Şimdi Ara

Boğaziçi Bilgisayarı Bırakıp Öğretmenliğe Geçmek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
8
Favori
9.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dıyorum sıze ınanmıyorsunuz 14 yıl ıle 15 yıl arasında 650tl gıbı net bir fark oynuyor, 20 yıl olunca dahada artıyor yanı 5 yılda bır maasınız artıyor.bir çok branşın işlerı zor tabı, özellkle sınıf ögretmenlerı, sıfırdan çocuk egıtıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 7 Mart 2020; 16:11:11 >
  • konuya mal mısın demeye geldim ama haklısın...
  • böyle düşünüyorsan okulu rölantiye al. bırak 5 senede bitsin. ders seçimlerini ona göre yap.
    okul boyunca kafana göre özel dersini verir, paranı kazanırsın.
    okul bitince 'boun bilgisayar mezunundan özel ders' diye pazarlarsın kendini.
    iki mesleğin olabilir.
  • social kullanıcısına yanıt
    İdealist kısmında değilim ben hocam o para ve rahatlık çok iyi gelirdi ama onun içinde doğuya gitmek istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Maaş coşsa ne olur her şey para değil. Bakın para gerekli ama her şey para değil. Tüm gününü çalışarak geçirip yüz bin kazansan ne yazar. Önemli olan kazandığını harcayabilmek ve huzurlu bir hayat sürebilmek. Bu da "F/P" olarak nitelendirdiğim meslekler aracılığıyla oluyor. Sürekli çalışıp 10 bin kazanacağına az çalış 5 bin kazan. Az çalışmak emin ol daha iyi olacaktır
    Ustad cok sevdigim bir laf atiyim sana da

If you think that money can't buy happiness, you don't know where the fucking shop is

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saveyourself S kullanıcısına yanıt
    Adamın dediğiyle bir alakası yok sözün. Adam para lazım ama ne kadar çalışarak o parayı kazandığın daha önemli diyor ki haklı da. Parayı zengin değil zenginin boş gezen çocuğu keyfini çıkarır

• kendimi geliştirmek istemiyorum diyen insanın kafası çalışmaz, mat fizik biliyorum diye yalan atmışsın bide.

csb konu kilit
  • trmeto kullanıcısına yanıt
    denizcilik aşırı zor bir meslek değil.
    kişiye bağlı ama bir tutkuya dönüşürse çok iyi.
    yeni mezun çarkçı,3.mühendis tankerde 4 bin dolar alabiliyor.
    türk gemilerinde çarkçıbaşı ve kaptanın 15 bin dolara kadar maaşları var,yabancı şirkette gemi tipine göre %20-25 maaş daha fazla.

• Aslan isin detayini biliyorum, zamaninda bana sormustun, sen ne olacagina karar verdin mi bana onu soyle :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Adamın dediğiyle bir alakası yok sözün. Adam para lazım ama ne kadar çalışarak o parayı kazandığın daha önemli diyor ki haklı da. Parayı zengin değil zenginin boş gezen çocuğu keyfini çıkarır
    Ben arkadasin genel olarak yazdiklarina hitaben bir soz paylastim. 3. Kisi olarak cikip yorum yapman biraz gereksiz olmus kardesim. Ayrica zengin in bos gezen cocugu falan diye iyice sacmalamissin.

Parayi kazanip zengin olacak kadar zekisin de parayi harcamayacak kadar salak misin diye sorarlar adama

• trmeto kullanıcısına yanıt
    evet hedef itü gmim,bakalım.

şimdi hatırladım kusura bakma

• Arkadaşın aslında çok kötü bir durumda

Bilerek sana söylemiyor gururuna yediremiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Hocam peki bu işi ücretli yapanlara ne diyeceksin? Bin lira gibi ücretlere bile yapanlar var.
    İşin kolaylığından dolayı mı 1000 tl ye (bile) bu işi yapıyorlar sence? Her işin kendine göre zorlukları,riskleri veya avantajları var. Ben bunlardan bahsetsem de evinde 2 tane çocuğu idare edemeyenler çıkıp, bir sınıf dolusu empati yeteneğinden yoksun zamane çocukları+egolarını cocukları üzerinden gidermeye çalışan velilerini idare etmenin çok kolay olduğunu söylemeye devam edecekler. Diğer ıvır zıvır işleri saymıyorum zaten. Buyurun bekleriz sizleride bu rahatlığa, Sonra pişman olup çocukları yarıyolda bırakmayın yeter...

• Matematik okudum ve yazılım sektörüne giriş yaptım. Sonra bir yazılım şirketine girdim maslakta ancak yol uzak olduğundan enerjim kalmadı bende kendi işimi yapmaya karar verdim. Oyun sektörüne giriş yaptım ve mobil oyun yazdım. 6 ayda oyunu yazdım. Sonraki 6 aydan sonra da gelir seviyem 7000 tl ye ulaştı. Hiçbirşey yapmıyorum boş boş oturup nargile içiyorum her gün. Otomatik google admob para yatırıyor her ay. Yurt dışına açılıp gelir seviyemi 100 bin Tl ye çekmeyi planlıyorum. Sonra kendi şirketimi kurucam inş.

Bu arada formasyonum var ve aslında matematik öğretmeniyim. Öğretmenliği de çok seviyorum ancak kardeş hayat farklı.

Sen boğaziçi bilgisayarı bitir, sonra bir oyun şirketine maaşlı işe girsen maaşın en az 15bin Tl den başlayacak. Kaldıki kendi işini yapsan hem çok çalışmayacak hem de otomatik para gelecek.

Tek çekeceğin zahmet kendi işini kurarken ki stresli süreç. O süreci atlattıktan sonra seni kimse tutamaz.

Ha sen öğretmenliği seviyorsan boş zamanlarında yine yap. Ama boğaziçi bilgisayarı bırakma!

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    hocam ver hepsine 100puanı bak keyfine herkes mutlu.
    İlkokul-ortaokul falansa zaten herkes öyle yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 7 Mart 2020; 18:53:3 >
  • Bilali tanıyor musun o da boğaziçi bilgisayar da 1. sınıf selam söyle tanıyorsan
    Konuya gelince ben de tam olarak senin gibi biriyim ve müthiş bir çözüm biliyorum ama söylesem mi bilemedim nedense

• saveyourself S kullanıcısına yanıt
    Kimse kimseye durup dururken para vermez birader. Ne kadar emek o kadar köfte. Sen çok kazanan insanların vakti oluyor mu sanıyorsun? Dayım çok iyi kazanıyor ama haftasonu tatili bile yok işinin başından asla ayrılmıyor. Çocukları ise paranın keyfini sürüyor. Tüm gün çalıştıktan sonra insan eve gelip dinlenmek istiyor ne yapacaksın o kazandığın paraları?

• Yav burasi DONANİMHABER FORUM

AÇMAYİN ŞÖYLE EKŞİ TARZİ BAŞLİKLAR

EKŞİ SÖZLUKE AÇ MADEM BOYLE YAZACAKSİN

• Babam sınıf öğretmeni normalde ama şimdi müdür yardımcısı ilkokulda. 22 yıllık öğretmen. Ek ders ile 6.5k alıyor okul döneminde. Sınav görevleri kurslar vs hariç.

Ben de sınıf öğretmenliği okuyorum. Fakat bu kadar boş beleş bir bölüm görmedim. Okula gitmek istemiyorum. Bazı öğretmenlik okuyanlar ise atomu parçalıyor zannediyorlar kendilerini.

Ve babam da dahil bütün öğretmenler dışarıda başka işleri ve çalışma şartlarını görmedikleri için kendi mesleklerini zor zannediyorlar.

Dediğin gibi öğretmenlik en iyi f/p mesleklerden biri bence de. Kalburüstü bir hayatım olsun kafam da rahat olsun diyorsan kesinlikle yapılacak en güzel meslek. Babamın sözüyle: “ Bir de hanımın öğretmen olsaa çift maaş, kebap.”

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.