara

bora ya hangi yağ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
31.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracımı yeni aldım ve yağını değiştirmek istiyorum. acaba hangi yağı kulllanmalıyım? ne kadardır bilgisi olanlar yardım lütfen.

• arkadaşım bendede bora var ve serviste castrol magnetech yag kullanıyorlar. serviste araç için iyi olanı kullanacaklaerından eminim o yüzden bu yağı öneririm
  • Evet 10-40 magnatec fiyatı da 50 ytl ben de kaç kişiye sorduysam piyasadaki en iyi yağ olduğunu söylediler.
  • Kaç litrelik yağ fiyatı bu?

quote:

Orjinalden alıntı: stres

Evet 10-40 magnatec fiyatı da 50 ytl ben de kaç kişiye sorduysam piyasadaki en iyi yağ olduğunu söylediler.
  • 4 litre Castrol 10-40 magnatec.Daha 15 gün önce Clio Symbol'üme koydum bakımda.Zaten yıllardır Magnatec kullanıyorum aracımda.
    quote:

Orjinalden alıntı: darkxwing

Kaç litrelik yağ fiyatı bu?

quote:

Orjinalden alıntı: stres

Evet 10-40 magnatec fiyatı da 50 ytl ben de kaç kişiye sorduysam piyasadaki en iyi yağ olduğunu söylediler.

• 10-40 farketmez ne olursa olsun boranın motoru çok sağlamdır ben 100bin km yol yaptım hiç problem yok brc lpg taktır yoksa çok yakar 280 ytl yalar valla
  • çok ince yağ tavsiye etmem. Kompresor kaçakları için 20w-50 iyi olur. Gerçi kaç km desiniz emin değilim.
  • Bunu bilmiyordum bak.Öğrenmiş olduk.
    quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur

çok ince yağ tavsiye etmem. Kompresor kaçakları için 20w-50 iyi olur. Gerçi kaç km desiniz emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 19 Temmuz 2007; 23:03:59 >
  • Karbüratörle ilgisi varmı yağın? İlk defa duydum. Biraz açarmısın.

Bende tek nokta enjeksiyon var ve kalın yağ koyunca daha atik oluyor. Kompresör kaçağı var çünkü..
  • Hocam benim bildiğim 5-40,10-40,15-40 dışında başka bir yağ koymuyorlar.En azından ben 5 yıldır enjeksiyonlu araba kullanıyorum her zaman ustalar 10-40 koydular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 19 Temmuz 2007; 23:05:09 >
  • yağ seçiminde iklim şartları ve arabanın yaşı gözönünde bulundurulmalıdır diye düşünüyorum. Kalın yağ, segman kompresör kaçaklarını önleyecektir. En azından böyle duymuştum.
  • yağ seçiminin karbüratörle enjektörle alakası yoktur.Sulphur sözettiği kompression oranıyla veya kaçagıyla ilişkisi vardır.yazın 20-50 yağ kullanmak motor için daha iyidir ve ucuzdur.Ancak kışın da aynı yağı kullanmak isterseniz katılaşır o yüzden 0, 5 veya 10 w ile başlayan yağ serilerini öneririm.Ben bir kere yağ koyarım yaz kış değiştirmem diyenler için(şimdi moda koy unut oldu zaten )geniş aralıklı olan yağ seçimi ve tam sentetik yağ kullanılmalıdır.kış şartları için 0w veya 5W ile başlayan yağlar çok iyi viskosite oranına sahiptir.Yazın için 50 w veya 40 w biten sayılardaki yağ kullanılmamalıdır.Çok sıcak havalarda 50W altında araçlarında yağ bulunduran arkadaşlarımız araç yüklü iken ve rampa çıkışlarında yağ eksilteceklerdir.tabii ki aracın km yükselmesiyel de alakası vardır, fabrika çıkışı dar tolerans aralıklı segman silindir ile de alakası vardır.Aracınzı değiştiremeyeceğinize göre yağı değiştirmek en kolayıdır.''Koy ve unut '' amerikan mantığını benimserseniz geniş aralıklı yağ seçmenizi öneririm.Ancak kişisel olarak asla yağ koyup da arabamı unutamam derseniz bu konuyu derinlemesine öğrenmenizde fayda vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 19 Temmuz 2007; 11:16:29 >
  • nasiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • ???
    quote:

Orjinalden alıntı: kokainman

nasiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • çıkma ya da zeytin yağ da olur abi.
  • Castrol Magnatec 10-40 ya da Mobil Super S 10-40 koyabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur

çok ince yağ tavsiye etmem. Kompresor kaçakları için 20w-50 iyi olur. Gerçi kaç km desiniz emin değilim.

o neyaaaaa bmc kamyon mu bu 20w50
    eskiden reklam vardi 20w50 nin mobil delvac

o yag artik hic bir arabada kullanilmiyor sanirsam

5 40 olabilir onuda cok soguk iklimler icin oneriyorlar ama sicak icinde zarari yok
    ama en ideali 10 40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polotje -- 28 Ağustos 2007; 0:40:57 >
  • aracınıza uygun yağ 5w 30 veya 10w 40 yağdır..marka olarak tercih size kalmış..bildiğim kadarıyla vw mobil 1 kullanıyor..ama farketmez..viskoziteye uygun farklı markalar kullanılabilir..sakın 20/50 kullanmayın...
  • Bora ya elf moligraf 10-40 koysak ne zararı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar acilll lütfen yardımcı olun... 2001 1,6 sr boram var. arabanın yağ göstergesinde yağ var gözüküyor ancak araba dururken yağını kontrol ettiğimde yağ çubuğunu 1 damla yağ bile gelmiyor. yardım acill lütfen arkadaşlar. birde hangi yağı koymalıyım herkes farklı bişeyler yazmış kadm karıştı :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.