Şimdi Ara

Boğaziçi Bilgisayarı Bırakıp Öğretmenliğe Geçmek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
8
Favori
9.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gerçek maaşmı peki o yoksa brütmü?
    birde en çok maaş alanlar sınıf öğretmenimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 7 Mart 2020; 14:36:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • net maaş 5220 tl hocam. Brüt 6800 civarı. Kesintiler 5200 e düşüyor.

• Zeze1 kullanıcısına yanıt
    baya efsaneymiş

• Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Maalesef her işe paraya göre bakıyoruz, yoksa sınıf öğretmenliği aşırı önemli bir meslek. Çocuklara ne aşılarsanız ilerde o yöne meğilli oluyorlar. Gerçekten hayat görüşlerini bile etkiliyor. Bu yüzden işiniz çok mühim, başarılar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • net maaş her öğretmenlikte aynıdır. benim ilköğretim matematik öğremtnei arkadaşım var. Oda benimle eylülde atandı. Oda net 4160 TL alıyor ek derssiz. Branş öğretmenleri okulun durumuna göre ek dersi değişiyor. Bizde girdiğimiz sınıf belli olduğu için haftada 30 saat dersimiz var.

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Fakat mühim olduğu kadar da çok zor bir branş bence

• Benim dershanede bir oğretmenim var boğaziçinde endüstri mühendisliği okumuş 2005 li yıllarda galba tam emin değilim bölüm bittikten sonra kendi işini yapmamış ve şu an daha çok mat ondan sonra geo fizik kimya anlatabiliyor dershanenin en iyi ve en çok kazanan hocası özel dersde veriyo baya hatta süleyman soylunun kızına ders vermiş o derece baya iyi kazanıyor benim sana tavsiyem bilgisayar bitir sonra bu hoca gibi yaparsın dershaneler falan seni havada kapar diye düşünüyorum evdede gidersin site kurup satarsın udemyde ders verirsin uygulama yaparsın canın sıkılınca veya hiç yapmayıp full öğretmenlik yaparsın ama eğer bilgisayarı bitirip öğretmenlik yaparsan herkes vay anasını falan der onün açık olur haberin ola reis

• Denizci olmak daha mantikli yav, bir hayat hakkim daha olsaydi denizci olmayi isterdim, parasi iyi falan ama umrumda degil, denizde aylar nasil geciyor cok merak ediyorum.

• Ogretmenler kendini gelistirmedigi icin bu haldeyiz zaten

• trmeto kullanıcısına yanıt
    Ya kotu geciyosa?

• Okulunu okurken formasyon al,eğer mezun olunca halen öğretmenlik sevdan varsa bilgisayar öğretmeni olarak atanırsın.
    Ayrıca sen öğretmenlik değil rahat iş arıyorsun.bilgisayar mühendisi olarak kpss ile direkt herhangi bir kamu kurumuna atansan 7 milyar civarı maaş alırsın,atanacağın kuruma göre bu miktar 10-12 bini bulabilir.mülakat ile değil sadece aldığın puanı kullanarak atanıyorsun torpil olayı yok.sabah 8 akşam 5 mesai.haftasonları tatil.
    Tek sıkıntısı ilçelerde çalışamazsın,mühendisler genelde şehir merkezinde çalışır.öğretmenliğin o avantajı var,bilmem hangi ilin,bilmem hangi ilçesinin,bilmem hangi köyüne atanabiliyorlar.

• Eşim öğretmen emin ol branşı rahat olmasına rağmen dışardan gözüktüğü gibi değil öğretmenlik. Ama bayanlar için biçilmez kaftan çalışma saatleri açısından.
  • Millet bok gibi para kazaniyormus forumdan ogrendik gene biz kyk borcunu nasil kapatilim diye dusunuyoruz.

• Formasyon alınabilir. Çift ana dal yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Ya kotu geciyosa?
    Yakin yolda calisan gemilerde sansimi denerdim hocam.

• Benim annem ingilizce ogretmeni 1/4 kidemi var. Kendini gelistirme 0 diyebilirim. Benim ingilizcem onun 2 kati falandir. Haftada 4 gun calisiyor. 3 gun serbest. Tatili var bir suru. Seminer diye bir sey var. Imza atip candy crush oynuyor. 5000 tl maasi var. Istanbul bahcesehirde bir yerde ogretmen eski okulu bakirkoydeydi orda cok mutluydu. Simdi ogrenci profilinden memnun degilmis. Bence en kebap mesleklerden biri ama bu konuma gelebilmek zor zorunlu dogu gorevi var. Benim arkadasimin abisi mersinde yeni ogretmen sayilir. Ogrenci profili cok sikintiliymis. Tesbih sallayan 10 yasinda veletler varmis.

Ben suan intornum yeni baslayan pratisyenler 5000-6500 kazaniyorlar , tusu kazanip gittiginde ayda 10 nobet tutup 10.000 kazaniyorsun. Doktorluk muhendislik 5 para etmez. Suanda yapilacak en iyi meslek sanayide usta olmak. Bu zeka ve emekle orda olsan altinda mercedesle nargile cafenin onune park etmistin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.