Şimdi Ara

BOOKİNG SANAL KART SORUNU ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
9.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba dün booking.com dan milano ve roma için rezarvasyon yaptırdım ancak 2 otelde parayı çekmediklerini belirten mail attılar daha sonra yapıkredi bankası ile görüştüm kartımın yurtdışına açık olduğunu ve sorunun otellerden kaynaklandığı onların post makinelerinde sorun olabileceğini belirtiler oteller yeniden denemiş başka kartlarda sorun olmadığını ve sorunun bizimle alakalı olduğunu söylüyorlar. daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

• Cevap başlıkta gizli. Sanal kartınıza yeteri kadar limit tanımladınız mı? Limit aktarırken kur farkını da hesaba katarak daha fazla bir limit aktarmalısınız. Süre de önemli, kısa süreli limit girdiyseniz, limit sıfırlandıktan sonra çekilmeye çalışılmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alatrka

Cevap başlıkta gizli. Sanal kartınıza yeteri kadar limit tanımladınız mı? Limit aktarırken kur farkını da hesaba katarak daha fazla bir limit aktarmalısınız. Süre de önemli, kısa süreli limit girdiyseniz, limit sıfırlandıktan sonra çekilmeye çalışılmış olabilir.

gereğinden fazla yükledim para hala kartta duruyor daha öncede birçok kez bu şekilde bookingden alışveriş yaptım hiç böyle bir sorun olmamıştı acaba italya ile mi alakalı bir durum ?
  • bir çok defa yaptım problem yaşamadım, hatta bazen sırf rezervasyonda bilerek içinde hiç para olmayan sanal kart ile rezervasyon yapıp orda ödüyordum bilerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadanyz

bir çok defa yaptım problem yaşamadım, hatta bazen sırf rezervasyonda bilerek içinde hiç para olmayan sanal kart ile rezervasyon yapıp orda ödüyordum bilerek.

Booking otelle görüştü otel ödeme yapılmazsa rezervasyonun iptal edileceğini söylüyor. Daha önce hic sorun yasamadım sanal kartla bilmiyorum ne yapacagım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman karşı tarafta sorun. İnternet siteleri artık sanal kart olayını çözdü, bazen kabul etmiyorlar bile. Ama hotellerin o seviyeye gelebildiğini sanmıyorum, muhtemelen geçici bir sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alatrka

O zaman karşı tarafta sorun. İnternet siteleri artık sanal kart olayını çözdü, bazen kabul etmiyorlar bile. Ama hotellerin o seviyeye gelebildiğini sanmıyorum, muhtemelen geçici bir sorun var.

Inşallah öyledir hocam bugun tekrardan deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: joker00

quote:

bir çok defa yaptım problem yaşamadım, hatta bazen sırf rezervasyonda bilerek içinde hiç para olmayan sanal kart ile rezervasyon yapıp orda ödüyordum bilerek.

Booking otelle görüştü otel ödeme yapılmazsa rezervasyonun iptal edileceğini söylüyor. Daha önce hic sorun yasamadım sanal kartla bilmiyorum ne yapacagım

hocam orda iletişim mailleri gibi bişi vardır otelin, ordan mail at, kartında problem olduğunu fakat otele geleceğini belirt, o zaman sıkıntı yaratmayacaklardır.Otele gelip orda nakit ödeyeceğini söyle, oraya gittiğide kartla ödesende bişi demezler o saatten sonra.

• quote:

quote:

quote:

hocam orda iletişim mailleri gibi bişi vardır otelin, ordan mail at, kartında problem olduğunu fakat otele geleceğini belirt, o zaman sıkıntı yaratmayacaklardır.Otele gelip orda nakit ödeyeceğini söyle, oraya gittiğide kartla ödesende bişi demezler o saatten sonra.

hocam kredi kartını değiştirdim yine çekemediler sanırım visa card ile ilgili problem var otelle konuştuk kesin geleceğimizi isterlerse uçak biletlerini göndere bilceğimizi söyledik ama otelde ödemeyi kabul etmediler

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam kredi kartını değiştirdim yine çekemediler sanırım visa card ile ilgili problem var otelle konuştuk kesin geleceğimizi isterlerse uçak biletlerini göndere bilceğimizi söyledik ama otelde ödemeyi kabul etmediler

Hocam başka otel yokmu sallaya, resmen uyuzluk yapmışlar.İbislere bakmanı öneririm, hem otellerinin belli kalite standartları var, hem heryerde varlar nerdeyse ve budget-normal-design şeklinde 3 farklı bütçeye hitap eden konseptleri mevcut, sitelerinde merkeze uzaklıklarıda çok açık şekilde yazar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam başka otel yokmu sallaya, resmen uyuzluk yapmışlar.İbislere bakmanı öneririm, hem otellerinin belli kalite standartları var, hem heryerde varlar nerdeyse ve budget-normal-design şeklinde 3 farklı bütçeye hitap eden konseptleri mevcut, sitelerinde merkeze uzaklıklarıda çok açık şekilde yazar.

1 gün daha bakacağım olmazsa öyle yapacagım zaten hocam

• Bu arada roma için hotel sonya yı öneririm, 1 sene önce 2 gece kahvaltı dahil 2 kişi için 90 euro ödemiştim, bookingden resimlerine bakabilirsin, termini de merkeze yakın bi yerde otel

• quote:

Bu arada roma için hotel sonya yı öneririm, 1 sene önce 2 gece kahvaltı dahil 2 kişi için 90 euro ödemiştim, bookingden resimlerine bakabilirsin, termini de merkeze yakın bi yerde otel

hocam sen çok iyi almışsın o zaman şuandaki fiyatı benim gideceğim tarihte çok pahalıhttp://www.booking.com/hotel/it/sonya.tr.html?aid=318670;label=hotel-87978-it-S_G7eP7ABY3_5IgG08yIfQS5662482967%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=83ed0b3c18f92901a43b660e6c7501df;dcid=1;checkin=2015-03-16;checkout=2015-03-19;ucfs=1;group_adults=3;group_children=0;req_adults=3;req_children=0;group_rooms=8797802_80555760_0_41_3_0_0;srfid=8e6f49a3b10b0644a7426f75b2e9da43678541d4X1;highlight_room=8797809

• quote:

quote:

Bu arada roma için hotel sonya yı öneririm, 1 sene önce 2 gece kahvaltı dahil 2 kişi için 90 euro ödemiştim, bookingden resimlerine bakabilirsin, termini de merkeze yakın bi yerde otel

hocam sen çok iyi almışsın o zaman şuandaki fiyatı benim gideceğim tarihte çok pahalıhttp://www.booking.com/hotel/it/sonya.tr.html?aid=318670;label=hotel-87978-it-S_G7eP7ABY3_5IgG08yIfQS5662482967%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=83ed0b3c18f92901a43b660e6c7501df;dcid=1;checkin=2015-03-16;checkout=2015-03-19;ucfs=1;group_adults=3;group_children=0;req_adults=3;req_children=0;group_rooms=8797802_80555760_0_41_3_0_0;srfid=8e6f49a3b10b0644a7426f75b2e9da43678541d4X1;highlight_room=8797809

Ooo baya iyi fiyata denk gelmiş bana, fırsat+genuis indirimi vardı zaten sanırım şansıma.O zaman ibisi önerebilirim, ibis budget ın bi fiyatlarına bakın derim.

• quote:

quote:

quote:

Ooo baya iyi fiyata denk gelmiş bana, fırsat+genuis indirimi vardı zaten sanırım şansıma.O zaman ibisi önerebilirim, ibis budget ın bi fiyatlarına bakın derim.

aynen hocam sana baya ucuza gelmiş bende roma bu otele rezervasyon yaptırdım 3 gece 3 kişi için 250 euroya kartı değiştirdim mastercard ile sorun hallolduhttps://www.booking.com/hotel/it/de-petris.tr.html?aid=397610;label=gog235jc-index-tr-XX-XX-unspec-tr-com-L%3Atr-V%3A0CC8QFjAA-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo;sid=c11924e685f0b624e8ba9a083442bad7;dcid=4;checkin=2015-03-15;checkout=2015-03-18;ucfs=1;srfid=5b6c2b05acc8f08fddd296bfef0107395e12b2f3X1;highlight_room=8549901

• başlık hortlatmak gibi olacak ama ben de aynı sorunu yaşıyorum. kartta para var, yurt dışı kullanımına da açık ki daha önce de hostelworld'den sanal kart ile yer ayırttım. bunun çözümünü bulan var mıdır? sanal kart olduğu için mi uyuzluk yapıyor otel acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

başlık hortlatmak gibi olacak ama ben de aynı sorunu yaşıyorum. kartta para var, yurt dışı kullanımına da açık ki daha önce de hostelworld'den sanal kart ile yer ayırttım. bunun çözümünü bulan var mıdır? sanal kart olduğu için mi uyuzluk yapıyor otel acaba?

Arkadaşlar olayı hallettim size de buradan yazmak istedim. Sanırım hiç bir şekilde sanal kart kabul etmiyorlar önprovizyon processinde. En son gerçek kartımı verdim şimdi açık provizyona girmiş işlem.
  • Zaten "otelde ödeme" şıkkı olan bir rezervasyon yaptıysanız kredi kartındaki paranız birkaç gün bloke olur,ondan sonra çözülür...
  • Selamlar,

Yapıkredi ile geçtiğimiz ay aynı problemi bende yaşadım. Yeterince fazla limiti olan sanal kart oluşturdum ve karşı taraf karttan provizyon çekemedi. Aynı yere yapıkredi kullanan diğer arkadaşımda kartını verdi ve işlem sorunsuz gerçekleşti. Tek fark onun kartı master card benim visa.

Banka ya sorduğumda mail order yapmamışlar, normal postan çeker gibi çekmeye çalışılmış banka reddetmiş diyor. Sonuçta aynı iş master cardda sorunsuz diyince, visa ile ilgili değil yanlış işlem diyip durdular. Visa da orjinal kart nosunu verince sorunsuz çalışıyor.

Konuya yazan arkadaşlar hala aktif ise visa - master hangisi ile işlem yaptığını paylaşabilir mi?
  • Visa sanal karttan çekemiyorlar. Bu sıralarda phishing yada kart kopyalama da yaygınlaştığı için gerçek kart numaralarımı vermek istemiyorum. Üstte bir arkadaş yazmış, mail order deneyin diyeceğim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.