Şimdi Ara

Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu 'Ben Hayatımda Kazıklanmadım'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
7.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Göltürkbükü Mahallesi'nde bir otelin restoranında çıkan 2 bin 263 liralık hesap Bodrum'u karıştırdı. Kolaya 61 lira, 1,5 porsiyon dönerin tanesine 369 lira, pideye 184 lira, Türk kahvesine 53 lira, kahveye 61 lira, dondurmaya 184 lira, suya 20 lira yazılması Bodrum esnafını isyan ettirdi.

Bodrum'daki dönerciler ise böyle fiyatlara hiç döner satmadıklarını belirterek “Porsiyonunu 40 liraya satıyoruz dönerin. Ekmek arası ise 18 liradan satılıyor. Bu fiyatlar Bodrum'a zarar veriyor. Biz hayatımızda böyle fiyatlar görmedik” dedi.

"BEN HİÇBİR ZAMAN KAZIKLANMADIM”

O mekanda yemek yiyen iş insanı Gökhan Göz ise, "Böyle bir oteli tercih ediyorsanız bu fiyatı ödemeniz gerekiyor" diyerek şu ifadeleri kullandı:

Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu "Ben Hayatımda Kazıklanmadım"

"Ben 3 ay tatil yapan biriyim Bodrum'da burada 360 lira bir döner fiyatı olan yerde. Kişiye özel servis var. Düğmeye bastığınızda garson geliyor, papyonlu üst düzey bir hizmet var.

Ben ortalama gelecek hesabı tahmin ettiğim için, isteyerek tercih ettim ve gittim. Orası da bir işletme, bir plajda papyonla hizmet aldığınız, restoranda veya güneşlendiğiniz alanda düğme ile çağrılan garson ve üst düzey hizmete ödeyeceğiniz hesap, bir halk plajındaki ödeyeceğiniz hesapla aynı olamaz.

Ben hiçbir zaman kazıklanmadım. Burada da birçok mekana gitmişimdir. Bodrum gelinmesi gereken bir turizm alanıdır. Bodrum bir cennettir, Türkiye'nin incisidir. Kimse gelmekten korkmasın”

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dudak-ucuklatan-fiyati-odeyen-kisi-ben-hicbir-zaman-kaziklanmadim-1747491

Türkiye şartlarında bir asgari ücretlinin yaklaşık bir ayda kazandığını bazıları bir günde böyle yiyor işte! Vahşi kapitalizmin en net göstergesi bu olsa gerek!!

Edit; "Zenginin malı züğürdün çenesini yorar, adamın parası istediği gibi harcar kardeşim" gibi yorumları okuyunca aklıma şu video geldi 👇

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComingWind -- 28 Haziran 2020; 16:51:24 >

• Şimdi adam kendi açısından sonuna kadar haklı. O parayı yemeğe değil, alt sınıf insanlarla, fakirlerle bir arada olmamak için ödüyor.

Ancak burada devletin yapması gereken bunun vergisini almasıdır. Otelin kazandığı para için bu hesap referans alınmalı ve vergisini istemelidir. Adamdan da sen bu kadar harcayabilecek kadar vergi ödedin mi diye hesap sormalıdır. Ödemedi ise vergi kaçakçılığından gerekirse mallarına el koymalıdır.

Ben ortalama gelecek hesabı tahmin ettiğim için, isteyerek tercih ettim ve gittim. Orası da bir işletme, bir plajda papyonla hizmet aldığınız, restoranda veya güneşlendiğiniz alanda düğme ile çağrılan garson ve üst düzey hizmete ödeyeceğiniz hesap, bir halk plajındaki ödeyeceğiniz hesapla aynı olamaz.

Böyle kafa yapısına sahip kişilerin %90 nı sonradan görme insanlar.Bodrum da gemi acentesiyim turizm işi ile uğraşıyorum.Bana gelen istekleri duysanız aklınız hayaliniz durur kısaca örnek geçeyim.

Gece yarısı saat 3: Bana masörümü getirin.

Bilmem ne marka içme suyu bulun getirin.

Teknede ki havluların üstünde baş harflerim işli olsun.

Kullanacağım yemek takımları ve çatallar benim önümde 0 olarak açılıp servis edilsin.(korona ile alakası yok çok önceki yıllarda gelen istek)

Teknenin demirlediği koyda başka tekne olmasın. ( en güzeli bu herhalde )

Yemeklerde sadece benim asistanımın verdiği marka ürünler kullanılsın.

Bizi almaya gelecek araçtaki şöför fransızla,almanca,ingilizce bilsin (gelen insan türk ve bu dilleri bilmiyordu bile neden istediğini hala bilmiyorum)

İçki şişemi bilmem ne özellikli servis elamanı sunsun

Başımda daima biri nöbette beklesin uyurken bile bir şey isteye bilirim.

Daha neler var nelerde yazmayım hadi.

• Ben ortalama gelecek hesabı tahmin ettiğim için, isteyerek tercih ettim ve gittim. Orası da bir işletme, bir plajda papyonla hizmet aldığınız, restoranda veya güneşlendiğiniz alanda düğme ile çağrılan garson ve üst düzey hizmete ödeyeceğiniz hesap, bir halk plajındaki ödeyeceğiniz hesapla aynı olamaz.

• Tamam kazıklanmadın sonuçta papyonlu abiler var.
    Papyonlu garson, temsili değil.

Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu "Ben Hayatımda Kazıklanmadım"
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt

İşte bu söylediği resmen kendini üst sınıf görmekten başka bir şey değil! "Burda ödediğiniz fiyat ile halk plajındaki fiyat aynı olamaz"

• L.J kullanıcısına yanıt

Bu adamın yapmadığı iş yok. O otelin doktoru ve fitness hocası aynı zamanda...
  • Şimdi adam kendi açısından sonuna kadar haklı. O parayı yemeğe değil, alt sınıf insanlarla, fakirlerle bir arada olmamak için ödüyor.

Ancak burada devletin yapması gereken bunun vergisini almasıdır. Otelin kazandığı para için bu hesap referans alınmalı ve vergisini istemelidir. Adamdan da sen bu kadar harcayabilecek kadar vergi ödedin mi diye hesap sormalıdır. Ödemedi ise vergi kaçakçılığından gerekirse mallarına el koymalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 26 Haziran 2020; 11:30:14 >
  • Alan memnun veren memnun , size ne oluyor?

Adam oraya 5 liralık lahmacun beklentisiyle mi gitti sanıyorsunuz?

Serbest piyasa , kimsenin kafasına silah dayayarak oturtmuyorlar o masaya

• zengin fakirle muhatap olmamak için o parayı ödüyor doğru demiş stadyumlarda da localar var herkesle dip dibe ayakta olmak istemeyen geçiyor locasına alıyor yiyeceğini oturarak izliyor bunda kazıklanmalık bi durum yok paranız olsa arabayla gider gelirsiniz yazın belediye otobüsünde ter koklamanın bi zevki mi var konfor ucuz değildir
  • Şimdi gidip lamborghini ile gezene kazık yemiş bunu almış orda 30 milyara tofaş var diyor muyuz?
    Bir otobüs ile bi yere gitmek 3 lira günde 6 tl ayda 150 lira falan.
    Arabayla gitmek kaç para? Her gunn...
    Yani boş mevzular o adam o fiyatı bilerek gidiyor üstün hizmet aldığı için bunu ödüyorum diyor bunda sıkıntı yok. 1 trilyona ev alan nasıl kaziklanmiyorsa buna öyle. Hesaplar ekstrem bi şekilde pahalı orası doğru bir günde bu kadar para harcamak içinde trilyon kazanıyor olmaya gerek yok buda bir gerçek.
    Bence bu çok iyi bir örnek. Asgari ücrete çalışıp hayatından memnun olup yediği dönerin içinde tavuk yok diye ağlayan forum üyeleri belki o aldıkları paranın da döner e ödedikleri paranın da değerinin bir hiç olduğu anlar belki.
    Sadece doymak için yaşamayı marifet sayan bu kadar türkiye vatandaşı ülkesi gelişiyor va diye seviniyor(pek öyle olmasada) sen birey olarak gelisemedikten sonra ülken gelişse nolur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocanq

Şimdi gidip lamborghini ile gezene kazık yemiş bunu almış orda 30 milyara tofaş var diyor muyuz?
    Bir otobüs ile bi yere gitmek 3 lira günde 6 tl ayda 150 lira falan.
    Arabayla gitmek kaç para? Her gunn...
    Yani boş mevzular o adam o fiyatı bilerek gidiyor üstün hizmet aldığı için bunu ödüyorum diyor bunda sıkıntı yok. 1 trilyona ev alan nasıl kaziklanmiyorsa buna öyle. Hesaplar ekstrem bi şekilde pahalı orası doğru bir günde bu kadar para harcamak içinde trilyon kazanıyor olmaya gerek yok buda bir gerçek.
    Bence bu çok iyi bir örnek. Asgari ücrete çalışıp hayatından memnun olup yediği dönerin içinde tavuk yok diye ağlayan forum üyeleri belki o aldıkları paranın da döner e ödedikleri paranın da değerinin bir hiç olduğu anlar belki.
    Sadece doymak için yaşamayı marifet sayan bu kadar türkiye vatandaşı ülkesi gelişiyor va diye seviniyor(pek öyle olmasada) sen birey olarak gelisemedikten sonra ülken gelişse nolur?

Örneklere bak

Lambo ile şahin bir mi ?

1 trilyonluk ev ile gecekondu bir mi?

Ya da , o adamın yediği 70 liralık lahmacun ile 10 liralık lahmacun arasında 10 kat fark var mı?

Gecekondu ile 1 trilyonluk ev arasındaki kadar fark var mı?

Olay yemekte değil ortamda bitiyor. Sosyal statü olarak diğerleriyle muhattap olmak istememesinde bitiyor. Yoksa oradaki lahmacun , o fiyatı hakedecek kadar değil. Ortam önemli

• Adamin algilari "Papyon'lu hizmet" ve "Dugmeye basinca gelen garson". Ulan abecisin, bari abeciligini boyle anlatma. Adamin her kelimesinden rukusluk akiyor, gormemislik akiyor... Keske konusmasaymis, hayallerimdeki musteri profili yerle bir oldu. Cika cika bu patlican musakka cikti o hesabi odeyen... Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu "Ben Hayatımda Kazıklanmadım" 

Alıntı

metni:
    Kişiye özel servis var. Düğmeye bastığınızda garson geliyor, papyonlu üst düzey bir hizmet var.Ben ortalama gelecek hesabı tahmin ettiğim için, isteyerek tercih ettim ve gittim. Orası da bir işletme, bir plajda papyonla hizmet aldığınız, restoranda veya güneşlendiğiniz alanda düğme ile çağrılan garson ve üst düzey hizmete ödeyeceğiniz hesap
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Bu adamın yapmadığı iş yok. O otelin doktoru ve fitness hocası aynı zamanda...

Emekçi adam kardeşim. 3 işte çalışıyor. Bodrum'da Dudak Uçuklatan Faturayı Ödeyen Kişi Konuştu "Ben Hayatımda Kazıklanmadım" 

• Önemli olan otele, lahmacuna, papyonlu garsona kaç lira verdiğin değil. Bizi ilgilendiren, kaç lira vergi ödediğin. Geçen yıl kaç lira gelir vergisi ödediğini açıkla da millet vergi rekortmeni görsün.
  • Bak örnekler aynı iyi düşün. Lahmacun arasında on kat tan daha fazla bile fark olabilir.
    Bimdeki etin kilosuna bak kaliteli kasaptaki etin kilosuna.
    Yağ li etin kilosuna bak yağsız etin kilosuna . Köşebaşındaki lahmacuncunun kalitesine bak birde oraya. 10 kat dediğin nedir ki ? Lamborghini örneğine takıldı isen buyur â sınıf bir normal arabayla kıyasla kaç kat fark var.
  • Papyon önemli yav papyon çok önemli
  • Olması gerekenden fazla hesap ödediği için böbürlenen birini ilk defa görüyorum.

• Jeopol kullanıcısına yanıt

Türkiye adında bir ülkede yaşıyoruz hocam. Bu öyle bir ülke ki onu yöneten hükümet "kıdem tazminatınıza siz emekli olana kadar el koydum, işveren sizi işten çıkardığında tazminat ödemek zorunda değil, ayrıca tazminatınız için işveren tarafından verilen maaşınızın %8'i kadar bir meblağ vardı, artık bunun da %3'ünü siz çalışanlar vereceksiniz, öyle her şeyi işverenden beklemek olmaz!" diyor! Sence bu hükümet bu adamın vergisinin peşine düşer mi!?

• akp döneminde inşaattan parayı vuran bir elemandır, görgüsüzdür.

• Ülkemizde neden yerleşmiş bir komünist düşünce yumağı var anlamıyorum. Mekan fiyatları açıkça belirttiyse, mekana oturan kişi de bu fiyatları kabul ettiyse o fiyatların ne kadar yüksek ya da düşük olduğu kimseyi ilgilendirmez. Kimsenin kafasına silah dayanmıyor nihayetinde. Gidilebilecek alternatif, ucuz mekanlar mevcut. Herkes kendi cebine uygun mekan seçmekte özgür.

• ComingWind kullanıcısına yanıt
    Düşmezse halkın sorunu.

Kendini düşünmeyeni ben niye düşüneyim? Halk ne istiyorsa onu alıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.