Şimdi Ara

Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu 'Ben Hayatımda Kazıklanmadım' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
7.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 porsiyon döner yemişler.. Kardeşim döner Artvin'de yenir.. Bodrum'da ağzını sürdüğüne değmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Şimdi adam kendi açısından sonuna kadar haklı. O parayı yemeğe değil, alt sınıf insanlarla, fakirlerle bir arada olmamak için ödüyor.

Ancak burada devletin yapması gereken bunun vergisini almasıdır. Otelin kazandığı para için bu hesap referans alınmalı ve vergisini istemelidir. Adamdan da sen bu kadar harcayabilecek kadar vergi ödedin mi diye hesap sormalıdır. Ödemedi ise vergi kaçakçılığından gerekirse mallarına el koymalıdır.
    Ne yapsın devlet ? Değerli konut vergisi gibi değerli tüketim vergisi mi getirsin ?
    Dünya'nın neresinde varmış böyle sistem ?
    Vergiler yüzdelik oranla alınıyor zaten azdan az çoktan çok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamin dediginde bir yanlis goremedim. Opulmek isteyeni operler. Ozellikle Turkiye gibi dogu kulturlerinde.

• X: abi bunun garantisi
    Y: garantisi benim kardeşim. sıkıntı oldu mu bana gel hallederiz

X: oldu o zaman bi dolaşıp gelelim
    Y: abi elimde şöyle bir ürün normalde Allah seni inandırsın herkese göstermiyorum değerini bilen birine gitsin istiyorum gel bi bak

X: yav dün yediğimiz yemekten zehirlendik
    Y : abi olur mu öyle şey ben de burda yedim elemanlar da burda yiyor bize niye bişey olmadı. Sen üşütmüşündür

X:tuvalet kağıdı var mı
    Y :abi zımpara kağıdı var yeni geldi ince kesim. valla hiç üzmez sarayım mı 1 kilo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Haziran 2020; 12:6:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayı “ Kolay “ kazanan . Kolay harcar .

• Alan memnun veren memnun ama abicim bal gibi de kazıklanmışsın!

• Hayır.

Gerçekten gelir vergisini alsın.

Büyük ihtimal bu kişi zarar ediyorum diyerek veya beyanla para kazanmadım dediğinden vergi ödemiyor. Devlet madem zarar ettin, para kazanmadın, nereden bu parayı buldun? Yoksa banka mı soydun diyerek bu işin peşine düşmeli.

Bunu yapsın ki sen telefon alırken, bilgisayar alırken, araba alırken malın kendisinden daha fazla ödediğini vergiler düşsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: starboy10

6 porsiyon döner yemişler.. Kardeşim döner Artvin'de yenir.. Bodrum'da ağzını sürdüğüne değmez

Döner Artvin'de mi yenir ilk defa duydum

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Hayır.

Gerçekten gelir vergisini alsın.

Büyük ihtimal bu kişi zarar ediyorum diyerek veya beyanla para kazanmadım dediğinden vergi ödemiyor. Devlet madem zarar ettin, para kazanmadın, nereden bu parayı buldun? Yoksa banka mı soydun diyerek bu işin peşine düşmeli.

Bunu yapsın ki sen telefon alırken, bilgisayar alırken, araba alırken malın kendisinden daha fazla ödediğini vergiler düşsün.
    Yüksek oranda dolaylı vergi alırsan her şeyi vergiden düşerler.Sistem bozuk.
    Şuanki durum herkesin işine geliyor.Bunun oluşmasında en masum şirketler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 26 Haziran 2020; 12:28:43 >
  • Boşa dememişler, malın zengini çenenin züğürdünü yorar diye.

• Alan memnun satan memnun bodrum esnafına ne yahu.. İşletme karpuzun kilosunu 50 eurodan satıyor diye bu ne tantana  O karpuzun nadir kıvrımları vardır belki?

• Bu işletmeler boşa yok,böyle kişiler için var.

• Iş insanıymış, işçileri 50 lira zam istese kapıya koyacak bir zihniyettedir muhtemelen ama binlerce liralık öğle yemeği hesabı ödemeye gocunmaz.

• bodrumda cesitli cafe ve restaurantların menülerin resimleri gelmeye başladı. bu işletmeler virüs den dolayı zararlarını milletten cıkartmaya başlamış.birde bütün işletmeler menülerini euro üzerinden düzenlemiş. hayırdır ya. euro ya geçtik de bizimmi haberimiz yok. neden bu işletmeler denetlenmiyor.cok şikayet var.100 liraya 1 adet lahmacunmu olur ya. ne koyuyor icine?

• Burada görev maliye bakanlığına düşüyor. Bu üst düzey tatili 3 ay yapan şahsın vergi beyannameleri, defter ve belgeleri incelenmeli. Herşeyi legalse helali hoş olsun

• Madem bu hesap normal bu arkadas kaziklanmamis neden fisi internette paylasmis yani mekanda bulunmak istemedigi fakirlere nispet olsun diye mi ?

• Oradaki kiralar belli. Talep varki arz da var,parası olan alır menüde fiyatlar yaziyor sizi neden bu kadar geriyor? Zaten orada o fiyatı veren adam fiyatlar düşük olsa oraya gitmez snob etkisi diye bir şeyden haberiniz yok sanirim. Kendisi de açikca belirtmiş burada ödediğiniz fiyat ile halk plajındaki fiyat aynı olamaz diye,ayni olsaydı o adam oraya gitmezdi

• Herşey bir zincir halinde. Eğer vatandaş beni daha fazla soyun, onun parasını da ben öderim derse buyur öde o zaman derler.

• Yemeğe 3000 TL ödenir hiç sorun değil.

Ama lahmacun ve dönere ödenmez. Gerçekten özel bir yemek olsa anlarım. Bu bildiğin görgüsüzlük alameti.

• Yediğin dönere, içtiğin kolaya papyonu var diye 2500 lira verilmez.

Sanırsın altın katmışlar içine. Nusret'te yesen neyse.

Kendini özel hissetmen için bu kadar farka da gerek yok, 250 liraya döner ne be?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.