I

Yüzbaşı
15 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 234 (Bu ay: 0)
Gönderileri

SAĞLIK BÖLÜMÜNE AÇTIĞIM KONUYU BURAYA DA AÇIYORUM KUSURA BAKMAYIN


Merhaba arkadaşlar. 23 yaşındayım.Yaklaşık 10 gün önce aşırı gece terlemesi nedeniyle dahiliye bölümüne doktora gittim. Doktor lenf bezlerimi eliyle kontrol etti bit şey bulamadı. Ara ara kendin kontrol et dedi boynunu, koltukaltını ve kasıklarını. Daha sonra kan testi, röntgen ve ultrason testine yolladı. Kan testinde karaciğer enzimlerim yüksek çıkmış. Ultrasonda da lenf nodlarımın büyüdüğü yazıyordu. Doktor bu sefer de boyun, akciğer ve karaciğer için ilaçlı tomografi istedi. Onu da çektirdim. Onun sonucunda da karaciğer ve dalağımın büyüdüğü ve yine lenf nodlarımın da büyüdüğü yazıyordu. Tomografi sonucunda lenfoma şüphesiyle biyopsi önerildi. Doktor da beni biyopsi için hematolojiye yönlendirdi. Devlette randevu bulamadığım için yarın özel hematoloji doktoruna gideceğim.


Hastalıklarımın üst üste gelmesinden dolayı lenfoma olmadığımı düşünmek istiyorum. Şöyle anlatayım. Gece terlemesi için doktora gitmeden iki hafta kadar önce alnımda kocaman sivilce gibi bir şey çıktı acile gittim ve deri altı enfeksiyonu olduğu söylendi. Bunun için iki kutu (CIPRO ve Amoklavin) antibiyotik hap kullandım. Tam alnım geçti derken grip gibi hasta oldum. Tam iyileşme sürecine girdiğimde de geceleri aşırı derecede terlemeye başladım. Bu sırada istanbula bir seyahatim oldu. Orada da hastaydım ve geceleri aşırı derecede terliyordum. Katarin hap ile ayakta duruyordum. Trenle geri memlekete dönüş yaparken bu sefer de trenin içi klimalardan aşırı soğuk olduğu için gece çok üşüdüm. Trenden indiğimde yine iyileşemeden hastalığım pekişti. İstanbul’dan geldikten iki gün sonra geceleri çok terlediğim için doktora gittim. Doktor hasta vs olduğuma bakmadan direkt lenfomadan şüphelendi. Bu arada ben ultrason çekilirken de zor yutkunuyordum çünkü trende üşüttüğüm için (galiba) boğazım acıyordu. Tomografiden bir gün önce boğazım iyileşti. Ve olaylar buraya kadar gelişti. Şimdi lenfomadan şüpheleniliyor. Ve biyopsi vereceğim. Ancak vücudumda şu an gece terlemesi vs. yok. Bu terleme olayı bir hafta kadar devam etti. Şu an hiçbir belirtim yok. Herhangi bir yerimde elime gelen lenf nodu yok. Boynumun sol tarafında elimle biraz bastırarak kontrol ettiğimde nohut büyüklüğünde sağa sola hareket ettirebildiğim bi küçük bir şey hissediyorum.


Velhasılıkelam şu an hiçbir şeyim yok. Kilo kaybı vs. yok. Halsizlik, iştahsızlık vs yok. Dediğim gibi bir hafta kadar geceleri aşırı terleme oldu. Şu an o sorun da yok. Acaba o ara hasta olduğum için kan değerlerim ve lenf kodlarım o şekilde çıkmış olabilir mi? Veya ilaçlı tomografide kanser kesin belli olur muydu? Doktor kesin lenfoma olduğumu bilse söyler miydi? Kanser olma ihtimalim nedir?


Fikirlerinize çok ihtiyacım var.


*** Tüm sonuçlarımı paylaşabilirim.

Merhaba arkadaşlar. Önce bu kısmı daha sonra “not” kısmını okumanızı rica ediyorum. Çok zor durumdayım. 23 yaşındayım.Yaklaşık 10 gün önce aşırı gece terlemesi nedeniyle dahiliye bölümüne doktora gittim. Doktor lenf bezlerimi eliyle kontrol etti bit şey bulamadı. Ara ara kendin kontrol et dedi boynunu, koltukaltını ve kasıklarını. Daha sonra kan testi, röntgen ve ultrason testine yolladı. Kan testinde karaciğer enzimlerim yüksek çıkmış. Ultrasonda da lenf nodlarımın büyüdüğü yazıyordu. Doktor bu sefer de boyun, akciğer ve karaciğer için ilaçlı tomografi istedi. Onu da çektirdim. Onun sonucunda da karaciğer ve dalağımın büyüdüğü ve yine lenf nodlarımın da büyüdüğü yazıyordu. Tomografi sonucunda lenfoma şüphesiyle biyopsi önerildi. Doktor da beni biyopsi için hematolojiye yönlendirdi. Devlette randevu bulamadığım için yarın özel hematoloji doktoruna gideceğim.


NOT: Hastalıklarımın üst üste gelmesinden dolayı lenfoma olmadığımı düşünmek istiyorum. Şöyle anlatayım. Gece terlemesi için doktora gitmeden iki hafta kadar önce alnımda kocaman sivilce gibi bir şey çıktı acile gittim ve deri altı enfeksiyonu olduğu söylendi. Bunun için iki kutu (CIPRO ve Amoklavin) antibiyotik hap kullandım. Tam alnım geçti derken grip gibi hasta oldum. Tam iyileşme sürecine girdiğimde de geceleri aşırı derecede terlemeye başladım. Bu sırada istanbula bir seyahatim oldu. Orada da hastaydım ve geceleri aşırı derecede terliyordum. Katarin hap ile ayakta duruyordum. Trenle geri memlekete dönüş yaparken bu sefer de trenin içi klimalardan aşırı soğuk olduğu için gece çok üşüdüm. Trenden indiğimde yine iyileşemeden hastalığım pekişti. İstanbul’dan geldikten iki gün sonra geceleri çok terlediğim için doktora gittim. Doktor hasta vs olduğuma bakmadan direkt lenfomadan şüphelendi. Bu arada ben ultrason çekilirken de zor yutkunuyordum çünkü trende üşüttüğüm için (galiba) boğazım acıyordu. Tomografiden bir gün önce boğazım iyileşti. Ve olaylar buraya kadar gelişti. Şimdi lenfomadan şüpheleniliyor. Ve biyopsi vereceğim. Ancak vücudumda şu an gece terlemesi vs. yok. Bu terleme olayı bir hafta kadar devam etti. Şu an hiçbir belirtim yok. Herhangi bir yerimde elime gelen lenf nodu yok. Boynumun sol tarafında elimle biraz bastırarak kontrol ettiğimde nohut büyüklüğünde sağa sola hareket ettirebildiğim bi küçük bir şey hissediyorum.


Velhasılıkelam şu an hiçbir şeyim yok. Kilo kaybı vs. yok. Halsizlik, iştahsızlık vs yok. Dediğim gibi bir hafta kadar geceleri aşırı terleme oldu. Şu an o sorun da yok. Acaba o ara hasta olduğum için kan değerlerim ve lenf kodlarım o şekilde çıkmış olabilir mi? Veya ilaçlı tomografide kanser kesin belli olur muydu? Doktor kesin lenfoma olduğumu bilse söyler miydi? Kanser olma ihtimalim nedir?


Fikirlerinize çok ihtiyacım var.


*** Tüm sonuçlarımı paylaşabilirim.

.

konu dışına taşıdım.

.

https://www.zara.com/tr/tr/soyut-desenli%CC%87-%C5%9Fi%CC%87%C5%9Fme-mont-p03918320.html?v1=155211463&v2=2015746


TÜM BEDENLER VAR ŞU AN. MAĞAZADA GEÇEN HAFTA 600'DÜ. GÜZEL MONT BENCE.

Güncelleme: Borlu yalıtım yaptırıldı. Memnun kalındı.  


Merhaba arkadaşlar. Binanın en üst katında oturuyoruz. Şu an çatı zemininde izocam mevcut. Ama yeterli gelmiyor. Biz de kendi dairemizin üstüne borlu yalıtım yaptırmaya karar verdik. Püskürtme şeklinde yapılıyor. Belki biliyorsunuzdur.

Sorum şu ki biz bu borlu yalıtımı, hali hazırdaki izocamın üzerine mi yaptırmalıyız yoksa izocamı kaldırıp direkt zemine uygulamak mı daha iyi olur? Çok arada kaldık. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Üniversitem devam ettiği halde 2 saat kadar önce aşağıdaki mesaj geldi e-devletten. E-devleti arayıp sordum. Genel bir çağrı yapıldığını, belki yanlışlıkla yapmış olacaklarını, bu konu hakkında bilgilendirilmediklerini söyledi. Askerlik şubesiyle görüşün dedi.

E-devletten kontrol ettim. 31.12.2021 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur diyor. Neden böyle oldu anlamadım. Üniversite kaydım da gözüküyor. Üniversitenin kendi sisteminde 2026’ya kadar erteli yazıyor.

Bu mesaj gelen var mi benden başka?


E devletten gelen askerlik mesajı.

Merhaba arkadaşlar. Hukuk bölümünde fazla kişi olmadığı için buraya açıyorum konuyu. Kusura bakmayın.

2 yıl önce şikayetçi olduğum bir konuda kamu davası açılmış ve ben de müşteki olarak duruşmaya çağırılıyorum.

Fakat mahkeme saatinde ve aynı gün içinde bir sınavım daha olduğu için duruşmaya katılamayacağım.

Bu sebeple mahkemeye mazeret dilekçesi vereceğim.

Size asıl sormak istediğim şu:

Mazeret dilekçemin kabul edilmeme ihtimali var mı? Hakkımda zorla getirilme kararı çıkar ve bana ayrıca para ödetirler mi?

Ve son olarak şunu merak ediyorum: Yazacağım dilekçede, bir sonraki duruşma gününün, final sınavı tarihlerim olan 19-26 Ocak tarihleri dışında belirlenmesini isteyebilir miyim? Yoksa bir sonraki duruşma günü yine sınavımla çakışırsa ne yapacağım?

GÜNCELLEME!!

ARKADAŞLAR DURUŞMA KENDİ ŞEHRİMDE TANIMLANMIŞ OTOMATİK OLARAK. YANİ ŞEHİR DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİNDE BULUNMAMA GEREK YOK. AMA YİNE SINAVIMLA ÇAKIŞIYOR. SINAVLA ÇAKIŞMASI GEÇERLİ BİR MAZERET MİDİR? İLERİ BİR TARİHE ALINABİLİR Mİ? VEYA KATILMANA GEREK YOK DERLER Mİ?


Merhaba arkadaşlar. 2 sene önce sahibinden.com üzerinden yaptığım bir alışverişte dolandırıldığım için şikayetçi olmuştum. Bir hafta önce şikayetçi olduğum kişiye dava açılmış. Ben de olarak gözüküyorum e-devlette.

O zaman Bolu’da öğrenciydim. Mahkeme yeri Bolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi olarak gözüküyor. Ama ben şimdi yatay geçiş ile kendi şehrime geçtim. Davanın günü ve saati final sınavlarıma denk geliyor. Yani duruşmaya gitme durumum yok. Hele Bolu’ya gitme durumum hiç yok.

Davayı kendi şehrime aldırabilir miyim?


Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hakkında
Konum: Eskişehir,Tepebaşı
Forum İmzası:
liquetidest
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 320
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.297
İkinci El Bölümü Mesajları: 153
Konularının görüntülenme sayısı: 53.787 (Bu ay: 714)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 363 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.