Şimdi Ara

Boğaziçi Üniversitesine dışarıdan rektör atandı. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
2
Favori
21.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Keşke ağlamasan güzelim yaw :D sjw demeyi öğrenmişsin afferin hazırlık mı okudun yoksa.

Bu arada ben liberal değilim.

• Korkma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Senin açıdan sıkıntı olmayabilir ama üslubun çok doğru değil. Olacaklar da. Olmalıdır da. İnsanlar birlikte yaşıyorlar bu ülkede, dünyada. Kusura bakma ama doğru bir yaklaşım değil bu. Gerçekleri böyle terbiyesizce söylemek sana doğru gelebilir ama ahlaki anlamda erozyona uğramış durumdasın bence.

Otorite istememelerinin sebebini bilmeden konuşuyorsun. Üniversite de çalıştığım zaman bu insanlar ile detaylı konuştum, dertleri "teröristlik" değil. Yaşananları bilmeden bık bık konuşmayı çok seviyor sizin cenah.

HEP BİZ HAKLIYIZ diyerek toplum bilimlerine aykırı şeyler yapıyor sizin cenah. Farklı fikirlere düşüncelere saygınız yok.

Net olmak ile ahlaksızca itham etmek arasında farkı bilemiyorsan demek ki değişik bir durum var sende :)

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Senin açıdan sıkıntı olmayabilir ama üslubun çok doğru değil. Olacaklar da. Olmalıdır da. İnsanlar birlikte yaşıyorlar bu ülkede, dünyada. Kusura bakma ama doğru bir yaklaşım değil bu. Gerçekleri böyle terbiyesizce söylemek sana doğru gelebilir ama ahlaki anlamda erozyona uğramış durumdasın bence.

Otorite istememelerinin sebebini bilmeden konuşuyorsun. Üniversite de çalıştığım zaman bu insanlar ile detaylı konuştum, dertleri "teröristlik" değil. Yaşananları bilmeden bık bık konuşmayı çok seviyor sizin cenah.

HEP BİZ HAKLIYIZ diyerek toplum bilimlerine aykırı şeyler yapıyor sizin cenah. Farklı fikirlere düşüncelere saygınız yok.

Net olmak ile ahlaksızca itham etmek arasında farkı bilemiyorsan demek ki değişik bir durum var sende :)

Alıntıları Göster

Sizin cenah eyip durdugun şey AKP muhtemelen..

Ama AKP 20 yıllık hükümet en fazla...

AKP den önce sekülerin üstünlüğü vardı. Yine durum aynı idi o zaman sıkıntı neydi peki? Yine üniversiteler de başladı her şey..

• Bir Boğaziçili olarak üniversitede bu durumdan memnun olan bir kişinin bile bulunduğunu düşünmüyorum . Okul bunca senedir kendi rektörünü seçimle belirlerken 2016 da hiç aday bile olmamış birisinin cumhurbaşkanı tarafından zorla atanması , sonra da gökten zembille okulla gram alakası olmayan tamamen siyasi peşkeş ve rantla birinin başımıza atanmasını kabul etmiyoruz , istemiyoruz . İstediğimiz şey 10 milyar dolar değil , kendi rektörümüzü seçimle kendimiz seçmek yapmayın bunun tartışılacak bir tarafı bile yok . Cumhurbaşkanının kendi seçim vaadi bile millet ne derse olurken bizi bu kadar yok sayması ikiyüzlülükden başka bir şey değildir . Ve ayrıca eylem böyle olmamalı diyen arkadaşlara da şunu söylemeliyim ; zaten dışarıdaki eylem genel olarak okulun öğrencisi olmayan provokatif gruplar veya analitik düşünceden yoksun ve öğrenci gruplarının belirlediği kurallara uymayı reddeden öğrencilerden oluşuyor . Dün polis öğrenci kimliğini gösteren kişileri içeriye aldı ve güneyde ayrı ve gayet sakin bir şekilde eylem yapıldı tabi hiçbir haber sitesi bundan bahsetmek istemedi. Çünkü Boğaziçi onlara göre fethedilmesi gereken bir dış mihrak kalesi, çünkü onlar gavur vb...

En temel hakkımızı bile bu şekilde gasp etmeleri cidden yazık. Şimdi dersiniz siz burda karnını doyuramadan okuyan öğrencilere neden Türkiyeden gidiyorsunuz diye...Bu ülkenin bilgisizliğinde boğulması lazım sanırım başka yolu yok

• Yerli İHA , SİHA , TOGG projelerinde çalışanları armut sanıyorlar herhalde . O adamların %95 i ODTÜ BİLKENT BOĞAZİÇİ MEZUNU ARKADAŞIM BUNCA YIL HÜKÜMETLER İNSANLAR BOŞUNA DEMEDİ ÜNİVERSİTEYE POLİS ASKER SİYASET SOKMAYIN DİYE . Hala bu hükümeti destekleyen varsa Allah size akıl fikir verdiğinde çok geç olucak haberiniz olsun ...

• Türkiye'nin özetini isteyenler şu fotoğrafa bakabilirler.

Boğaziçi Üniversitesine dışarıdan rektör atandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 5 Ocak 2021; 16:35:57 >
  • bu konuda ekrem bey takdire edilmeli..Boğaziçi Üniversitesine dışarıdan rektör atandı. 

• Twitter gündeminde 15 temmuz, terörist, gezi var

İşçiler hak arar 2.gezi, öğrenciler hak arar 2.gezi, millet hayat pahalılığından dolayı sokak röportajı verir 2.gezi.La yeter be 2.gezi sevsin sizi, hak arayan herkesi terörist ilan ediyorlar

Bi de ne alakaysa şu olay için 15 temmuzda işimiz yarım kaldı diyorlar, bunu diyen adam zamanında Twitter'dan fetoya sayfa sayfa övgüler diziyordu böyle bir saçmalık olabilir mi?

• Siyasal İslam bitirdi Türkiye'yi... Adam kendi istediği Rektörü, ülkenin en bağımsız olması gereken kuruluşunun başına atayabiliyor. Böyle bir şey var mı arkadaş !

Ne güzel başörtüsü, vitrin mankeni, boğaziçi diyerek yeni yılın ilk 5 gününde milletin maaşının yarısını çoktan buhar eden zamları unutturdular.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

o toplanan öğrencilerin başını çeken kişi pkk lı değilse ben de bişey bilmiyorum.

Z kuşağı hakkını aramıyor. Hakkını arasa pkk lının arkasında yürümezler.

Bu arada ben de aynı kuşağa giriyorum sanırım ama gerçek bu

• quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

o toplanan öğrencilerin başını çeken kişi pkk lı değilse ben de bişey bilmiyorum.

Z kuşağı hakkını aramıyor. Hakkını arasa pkk lının arkasında yürümezler.

Bu arada ben de aynı kuşağa giriyorum sanırım ama gerçek bu

Aynen 5000 kisi arasinda 20 kisi pkklı ise herkes pkklıdır.

93 dogumlu yaziyor nasil Z kusagi oluyorsun sen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 5 Ocak 2021; 17:39:49 >
  • miko_miko kullanıcısına yanıt
    Değil kardeşim değil. Bilmeden sallıyorsunuz. Her eleştiren, karşı çıkan, bir şeyler yanlış burada diyen terörist mi olmaz zorunda.

Yürüyüş öğrenciler tarafından organize edildi. Muhtemelen kulüpler, proje takımları, sosyal medya grupları gibi oluşumlarla yayıldı. Elbet bir konuda haklısınız gözaltına alınan üniversiteden olmayan kişiler kimdir, kimlerdir bilmiyoruz. Belki pkklılar belkide başka örgüt mensupları belkide sadece zamanında bir hata yaptılar o yüzden örgüt bağlantılı deniyor. Fakat siz öğrencilerden bunu bilmelerini bekleyemezsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.