Şimdi Ara

Boğaziçi Üniversitesine dışarıdan rektör atandı. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
2
Favori
21.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astegon

Kimsenin kendisini kullandırdığı yok. Benim üniversitede öğrenciyken de çalışırken de çok tanıdıklarım oldu, öğrencilerim oldu.

Azılı marksist takılan bir öğrencim 4. sınıfın sonunda liberal olmuştu.

Elinde silah savcı vuran kişilerin alayı şiddet içinde yoğrulmuş terör odaklarının maşasıdır gözümde.

Okulu amacı için zaten kullanıyorlar. Ama üniversite demek sadece derse girip araştırma yapmak değildir. Sosyal yaşamı da model içerisinde görürsünüz. Bambaşka fikirleri deneyimlersiniz.

Siz deneyimlemediniz sanırım...

Üzüldüm adınıza...

Alıntıları Göster

Benim o zamanlar imkanlarım sınırlı idi. Dersler dışında başka bir şey ile ilgilenecek lükse sahip değildim.

Tek şikayetim ezbere dayalı eğitim idi. Yorum katanlara hoş görü gösterilmiyordu.

• quote:

Kimsenin kendisini kullandırdığı yok. Benim üniversitede öğrenciyken de çalışırken de çok tanıdıklarım oldu, öğrencilerim oldu.

Azılı marksist takılan bir öğrencim 4. sınıfın sonunda liberal olmuştu.

Elinde silah savcı vuran kişilerin alayı şiddet içinde yoğrulmuş terör odaklarının maşasıdır gözümde.

Okulu amacı için zaten kullanıyorlar. Ama üniversite demek sadece derse girip araştırma yapmak değildir. Sosyal yaşamı da model içerisinde görürsünüz. Bambaşka fikirleri deneyimlersiniz.

Siz deneyimlemediniz sanırım...

Üzüldüm adınıza...

Alıntıları Göster

hocam bu sahis forumun en meshur ve kidemli trollerinden biridir. ulke gundemi bolumundeki uyelerin neredeyse tamaminda blokludur zaten. o yuzden bu sahsi muhatap alip vaktinizi harcamayin. kendisinin maksadi zaten insanlari kiskirtmak, siz cevap verdikce amacina ulasiyor. beslememek lazim boyle trolleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Benim o zamanlar imkanlarım sınırlı idi. Dersler dışında başka bir şey ile ilgilenecek lükse sahip değildim.

Tek şikayetim ezbere dayalı eğitim idi. Yorum katanlara hoş görü gösterilmiyordu.

Alıntıları Göster

Eğer bu hususta deneyiminiz yoksa yorumlarınız aşırı iddialı olur. Bilmediğiniz, içinde bulunmadığınız, deneyimlemediğiniz şeylerde forum üzerinde ahkam kesmek çok doğru değildir.

Benim deneyimlerim hem öğrenciliğimde hem çalıştığım dönemde oldu.

Benim hiç bir grup ile alakam olmadı, içlerinde bulunmadım, sempati duymadım. Ama zaman zaman kısa da olsa kendilerini dinlerdim, anlamaya çalışırdım.

Görev yaparken üzerime de yürüdüler.

Ama hiç bir zaman onları aşağılamadım, ideolojilerine saygı duydum sadece karşılıklı saygılı olalım, ağzımızı bozmayalım dedim.

O hızlı sosyalist, marksist kişilerin çoğu daha ılımlı oldular. Radikal islamcıların çoğu mütedeyyin kesime, yani sizin taraflarda ticarete atıldılar

Kimse kalmadı kısacası...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lev Tolstoy

hocam bu sahis forumun en meshur ve kidemli trollerinden biridir. ulke gundemi bolumundeki uyelerin neredeyse tamaminda blokludur zaten. o yuzden bu sahsi muhatap alip vaktinizi harcamayin. kendisinin maksadi zaten insanlari kiskirtmak, siz cevap verdikce amacina ulasiyor. beslememek lazim boyle trolleri.

Alıntıları Göster

Ben troll değilim. Sen kim oluyorsun da bu yaftayı çakıyorsun.

Had mi bildirdin bana?!

• quote:

Ben troll değilim. Sen kim oluyorsun da bu yaftayı çakıyorsun.

Had mi bildirdin bana?!

Alıntıları Göster

O bana düşman senden değil benden bahsediyor. Aynı taraftasınız kavga etmeyin.

Üstteki alıntına gelince. İçlerine girmemiş olsakta kör değiliz biliyorsun :)

• quote:

O bana düşman senden değil benden bahsediyor. Aynı taraftasınız kavga etmeyin.

Üstteki alıntına gelince. İçlerine girmemiş olsakta kör değiliz biliyorsun :)

Alıntıları Göster

Ben kimse ile taraf değilim.

Doğrulara doğru yanlışlara yanlış derim.

Senin üslubuna nasıl yanlış diyorsam hala aynı noktadayım.

İçlerine girmeden her şeyi bilemezsin Çok iddialı bu cümle. Bu kadar büyük konuşma bence!

• quote:

Ben kimse ile taraf değilim.

Doğrulara doğru yanlışlara yanlış derim.

Senin üslubuna nasıl yanlış diyorsam hala aynı noktadayım.

İçlerine girmeden her şeyi bilemezsin Çok iddialı bu cümle. Bu kadar büyük konuşma bence!

Alıntıları Göster

Daha kibar olabilir miyim? Tabi ki olabilir ama burada gerek yok gibi düşünüyorum senin gibi derdini düzgünce anlatan kaç kişi var ki 1 mi yada 2 emin değilim.

Anladıkları dilden konuştuğumu düşünüyorum. Yıllarca peşimden gelen üyeler var hala nefretleri sönmedi demek ki dili anlıyorlar diye düşünüyorum. :)

Bu arada ana konumuz ile igili olarak elbette herşeyi bildiğim iddiasında değilim ama daha önce dediğim gibi körde değilim. Genel bir çıkarım yapacak kadar deneyim sahibi olduğumu düşünüyorum.

İlla ki kendilerine has dertleri vardır. Belki hükümetlerin faşist olduğunu düşünüyorlar vb. sıkıntıları vardır ama genel olarak dışarıdan kaynaklı örgütlendiklerini gözden kaçırmış olamazsın.

Yani bunu birileri sürekli finanse edip planlıyor. E bundan endişe duyman gerekir. Özellikle senin duyman gerekir çünkü yazdıklarından anladığım kadarı ile bu mesleğin ile de alakalı.

Öğrenci ile içli dışlısın

• Alın buna bakın bir de

Boğaziçi Üniversitesine dışarıdan rektör atandı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha kibar olabilir miyim? Tabi ki olabilir ama burada gerek yok gibi düşünüyorum senin gibi derdini düzgünce anlatan kaç kişi var ki 1 mi yada 2 emin değilim.

Anladıkları dilden konuştuğumu düşünüyorum. Yıllarca peşimden gelen üyeler var hala nefretleri sönmedi demek ki dili anlıyorlar diye düşünüyorum. :)

Bu arada ana konumuz ile igili olarak elbette herşeyi bildiğim iddiasında değilim ama daha önce dediğim gibi körde değilim. Genel bir çıkarım yapacak kadar deneyim sahibi olduğumu düşünüyorum.

İlla ki kendilerine has dertleri vardır. Belki hükümetlerin faşist olduğunu düşünüyorlar vb. sıkıntıları vardır ama genel olarak dışarıdan kaynaklı örgütlendiklerini gözden kaçırmış olamazsın.

Yani bunu birileri sürekli finanse edip planlıyor. E bundan endişe duyman gerekir. Özellikle senin duyman gerekir çünkü yazdıklarından anladığım kadarı ile bu mesleğin ile de alakalı.

Öğrenci ile içli dışlısın

Alıntıları Göster

Bir zamanlar diyelim.

Artık değilim. Ancak o zamanki durumların pek değiştiğini sanmıyorum.

Birileri bunu finanse edip planlıyor diyorsun da bu çok büyük bir iddia. İspatınız varsa ispatlarsınız. Duyumlarla, düşüncelerle hareket ederseniz "iftira" atmış olursunuz.

Son sözüm: Üniversiteler bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Kendi rektörlerini kendileri seçmelidir. Seçemezse YÖK devreye girmelidir. Cumhurbaşkanının ve devletin bu hususta etkisi olmamalıdır. Üniversitelerde her türlü fikir tartışılabilmelidir. Ancak temel odağı bilim ve araştırma olmalıdır.

• quote:

Bir zamanlar diyelim.

Artık değilim. Ancak o zamanki durumların pek değiştiğini sanmıyorum.

Birileri bunu finanse edip planlıyor diyorsun da bu çok büyük bir iddia. İspatınız varsa ispatlarsınız. Duyumlarla, düşüncelerle hareket ederseniz "iftira" atmış olursunuz.

Son sözüm: Üniversiteler bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Kendi rektörlerini kendileri seçmelidir. Seçemezse YÖK devreye girmelidir. Cumhurbaşkanının ve devletin bu hususta etkisi olmamalıdır. Üniversitelerde her türlü fikir tartışılabilmelidir. Ancak temel odağı bilim ve araştırma olmalıdır.

Alıntıları Göster

Bilemiyorum. Ben gerçekçi bir insanım. 20 yaşında çocuklara sınırsız özgürlük verildiğinde kendilerinin otorite olduğu bir alan verildiğinde ortaya " bilim " çıkacağına inanamayacak birisiyim.

Gerçi benim görüşlerimin önemi yok ben tek kişiyim zaten. Umarım sizin beklentileriniz dahilinde gelişir.

• Treth dediğiniz namı diğer sercan ergenekon'un varlığına inanan ve hala savunan cemaatçinin tekidir. Siz saf mısınız? Bununla diyaloğa falan girmeyin bloklayın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 5 Ocak 2021; 22:38:49 >
  • Öğrenciler kimin nerden olduğunu bilemez mi yapmayın ya bildiğin adamlar daha önce apo fotoğrafını dalgalandıra dalgalandıra okudukları marşı bir daha okuyolar göz yumuluyor herhalde güç alınıyor onlardan bilemiyorum.Gerçekten orda sadece bu olayı protesto etmek amacıyla kaç kişi gitmiş bı araştırılsın bakalım yanlış anlaşılmasın boğaziçi öğrencisi olmak zorunda değil ama tutup da terör üyeleri sempatizanları da gelmesin be kardeşim
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Gezi olaylarında da bu gruplar ortalığı karıştırdı. Milletimiz olaya değil de 15-20 kişinin attığı slogana takılıyor. Olayın önüne geçti yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Treth dediğiniz namı diğer sercan ergenekon'un varlığına inanan ve hala savunan cemaatçinin tekidir. Siz saf mısınız? Bununla diyaloğa falan girmeyin bloklayın gitsin.

bilmiyordum, keşke bilseydim. neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Adamin donanimli dedigi herife bak :D:D Tusas'a zaten torpille girmeyeni dovuyorlar

Hayati yalakalikla, siyasetle gecmis bir adam. Edirne'nin batisina adim atsa universite'de hademe olamaz bu adam. Bir de diger hocalarin profillerine girin amerikada ms + phd yapmayani az sayida. Bu arada amerikada phd yapmak min senelik 100.000 dolardan basliyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Melih_Bulu

Alıntıları Göster

Evet kardeş TUSAŞ da Anka’yı, Aksungur’u, Hürkuş’u, Gökbey’i, Göktürk’ü, Atak helikopterini torpillilerle yaptı çok haklısın. Şimdi de MMU, Hürjet, ağır sınıf taarruz helikopteri ve Göksungur’u da torpillilerle yapmaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 5 Ocak 2021; 23:7:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Gezi olaylarında da bu gruplar ortalığı karıştırdı. Milletimiz olaya değil de 15-20 kişinin attığı slogana takılıyor. Olayın önüne geçti yine

Alıntıları Göster

Bunlar gelmese de terörist ilan edilecekti millet. Daha dünkü SMA kampanyası bile terörist eylemi ilan edildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Dün Sma'lı çocuklara destek verdik diye terörist olduk, bugün öğrencilere.

Ülkenin yarısından fazlası terörist şu an.

Ülkede 83 milyon terörist var zaten. Anlayana..

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Aynen 5000 kisi arasinda 20 kisi pkklı ise herkes pkklıdır.

93 dogumlu yaziyor nasil Z kusagi oluyorsun sen ?

Alıntıları Göster

ben kendim gördüm, önde vur pkk vur diye bağırıyor birisi arkada 1000 kişi yürüyor. şimdi bu 1000 kişi pkk lı olmasa bile pkk lının arkasından yürümesi bunları ne yapar

ne bileyim ben z kuşağı kaç doğumlu oluyor ne oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Değil kardeşim değil. Bilmeden sallıyorsunuz. Her eleştiren, karşı çıkan, bir şeyler yanlış burada diyen terörist mi olmaz zorunda.

Yürüyüş öğrenciler tarafından organize edildi. Muhtemelen kulüpler, proje takımları, sosyal medya grupları gibi oluşumlarla yayıldı. Elbet bir konuda haklısınız gözaltına alınan üniversiteden olmayan kişiler kimdir, kimlerdir bilmiyoruz. Belki pkklılar belkide başka örgüt mensupları belkide sadece zamanında bir hata yaptılar o yüzden örgüt bağlantılı deniyor. Fakat siz öğrencilerden bunu bilmelerini bekleyemezsiniz.

sen de çok iyimsermişsin. bak odtüden örnek vereyim. nerde eylem planlanıyorsa yapılıyorsa hepsinin başı pkk lı. normal öğrenciler hiçbirşeye karışmaz. başıma bişey gelecek diye konuşmaz bile.

ama pkk lılar bi olay organize edince gaza gelip slogan atmaya gider ve bunalr genelde özenti insanalr olur. ciddi ciddi pkk lılara özenirler.

şimdi bu videoda gördüğüm durum aynısı. aynı ses tonu, aynı sözler.

tekrar söylüyorum, bu halay mıdır herneyse bunu organize eden herkimse adım kadar eminim ki pkk ile bağlantılı. orda halay çekenlere de sorsan pkk boriş kelebeği derler.

yine mi inanmıyorsun, git bu adamları bul konuş.

bu arada, bu adamların en az yarısı bogaziçinde öğrenci değildir. bizim okulda ne zaman eylem olacak sağdan soldan toplanırdı yabancı insanlar. kaç kere bana roktorlok neeredo biji diye sordular okul içinde. adam ogrenci olsa rektorluk nerde bilemeyecek mi? zaten konuşmasından bile belli ne olduğu.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.