Şimdi Ara

Bodrum da tatilde araba bozuldu. Peugeot 308 engine temperature ia too high.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Engine temperature is too high. Araba calistigi gibi geliyir bu alarm. Bu sekilde sursem bir sey olur mu? Bodrum da tatildeyiz. Peugeot nun yaptigina bak. Daha iki ay kadar once ayni alarm icin yetkili servise gitmistim. Bebekle kaldik buralarda deprem de. Turgutreis de peugeot servis varmidir bildiginiz. Peugeot yumu arasam. Full kasko var. Bu durumda ise yarar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• önce sakin ol araç çalışır çalışmaz o hatayı vermesi

muhtemelen müşür arızasından kaynaklanıyor motor su sıcaklığını ölçen parça arızlanmıştır aracı kullana bilirsin bir arıza olacagını zannetmem .. döndüğün zamanda o müşürü değiştirirsin

araçta su eksiltme yağ eksiltme yoksa kullan bir sorun olmaz o eksiltmeyide motor su seviyelerine yağ seviyelerine bak normalse ve egzozdanda duman atmıyorsa mavi veya beyaz renk aracın gidişi normalse kullan
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Cok sagolun. Yazmayı unutmusum, fan calisiyor hemen. Durdurduktan sonrada fan 2- 3 dakika calisiyor.

Su seviyesi normal. Yag icin düz zemine gitmem lazım. Sanayide degistirsem cok tutarmi? Zor bir islem midir acaba?

• ism72 İ kullanıcısına yanıt
    hararet müşürü arızalı olduğu için .. fan a sinyal gönderiyor muhtemelen araba hararet yapmış gibi düşünüp direk fanı açıyor

30 50 tl arası birşeydir parçası, aracı hiç oynatmadan durdugu yerde kontagı takar takmaz bu sınyalı verıyorsa ve suda , yağda eksilme yoksa bu müşürdendir herhangi bir sanayiye kadar goturup yada ozel servıse orada değiştirin eğer duman mavi yada beyaz renk duman felanda çıkmıyorsa egzozdan calısınca sorun olmayacaktır

fanı açmasınında araca bir zararı olmaz müşür değişene kadar çalışır

ama aklınızda bulsun yakın zamanda araca işlem yaptırdıysanız yanı sogutma suyu felan degıstırdıysenız yada su termostatı felan taktıysanız yeni .. o arızalı olabilir veya borular tıkanmışta olabilir .. eğer yeni işlem yapmadıysanız şüphelenecek bırsey oldugunu sanmıyorum
  • Yalıkavak gündoğan arasındaki sanayide nebioğlu oto var girişi biraz geçince onada baktırabilirsiniz

• Sagolun yardimlar icin. Konacik sanayide yasar otomotiv e gittim. Baglantilari temizledi sorun cozüldü.

• İstanbula kadar geldik sorunsuz. Ama şimdi de kontağı çevirdiğim gibi fan çalışıyor. Bu peugeot da bir kere de gerçek bir arıza çıkmıyor. Her seferinde yanlış sensor hatası geliyor:) Bu şekilde bir süre kullansam tehlikeli mi? Sanayiye gitmeye vaktim yok da bu hafta sonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ism72

İstanbula kadar geldik sorunsuz. Ama şimdi de kontağı çevirdiğim gibi fan çalışıyor. Bu peugeot da bir kere de gerçek bir arıza çıkmıyor. Her seferinde yanlış sensor hatası geliyor:) Bu şekilde bir süre kullansam tehlikeli mi? Sanayiye gitmeye vaktim yok da bu hafta sonu.

Sanırım yine sensör hatası. Yetkili servise gidin bence. Başka yere elletmeyin makinayı. Hafta sonu kullanmazdım ben olsam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.